Nawigacja

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii Praca miesiąca 2015/2016.

 • ZEBRANIA

  Zapraszamy Rodziców na zebrania semestralne.

  25 - 26 stycznia - ul. Parkingowa.

  27 - 28 stycznia - ul. Kacperskiej.

 • Sukcesy naszych uczniów

  Uczniowie „Trójki” w wojewódzkim etapie konkursów kuratoryjnych!

  Cieszymy się z faktu, że pięcioro uczniów ZSP Nr 3 w Żyrardowie zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego przedmiotowych konkursów kuratoryjnych  Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

  Zofia Rębielewska z klasy 6a – zmagać się będzie z zadaniami z języka polskiego. Opiekunem Zosi jest p. Monika Flis.

  Anna Piórkowska z klasy 6d – rozwiązywać będzie zadania z matematyki. Opiekun  – p. Hanna Osuchowska.

  Uczniowie gimnazjum również nas nie zawiedli. Troje z nich powalczy o tytuł laureata lub finalisty:

  Jarosław Piórkowski z klasy 2a gimnazjum, konkurs matematyczny, opiekun p. Mirosława Barańska

  Alicja Kluczek i Ida Wiśniewska z klasy 3a gimnazjum, konkurs matematyczny, opiekun  p. Joanna Chechłacz

  Ida Wiśniewska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego także z chemii, opiekun p. Małgorzata Żuk.

  Zmagania na szczeblu wojewódzkim rozpoczną się już w styczniu 2016 roku. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, już dziś życząc im wymarzonego sukcesu.

 • Zakaz korzystania z telefonów komórkowych w szkole

  Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 17 stycznia 2014 r. oraz na podstawie rodz.IX pkt2 §61 Statutu Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie, od dnia 27 stycznia 2014 r. obowiązuje na terenie szkoły, podczas zajęć edukacyjnych, zajęć świetlicowych i podczas przerw - zakaz korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych (typu: tablety, odtwarzacze MP3/MP4, PSP, iPAD-y, itp.) Uczeń, który ma pilną potrzebę skontaktowania się z rodzicami , powinien zgłosić się do sekretariatu szkoły, gdzie będzie mógł zadzwonić z własnego aparatu.

 • W miesiącu grudniu w świetlicy szkolnej przy ulicy Parkingowej zorganizowany został konkurs dla wychowanków świetlicy pod tytułem „Najpiękniejsza bombka”. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów. Prace wykonywane były podczas zajęć świetlicowych, dowolną techniką.

  W dniu 18.12.2015 r. po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów konkursu. Przyznano dwa  I miejsca, dwa II oraz dwa III miejsca. Wyróżnienia otrzymało 9 dzieci.

  I miejsce:  Weronika Potasiak z klasy II oraz Matlda Świątek z klasy I
  II miejsce: Matylda Stępkowska z klasy I oraz Amelia Szpak z klasy III
  III miejsce; Maja Kaszowska z klasy I oraz Zuzanna Wargalla z klasy II
  Wyróżnienia: Gabrysia Zdanowska kl. I, Estera Leczkowska kl. III, Iza Krzyżanowska kl. II, Natalia Gniazdowska kl. II, Gabrysia Osmolak kl. I, Piotr Wiśniewski kl. I, Antonina Thomson kl. I, Klaudiusz Antczak kl. I

  Bombki były bardzo pomysłowe i kolorowe. Nagrodami w konkursie były książki, przybory szkolne, płyty z kolędami oraz słodycze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

  Wykonane bombki wystawiono na kiermasz świąteczny, na którym rodzice, nauczyciele i uczniowie mogli zakupić taką bombkę. Wszystkie bombki sprzedano, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na zakup nagród na następne konkursy. Organizatorkami tegoż konkursu były panie pracujące na świetlicy: Kinga Jagodzińska, Sylwia Jakubiak oraz Małgorzata Rybkowska.

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii Praca miesiąca 2015/2016.

