• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Szkoła to nie tylko miejsce do nauki, ale także miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania!
          Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu szkolnego!

#LaboratoriaPrzyszłości to program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech, gdzie połączono świat nauki ze światem technologii. Postawiono w programie na praktykę, nie teorię!
          Z Laboratoriami Przyszłości odkryjemy naukę w zupełnie innym wymiarze!

Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria

Otrzymaliśmy 303900 zł na zakup nowoczesnego sprzętu, który wesprze nas w pracy nad rozwojem kompetencji XXI wieku naszych uczniów.
          Dzięki tym pieniądzom zostaną  wzbogacone pracownie: przyrodnicze, fizyczna, chemiczna, techniczna, robotyki (z elementami VR i druku 3D) i audiowizualna.
          Systematycznie na naszej stronie internetowej będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Będzie się działo!

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:

Sprzęt i wyposażenie Pracowni Informatycznej oraz druku 3D w klasach 4-8.

Drukarka 3D wraz z kompatybilnym skanerem, gogle VR, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami czy zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami.
          Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji kluczowych, związanych z wykorzystaniem technologii czy optymalizacją własnej pracy i nauki w oparciu o nowoczesne technologie.

Wyposażenie Pracowni Robotyki i Programowania w klasach 1-3.

Drukarka 3D, gogle VR, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami czy zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami.
          Młodsi uczniowie m.in. na dodatkowych zajęciach organizowanych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej w klasach 1-3  ”TIK? TAK! Poznajemy STEAM-owo świat” będą rozwijać swoje umiejętności związane z robotyką czy drukiem 3D.

Sprzęt i wyposażenie Pracowni Audio-Video.

Słuchawki studyjne, statywy, mikrofony z akcesoriami, mikser dźwięku z akcesoriami, nagłośnienie, prompter, a także aparat cyfrowy, kamery sportowe GoPro, gimbal, dron, oświetlenie do realizacji nagrań, zestaw blend fotograficznych czy greenscreen – przysłużą się one uczestnikom pracowni audiowizualnej.
          Uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności związane z twórczym i kreatywnym wykorzystaniem urządzeń audiowizualnych z naciskiem na ich możliwości informacyjne, techniczne i artystyczne.
          Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji technicznych (montaż, obróbka filmów i zdjęć), społecznych (tworzenie dzieł o charakterze informacyjnym i artystycznym) czy informatycznych (publikacja cyfrowa i promocja dzieł).

Sprzęt i wyposażenie Pracowni Przyrodniczych.

Mikroskopy i mikroskopy cyfrowe, Modułowe Pracownie Przyrodnicze - moduły: WODA, POWIETRZE, ENERGIA - zestawy szkolne.

Sprzęt i wyposażenie Pracowni Chemicznej i Fizycznej.

Modułowe Pracownie Przyrodnicze - moduły: WODA, POWIETRZE, ENERGIA - zestawy szkolne, zestaw do badania załamywania i odbicia wiązki światła, zestaw Proste obwody elektryczne z multimetrem, zestaw do doświadczeń z optyki geometrycznej, modele kulkowe, okulary ochronne, fartuchy laboratoryjne.

Sprzęt i wyposażenie Pracowni Technicznej.

Mistrz STEM - zestawy do programowania mikrokontrolerów i nauki elektroniki, Stacja lutownicza, mierniki, miarki, suwmiarki, laminatory, pistolety do kleju.

Sprzęt i wyposażenie Pracowni Gospodarczej.

Roboty wielofunkcyjne, opiekacze, pracownia robótek ręcznych, kreatywne zestawy - krosno

Starujemy z nową energią i pomysłami.

Nauczyciele i uczniowie czekają na szkolenia w zakresie optymalnego wykorzystania sprzętu!
          W tym zakresie uzyskamy pomoc Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, które realizują szkolenia przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

Dowiedz się więcej na  Laboratoria Mobilne