Nawigacja

 • "Bezpieczeństwo i rozwaga..."-wyniki konkursu

  Rozstrzygnięcie etapu szkolnego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży 2014/2015 "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!"

  I grupa - kl.I - III sp: I miejsce - Maria Pierc, kl.IIb; II miejsce - Jakub CZepik, kl.IIb; III miejsce - Oskar Zientara, kl.IIb

  II grupa - kl.IV - VI: I miejsce- Joanna Paluch, kl.VIc; II miejsce - Karolina Zimnicka, kl.Vd; III miejsce- Michał Darnowski, kl.VIc i Roksana Choła, kl.VIb

  III grupa - kl.I - III gimnazjum: I miejsce - Julia Zdanowska, kl.Ib; II miejsce - Aleksandra Ziębińska, kl.Ib; III miejsce - Julia Chojnacka, kl.Ib

  Prace zostały przekazane do kmolejnego etapu do MłDK w Żyrardowie.

  Nauczyciel plastyki: Elżbieta Lipska

   

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii PRACA MIESIĄCA.

 • Nowa galeria Konkurs szkolny "NIESAMOWITE ZWIERZĘ" została dodana do albumu.

  Komisja po wnikliwej analizie prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs w ilości 46, przyznała nagrody i wyróżnienia. Bogata kolorystyka, ciekawa interpretacja tematu oraz pomysłowość młodych twórców zaskoczyła i wprowadziła komisję w nie lada kłopot. Jeszcze raz okazało się, że wyobraźnia dziecka jest czymś niepowtarzalnym i świeżym. Świat widziany oczami dziecka jest piękny, tajemniczy, a niekiedy zabawny.

  Nagrodzono i wyróżniono nasępujące osoby:

  I nagroda- Maria Pierc, kl. IIb 

  II nagroda - Kacper Wiśniewski, kl.IIIc 

  III nagroda - Oliwia Feder, kl.IIIdg

  Wyróżnienia: Emilia Wielińska, kl.IVc; Dominika Walczak, kl.IIb; Oskar Nowakowski, kl.IIIc; Anna Piórkowska, kl.Vd; Zofia Gliszczyńska, kl.IIb; Karolina Wieprzkowicz, kl.IIc; Oliwia Wojtasik, kl.IIIc

  Kwalifikacje do wystawy: Maja Moszkowska, kl.IIIc; MAteusz Majewski, kl.IIb; Tomasz Rogoziński, kl.IIIc; Małgorzata Chudy, kl.IIb; Michał Leczkowski, kl.IIIc; Maciej Wielogórski, kl.IIIc; Mateusz Jakubiak, kl.IIIc

  10 najlepszych prac wysłano na dalszy etap ogólnopolski.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wygranych.

  Elżbieta Lipska

   

 • Zasady rekrutacji do gimnazjum

  Zasady przyjmowania uczniów do klasy I gimnazjum (r.szk.2015/2016) w zakładce: Rekrutacja 2015/2016.

 • 30 marca 2015 odbył się  XXVII POWIATOWY FESTIWAL MINIATUR TEATRALNYCH w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyradowie. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu żyrardowskiego.

  Naszą szkołę reprezentował niezawodny zespół „Kurtyna w Dół”, który wystąpił z przedstawieniem "Stare filmy". Sukces zwieńczony został nagrodą!

  Opiekunem była pani Dorota Bartoszewicz a zespół "Kurtyna w Dół" wystąpił w składzie: Jakub Wacławek ucz. kl. IIa g., Sebastian Bławdzin  ucz. kl. IIa g, Konrad Złotorawski  ucz. kl. IIa g., Grzegorz Baraniecki ucz. kl. IIag oraz Filip Kęsicki ucz. kl. IIIa g.

     

   

 • Świątecznie...

  Dyrekcja, grono pedagogiczne

  oraz pracowncy obsługi

 • Laur zwycięzcy dla ucznia Trójki

  Filip Kęsicki, uczeń klasy IIIa Publicznego Gimnazjum Nr 3, został  laureatem konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Jest to olbrzymi sukces zarówno ucznia, jak i szkoły.

  - To byłaby wisienka na torcie - mówił Filip na chwilę przed podaniem oficjalnych wyników. Uczeń ma już bowiem na swoim koncie tytuł laureata w konkursie z geografii i zapewniony wstęp do wymarzonej szkoły średniej.

  Aby otrzymać tytuł laureata konkursu z języka polskiego należało przejść przez trzy etapy eliminacji, które sprawdzały przede wszystkim umiejętność dojrzałej analizy i interpretacji tekstów, precyzyjnego i rzeczowego formułowania pisemnych odpowiedzi, a także tworzenia własnej wypowiedzi literackiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był człowiek wobec przyrody i otaczającego go świata, wobec drugiego człowieka i na ostatnim już etapie - wobec wszechświata. Oprócz tekstów literackich, które wykraczały poza podstawę programową w gimnazjum, znalazły się także teksty kultury przynależne do różnych rodzajów sztuki: filmu, muzyki, czy malarstwa. Filip Kęsicki świetnie poradził sobie z wszystkimi lekturami, choć przyznaje, że niektóre książki wymagały on niego niezwykłego skupienia. - Początkowo Solaris Lema zupełnie mi się nie podobał. Długie opisy były nużące i wydawało mi się, że niewiele z tego wszystkiego rozumiem. Jednak po pewnym czasie książka bardzo mi się spodobała i uległem jej urokowi. Filip zresztą przyznał, że teksty, z którymi należy się zapoznać, przystępując do konkursu, otwierają oczy i poszerzają literackie horyzonty.
  Inaczej zaczyna się postrzegać literaturę - powiedział, rozmawiając z opiekunką i nauczycielką języka polskiego, Katarzyną Lange.  I o to właśnie chodzi!

  Filip swoją postawą pokazał wszystkim, że jeżeli się tylko czegoś bardzo pragnie i głęboko w to wierzy, osiągnie się upragniony cel. Wystarczy trochę nad sobą popracować.

  Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Katarzyna Lange

 • Informatycy - Programiści z Trójki w gronie najlepszych!

  LOGIA to konkurs przedmiotowy dla uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych programowaniem, przeprowadzany (na podstawie zarządzenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty) przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Polega na samodzielnym rozwiązywaniu zadań  algorytmicznych w języku Logo lub Python.

  Eliminacje konkursowe prowadzone były w lutym i marcu. Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 poradzili sobie świetnie z wcale niełatwymi zadaniami i wrócili do szkoły z tytułami laureatów i finalistów.

  Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

  Alicja Kluczek z kl. IIa gimnazjum oraz Anna Piórkowska z kl. V d szkoły podstawowej.

  Marcin Galiński z kl. IIIa gimnazjum zdobył tytuł laureata, (opiekun p. Lidia Piskorz) Jarosław Piórkowski z kl. Ia gimnazjum został finalistą konkursu.    

  Warto nadmienić, że laureaci konkursu uzyskują ocenę celującą z informatyki, a także są przyjmowani do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów określonych w statucie danej szkoły.

  Finaliści z kolei otrzymują określoną liczbę punktów przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zgodnie z zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

  Dziękując i gratulując naszym uczniom chcemy jednocześnie podkreślić olbrzymi wkład ich pracy oraz wsparcie ze strony rodziców. Dziękujemy!

  Lidia Piskorz

 • Nowa galeria Sukces Antka Szustakowskiego została dodana do albumu.

  Sukces szachowy naszego ucznia

  Miło nam poinformować, że Antoni Szustakowski, uczeń klasy 2ag, osiągnął sukces na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 w szachach, które odbyły się w dniach 14.03. – 22.03.2015 r. w Karpaczu. Zajął piąte miejsce i tym samym wywalczył awans do Mistrzostw Europy lub do Mistrzostw Świata
  Antek jest zawodnikiem UKS Hetman Puszcza Mariańska.
  Gratulujemy!!!
 • Nowa galeria Konkurs "Masters of Art" została dodana do albumu.

  Konkurs poezji i piosenki angielskiej „Masters of Art”

  20 marca 2015r odbył się w naszej szkole konkurs poezji i piosenki angielskiej „Masters of Art”. Była to już siódma edycja tego cieszącego się dużą popularnością konkursu. Jak co roku do udziału w rywalizacji zgłosiło się wielu uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Jury przewodniczyła pani dyrektor D. Noszczak-Bielak, a wspomagały ją nauczycielki języka angielskiego panie K. Siupa i K. Marczak.  Wszyscy uczestnicy wykazali się zarówno znajomością języka angielskiego, jak i umiejętnościami recytatorsko-wokalnymi. Nagrody dla najlepszych ufundowało wydawnictwo Oxford  University Press, a otrzymali je następujący uczniowie:

  Kategoria - poezja angielska

  I miejsce – Adrian Orłowski kl.Vb (“Zoo” by J. Brzechwa)

  II miejsce – Maria Lubańska kl.Vd („Our teacher sings The Beatles” by K. Nesbitt)

  III miejsce – Paulina Karczewska kl.IIbg (“Life is fine” by L. Hughes)

  Wyróżnienia –Zuzanna Kuran kl.Vb (“I raised my hand in class this morning” by K. Nesbitt)

               Julia Ziąbska kl.Vb (“All my great excuse” by K. Nesbitt)

  Kategoria – piosenka angielska

  I miejsce – Wiktoria Paluch kl.IIbg (Celine Dion  ”That’s the way it is”)

  II miejsce – Dorota Pluta kl.VId (Taylor Swift ”Blank Space”)

  III miejsce – Martyna Waszczuk kl.IVc (”Underneath it all”)

  Wyróżnienia – Patrycja Jankowska kl.IIag (Michael Jackson “Heal the world”)

                 Karolina Zimnicka kl.Vd (“When I’m gone”)

                                                                         Bożena Jankowska

   

 • Konkurs Recytatorski "POEZJA PONAD GRANICAMI"

  Młodzi Poeci i Prozaicy

  20 marca odbył się w Resursie w Żyrardowie IX Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Ponad Granicami”  organizowany przez  Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Żyrardowie.

  Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

  Nauczyciel przygotowujący do konkursu: Katarzyna Marczak

  Filip Kęsicki  3a (język angielski) – II miejsce poezja

  Nauczyciel opiekun: Anna Kamińska

  Jakub Wacławek 2a (język niemiecki) – II miejsce poezja

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                      Anna Kamińska

 • Nowa galeria Dzień Kobiet w "małej" Trójce została dodana do albumu.

  W piątek, 6 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Żyrardowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klasy III c wraz z wychowawcami: Iwoną Brzezińską i Patrycją Kamyczek zaprezentowali program artystyczny dla społeczności szkolnej.

    Piosenki i wierszyki dedykowane były wszystkim małym i dużym „ kobietkom”.
  W scenariuszu zawarty był przegląd znaczenia roli kobiet od raju do czasów współczesnych. Występ wzbogacony został tańcem oraz instrumentalnymi popisami towarzyszącymi śpiewanym piosenkom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez chłopców rymowanki o nauczycielkach i paniach pracujących w szkole. Wygłaszane teksty wywołały uśmiech, a niekiedy rumieńce na twarzach kobiet.

    Występ artystyczny uczniów klasy IIIc wzbudził zachwyt i podziw wśród społeczności szkolnej i rodziców.

  Patrycja Kamyczek

 • Zasady rekrutacji do klasy "0" i I sp

  Zasady przyjmowania uczniów do oddziałów przedszkolnych w szkole oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej zostały zamieszczone w zakładce - Rekrutacja 2015/216. 

 • 17 lutego 2015 r. uczniowie klasy 3 a i 3 d Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie wraz z wychowawcami  Anną Redwańską i Ewą Kuliczkowską uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP.

  Po przybyciu na ulicę Wiejską, uczniowie fotografowali gmach Sejmu. Przekraczając próg parlamentu,  trzeba było przejść przez bramkę kontrolną, co wywołało u dzieci emocje. Następnie przywitała nas pani przewodnik, która opowiedziała o tym ważnym dla Polaków miejscu. Uczniowie zobaczyli hol główny, gdzie odbywają się wywiady dla prasy i telewizji, Salę Kolumnową oraz Salę Posiedzeń Sejmu, która zachwyciła dzieci wielką przestrzenią, elegancją i ekspozycją symboli Polski, świadczących o dostojności i powadze tego miejsca. Przechodząc korytarzami gmachu, oglądając pamiątkowe tablice, spotkaliśmy panią Beatę Rusinowską – posłankę z Żyrardowa. Znana dzieciom i ważna osoba, spowodowała, że podekscytowane, prosiły o autografy. Jak zawsze życzliwa, uśmiechnięta, otwarta na kontakty, pani poseł , oprowadziła nas po gmachu, pokazując ciekawe miejsca oraz zaprosiła do Senatu.  Pamiątkowe zdjęcie uczniów z  panią Beatą Rusinowską ukoronowało nasze spotkanie.

  Zdobyta wiedza, wzbogacony słownik, a przede wszystkim przeżycia, to ogromna wartość „żywych” lekcji. Dzięki tej lekcji, Sejm, dla uczniów trzecich klas, stał się miejscem przyjaznym.

            Ewa Kuliczkowska

 • Nowa galeria Warsztaty Filmowe w "Trójce" została dodana do albumu.

  Po raz trzeci Akademia Aktywnego Czytelnika A 2 C  oraz Koło Informatyczne w ZSP nr 3  w Żyrardowie zorganizowały Warsztaty Filmowe, które cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem społeczności szkolnej. Młodzież poznawała gatunki filmowe na podstawie prezentacji, a nowo nabytą wiedze mogła sprawdzić podczas quizu „Zgadnij tytuł i gatunek filmu”. Projekt edukacyjny „Jak stworzyć własny film” przygotowywali uczniowie: Damian Socha, Kacper Pisiński i Szymon Przybysz. Pokazali jak w łatwy i szybki sposób stworzyć własny film w programie Windows Movie Maker.

  O filmie było na poważnie ale i z humorem. Szkolną gawiedź zabawiał kabaret „Kurtyna w Dół”, przedstawiając najnowszy skecz pt. „ Z dziadkiem do kina”, w reżyserii Jakuba Wacławka. Pozostali komicy szkolnej trupy to Konrad Złotorawski, Sebastian Bławdzin oraz Grzegorz Baraniecki. Warsztaty prowadzili: Julia Kucińska oraz Sebastian Bławdzin. O artystyczny nastrój zadbała Maja Góralewska śpiewając  popularna piosenkę pt „Mam te moc” z filmu pt. „Kraina Lodu”.

  Ogłoszono szkolny konkurs pt „III festiwal filmowy”, podczas którego jak co roku wręczane będą statuetki „STANISŁAWY” odpowiedniki światowych Oscarów, ufundowane przez dyrekcję szkoły- panią Mirosławę Barańską.

  „Mam nadzieję, że festiwal będzie prowadzony z takim samym humorem jak w zeszłym roku”- powiedziała Patrycja Jankowska jedna z wolontariuszy szkolnej biblioteki.

  „Myślę, że nasze warsztaty obudziły pasję  do sztuki filmowej wśród wielu uczniów naszej szkoły oraz zachęciły do tworzenia własnych filmów - stwierdziła Julia Kucińska ucz. kl. II a Gim.

   „Cieszę się, że nasze warsztaty spotkały się z takim entuzjazmem naszych kolegów. Mam nadzieję, że podobnie stanie się ze STANISŁAWAMI. W końcu- jak mam się wygłupiać, to wolę mieć jakąś publiczność” – skomentował Jakub Wacławek, lider szkolnego kabaretu.

  „Praca z tak aktywną i utalentowaną młodzieżą jest wielką przyjemnością i inspiracją do dalszych twórczych działań. Połączenie nowoczesnych technik montażu filmu, występy kabaretu szkolnego, prezentacje muzyczne, integrują młodzież i zachęcają do ciekawego  spędzania wolnego czasu  - mówi pani Dorota Bartoszewicz, organizatorka imprezy - z niecierpliwością czekamy na uczniowskie projekty”.

       Akademia Aktywnego Czytelnika A 2 C

 • Nowa galeria "Trójka" w Ambasadzie USA została dodana do albumu.

  „TRÓJKA” w Ambasadzie USA

  Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie wraz ze swoimi nauczycielkami języka angielskiego Anną Kamińską, Dominiką Noszczak-Bielak, Bożeną Jankowską oraz Karoliną Siupą rozpoczęli współpracę z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie. W ramach programu Meet America uczniowie pojechali do siedziby Ambasady. Uczniowie wybitni językowo z klasy IA, IIA oraz IIIA wzięli udział w prelekcji z Panią Konsul Kristen Stolt.

  Po przejściu koniecznych procedur młodzież wzięła udział w prelekcji w języku angielskim na temat African Americans’ cultural and historical heritage in the U.S. Podczas spotkania z dyplomatką panowała serdeczna atmosfera, uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat Stanów Zjednoczonych oraz zadać pytania na interesujące ich tematy. Również strona amerykańska podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce.

  Całe spotkanie było prowadzone w języku angielskim, co z pewnością pozwoliło młodzieży gimnazjum na szlifowanie języka w sytuacji naturalnej, a zarazem zachęcało do zdobywania biegłości w komunikowaniu się w obcym języku.

  W trakcie spotkania Pani Małgorzata Dziełak, koordynatorka programu Meet America wyjawiła, iż tylko nieliczne szkoły zostają zapraszane do siedziby Ambasady w ramach tego projektu. Tym bardziej uczniowie cieszyli się, że mieli możliwość wzięcia udziału w tak prestiżowym wydarzeniu. Mają nadzieję, że uda im się jeszcze kiedyś przekroczyć progi Ambasady USA.

  Anna Kamińska

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej

   „WOLNOŚĆ JEST W NAS…”

  Dnia 20 lutego 2015 roku gościliśmy  w Liceum Ogólnokształcącym  mieszczącym się w Zespole Szkół nr1 w Grodzisku Mazowieckim. Odbył się  tam  POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ „ Wolność jest w Nas…” 1989-2014r. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Grodziskiego oraz gmin i powiatów sąsiadujących.  Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do badania historii najnowszej, wiedzy o czasie przełomu i ostatnim dwudziestopięcioleciu Wolności  oraz przybliżenie uczniom historii środowiska, w którym żyją oraz wpływu jaki na te środowisko miały zmiany zachodzące we współczesnej Europie i Polsce.

  Początkowo temat wydawał nam się trudny , ponieważ treści programowe z historii w gimnazjum nie  obejmują  historii najnowszej. Mimo to podjęliśmy wyzwanie i jako jedyna szkoła  z naszego miasta   wzięliśmy  udział w konkursie. Składał się on z dwóch etapów szkolnego i międzyszkolnego . Po  przeprowadzonych  eliminacjach szkolnych  zgodnie z regulaminem konkursu , do II etapu zakwalifikowała się  Oliwia Antolak z klasy IIIb gimnazjum.  

  Pomimo braku podziału uczestników konkursu  na grupy wiekowe, Oliwia zakończyła konkurs z wysokim wynikiem  15 punktów i był to drugi wynik wśród gimnazjalistów,   a do zwycięzcy z pruszkowskiego liceum  zabrakło jej zaledwie  4 pkt.

  Należy również zaznaczyć, że  organizatorzy  stanęli na wysokości zadania.  Zwycięzcy i ich opiekunowie otrzymali nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe publikacje.Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz publikacje książkowe.

  Oprawę imprezy wzbogacono występami uczniów goszczącego nas Liceum.

       Iwona Stypuła

   

 • Filip Kęsicki laureatem konkursu geograficznego

   

  Geografia nie jest taka straszna! Uczeń ZSP Nr 3 laureatem konkursu geograficznego.

  Filip Kęsicki z kl. IIIa gimnazjum przekonał wszystkich, że geografii warto się uczyć. III etap konkursu kuratoryjnego dotyczył województwa mazowieckiego. Podczas ostatniego etapu należało wykazać się umiejętnością formułowania trafnych wniosków na podstawie podanych materiałów źródłowych, rozpoznawać zabytki ale i zakłady przemysłowe charakterystyczne dla danej części województwa – mówi Filip Kęsicki. – Znajomość powiatów, parków krajobrazowych i przede wszystkim wiedza dotycząca mikroklimatu (!) województwa mazowieckiego była ogromnie przydatna - dodaje laureat. Filip wraz z opiekunką p. Ewą Stanisławczyk mają wiele powodów do dumy i radości, bowiem sukces na szczeblu ogólnopolskim oznacza dla laureata zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej i zdobycie maksymalnej liczby punktów za tę część. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

      Dominika Noszczak - Bielak

   
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów

  Wpłata na Radę Rodziców.
  Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa.



 • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Anna Kozłowska




Galeria zdjęć