 • Uczniowie „Trójki” i „Czerwoniaka” tym razem w Dreźnie

  W grudniu uczniowie gimnazjum z klasy 1a i 2a Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie wyruszyli w podróż na Jarmark Bożonarodzeniowy do Drezna. Organizatorem wyjazdu była nauczycielka języka niemieckiego Pani Anna Kamińska-Woźniak. Opiekę na uczniami sprawowała dodatkowo Pani Ewa Stanisławczyk oraz Pani Hanna Kwiatkowska, a szczęśliwie całą grupę zawiózł i przywiózł Pan Daniel Modrzejewski.  W ramach współpracy szkół do wyjazdu przyłączyli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie ze swoimi nauczycielkami Panią Ewą Fatalską i Panią Agnieszką Wilk.

  Swoje zwiedzanie w Dreźnie uczniowie rozpoczęli od Opery Sempera. Podczas wycieczki z przewodnikiem poznali jeden z najpiękniejszych, a zarazem jeden z najbardziej prestiżowych teatrów operowych na świecie. W środku mogli podziwiać wspaniałą architekturę w stylu włoskiego renesansu oraz poznali historię tego budynku. Co więcej zobaczyli ozdobne pokoje, odbudowane z zachowaniem pierwotnego stylu oraz odkryli niesamowitą akustykę tej wykwintnej sali operowej.

  Kolejną atrakcją był rejs statkiem z Drezna w kierunku Pillnitz. Podczas jazdy uczniowie mogli wysłuchać zarówno w języku angielskim, jak i języku niemieckim opowieści na temat trzech niesamowitych zamków Albrechtsberg, Lingner oraz Eckberg.  Podczas rejsu uczniowie spróbowali typowo niemieckiej zupy ziemniaczanej.

  Kolejnym etapem wyprawy był Frauenkirche czyli Kościół Najświętszej Maryi Panny w Dreźnie, który jest jedną z najbardziej znanych zabytków protestanckiej architektury sakralnej w Europie. Kościół ten wzniesiono w latach 1726-34 w stylu późnego baroku  z elementami klasycyzmu. Uczniowie weszli na szczyt kościoła, skąd mogli podziwiać całą panoramę Drezna. Widok ze szczytu był zachwycający. Przedostatnim punktem wyjazdu był Pałac Zwinger. Palac ten jest barokową budowlą z wyraźnymi symbolami charakterystycznymi dla stylu (muszle perłowe, wykwintne zdobienia).  Nasi uczniowie zwiedzili w nim galerię malarstwa Mistrzów Dawnych,  gdzie ukryta jest prawdziwa perełka malarstwa słynna Madonna Sykstyńska Rafaela Santi. Ostatnim długo wyczekiwanym przez uczniów punktem wyjazdu był 581 Jarmark Struclowy w Dreźnie.

  Jarmark ten to najstarszy kiermasz bożonarodzeniowy w Niemczech. W powietrzu unosił się zapach grzanego wina i ponczu.  Nasi uczniowi zachwycali się Kinderpunch, czyli ponczem bezalkoholowym dla dzieci, który kupowali wraz z jarmarkowym kubeczkiem. Mogli również kupić oryginalną drezdeńską bożonarodzeniowa struclę czy prawdziwą kiełbaskę Currywurst. Pod wieczór podziwiali największą na świecie Rudawską piramidę schodkową oraz drewniany łuk z lampionami. Pełni wrażeń z zakupami świątecznymi wrócili do kraju, marząc już o kolejnym wyjeździe.

