• Witamy na naszej stronie
      • Teatr Szalona Kurtyna
      • Szalona Kurtyna
          • Kurs udzielania pierwszej pomocy

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie musiał udzielić pierwszej pomocy innej osobie. Dlatego od najmłodszych lat powinniśmy edukować dzieci, jak udzielać pierwszej pomocy. Drugoklasiści ćwiczyli wraz z pielęgniarką Ewą Jodłowską, jak podejść do poszkodowanego, jak ocenić jego stan, jak sprawdzić czy poszkodowany jest przytomny, jak ułożyć go w bezpiecznej pozycji do czasu przybycia karetki i przypomniano oczywiście dobrze znane dzieciom wszystkie numery alarmowe. Zakończeniem spotkania było wręczenie każdemu uczestnikowi certyfikatu ukończenia kursu udzielania pierwszej pomocy.

• logo Aktywni społecznie
          • Zdrowo żyj!

W ramach Mazowieckiego Projektu Edukacyjnego "Aktywni Społecznie" w klasie 1c przeprowadziliśmy lekcje na temat zdrowego stylu życia. Dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego odżywiania się, mogli sami zbudować piramidę żywności oraz w grupie opracować menu do podstawowych posiłków w ciągu dnia. Od teraz dzieci będą wiedzieć, że słodycze można jeść tylko od czasu do czasu, że warzywa i owoce to nasi najlepsi przyjaciele, a po posiłku dobrze jest przejść się na solidny spacer. Rośnie zdrowa ekipa! Tak trzymać!

• logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
          • Spotkanie autorskie z p. Barbarą Kosmowską

📕📗📙17.11.2023r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z p. Barbarą Kosmowską. Wydarzenie było zwięczeniem realizowanego projektu czytelniczego dla klas 7 i 8 "Warto czytać". W spotkaniu uczestniczyli laureaci konkursu fotograficznego "Z książką Ci do twarzy" 📙📘 oraz plastycznego "Życie bez depresji, hejtu i innych problemów współczesnej młodzieży". Nagrody w konkursach wręczała Dyrektor Wydziału Edukacji p. Urszula Wieczorkiewicz - Tkacz oraz wicedyrektor p. Dominika Noszczak - Bielak. Pani Barbara Kosmowska długo oczekiwany gość w naszej szkole, szybko przyciągnęła uwagę młodych czytelników. Opowiedziała o początkach swojej pracy pisarskiej, zachęciła do czytania, do poszukiwania własnej pasji. Spotkanie pokazało młodzieży, że aktualne problemy wieku dorastania są ponad czasowe.📗📗📘📙Relacja Życie Żyrardowa Relacja ŻŻ

• Wycieczka do Otrębus i Karolina

W słoneczną listopadową środę pojechaliśmy do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. To miejsce pełne skarbów - stare auta, rowery, motory itd. Wiele z tych przedmiotów wykorzystano w filmach - Katyń, Dom, Kariera Nikodema Dyzmy, Barbie i wielu innych. To nie byl koniec wrażeń. Tego dnia pojechaliśmy do Karolina. Kolejne spotkanie z zespołem Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Tańcom i śpiewom nie było końca. Zespół MAZOWSZE przeniósł nas w Kosmos. To było cudne widowisko. Pełni wrażeń, uśmiechu i nadziei, że jeszcze wrócimy do Karolina, przyjechaliśmy do szkoły. DZIĘKUJEMY Artyści Zespołu Mazowsze ZA PRZEŻYCIA JAKIE NAM DOSTARCZACIE SWOIMI TAŃCAMI I ŚPIEWEM - KLASY 3B I 3F wraz z wych. A.Wojdak i K.Wojtczak

• Spotkanie z jesienią

Dnia 23 listopada w szkole przy ul. Parkingowej odbyło się przedstawienie pt. "Spotkanie z jesienią", przygotowane przez uczniów ze świetlicy szkolnej. Młodzi aktorzy wykazali się wielkim talentem, który został nagrodzony przez publiczność głośnymi brawami. Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Kingę Jagodzińską i p. Magdalenę Langa.

• Teatr Dramatyczny w Płocku

21 listopada 2023r. kl. 1d i 2d wybrały się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.
            Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, pogoda ducha dopisała.
            Kolorowe i zabawne tytułowe "Kredki", zabrały widzów spektaklu w niezwykłą i ciekawą podróż nie tylko po Polsce lecz również w odległe miejsca: do Afryki, Australii czy Japonii.
            Z "żółtą kredką" (łodzią podwodną) - symbolem "Dnia Życzliwości", świętowanego w naszej szkole - odbyliśmy niezwykłą wyprawę do rafy koralowej. Poza tym, mieliśmy okazję wspólnie zastanowić się nad sposobem rozstrzygania różnych nieporozumień i konfliktów społecznych. Doszliśmy do słusznego wniosku, że życzliwość i tolerancja niewątpliwie pomagają w codziennym życiu.
            Życzymy wszystkim takich niezapomnianych wrażeń - uczniowie i wychowawcy kl. 1d (M. Florczak) i 2d (E. Leksińska).

• Logo Laboratoria Przyszłości
          • Rzuty do kosza

🏀📚🏀Do rzutów do kosza podeszliśmy naukowo😉 Przeprowadziliśmy doświadczenie w celu rozpoznawania zależności występujących w ruchu piłki. Wykorzystaliśmy do tego zestawy klocków LEGO BricQ Motion Essential, z których budowaliśmy modele do rzutów do kosza. Oczywiście wnioski do jakich doszliśmy wykorzystaliśmy praktycznie🏀❤️🏀

• Zbiórka dla Stefana

Rusza zbiórka na rzecz Industrialnej Zagrody w Żyrardowie, a dokładniej na karmę dla bardzo głodnego wielbłąda Stefana. Wychodzimy do społeczności szkolnej z prośbą o wsparcie akcji i wrzucanie do puszek symbolicznych kwot.
            Zbiórka rusza 22 listopada i potrwa do 8 grudnia.
            Za puszkę w "małej trójce" odpowiedzialni są wychowawcy klasy 3c: p. Brzezińska i p. Kamyczek wraz z uczniami.
            W "dużej tróce" puszka będzie pod opieką wychowawcy klasy 1a, p. Godlewskiej ( sala nr 1).
            Terminy zbiórki w "małej trójce": 22 listopada, 27 listopada i 4 grudnia
            Terminy zbiórki w "dużej trójce": 24 listopada, 1 grudnia i 5 grudnia
            Za udział w akcji bardzo dziękujemy.
            Iwona Brzezińską, Patrycja Kamyczek, Wiesława Godlewska