Nawigacja

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii PRACA MIESIĄCA.

 • STASINKI 2015

   

   

 •  

  „Trójka” tym razem w Heide Parku

  Dnia 8 maja 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie wyjechali na wycieczkę szkolną, której celem był położony w północnych Niemczech park rozrywki HEIDE PARK SOLTAU. Pomimo, iż był to wyjazd weekendowy chętnych było bardzo dużo. Organizatorem wyjazdu była Pani Anna Kamińska, nauczyciel języka niemieckiego. Opiekunami byli Pani Małgorzata Kuran oraz Pan Piotr Wacławek, a szczęśliwie całą grupę zawiózł i przywiózł Pan Daniel Modrzejewski oraz Pani Monika Klocińska.

  Uczniowie wyruszyli wieczorem w piątek. Dość długą podróż wynagrodził wspaniały i pełen wrażeń pobyt w tak miłym miejscu. Czekało na nich wiele atrakcji, w tym Colossos, najwyższa kolejka, która w 2003 roku została wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie nachylenia (61 stopni). Następną kolejką była Desert – Race, która posiada napęd hydrauliczny. Szaleńcza jazda odbywa się tu na torze długości 640 metrów, 19 m wysokim i trwa "tylko" 49 sekund. Inną atrakcją była Limit – Rollercoaster z podwieszonymi siedzeniami. Wisząc swobodnie w powietrzu pasażerowie są przerzucani 5 razy do góry nogami na 3 różnych inwersjach. Kolejką bijącą rekordy popularności wśród uczniów „Trójki” był Krake będący pierwszą w Niemczech nurkującą kolejką górską.

  Nie sposób opisać wszystkich atrakcji, jest ich całe mnóstwo, dla małych i dużych, odważnych jak i bojaźliwych, żądnych adrenaliny czy szukających miłego spędzenia czasu.

  Wyjazd był również kolejną okazją do zetknięcia się z żywym językiem niemieckim. Uczniowie dowiedzieli się też jaka była historia kolejek górskich. Pełni wrażeń i zdobytych doświadczeń językowych po 8 godzinach pobytu w Heide Parku, uczniowie pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną.

                                                                                                      Anna Kamińska

 • 8 maja 2015r odbyła się kolejna już edycja szkolnego konkursu języka angielskiego „English? I know it!”.

  Konkurs przewidziany jako rywalizacja 3-osobowych reprezentacji klas IV-VI szkoły podstawowej przygotowywany przez nauczycielki naszej szkoły p.D.Noszczak-Bielak i p.B.Jankowską, ma za zadanie wyłonić zespoły, które najlepiej orientują się zarówno w gramatyce języka angielskiego jak i zagadnieniach kulturowych dotyczących Zjednoczonego Królestwa oraz potrafią płynnie i prawidłowo posługiwać się językiem angielskim w sytuacjach życia codziennego. Szkolnemu jury przewodniczyła p.D.Noszczak-Bielak, a towarzyszyły jej nauczycielki języka angielskiego: p. K. Siupa i p. K. Marczak.

  W wyniku tegorocznej rywalizacji na najwyższym podium stanęła klasa Va w składzie: Oliwia Joniec, Zofia Rębielewska, Maja Kosieradzka. Dzięwczęta obroniły zeszłoroczny tytuł najlepszej klasy w naszej szkole. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VId w składzie: Aleksandra Żyniewicz, Aleksandra Osuchowska, Jakub Koźbiał. Podium zamyka klasa Vd w składzie: Maria Lubańska, Anna Piórkowska, Maurycy Farski.

  Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez wydawnictwo Oxford University Press oraz słodkimi upominkami zakupionymi przez dyrekcję naszej szkoły.

                  Bożena Jankowska

  Zdjęcia w albumie "English? I know it!" .

 • Magia żywego słowa”

  Dnia 30 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie,  w ramach programu „ Inny nie znaczy gorszy”, odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Magia żywego słowa”.