 • Dnia 18.12.2015r. dzieci z oddziału integracyjnego 0 b ze Szkoły Podstawowej Nr 3  w Żyrardowie, wraz z wychowawcą Jordaną Langa i nauczycielem wspierającym Agnieszką Sajak zaprezentowały się przed szerszym gronem publiczności. Dzieci wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej w Żyrardowie mieszczącym się przy ul. Limanowskiego 32 B, dla osób przewlekle chorych wymagających stałej opieki. Przedstawienie świąteczne dało wiele radości mieszkańcom domu. Mogli wysłuchać recytowanych wierszy i przyłączyć się do wspólnego kolędowania. Na koniec każde dziecko darowało podopiecznym domu własnoręcznie wykonane choinki, składając życzenia świąteczne. Ideą jaka przyświecała wyjściu z dziećmi do Domu Pomocy Społecznej, było pochylenie się nad osobą starszą, schorowaną, darowanie iskierki nadziei na lepsze jutro. Dzięki  występom dla osób starszych, uświadamiamy dzieciom, że należy mieć szacunek dla osób schorowanych i potrzebujących. Swoim występem dzieci uświadomiły osobom chorym, że jest ktoś, kto o nich pamięta. Brawa i radość na twarzach mieszkańców Domu Pomocy Społecznej były najlepszym podziękowaniem dla dzieci.

   

 • V Szkolny Konkurs Plastyczny - SZOPKA  NOWOROCZNA 2015
  Nagroda

  Milena Jarkiewicz, Oliwia Wojtasik IVb, Zuzanna Dropińska , Julia Sieczka IV b, Joanna Olczak IVa, Julia Zdanowska, Lidia Antolak II bG

   Wyróżnienia

  Hanna Głowacka,Oliwia Sokołowska IV b, Eryk Michalak VI a, Ada Rudzińska , Julia Góraj , Zuzanna Kluczek V a

   

  Zdjęcia nagrodzonych i wyróżnionych prac można zobaczyć w galerii: Szkolny Konkurs SZOPKA NOWOROCZNA.

 • Pierwsze próby malowania na płótnie uczniów uczestniczących na zajęcia koła plastycznego - opiekun artystyczny mgr Elżbieta Lipska- można obejrzeć w albumie fotograficznymi Koło plastyczne.

 • Patronat Ambasady Niemiec nad konkursem języka niemieckiego w "Trójce"

  Ambasada Niemiec objęła patronat nad konkursem języka niemieckiego pt. "Jeder gegen Jeden"

   

   

  .

 •   Nasi uczniowie, już po raz drugi wzięli udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek, odbywającym się w SOSW w Żyrardowie. Festiwal jest niezwykle nastrojową imprezą, organizowaną dla uczniów klas/szkół integracyjnych i specjalnych. Uczniowie występują tam w kilku kategoriach – soliści w dwóch grupach wiekowych i zespoły instrumentalno-wokalne. Konkurencja wśród solistów i zespołów jest ogromna.

  Możemy poszczycić się nie małymi sukcesami. Sandra Fabisiak uczennica klasy II c gimnazjum, w kategorii soliści zajęła I miejsce. Inną docenioną solistką była Karolina Wieprzkowicz z klasy III c, która zajęła III miejsce. Wyróżnione zostałytakże zespoły, zespół wokalny z klasy IIIc – w składzie Bartek Zabrzewski i Michał Wesołowski, jak również zespół  instrumentalno-wokalny z klasy V c w składzie: Jakub Sobiecki, Weronika Boczkowska, Paulina Socha. Kuba ujął Jury swoją grą na trąbce i został wyróżniony nagroda specjalną. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do festiwalu pod czujnym okiem
  i uchem:  p. Sylwii Gutkowskiej i p. Doroty Gołębiewskiej.

  Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

  Anna Duch

   

 • 11 grudnia 2015 w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 odbyła się II edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego w wydaniu niemieckim, czyli Weihnachtsmarkt.

  Organizatorką tego wydarzenia była nauczycielka języka niemieckiego Pani Anna Kamińska-Woźniak. Poprzez prezentacje i degustacje chcieliśmy zapoznać młodzież z tradycją bożonarodzeniową w krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zwyczaje świąteczne panują w Niemczech, jak wyglądają tradycyjne jarmarki oraz wysłuchali najbardziej znanych kolęd: „Stille Nacht”: Emilia Wielińska klasa 5C, skrzypce Martyna Waszczuk klasa 5c, „Es schneit”: klasa V C, „Fröhliche Weichnacht überall”: Zosia Mendygrał, Maja Góralewska klasa VA, trąbka Kuba Sobiecki 5c, „Jingle Bells po niemiecku czyli Schlittenfahrt”:  Maja Wacławska i Zuzia Kluczek, klasa Va, „Leise rieselt der Schnee”: Krystian Muś klasa I A, „Ich bin der Nikolaus”: Mateusz Poniatowski i Jakub Sadowski klasa VA, „Winterzeit” oraz „All I want for Christmas is you”: chór z klasy IIIB z ich klasową solistką Wiktorią Paluch. Po prezentacji uczniowie brali udział w konkursie z nagrodami.

  W trakcie trwania jarmarku zostały ogłoszone wyniki konkursu, który odbył się w czterech kategoriach:

  W kategorii klas 1-3 SP „Konkurs na najładniejszą skarpetę”.

  W kategorii klas 4-6 SP „Konkurs na najładniejszą bombkę”.

  W kategorii klas 1-3 GIM „Konkurs na najładniejszą bożonarodzeniową”.

  Oraz konkurs ogólnoszkolny na najładniejsze zaproszenie.

  Cztery najładniejsze z każdej kategorii zostały wręczone Prezydentowi Wojciechowi Jasińskiego, Pani Dorocie Katner z Ambasady Niemiec, Pani Agnieszce Arzt z Ambasady Szwajcarii oraz Panu Emilowi Popielarz z firmy Teekanne a przepięknie zostały zapakowane przez Panią Annę Sobiecką, Winoteka Goodwine.

  Komisja w składzie:

  Pani Dyrektor Mirosława Barańska

  Pani Wicedyrektor: Ariana Bruś, Dominika Noszczak-Bielak, Agnieszka Rębielewska

  Lidia Piskorz - nauczyciel

  Anna Kamińska-Woźniak – nauczyciel

  Hanna Kwiatkowska – rodzic

  Weronika Leczkowska - rodzic

  Konkurs na najładniejszą skarpetę

  Wygrały następujące osoby

  Nela Stańczyk kl.II D SP (Ambasada Niemiec), Gabryś Synowiecki kl.II A SP (Prezydent Żyrardowa), Wiktoria Siwek kl.III A SP (Ambasada Szwajcarii)

  Wyróżnienia:

  Bartosz Joniec kl. IIB SP (Firma Teekanne), Michalina Bielak Kl. IA SP, Iwanowski Wiktor kl. II D SP, Symon Ślązak kl. II B

  Konkurs na najładniejszą bombkę”.

  Wygrały następujące osoby

  Jakub Sobiecki VC (Ambasada Niemiec), Aleksandra Kowalska kl. VB (Prezydent Żyrardowa), Aleksander Duchacz  kl. VD (Ambasada Szwajcarii)

  Wyróżnienia:

  Joanna Konarska kl. VI B (Firma Teekanne), Dominik Hassa kl. V C, Oskar Dziadkiewicz kl. VA, Weronika Kędra kl. IVC, Maja Kozłowska  VA

  Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową”.

  Wygrały następujące osoby

  Marcel Polański IIIA  (Prezydent Żyrardowa), Maciej Caban IA (Ambasada Niemiec), Jakub Owczarek IIA (Ambasada Szwajcarii)

  Wyróżnienia:

  Nikola Gladyś Ic (Firma Teekanne)

  Konkurs na najładniejsze zaproszenie

  Aleksandra Budkiewicz II D GIM

   

  Uczniowie mogli również skosztować świątecznych słodkości (ciast, pierniczków), podawanych z grilla kiełbasek i bigosu lub też kupić dekoracje świąteczne (bombki, skarpety, kartki) wykonane przez swoich kolegów.

