Nawigacja

 • Nowa galeria Zabawa kl.IIc sp została dodana do albumu.

  W  karnawale same bale      

  Karnawał rozpoczęty !:)

  O tym wiedzą uczniowie klasy IIc, którzy we wtorek 13 stycznia bawili się z rodzicami i nauczycielkami Małgorzatą Jurczewską i Dorotą Gołębiowską podczas  klasowej zabawy. „Zwierzęca” rodzina, przy dźwiękach wesołej muzyki  wyruszyła z  klasowego ZOO i udała się w bajkową podróż odwiedzając  różnorodne krainy, wężową, słoniową czy niedźwiedzią.  Żaba, Pani Weronka Leszkowska wraz z mężem „Kaczorem” przeprowadziła szereg zabawnych  konkurencji sportowych z elementem pełzania, skakania, turlania, czy czworakowania. Przebierańcy brali udział  m.in. w wyścigu pokoleń z wykorzystaniem butów, konkursie rysunkowym. Wykazali się też wrażliwością słuchową podczas odszukiwania  swojej pary. Zabawę umiliły drobne podarunki i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Zabawa karnawałowa, oprócz pamiątkowych fotek  pozostawiła radosne wspomnienia oraz wpłynęła na zacieśnienie  relacji społecznych między dziećmi oraz rodzicami.

                     Dorota Gołębiowska

 • Nowa galeria Żywa lekcja przyrody została dodana do albumu.

  EGZOTYCZNI „GOŚCIE” W TRÓJCE

   Podczas przedświątecznego tygodnia w naszej szkole odbyła się seria zajęć pt. „Żywa lekcja przyrody”. Organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka- pani Agnieszka Piotrowska, która zaprosiła pana Jarosława Rejmera wraz z jego kolekcją zwierząt egzotycznych. Podczas lekcji uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję zobaczyć stworzenia zamieszkujące różne części świata oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na ich temat. Dzieci mogły również dotknąć znajdujących się tam niejadowitych gatunków zwierząt. Najciekawszymi okazami były między innymi kameleony, wije, ptaszniki, salamandry oraz modliszki. Po zajęciach odbył się konkurs, w którym uczestnikom zadawane były pytania dotyczące tematów poruszanych w trakcie lekcji. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę patyczaka lub straszyka. Istniała także możliwość zakupu tych owadów. Uczniowie mogli również na własne oczy zobaczyć, jak karmi się kameleony. Dzięki temu, że zajęcia były bardzo nietypowe oraz interesujące na pewno zapadną w pamięci wszystkich uczestników.

           Julia Tryc kl. VI b    

 • Nowa galeria KONCERT MIKOŁAJKOWY została dodana do albumu.

   

  „5 ZŁOTYCH MINUT RATUJĄCYCH ŻYCIE” to słynny koncert mikołajkowy, promujący ideę udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży, organizowany pod patronatem fundacji „Prometeusz”. 4.12.2014 już po raz kolejny uczestniczyli  w nim uczniowie klas VIa i VId. Tegoroczny koncert odbył się w hali widowiskowej warszawskiego Torwaru i jak co roku uczestniczyło w nim mnóstwo dzieci i młodzieży z Warszawy i okolic. Koncert rozpoczął występ uczestnika programu X Factor – Filipa Mettlera. Po nim do konkursu udzielania pierwszej pomocy zostały zaproszone zgłoszone ekipy z poszczególnych szkół, a publiczność mogła się zapoznać z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w przypadku zetknięcia się z osobą potrzebującą pomocy. Koncert uprzyjemniali znani i lubiani wokaliści polskiej estrady tacy jak: Mrozu, Kasia Popowska, Margaret i Agata Dziarmagowska. Nie zabrakło również magicznych sztuczek Macieja Pola i tanecznej zabawy z zumbą. Na zakończenie świąteczne życzenia złożył wszystkim sam Święty Mikołaj i mogliśmy oglądać niesamowity pokaz laserów. W przyszłym roku nie może nas tam zabraknąć i was wszystkich również gorąco zachęcamy do wspaniałej i niezapomnianej zabawy mikołajkowej.