  W zmaganiach recytatorskich uczestniczyły dzieci z 7 klas integracyjnych, z oddziałów I - III uczących się w ZSP Nr 1 i ZSP Nr 3. Każdy z 30 uczniów zaprezentował wiersz najpiękniej jak potrafił. W dostępny sobie sposób przedstawił utwór jednego ze znanych polskich poetów min.: W. Chotomskiej, J. Tuwima, J Brzechwy, L. J. Kerna, D. Gelner. Ich twórczość została wyrażona nie tylko słowem. Środkiem wyrazu artystycznego były także gesty, mimika, ruch, emocje. Niektóre dzieci skorzystały ze wsparcia asystenta - pełnosprawnego rówieśnika. Publiczność, którą stanowili międzyszkolni rówieśnicy, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, opiekunowie, personel pedagogiczny i pomocniczy oraz przedstawiciele mediów lokalnych, hojnie nagradzała recytatorów oklaskami.

  Konkurs recytatorski obserwowało również jury, w skład którego weszli przedstawiciele dwóch szkół: zastępca dyrektora, logopeda, pedagog szkolny oraz bibliotekarka. W ocenie komisji konkursowej liczył się nie tylko aspekt artystyczny, ale przede wszystkim odwaga,  umiejętność pokonania lęku, obawy przed nowym i nieznanym, akceptacja nowego środowiska, sytuacji,  przezwyciężenie własnych słabości.

  W trakcie obrad jury, uczniowie z obu szkół przy słodkim poczęstunku mieli okazję  zawrzeć nowe znajomości lub zacieśnić już istniejące kontakty rówieśnicze. Oczekiwanie na wyniki konkursu umiliła dzieciom zabawa taneczna.

  Zmagania dzieci zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, zarówno wygranym, jak również  wszystkim uczestnikom.

  Nagrody za zajęcie I miejsca otrzymali:

  1. Kwiatkowska Dominika  kl. I a  ZSP Nr 1
  2. Zambrzycki Michał   kl. I c   ZSP Nr  3
  3. Mendygrał  Daniel  kl. I f    ZSP Nr  3
  4. Podgórski  Bartek  kl. II a   ZSP Nr 1
  5. Wieprzkowicz Karolina  kl. II c  ZSP Nr 3
  6. Nalej  Patrycja  kl. III a  ZSP Nr 1
  7. Sadkowski  Bartek  kl. IIIc  ZSP Nr 3

  Nagrody za wyróżnienie otrzymali:

  1. Bastek  Paulina  kl. I a  ZSP Nr 1
  2. Nalej  Magdalena  kl. I c ZSP Nr 3
  3. Jakub  Darnowski  kl. I f  ZSP Nr 3
  4. Lipiński  Maciej  kl. II c  ZSP Nr 3
  5. Bałut Dagmara  kl. II a  ZSP Nr  1
  6. Gogolewski Jan  kl. II a   ZSP Nr 1
  7. Michałowski  Filip  kl. IIIa  ZSP Nr 1
  8. Kiełbasa  Maciej  kl. III c  ZSP Nr 3

  Nagrody specjalne otrzymali:

  1. Jaskułecki  Mateusz  kl. I a  ZSP Nr 1
  2. Nowak  Piotr  kl. I  c  ZSP Nr 3
  3. Smoliński  Oliwier  kl. I a  ZSP Nr 1
  4. Darnowski  Jakub  kl. I f   ZSP Nr 3
  5. Zabrzewski  Bartek  kl. II c  ZSP Nr 3
  6. Krupa  Amelia  kl. III a  ZSP Nr 1
  7. Witecka Wiktoria  kl. III a  ZSP Nr 1
  8. Molka  Paulina  kl. III c  ZSP Nr 3 

          W ramach programu „Inny nie znaczy gorszy” odbył się również  międzyszkolny konkurs plastyczny na temat „Moja ulubiona bajka”. Prace uczniów stanowiły ozdobę sali w trakcie recytacji wierszy. Publiczność podziwiała talenty artystyczne konkursantów, ich bogatą wyobraźnię, indywidualność w podejściu do tematu, różnorodność w sposobie przedstawienia. Najciekawsze dzieła plastyczne zostały nagrodzone dyplomami i prezentami. W tym konkursie prace uczniów oceniano w 2 kategoriach :

  -   prace dzieci sprawnych inaczej

  -  prace dzieci pełnosprawnych.

    Nagrody otrzymali:    ZSP Nr 1

  1. Kwiatkowska Dominika kl. I a
  2. Stegienko Ewelina kl. I a
  3. Kawa Zuzanna  kl. I c
  4. Brzezińska Gabriela  kl. II a
  5. Nalej Patrycja  kl. III a
  6. Sosnowska Weronika  kl. III a 

  ZSP Nr 3

  1. Nalej Magdalena kl. I c
  2. Koźbial Igor kl. I  c
  3. Kaczmarek  Patryk  kl. I f
  4. Giela Antoni  kl. I f
  5. Wieprzkowicz  Karolina kl. II c
  6. Konarska  Aleksandra  kl. II c
  7. Molka Paulina kl. III c
  8. Wiśniewski Kacper  kl. III c     

  Nagrody w konkursach oraz poczęstunek ufundowane były przez wspaniałych ludzi dobrej woli: 

  • Państwo Wieprzkowicz – Agencja Nieruchomości „ Mój dom”
  • Jacek Zambrzycki - Firma „Zambers”
  • Aneta i Piotr Nalej
  • Weronika i Piotr Leczkowscy
  • Monika Leczkowska
  • Katarzyna Kiełbasa - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Żyrardów” Sp.z o. o.
  • Bożena Kowalska
  • Marzena Kwaśniewska  - Bank BPH SA Oddział Żyrardów AL. Partyzantów 5
  • Jacek Rotter „LOGO DRUK”  (gadżety i nadruki reklamowe)
  • Małgorzata  Kędra
  • Ewa Nowak - Biuro Języków Obcych „L’ avenir”
  • Jubiler-Pamiątki - M. Markowska, M. Bednarska s.c.  Żyrardów , ul. Okrzei 36
  • Księgarnia „Miedzykartkami”    Żyrardów, Al. Partyzantów 8 
  • Anna Pilaszek – PATKOR Sprzedaż hurtowa- detaliczna AGD Żyrardów, Al. Partyzantów 8
  • Księgarnia „ Lektura”  Żyrardów, ul. Okrzei 11
  • Paweł Czarnecki - Sklep zabawkowy „Czaruś”  Żyrardów, ul. 1-go Maja 38
  • Wojciech Piekarski - Sklep  „Paw” , Żyrardów, ul. Krótka 46 f 
  • Dorota Łabędzka - „KORAL” (złoto, srebro, upominki) Żyrardów, Okrzei 36 Tadeusz Langa - P.H.U. „TEWI” Hurtownia Spożywczo-Przemysłowa       
  • Żyrardów, Krótka 60
  • Urząd Miasta Żyrardów – Wydział Promocji i Kultury w   Żyrardowie  
  • Pani Anna Tuszyńska
  • Stefania i Tomasz Włodarczyk
  • Stanisława Krzyżanowska
  • Dyrektor i Rada Rodziców  Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  • Firma „BAKOMA” Elżbietów Sp.zo.o.

  Bardzo im dziękujemy!                                                                           

  Anna Mrówczyńska, Dorota Gołębiowska

  Zdjęcia w  galerii Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Magia żywego słowa".

 • Czwartoklasiści z Trójki już "mówią po niemiecku"

  W kwietniu klasa IV c z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie wzięła udział niecodziennej lekcji języka niemieckiego w Instytucie Austriackim w Warszawie. Organizatorem wyjazdu była Anna Kamińska, nauczyciel języka niemieckiego oraz wychowawca klasy. Opiekunami była Anna Świątek i Hanna Kwiatkowska.

  Główne zadania Instytutu Austriackiego to przede wszystkim prowadzenie kursów języka niemieckiego, wydawanie certyfikatów językowych oraz współpraca ze szkołami, uniwersytetami i innymi instytucjami w zakresie nauczania języka niemieckiego, co wiąże ze sobą promowanie kultury austriackiej.

  Klasa IV C wzięła udział w projekcie „ŚRODY PO AUSTRIACKU”. Spotkanie prowadziły równolegle dwie lektorki, pochodzące z Austrii. Zajęcia były bardzo urozmaicone. Uczniowie, mimo braku znajomości języka niemieckiego, doskonale sobie poradzili. Musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, co przyszło im z łatwością. Uczniowie nauczyli się podstawowych zwrotów. Już umieją się przywitać oraz pożegnać w języku niemieckim. Co więcej dowiedzieli się, gdzie warto pojechać do Austrii oraz jakie zabytki są godne zwiedzenia.  Polecają wszystkim udział w takich zajęciach mówiąc, że niemiecki nie taki straszny i warto się go uczyć.

   
 • Nowa galeria  "Nasze talenty - Prowadzę lekcję języka niemieckiego" została dodana do albumu.

  Uczniowie klasy III A Zespołu Szkół Publicznych nr 3 wzięli udział w projekcie z języka niemieckiego „Nasze talenty – Prowadzę lekcję języka obcego” promowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Uczniowie mieli za zadanie nakręcić film amatorski zajęć lekcyjnych poprowadzonych metodą LdL tj. Uczenie się poprzez nauczanie. Opiekunem była Pani Anna Kamińska, nauczyciel języka niemieckiego. Obserwatorem lekcji była Pani Dominika Noszczak-Bielak.

  Tematem lekcji były podróże i nie tylko.  Uczniowie poszerzyli swoje słownictwo związane z tym tematem  w języku niemieckim oraz rozwijali umiejętności poprawnego rozumienia tekstu słuchanego, czytanego oraz poprawnego mówienia w języku niemieckim.

  Uczniowie „Trójki” chcieli zaprezentować a zarazem sami sprawdzić swoje umiejętności językowe przy wykorzystaniu nowatorskiej metody uczenia Lernen durch Lehren tj. Uczenie się poprzez nauczanie (LdL).

  Rezultaty lekcji można obejrzeć w załączonym filmie i zdjęciach.

  https://youtu.be/U520uys_UK8

 • Dnia 30.04.15r.  klasy VI c ,VI b i uczniowie koła plastycznego z nauczycielami p. E. Krajewską , p. U. Korabiewską -Rzeczycką, p. E. Lipską
  i p. I. Stypułą byli na wycieczce w Osadzie Maków na warsztatach plastycznych.

  Uczniowie poznali sposoby wykonania lalki ze słomy i innych surowców naturalnych oraz wykonali rzeźbę z mydła - Aniołka. Można było również przejechać się na koniu. Humory dopisały, a i pogoda również.

  Elżbieta Lipska

   

  Nowa galeria Wycieczka kl.VIc, VIb i koła plastycznego została dodana do albumu.

 • "Bezpieczeństwo i rozwaga..."-wyniki konkursu

  Rozstrzygnięcie etapu szkolnego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży 2014/2015 "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!"

  I grupa - kl.I - III sp: I miejsce - Maria Pierc, kl.IIb; II miejsce - Jakub CZepik, kl.IIb; III miejsce - Oskar Zientara, kl.IIb

  II grupa - kl.IV - VI: I miejsce- Joanna Paluch, kl.VIc; II miejsce - Karolina Zimnicka, kl.Vd; III miejsce- Michał Darnowski, kl.VIc i Roksana Choła, kl.VIb

  III grupa - kl.I - III gimnazjum: I miejsce - Julia Zdanowska, kl.Ib; II miejsce - Aleksandra Ziębińska, kl.Ib; III miejsce - Julia Chojnacka, kl.Ib

  Prace zostały przekazane do kmolejnego etapu do MłDK w Żyrardowie.

  Nauczyciel plastyki: Elżbieta Lipska

   

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii PRACA MIESIĄCA.

 • Nowa galeria Konkurs szkolny "NIESAMOWITE ZWIERZĘ" została dodana do albumu.

  Komisja po wnikliwej analizie prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs w ilości 46, przyznała nagrody i wyróżnienia. Bogata kolorystyka, ciekawa interpretacja tematu oraz pomysłowość młodych twórców zaskoczyła i wprowadziła komisję w nie lada kłopot. Jeszcze raz okazało się, że wyobraźnia dziecka jest czymś niepowtarzalnym i świeżym. Świat widziany oczami dziecka jest piękny, tajemniczy, a niekiedy zabawny.

  Nagrodzono i wyróżniono nasępujące osoby:

  I nagroda- Maria Pierc, kl. IIb 

  II nagroda - Kacper Wiśniewski, kl.IIIc 

  III nagroda - Oliwia Feder, kl.IIIdg

  Wyróżnienia: Emilia Wielińska, kl.IVc; Dominika Walczak, kl.IIb; Oskar Nowakowski, kl.IIIc; Anna Piórkowska, kl.Vd; Zofia Gliszczyńska, kl.IIb; Karolina Wieprzkowicz, kl.IIc; Oliwia Wojtasik, kl.IIIc

  Kwalifikacje do wystawy: Maja Moszkowska, kl.IIIc; MAteusz Majewski, kl.IIb; Tomasz Rogoziński, kl.IIIc; Małgorzata Chudy, kl.IIb; Michał Leczkowski, kl.IIIc; Maciej Wielogórski, kl.IIIc; Mateusz Jakubiak, kl.IIIc

  10 najlepszych prac wysłano na dalszy etap ogólnopolski.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wygranych.

  Elżbieta Lipska

   

 • Zasady rekrutacji do gimnazjum

  Zasady przyjmowania uczniów do klasy I gimnazjum (r.szk.2015/2016) w zakładce: Rekrutacja 2015/2016.

 • 30 marca 2015 odbył się  XXVII POWIATOWY FESTIWAL MINIATUR TEATRALNYCH w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyradowie. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu żyrardowskiego.

  Naszą szkołę reprezentował niezawodny zespół „Kurtyna w Dół”, który wystąpił z przedstawieniem "Stare filmy". Sukces zwieńczony został nagrodą!

  Opiekunem była pani Dorota Bartoszewicz a zespół "Kurtyna w Dół" wystąpił w składzie: Jakub Wacławek ucz. kl. IIa g., Sebastian Bławdzin  ucz. kl. IIa g, Konrad Złotorawski  ucz. kl. IIa g., Grzegorz Baraniecki ucz. kl. IIag oraz Filip Kęsicki ucz. kl. IIIa g.

     

   

 • Świątecznie...

  Dyrekcja, grono pedagogiczne

  oraz pracowncy obsługi

 • Laur zwycięzcy dla ucznia Trójki

  Filip Kęsicki, uczeń klasy IIIa Publicznego Gimnazjum Nr 3, został  laureatem konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Jest to olbrzymi sukces zarówno ucznia, jak i szkoły.

  - To byłaby wisienka na torcie - mówił Filip na chwilę przed podaniem oficjalnych wyników. Uczeń ma już bowiem na swoim koncie tytuł laureata w konkursie z geografii i zapewniony wstęp do wymarzonej szkoły średniej.

  Aby otrzymać tytuł laureata konkursu z języka polskiego należało przejść przez trzy etapy eliminacji, które sprawdzały przede wszystkim umiejętność dojrzałej analizy i interpretacji tekstów, precyzyjnego i rzeczowego formułowania pisemnych odpowiedzi, a także tworzenia własnej wypowiedzi literackiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był człowiek wobec przyrody i otaczającego go świata, wobec drugiego człowieka i na ostatnim już etapie - wobec wszechświata. Oprócz tekstów literackich, które wykraczały poza podstawę programową w gimnazjum, znalazły się także teksty kultury przynależne do różnych rodzajów sztuki: filmu, muzyki, czy malarstwa. Filip Kęsicki świetnie poradził sobie z wszystkimi lekturami, choć przyznaje, że niektóre książki wymagały on niego niezwykłego skupienia. - Początkowo Solaris Lema zupełnie mi się nie podobał. Długie opisy były nużące i wydawało mi się, że niewiele z tego wszystkiego rozumiem. Jednak po pewnym czasie książka bardzo mi się spodobała i uległem jej urokowi. Filip zresztą przyznał, że teksty, z którymi należy się zapoznać, przystępując do konkursu, otwierają oczy i poszerzają literackie horyzonty.
  Inaczej zaczyna się postrzegać literaturę - powiedział, rozmawiając z opiekunką i nauczycielką języka polskiego, Katarzyną Lange.  I o to właśnie chodzi!

  Filip swoją postawą pokazał wszystkim, że jeżeli się tylko czegoś bardzo pragnie i głęboko w to wierzy, osiągnie się upragniony cel. Wystarczy trochę nad sobą popracować.

  Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Katarzyna Lange

 • Informatycy - Programiści z Trójki w gronie najlepszych!

  LOGIA to konkurs przedmiotowy dla uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych programowaniem, przeprowadzany (na podstawie zarządzenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty) przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Polega na samodzielnym rozwiązywaniu zadań  algorytmicznych w języku Logo lub Python.

  Eliminacje konkursowe prowadzone były w lutym i marcu. Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 poradzili sobie świetnie z wcale niełatwymi zadaniami i wrócili do szkoły z tytułami laureatów i finalistów.

  Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

  Alicja Kluczek z kl. IIa gimnazjum oraz Anna Piórkowska z kl. V d szkoły podstawowej.

  Marcin Galiński z kl. IIIa gimnazjum zdobył tytuł laureata, (opiekun p. Lidia Piskorz) Jarosław Piórkowski z kl. Ia gimnazjum został finalistą konkursu.    

  Warto nadmienić, że laureaci konkursu uzyskują ocenę celującą z informatyki, a także są przyjmowani do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów określonych w statucie danej szkoły.

  Finaliści z kolei otrzymują określoną liczbę punktów przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zgodnie z zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

  Dziękując i gratulując naszym uczniom chcemy jednocześnie podkreślić olbrzymi wkład ich pracy oraz wsparcie ze strony rodziców. Dziękujemy!

  Lidia Piskorz

 • Nowa galeria Sukces Antka Szustakowskiego została dodana do albumu.

  Sukces szachowy naszego ucznia

  Miło nam poinformować, że Antoni Szustakowski, uczeń klasy 2ag, osiągnął sukces na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 w szachach, które odbyły się w dniach 14.03. – 22.03.2015 r. w Karpaczu. Zajął piąte miejsce i tym samym wywalczył awans do Mistrzostw Europy lub do Mistrzostw Świata
  Antek jest zawodnikiem UKS Hetman Puszcza Mariańska.
  Gratulujemy!!!
 • Nowa galeria Konkurs "Masters of Art" została dodana do albumu.

  Konkurs poezji i piosenki angielskiej „Masters of Art”

  20 marca 2015r odbył się w naszej szkole konkurs poezji i piosenki angielskiej „Masters of Art”. Była to już siódma edycja tego cieszącego się dużą popularnością konkursu. Jak co roku do udziału w rywalizacji zgłosiło się wielu uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Jury przewodniczyła pani dyrektor D. Noszczak-Bielak, a wspomagały ją nauczycielki języka angielskiego panie K. Siupa i K. Marczak.  Wszyscy uczestnicy wykazali się zarówno znajomością języka angielskiego, jak i umiejętnościami recytatorsko-wokalnymi. Nagrody dla najlepszych ufundowało wydawnictwo Oxford  University Press, a otrzymali je następujący uczniowie:

  Kategoria - poezja angielska

  I miejsce – Adrian Orłowski kl.Vb (“Zoo” by J. Brzechwa)

  II miejsce – Maria Lubańska kl.Vd („Our teacher sings The Beatles” by K. Nesbitt)

  III miejsce – Paulina Karczewska kl.IIbg (“Life is fine” by L. Hughes)

  Wyróżnienia –Zuzanna Kuran kl.Vb (“I raised my hand in class this morning” by K. Nesbitt)

               Julia Ziąbska kl.Vb (“All my great excuse” by K. Nesbitt)

  Kategoria – piosenka angielska

  I miejsce – Wiktoria Paluch kl.IIbg (Celine Dion  ”That’s the way it is”)

  II miejsce – Dorota Pluta kl.VId (Taylor Swift ”Blank Space”)

  III miejsce – Martyna Waszczuk kl.IVc (”Underneath it all”)

  Wyróżnienia – Patrycja Jankowska kl.IIag (Michael Jackson “Heal the world”)

                 Karolina Zimnicka kl.Vd (“When I’m gone”)

                                                                         Bożena Jankowska

   

 • Konkurs Recytatorski "POEZJA PONAD GRANICAMI"

  Młodzi Poeci i Prozaicy

  20 marca odbył się w Resursie w Żyrardowie IX Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Ponad Granicami”  organizowany przez  Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Żyrardowie.

  Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

  Nauczyciel przygotowujący do konkursu: Katarzyna Marczak

  Filip Kęsicki  3a (język angielski) – II miejsce poezja

  Nauczyciel opiekun: Anna Kamińska

  Jakub Wacławek 2a (język niemiecki) – II miejsce poezja

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                      Anna Kamińska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów

  Wpłata na Radę Rodziców.
  Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa. • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Anna Kozłowska
Galeria zdjęć