  Wielkie serce okazali:

  Dorota Katner, Ambasada Niemiec w Warszawie

  Agnieszka Arzt, Ambasada Szwajcarii w Warszawie

  Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

  Emil Popielarz, przedstawiciel firmy Teekanne

  Anna Sobiecka, Winoteka Goodwine

  Wynajem autokarów turystycznych Daniel Modrzejewski

  Stylizacja Paznokci „Joanna Liber

  Studio Fryzur „Maja”

  Sklep „Kluska”

  Cukiernia „Słodki grzech”

  Tradycyjne Wyroby Wędliniarskie S&S Jakub Sobieraj

  Weronika i Piotr Leczkowscy

  Tomasz Zieliński

  Marcin Papuga

  Tomasz Kuciński

  Agnieszka Góralewska

  Anna Helbich

  Arkadiusz Bednarek

  Edyta Czepłowska

  Katarzyna Sikorska

  Beata Hassa

  Katarzyna Paluch

  Agnieszka Tokarska

  Marlena Waszczuk

  Agnieszka Trzcińska

  Maria Owczarek

  Agata Kierzkowska

  Maciej Kajrukszto

  Wioletta Kociszewska

  Katarzyna Kostrzewa

  Jarosław Pęczyk

  Marcin Wasilewski

  Agnieszka Kowalska

  Cezary Niedziński

  Marzena Panicz

  Monika Wrzesińska

  Renata Ostojska

  Małgorzata Kuran

  oraz inne osoby, które chciały zachować swoją anonimowość

  Szczególne podziękowania dla Pani Hanny Kwiatkowskiej, Lidii Piskorz oraz Anny Soszka za pomoc przy organizacji.

   Jarmark świąteczny.

 • MŁODZIEŻOWE OŚRODKI KOSZYKÓWKI „SMOK” I „GOSSM” W ŻYRARDOWIE

   

  Od kilku miesięcy Żyrardów może pochwalić się kolejnymi koszykarskimi inicjatywami, a należą do nich : Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki „SMOK” działający przy ZSP Nr 3 w Żyrardowie – Szkoła Podstawowa dla klas IV – VI dziewcząt oraz Gimnazjalny Ośrodek Sportowy Szkolenia Młodzieży „GOSSM”  w koszykówce dla najzdolniejszych dziewcząt z klas sportowych Gimnazjum Nr 3 przy ZSP w Żyrardowie.

  Polski Związek Koszykówki od lat docenia nasz klub i miasto za sukcesy w koszykówce młodzieżowej, jak również za perfekcyjną organizację imprez sportowych typu Mistrzostwa Polski w Koszykówce, zgrupowania kadr narodowych, mecze międzypaństwowe.

  W/w młodzieżowych ośrodków powstało w całej Polsce kilkanaście i tylko otrzymały je wyróżniające się miasta m. in. Żyrardów. Dzięki temu została podpisana oficjalnie umowa pomiędzy Prezydentem Miasta Żyrardowa Wojciechem Jasińskim a Prezesem PZKosz Grzegorzem Bachańskim, która dotyczyła utworzenia w Żyrardowie Ośrodka „SMOK” dla dziewcząt. W skład programu „SMOK” weszła Szkoła Podstawowa Nr 3, a wyróżnionymi nauczycielami, trenerami klas IV-VI, którzy prowadzą zajęcia są Dominika Sztąberska, Piotr Wacławek i Robert Janiszewski. Głównym celem jest wszechstronny rozwój młodych koszykarek pod względem technicznym i motorycznym.  Oprócz korzyści szkoleniowych i finansowych dla trenerów otrzymaliśmy komputer i kamerę oraz sprzęt sportowy o wartości 9.000 zł. Całość finansuje  PZKosz  ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po stronie Miasta jest zapewnienie hali sportowej na treningi.

  Odnośnie Gimnazjalnego Ośrodka Sportowego Szkolenia Młodzieży „GOSSM” w koszykówce kobiet zostało podpisane porozumienie pomiędzy Panem Prezydentem Żyrardowa a Prezesem PZKosz dotyczące powstania takiego ośrodka w Żyrardowie przy ZSP Nr 3 – Gimnazjum Nr 3. Głównym jego celem jest szkolenie najzdolniejszych dziewcząt klas sportowych ( I-III )  o profilu koszykówki opartego na specjalistycznym programie PZKosz, mającego stworzyć drogę rozwoju sportowego młodej zawodniczce. Do szkolenia zatrudnionych jest 2 trenerów/nauczycieli : trener główny Łukasz Puchała- zatrudniony w szkole, który prowadzi typowe treningi koszykarskie oraz drugi trener Piotr Wacławek, który prowadzi treningi z zakresu motoryki. Dziewczęta mają zajęcia zgodnie z programem i trenują 2 razy dziennie. Opisany program finansowany jest również przez PZKosz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. PZKosz pokrywa wynagrodzenia trenerów oraz fizjoterapeuty, jak również zabezpiecza i ufundował wysokiej jakości sprzęt sportowy i odzież dla zawodniczek i trenera.

  W ostatnim czasie w Żyrardowie PZKosz przy udziale AQUA Żyrardów w hali sportowej zorganizował szkolenie dla trenerów z całej Polski ( udział wzięło 150 trenerów ) uczestniczących w ramach programu SMOK. Szkolenie prowadzili znani polscy trenerzy: Małgorzata Czerlonko, Mariusz Świerk oraz Rafał Czyszpak. Ponowna konferencja odbędzie się również w Żyrardowie 19.12.2015 w hali AQUA Żyrardów.

 • "Czytam, bo lubię”

    ,,Czytam, bo lubię” - pod takim tytułem 7 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych Nr 3
  w Żyrardowie odbyło się długo oczekiwane spotkanie autorskie wszystkich uczniów klas trzecich szkoły podstawowej z panem Grzegorzem Kasdepke, autorem książek, bajek, opowiadań dla dzieci, laureatem wielu prestiżowych nagród.

    Pisarz nie tylko bardzo ciekawie i z wielkim humorem opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty książek, odpowiadał na wnikliwe pytania młodych czytelników, ale również przybliżył dzieciom wiadomości dotyczące różnych gatunków literackich i wyjaśniał znaczenie najpopularniejszych związków frazeologicznych używanych w życiu codziennym.

    Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do spotkania, znali tytuły utworów i bohaterów w nich występujących, zadawali bardzo interesujące pytania , na które z przyjemnością odpowiadał autor. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Dzieci spontanicznie reagowały na opowieści pisarza.

    Na zakończenie pan Grzegorz Kasdepke zaprosił chętnych  po autograf. Nie spodziewał się jednak, że wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli przygotowane książki jego autorstwa, które otrzymali w prezencie mikołajkowym. Autor dzielnie poradził sobie z zadaniem i wpisał wszystkim osobiste dedykacje.

    To ważne dla dzieci wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu pani dyrektor Mirosławy Barańskiej, rodziców uczniów klas trzecich  oraz  Rady Rodziców ZSP nr 3 w Żyrardowie.

  Wychowawcy klas trzecich

   

 • Sukcesy matematyczne

  Z satysfakcją informujemy, że uczniowie:

  Jarosław Piórkowski kl. IIa gimnzajum - opiekun p. Mirosława Barańska

  Alicja Kluczek i Ida Wiśniewska kl. IIIa gimnazjum - opiekun p. Joanna Chechłacz

  zakwalifikowali się do zawodów drugiego stopnia XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie!

   

   

 • Z wielką radością informujemy, iż uczniowie żyrardowskich szkół są laureatami I i III miejsca w konkursach: "Zabytek w obiektywie" i "Kronika zabytku" ogłoszonych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

  W pierwszym konkursie adresatami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego, a tematem konkursu było wykonanie przez uczniów pracy w formie fotografii i opisanie zabytku poznanego podczas wakacyjnego wyjazdu.

  Adresatami drugiego konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z klas IV- VI województwa mazowieckiego, a tematem konkursu było wykonanie przez zespół uczniów pracy konkursowej w formie albumu/kroniki lub komiksu o zabytku poznanym podczas wakacyjnego wyjazdu.
  Prace konkursowe oceniane były według następujących kryteriów:

  • pomysłowość prezentacji materiału plastycznego i fotograficznego,
  • oryginalność fotografii,
  • opis zabytku w kontekście jego roli i znaczenia w dziejach kraju/regionu/okolicy.

   

  Dodatkowe punkty otrzymały prace dotyczące zabytków mało promowanych    
        i mało znanych. Każdy z uczestników przystępując do konkursu miał obowiązek zapoznania się  z definicją zabytku.

  Lista zwycięzców konkursu plastycznego Zabytek w obiektywie:

  I miejsce

  Barbara Ignaczak - uczennica klasy II, Maciej Lubaczewski - uczeń klasy I ze Społecznego Gimnazjum im. Pawła Hulki - Laskowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Żyrardowie za pracę Majestat i melancholia.

  III miejsce

  Zofia Kszczotek, Julia Petelicka - uczennice klasy I ze Społecznego Gimnazjum im. Pawła Hulki - Laskowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Żyrardowie za pracę Zamek Cornod.

  Lista zwycięzców konkursu plastycznego Kronika Zabytku:

  I miejsce

  Maja Góralewska, Zofia Mendygrał, Tosia Sosnowska - uczennice klasy V z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie za pracę Zespół pałacowo-parkowy
   w Radziejowicach.

  III miejsce
  Maja Kosieradzka, Zofia Rębielewska - uczennice klasy VI z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie za pracę Kronika Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

  Opiekunem wszystkich nagrodzonych była Pani Wioletta Pilorz

 • Zuzanna Mitrowska, uczennica klasy 6a ZSP nr 3 w Żyrardowie, Mistrzynią Świata w kat. Small Team Urban Pop Dance.

  W dniach 5-8 listopada 2015 roku, w czeskim centrum Babylon w Libercu, odbyły się Mistrzostwa Świata World Artistic Dance Federation, w których wystartowała Zuzia Mitrowska i wywalczyła tytuł Mistrza Świata oraz VI miejsce w Duetach URBAN POP DANCE JUNIOR. W Mistrzostwach brało udział około 3000 tancerzy reprezentujących różne style taneczne. Zuzia jest członkiem legionowskiej grupy tanecznej FAME i to właśnie ta grupa została uznana przez międzynarodowe jury za zespół reprezentujący najwyższy światowy poziom w konkurencji mini formacje URBAN POP DANCE (kat. 12-15lat).

  Występy Zuzi uświetniają szkolne imprezy takie, jak „Mam talent” czy Święto Szkoły „Stasinki”. Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy, gratulujemy jej wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki za dalszą, pełną sukcesów karierę.

 • 4.12.2015 odbyła się VII Szkolna Olimpiada Mikołajkowa.

  Wzięli w niej udział uczniowie klas integracyjnych, kibicowała zaś cała społeczność szkolna. Ta impreza integruje naszych uczniów i pokazuje, że „Inny nie znaczy gorszy”.

  Wśród oklasków nastąpiła prezentacja drużyn. Flagę olimpijską wniósł uczeń klasy 1cg Tomasz Nowakowski. Hymn „Olimpiady Mikołajkowej” odśpiewany został przez Sandrę Fabisiak.

  Otwarcia uroczystości dokonała pani dyrektor Mirosława Barańska, która życzyła drużynom z 9 klas integracyjnych osiągnięcia jak najlepszych wyników w przeróżnych konkurencjach.

  Imprezę prowadziły panie wicedyrektor – Ariana Bruś i Dominika Noszczak-Bielak.

  Na Olimpiadę przybyli niezwykli goście – Kominiarze, którzy złożyli życzenia zawodnikom i wręczyli im guziki na szczęście.

  Zawodnicy rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 i klasy gimnazjalne.

  Przebieg zawodów sportowych komentowali: Kuba Wacławek z klasy 3ag i Jan Zabłocki z klasy 2ag.

  Dużą popularnością cieszyły się: skoki w workach, slalom z kozłowaniem, zaprzęg Mikołaja, noszenie bombki na łyżce, Mikołajowe skoki, rzut bombką do czapki Mikołaja.

  Drużynom kibicowali uczniowie ze wszystkich klas. Były okrzyki, transparenty, taniec z pomponami.

  W tym roku jury oceniło również kibiców. Najlepiej dopingowali zawodników uczniowie z klasy: 2f, 4c i 3cg. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy 1cg i 2cg. Nagrodą były czekoladowe Mikołaje i długopisy.

  Po zakończeniu konkurencji sędziowie podsumowali punkty, wyłonili zwycięzców i wypisali dyplomy.

  W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników odbył się program artystyczny. Wystąpiły solistki – Karolina Winnicka, Dorota Pluta, Wiktoria Paluch, uczennice naszej szkoły, których opiekunem jest pani Sylwia Gutkowska.

  Gościnnie wystąpili:

  • Zespół taneczny „ART-ROLL” pod kierunkiem pani Karoliny Troll-Laseckiej
  • Zespół muzyczny „Comparsa”, którego opiekunem jest pan Jarosław Lange

  Na zakończenie „Olimpiady Mikołajkowej” panie wicedyrektor podsumowały konkursy plastyczne.

  Wręczyły nagrody i dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca w trzech kategoriach wiekowych w konkursie plastycznym promującym Olimpiadę:

  • Projekt plakietki VII Szkolnej Olimpiady Mikołajkowej

  - Magdalena Pacek 3cg
  - Jakub Dróżka 2cg
  - Olimpia Melon 6c
  - Emilia Wielińska 5c
  - Wiktoria Choła 5c
  - Maria Grzelecka 3c
  - Antoni Gielo 2c

  • Czapka Świętego Mikołaja

  Klasy 1-3
  1 miejsce – Oliwia Mówińska 2b, Antonina Tomsohn 1e
  2 miejsce – Alexander Wagner 1c, Łucja Kępka 1e
  3 miejsce – Lena Leśniak 1c, Maciej Warczyk 1c
  Wyróżnienia – Ola Gajewska 1a, Zuzanna Cuper 1a, Aleksandra Konarska 3c, Oliwier Dąbrowski 1c, Gabriel Synowiecki 2a, Kuba Brona 3a

   

  Klasy 4-6
  1 miejsce – Iga Gejcyg, Aleksandra Malinowska 5b
  2 miejsce – Julia Sepełowska 5a
  3 miejsce – Tomasz Rogoziński 4c
  Wyróżnienia – Natalia Michalak 4a, Weronika Kędra 4c, Oliwia Kwiatkowska 4a

  I wreszcie najbardziej oczekiwany moment – wręczenie medali, dyplomów i nagród uczestnikom zawodów.

  Klasy 1-3

  1 miejsce – klasa 2f

  2 miejsce – klasa 3c

  3 miejsce – klasa 2c

  Klasy 4-6

  1 miejsce – klasa 6c

  2 miejsce – klasa 4c

  3 miejsce – klasa 5c

  Klasy 1-3 gimnazjum

  1 miejsce – klasa 3c

  2 miejsce – klasa 1c

  3 miejsce – klasa 2c

  W naszej Olimpiadzie nie ma przegranych. Wszyscy są zwycięzcami, gdyż pokonują swoje słabości i udowadniają, że chcieć – to móc.

  Impreza integruje naszych uczniów i jest ważnym elementem edukacji poprzez sport i zabawę.

  Olimpiada odbywa się dzięki zaangażowaniu: dyrekcji, nauczycieli, nauczycieli wspierających, terapeutów, pracowników szkoły oraz sponsorów.

  Koordynatorem Olimpiady są: pani Bożena Olczak i pani Dorota Gołębiowska.

  Szczególne podziękowania otrzymali sponsorzy za ufundowanie nagród dla uczestników Olimpiady. W tym roku darczyńcami byli:

  - