• Rok szkolny 2020/2021

• Ogólnopolski projekt dla klas młodszych "Misiowe podróże po Polsce"

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Miś Filip w Żyrardowie

Tekst:  wych. Małgorzata Kuran

• Wesoła Zagroda w Drybusie

•

Kiedy w 2019 r. dowiedzieliśmy się o konkursie plastycznym, w której nagrodą była wycieczka do Wesołej Zagrody w Drybusie, od razu wzięliśmy się do pracy. Stworzyliśmy galerię obrazów, która nie tylko nam się spodobała, dzięki czemu zdobyliśmy I miejsce! Niestety pandemia pokrzyżowała wszystkim plany i nie mogliśmy skorzystać z wycieczki :( Jednak gospodarze zagrody nie zapomnieli o nas!!! 22 czerwca 2021r. zaprosili klasę 2c SP3 w Żyrardowie do tego cudownego miejsca. Bawiliśmy się w Wesołej Zagrodzie wspaniale, korzystając z przygotowanych atrakcji - zabaw i gier na placu zabaw, konkursów i quizów, dyskoteki i grillowanych przysmaków oraz chłodzącej kąpieli pod wodną kurtyną. Przede wszystkim zdobyliśmy cenną wiedzę o zwierzętach mieszkających w zagrodzie - gospodarczych oraz egzotycznych. Niesamowite jest, że właściciele to prawdziwi pasjonaci traktujący każde zwierzę jak członka rodziny.  Z ciekawością słuchało się opowieści o każdym mieszkańcu zagrody. Na pewno tu jeszcze wrócimy i polecamy innym klasom!

Tekst wych. Małgorzata Kuran

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wycieczki uczniów klasy 2c

• Sukcesy pierwszaków w okresie pandemii.

• Rok szkolny 2020/2021 był inny niż wszystkie, w szczególności dla najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli szkolny próg. Po krótkim czasie nauki stacjonarnej wraz z nowymi kolegami i wychowawczynią rozpoczęli zmagania z nauką zdalną. Mimo trudności spowodowanych pandemią i zdalną nauką, wspólnie z wychowawczynią Małgorzatą Kruk, postanowili znaleźć sposób na odnalezienie się w nowej sytuacji poprzez wykorzystanie swoich zdolności. Uczniowie klasy I a z SP3 Żyrardów, odpowiednio zmotywowani brali udział w wielu konkursach i odnosili liczne sukcesy.
          1)    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości” – nagroda: Alina Pawlak, wyróżnienie: Kacper Bujak;
          2)    Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycje Wielkanocne” – wyróżnienia: Teresa Kasperczyk, Olivier Koszewski;
          3)    Miejski Konkurs Plastyczny „Mój Żyrardów” – I miejsce: Olivier Koszewski, II miejsce: Wiktoria Ptaszek, wyróżnienia: Teresa Kasperczyk, Nadia Mówińska, Jakub Osek;
          4)    Powiatowy Etap Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja przygoda w muzeum” – wyróżnienie: Olivier Koszewski;
          5)    Szkolny Etap Recytatorskiego Konkursu „Warszawska Syrenka” – I miejsce: Nadia Mówińska;
          6)    Międzyszkolny Konkurs o Zdrowiu – II miejsce: Nadia Mówińska;
          7)    Szkolny Konkurs Patriotyczny w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” – II miejsce: Amelia Jagiełło;
          Podczas przygotowań do konkursów recytatorskich było wiele śmiechu i zabawy, a prace plastyczne tworzyliśmy uruchamiając wyobraźnię i wrażliwość na sztukę. Wielką pomocą w odnoszeniu sukcesów wykazali się rodzicie, którzy nagrywali wiersze i fotografowali prace plastyczne. Nauka przez zabawę w tak trudnych okolicznościach przyniosła dużo radości i zaskakujące efekty.

Tekst Magorzata Kruk