     Bożena Jankowska – wych. kl.VId

 • Multimedialny – gwiazdkowy prezent dla uczniów „Trójki”

  19 grudnia zawitał do uczniów ZSP Nr 3 Święty Mikołaj z niecodziennymi prezentami w postaci dwóch 42” telewizorów, cyfrowych z funkcją 3D. Mikołaj przyleciał prosto z Instytutu Lotnictwa w Warszawie, a dokładnie z firmy GE Aircraft Engines, z którą to firmą szkoła nawiązała współpracę we wrześniu 2014roku.

   

   

  Gwiazdkowe prezenty to kolejny krok ku zacieśnieniu współpracy. Na początku grudnia grupa gimnazjalistów uczestniczyła bowiem w spotkaniu z Marcinem Wasilewskim, przedstawicielem GE, w warszawskiej siedzibie firmy. Tematem spotkania była działalność firmy, zajęcia warsztatowe i prezentacje dotyczące budowy i funkcjonowania silników odrzutowych. Przedstawiciele firmy GE bardzo aktywnie wspierają wszelkie działania szkoły, świetlicy szkolnej, a szczególnie sześciolatków. Uczniowie i nauczyciele ZSP Nr 3 serdecznie dziękują za wspaniały świąteczny prezent i liczą na długoletnią współpracę.

  GE Aircraft Engines, jedna z firm tworzących General Electric i GE Company Polska, które zawarły umowę o współpracy z Instytutem Lotnictwa w Warszawie. W wyniku tej umowy w 2000 roku powstał w Instytucie Lotnictwa oddział Engineering Design Center.

  Ariana Bruś

  Dominika Noszczak-Bielak

  Agnieszka Rębielewska

 • Nowa galeria WEIHNACHTSMARKT 2014/2015 została dodana do albumu.

  12 grudnia w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 odbyła się pierwsza edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego w wydaniu niemieckim, czyli Weihnachtsmarkt.

  Organizatorką tego wydarzenia była nauczycielka języka niemieckiego pani Anna Kamińska. Poprzez prezentację i degustacje młodzież miała poznać tradycję bożonarodzeniową  krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zwyczaje świąteczne panują w Niemczech, jak wyglądają tradycyjne jarmarki oraz wysłuchali  najbardziej znanych kolęd, które wykonały: Wiktoria Tkacz „Am Weihnachtsbaum die Lichter brennen”, Julia Gilis „Schlittenfahrt”, Daria Kępka „Alle Jahre Wieder”, Patrycja Jankowska „Stille Nacht”, skrzypce Marysia Paczkowska oraz najmłodsi z klasy IV C „Lass uns froh und munter sein” przy akompaniamencie Filipa Kęsickiego. Po prezentacji uczniowie brali udział w konkursie z nagrodami. W trakcie trwania Jarmarku wystąpił Kabaret „Kurtyna w dół” przygotowany przez panią Dorotę Bartoszewicz.

  Uczniowie mogli również skosztować świątecznych słodkości (ciast, pierniczków), podawanych z grilla kiełbasek i bigosu lub też kupić dekoracje świąteczne wykonane przez swoich kolegów.

  Wielkie serce okazali:

  Pani Dorota Kartner z Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Studio Fryzur „Maja”, Stylizacja Paznokci Joanna Liber, Sklep Kaufland, Sklep Kluska Żyrardów, Emil Popielarz (przedstawiciel firmy Teekanne), ksiądz Grzegorz Tondera, Tomasz Kuciński, Weronika i Piotr Leczkowscy, Arkadiusz Bednarek, Jarosław Pęczyk, Jacek Zambrzycki, Emilia i Marcin Joniec, Tadeusz Wzorek, Marcin Wasilewski, Marzena Panicz, Monika i Jacek Wrzesińscy, Marcin Papuga, Edyta Czepłowska, Marlena Waszczuk, Adam Rozwadowski, Małgorzata Kuran, Tomasz Szymańczak, Katarzyna i Benedykt Kostrzewa, Rafał Chamernik Polski Koncern Mięsny Duda S.A.,Wioletta Kociszewska, Agnieszka i Dariusz Tokarscy, Katarzyna Sikorska, Katarzyna i Robert Sadowscy, Ewa Szuszkiewcz, Karolina Wielińska, Robert Klepacz, Anna Grzegorzewska, Beata Hassa oraz inne osoby, które chciały zachować swoją anonimowość.

  Wszystkim sponsorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy!

  Anna Kamińska

 • Nowa galeria Warsztaty w Nieborowie została dodana do albumu.

  Dnia 11.12.14 r. uczniowie klas VIb , VIc oraz uczestnicy koła  plastycznego  odwiedzili  Nieborów. Artystka ludowa p. Beata Rokicka  poprowadziła warsztaty  rękodzieła  ludowego,  na których uczniowie naszej szkoły wykonali bałwanki z bibuły. Te piękne ozdoby zawisną teraz na świątecznych  choinkach w domach uczniów.

  Niespodzianką  stała  się również możliwość przeistoczenia  w  czarownicę. Można  było  przymierzyć  stroje  czarownicy, co  uwidoczniono na wspólnym zdjęciu. Wycieczka była okazją nie tylko do nauki, ale także do wspólnej zabawy.

   

  Elżbieta Lipska

 • Nowa galeria Mikołajki w "małej" Trójce została dodana do albumu.

  5 grudnia w ZSP Nr 3 przy ulicy Parkingowej odbyła się ,,Loteryjka mikołajkowa". Organizatorami imprezy były klasy I b i I g wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Kruk i p.Beatą Liszewską oraz p.Kingą Jagodzińską i p.Agnieszką Klocińską – nauczycielami pracującymi w świetlicy szkolnej. Loteryjka była podsumowaniem akcji ,, Każdy może zostać Św. Mikołajem" podczas, której uczniowie przynosili maskotki. Podczas akademii mali artyści opowiedzieli historię o świętym, śpiewali i tańczyli w obecności gościa specjalnego - Mikołaja, w którego postać wcielił się ksiądz Andrzej. W świątecznej scenerii  Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty (maskotki). Myślą przewodnią spotkania była radość z obdarowywania, a nie tylko otrzymywania prezentów.

        Małgorzata Kruk

 • Nowa galeria Olimpiada Mikołajkowa  została dodana do albumu.

  Już po raz szósty uczniowie klas integracyjnych Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie stanęli do sportowej rywalizacji w ramach Szkolnej Olimpiady Mikołajkowej.

  Szósty raz TAK dla idei integracji!

           3 grudnia odbyło się w „Trójce” wielkie święto wszystkich tych, którzy w tej właśnie placówce oświatowej realizują już od lat projekt pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”. W zawodach sportowych przygotowanych na ten dzień wzięli udział uczniowie dwunastu  klas w trzech kategoriach wiekowych: grupę najmłodszą stanowili wychowankowie klas I –III szkoły podstawowej, grupę drugą – dzieci z klas IV –VI szkoły podstawowej, natomiast gimnazjaliści z klas I -III utworzyli najstarsze zespoły. Wniesienie flagi olimpijskiej i odśpiewanie hymnu Olimpiady Mikołajkowej stanowiło inaugurację uroczystości.

  Wszystkie konkurencje przygotowane przez organizatorów Olimpiady - zespół ds. integracji działający w szkole pod przewodnictwem p. B. Olczak i p. D. Gołębiowskiej – pomyślane były tak, by uczniowie mogli na równi rywalizować ze swoimi kolegami i koleżankami, jak również z trudnościami wynikającymi z rodzaju ich niepełnosprawności. Dzięki wspólnej zabawie integracyjni sportowcy mieli możliwość zaistnienia w nowych relacjach społecznych, zaprezentowania sił na miarę możliwości, jak również – albo przede wszystkim – przeżycia wspaniałych i pozytywnych emocji.

  Podobnie, jak w roku poprzednim, zmaganiom sportowców przyglądali się i kibicowali uczniowie całej szkoły, zgodnie z ideą projektu i hasłem Integracja łączy nas.W pomoc przy organizacji przedsięwzięcia włączyli się również uczniowie pozostałych oddziałów szkolnych, zapewniając – oprócz gorącego dopingu – oprawę muzyczną, czy też prowadzenie i komentowanie przebiegu imprezy.( w roli komentatorów niepowtarzalny Jakub Wacławek z kl. II ag i Jan Zabłocki z kl. I ag.) Ponadto Olimpiadę Mikołajkową uświetnił występ solistów: Ady Rudzińskiej z kl. IV a, Mai Góralewskiej z kl. IV a, Mateusza Bodycha z kl. V a,  Pauli Tkacz z kl.VI b, Sandry Fabisiak z kl. I cg i Wiktorii Paluch z kl. II bg – podopiecznych p. A. Świątek i p. S. Gutkowskiej. Szkolni artyści wykonali przeboje polskich i zagranicznych gwiazd estrady. Gościnnie, dla wszystkich uczestników Olimpiady, wystąpił Św Mikołaj (!) ze świątecznym monologiem. Atrakcją olimpiady okazał się również być pokaz walki judo w wykonaniu podopiecznych p. Jacka Zambrzyckiego.

    To wielkie święto integracji nie mogłoby się odbyć bez hojności i zrozumienia wszystkich ludzi dobrej woli, którzy odpowiedzieli na zaproszenie uczniów i nauczycieli przygotowujących Olimpiadę i pomogli obdarować wszystkich jej uczestników słodkimi podarunkami, a zwycięzców nagrodzić medalami i pamiątkowymi dyplomami. W grupie najmłodszej uhonorowani zostali uczniowie z klasy IIIc, IIc, If. W kategorii klas IV - VI medale otrzymali sportowcy z oddziałów Vc, VIc i IVc.. Ze zwycięstwa cieszyli się również gimnazjaliści z klas: IIcg, IIIcg, Icg. Dyrektor Szkoły p. Mirosława Barańska wręczyła również nagrody specjalne za sportową postawę, nagrody pocieszenia czy nagrody za udział w sportowych zmaganiach. VI Olimpiadzie Mikołajkowej towarzyszyły świąteczne konkursy plastyczne ph.: Pocztówka ze Świętym Mikołajem, Powóz Świętego Mikołaja czy Drzewko choinkowe. Jak co roku, rozstrzygnięty został również konkurs na plakietkę szkolnej olimpiady.

  Zaangażowanie wielu nauczycieli, wychowawców, trenerów, terapeutów i personelu szkoły, pozwoliło na zorganizowanie barwnej i ciekawej imprezy, przepełnionej radością i uśmiechem uczestników oraz zdrową rywalizacją sportowców. Szósta Olimpiada Mikołajkowa przygotowana z ogromnym rozmachem, profesjonalizmem i olbrzymią kreatywnością organizatorów była kolejnym krokiem do umacniania idei integracji wśród całej społeczności szkolnej. Cieszymy się, że tego dnia na twarzach uczestników imprezy malował się uśmiech i życzliwe spojrzenie na drugiego człowieka. 

  Za wspomnianą życzliwość, bezinteresowną pomoc i szczodre serca dziękujemy w szczególności sponsorom:

           1. Zarząd firmy Z.E. ISKO S.C. Żyrardów.

  2. Panu Jackowi Zambrzyckiemu – firma „Zambers”

  3. Panu Krzysztofowi Czyżakowi „PPHU PREFA-BUD” Szczecin/Wolin

  4. Kierownictwu Klubu UKS „Trójka” w Żyrardowie

  5. Panu Leszkowi Kamińskiemu

  6. Państwu Wilkowskim, ajentom szkolnej stołówki w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie

  7. Państwu Wieprzkowicz – Agencja Nieruchomości „Mój dom”

  8. Centrum Stomatologicznemu „OLDENT ” 

  9. Pani Marzenie Kwaśniewskiej Bank BPH SA Oddział Żyrardów

  10. Pani Taidzie Sochańskiej Prezes Aqua Żyrardów Sp. Z o.o.

  11. Panu Robertowi Karlińskiemu F.H.U. Sade Budy

  12. Panu Piotrowi Domańskiemu P.H.U. EURO – TRANS Chylice - Kolnia

  13. Pani Joannie Witeckiej – Tomczak   – Zakład cukierniczy

  14. Panu Jackowi Rotter ‘”LOGO DRUK”

  15. Panu Tadeuszowi Wzorek

  16. Pani Annie Tuszyńskiej

  17. Panu Markowi Synowieckiemu

  18. Pani Małgorzacie Wolniewicz – Feder,  właścicielce  Studia Treningu Funkcjonalnego Fitness Tribe w Żyrardowie

  19. Panu Tomaszowi Zielińskiemu

  20. Firmie „BAKOMA” Elżbietów Sp.zo.o.

  21. Pani Katarzynie Kiełbasa

  22. Pani Bożenie Kowalskiej

  23. Panu Tomaszowi Cieślikowskiemu VIAMIND Sp. z o.o.

  24. Panu Krzysztofowi Pruszyńskiemu – właścicielowi firmy „Blachy Pruszyński”

  25. Pani Annie Kruk – Tomaszewskiej Merit School

  26. Pani Małgorzacie i Henrykowi Sadkowskim

  27. Państwu Bożenie i Jakubowi Jakubiak

  28. Panu Leszkowi Kwaśniewskiemu

  29. Pani Annie Staniszewskiej i pani Elżbiecie Wróblewskiej z ZS Nr 1 w Grodzisku Maz.

  30. Radzie Rodziców ZSP NR 3 w Żyrardowie

  31. Wszystkim sponsorom, którzy pragnęli pozostać anonimowi.

  VI Szkolna Olimpiada Mikołajkowa już za nami. Przed nami natomiast czas gromadzenia oraz realizowania nowych pomysłów i zamierzeń, byśmy w tak wspaniałej atmosferze mogli się spotkać i bawić  za rok.

  Dominika Noszczak - Bielak

 • Nowa galeria „Trójka” w Wiedniu  została dodana do albumu.

  W dniach 28-30 listopada uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie wraz ze swoją nauczycielką języka niemieckiego Panią Anną Kamińską wyruszyli na wycieczkę do Wiednia. Chętnych było tak dużo, mimo iż był to weekend, że potrzeba było dodatkowych nauczycieli opiekunów. Pieczę na uczniami oprócz Pani Kamińskiej sprawowały Pani Anita Rosińska oraz Pani Karolina Siupa. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie w Pałacu Schönbrunn (Schloss Schönbrunn), a ściślej w jego rozległych, pałacowych ogrodach. Kolejnym punktem wycieczki było apartamenty cesarskie letniej rezydencji Habsburgów, która została zbudowana za panowania Marii Teresy. Zwiedzanie komnat było czymś niezwykłym, zważywszy na fakt, że to właśnie w tych pomieszczeniach toczyło się cesarskie życie. Pałac ma 1441 komnat, z czego 45 udostępniono zwiedzającym. Pałac ten to jeden z najpiękniejszych budynków w stylu barokowym w Europie, co mogą potwierdzić uczniowie „Trójki”.

  Kolejnym elementem wycieczki był zamek Hofburg, który do 1918 roku stanowił centrum imperium Habsburgów. Na uczniach szczególne wrażenie zrobiło Muzeum Sisi,

  poświęcone pięknej i nierozumianej przez otoczenie cesarzowej. Przedmioty w nim zgromadzone prezentowały życie i złożoną osobowość cesarzowej Elżbiety. Niezwykłe wrażenie wywarły przepiękne suknie Susi  jak np. z wieczoru panieńskiego czy jej węgierska suknia koronacyjna. Miało się wrażenie, że w muzeum tym jest coś magicznego, czuło się obecność Sisi.

  Ostatnim elementem wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy znajdujący się na Placu Ratuszowym (Wiener Christkindlmarkt am Rathausplatz). Uczniowie mieli aż 140 budek i straganów pełnych  wszystkiego, czego tylko ich dusza zapragnęła. W powietrzu zaś unosił się zapach kandyzowanych owoców, waty cukrowej czy ponczu. Popularnością cieszyły się papierowe torebki pełne gorących, pysznych, pieczonych kasztanów „maroni“.

  Centralnym punktem Jarmarku była imponujących rozmiarów, wspaniała, jarząca się tysiącem światełek choinka, która dostarczana jest w prezencie do Wiednia każdego roku przez inny kraj federacyjny Austrii.  Jarmark ten to największy jarmark adwentowy w Wiedniu. Uczniowie wrócili zaopatrzeni w ozdoby choinkowe, świece zapachowe, słodycze, pierniki , biżuterię itp. oraz zgodni co do faktu, że było zdecydowanie za krótko jak na czas spędzony w tak urzekającym Wiedniu. Pełni wrażeń i niesamowitych wspomnień mają nadzieję, że jeszcze tam wrócą, a teraz sami szykują się swój Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w szkole już 12 grudnia.

  Anna Kamińska

 • Nowa galeria  Czwartoklasiści z „3” w Ambasadzie Niemiec została dodana do albumu.

  Siedemnastego listopada grupa uczniów z klasy 4a oraz 4c Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie odwiedziła Ambasadę Niemiec w Warszawie. Organizatorka wyjazdu Pani Anna Kamińska, nauczycielka języka niemieckiego chciała już takim „ maluchom” pokazać jak ciekawy może być język niemiecki.

  Budynek Ambasady Niemiec mieści się w centrum miasta, przy ul. Jazdów. Punktualnie o godz. 12:30 uczniowie  wraz z opiekunkami weszli główną bramą na jej teren, gdzie powitała ich w przestronnym foyer prowadząca później wykład Pani Dorota Katner z Wydziału Prasowego Ambasady. Prezentacja dotycząca najważniejszych informacji oraz ciekawostek związanych z Niemcami odbyła się w sali konferencyjnej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, najważniejszych informacji o Niemczech, jak wygląda praca  w ambasadzie oraz gdzie mieszka ambasador. Po zakończonej prezentacji była okazja do zadawania pytań dotyczących Niemiec, czy pracy w ambasadzie. Miłym zaskoczeniem dla uczniów były upominki: długopisy, linijki,  oryginalne torby, czy czasopisma, jak i foldery niemieckojęzyczne. Kolejnym punktem spotkania było przejście przez tzw. śluzę do zamkniętej części Ambasady, gdzie znajdują się różne miejsca pracy w tej placówce. Tutaj można było podziwiać obraz urodzonej w Bułgarii, a mieszkającej w Berlinie artystki Klio Karadim. Klio na zlecenie Ambasady Niemiec stworzyła obraz pt. „Berlin – Warszawa”. Ta wielkoformatowa praca, w symboliczny sposób łączy ciekawe miejsca i zabytki obydwu stolic. Zadaniem uczniów było znalezienie jak największej ich liczby.  Następnie czwartoklasiści zostali podzieleni na cztery grupy. Zadaniem każdej z grupy było jak najszybsze ułożenie puzzli, które przedstawiały obraz „Berlin-Warszawa”

  Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie, by uwiecznić ten niezwykle ciekawy oraz niepowtarzalny dzień.

  Wizyta w Ambasadzie Niemiec w Warszawie stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy na temat kraju, jakim są Niemcy, tak by zrozumieć, że w rzeczywistości są one nam o wiele bliższe niż się wydaje.

  Anna Kamińska

 • Nowa galeria Trójka dla hospicjum  została dodana do albumu.

  28 listopada 2014 r.  Szkolne Koło Wolontariatu  zorganizowało   akcję „ Trójka dla hospicjum”. W ramach akcji odbyła się zbiórka pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży ciast
   i napojów. Ciasta piekli nauczyciele i uczniowie szkoły.

  W dniu akcji dużą pomocą służyły uczennice z kl. I c gim. : Katarzyna Boczkowska, Anna Chojnacka i Sandra Fabisiak, które na każdej przerwie sprzedawały ciasto i rozdawały broszurki informujące
  o Hospicjum Domowym.

  W budynku szkoły przy ul. Parkingowej zbierały pieniądze rozdając pamiątkowe znaczki – naklejki oraz foldery informacyjne dla ofiarodawców. Nauczyciele i uczniowie chętnie uczestniczyli w tej akcji wiedząc, że przekazują pieniądze na dobry cel.

           Hospicjum domowe w Żyrardowie prowadzone przez Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy powstało dzięki ludziom, którzy ochotniczo bez wynagrodzenia wykonywali różne prace i zadania oraz widzieli potrzebę stworzenia na terenie Żyrardowa opieki nad ludźmi
  z chorobami nowotworowymi. Biuro Hospicjum mieści się przy
  ul. Salezjańskiej 7.

           Opieką Hospicjum Domowego objęte są osoby nieuleczalnie chore. Mają one zapewnioną pomoc lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy, psychologów i księży. Wspierane są również rodziny osób chorych. Hospicjum wypożycza specjalistyczny sprzęt potrzebny do pielęgnowania chorych w ich domach – łóżka, materace przeciwodleżynowe i inne.

           Pieniądze uzyskane w ramach akcji „Trójka dla hospicjum”
  w sumie 1143 zł. przekazano na konto Stowarzyszenia.

        Anna Mrówczyńska

                                                                     Anna Duch

 • Spotkanie z misjonarzem

   Nasza szkoła już od wielu lat gości misjonarzy i wolontariuszy pracujących w Afryce. W tym roku odwiedził nas ks. Marek Kowalski wraz z wolontariuszką Wiolettą z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Goście opowiedzieli uczniom o pracy misyjnej, o życiu dzieci i młodzieży w Zambii i o edukacji w tamtejszych ośrodkach misyjnych. Wolontariuszka Wioletta przywiozła mnóstwo zdjęć i filmów, na których zarejestrowała swoją pracę z grupą dziewcząt w wieku 7-21 lat, niechcianych i porzuconych przez rodziców. Uczniowie mogli również, za symboliczne kwoty, nabyć pamiątki z Zambii wykonane ręcznie przez tamtejszą młodzież.

  Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, wzbogaconej nauką podstawowych słów w języku ludności Zambii. Kolejne takie spotkanie odbędzie się już za rok.

  Janina Karwat

 • Sukcesy gimnazjalistów

  Filip Kęsicki, uczeń klasy III a Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Żyrardowie (opiekun p. Ewa Stanisławczyk), znalazł się w grupie 49 uczniów – kandydatów do tytułu finalistów Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego.

  Jego praca konkursowa została oceniona na 83 procent i stała się przepustką do kolejnego etapu – etapu wojewódzkiego. W etapie rejonowym wzięło udział 150 uczniów. Zagadnienia dotyczyły wiedzy o Polsce, umiejętności obliczania wartości temperatur czy czasu na podstawie konkretnych danych. Był też czas na pracę z mapą, diagramem i tabelami. „Generalnie nie było zagadnień trudnych, które mogłyby być jakimś zaskoczeniem – mówi Filip Kęsicki. – Obawiałem się jedynie pytań dotyczących krain geograficznych, ale udało się. W kolejnym etapie pytania będą dotyczyły głownie województwa mazowieckiego.” Trzymamy kciuki za Filipa i już dziś życzymy mu powodzenia w wojewódzkim etapie, który odbędzie się w Warszawie, 6 lutego 2015r. a także w rejonowym etapie Konkursu Polonistycznego, do którego zakwalifikował się po październikowych eliminacjach szkolnych. Językowe zmagania rozpoczną się 3 grudnia.

  Sukces mają na swoim koncie również uczestnicy Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego z Publicznego Gimnazjum Nr 3. W tym roku do etapu rejonowego zakwalifikowała się silna 6-osobowa ekipa z „Trójki”: Ida Wiśniewska, Mateusz Szopa, Bazyli Leczkowski, Mateusz Leśniewski, Marcin Galińsk i Mikołaj Drzewiecki, pracujący pod opieką Małgorzaty Żuk.

  Dominika Noszczak - Belak

   

 • Nowa galeria  Warsztaty w Mirowicach  została dodana do albumu.

  W dniu 20 listopada 2014r.  klasa VIB oraz uczestnicy koła plastycznego razem z opiekunami p. Elżbietą Krajewską, p. Elżbietą Lipską i p. Urszulą Korabiewską-Rzeczycką pojechali na wycieczkę do pracowni ceramicznej w Mirowicach k/Grójca. Pod kierunkiem instruktorów i p. Justyny Różyckiej uczniowie poznawali techniki lepienia w glinie. Samodzielnie fornowali prace i poddawali je obróbce na kole garncarskim. Podczas przerwy szukali ukrytego "skarbu" na terenie gospodarstwa agroturystycznego oraz piekli kiełbaski przy ognisku. 

  Wykonane prace przez uczestników wycieczki zostaną poddane obróbce w pracowni, wypalone i za 3 tygodnie instruktorzy dostraczą je do szkoły.

  Kreatywny rozwój wyobraźni poprzez zabawę w glinie i uśmiech na twarzach uczniów świadczył o wspaniale spędzonym czasie. Prace powiększą naszą szkolną galerię!

  Elżbieta Lipska - nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych

 • Nowa galeria Plastyczne prace konkursowe  została dodana do albumu .

   

  Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Moje miejsce na ziemi"

  Prace Anity Jakubiak Ibg i Natalii Czepik IIIbg otrzymały kwalifikację do wystawy. Wernisaż prac w MOK w Oświęcimiu 13 grudnia 2014r.

  Opikun artystyczny: Elżbieta Lipska

 • Nowa galeria  W teatrze lalkowym "Baj" zostałya dodana do albumu.

  W dniu 20 XI 2014 uczniowie z  klas II a, II b i  IIc  byli w teatrze lalkowym  „Baj”  na spektaklu pt:. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”  w reżyserii Anety Płuszka.

  Dzieci obejrzały przedstawienie, które było  kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W spektaklu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.

  …”Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkał groźnych wojowników, trafił do więzienia i walczył z piratami”...

  Uczniowie uczestniczyli również  w programie edukacyjnym "Teatr – wiem co to”, którego celem było  odkrycie fascynującego świata teatru. Spotkanie prowadziła pani  teatrolog, która  w przystępny sposób przekazała dzieciom podstawowe wiadomości dotyczące teatru.  Opowiedziała o różnych rodzajach lalek teatralnych, podstawie animacji.

  Podczas spotkania dzieci poznały lalki klasyczne: kukły, pacynki, jawajki, marionetki. Odkrywały  sekrety ożywiania lalek i próbowały sztuki animacji.

                                                                         

                  Dorota Gołębiowska

 • GÓRA GROSZA

  24 listopad rusza w całej Polsce akcja Góra Grosza

   

  Góra Grosza polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia br. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

  Zachęcamy wszystkich do przynoszenia monet w nominałach od 1 grosza do 5 zł . Zbiórka odbywać się będzie w ‘dużej’(ul., Kacperska) i ‘małej’ (ul. Parkingowa) szkole.

   

                                                                 Szkolne Koło Wolontariatu

 • Kup ciasto - wspomóż hospicjum!

  Kup ciasto – wspomóż hospicjum!

  Dnia 28 listopada 2014 r. (piątek) odbędzie się akcja „Trójka dla hospicjum”, w ramach której będzie można kupić ciasto,
  a pieniądze ze sprzedaży będą przekazane do Stowarzyszenia „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy.
  Pieniądze te będą przeznaczone na potrzeby hospicjum domowego w Żyrardowie.

   Hospicjum domowe powstało dzięki ludziom, którzy ochotniczo bez wynagrodzenia wykonywali różne prace i zadania oraz widzieli potrzebę stworzenia na terenie Żyrardowa opieki nad ludźmi z chorobami nowotworowymi. Siedziba Hospicjum mieści się przy ul. Salezjańskiej 7.

           Opieką hospicjum domowego objęte są osoby nieuleczalnie chore. Mają one zapewnioną pomoc lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy, psychologa i księży. Wspierane są również rodziny osób chorych. Hospicjum wypożycza specjalistyczny sprzęt potrzebny do pielęgnowania chorych w ich domach – łóżka, materace przeciwodleżynowe i inne.

           Wielu ludzi korzystało, korzysta i będzie potrzebowało ich bezinteresownej pomocy, dlatego pomóżmy im!

  Nie odkładajmy do jutra tego, co możemy zrobić dzisiaj.

  Piękniejsze od świętych pragnień są wykonane dobre czyny.

  (O. Pio)

   

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • Pomoc dla schroniska

  Od września w naszej szkole odbywają się regularne zbiórki karmy i zwierzęcych akcesoriów na rzecz bezdomnych zwierząt.  Wolontariusze  przyjmują:  suchą karmę, karmę w puszkach dla psów i kotów, a także miski, koce itp.

  W każdy wtorek i czwartek można przekazać karmę wolontariuszom, a w każdy inny dzień przynieść do sali nr 16.

  Wspieramy Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
  w Żyrardowie i Schronisko  w Korabiewicach.

  Wesprzyj nas !!

  Szkolne Koło Wolontariatu

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów

  Wpłata na Radę Rodziców.
  Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa. • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Anna Kozłowska
Galeria zdjęć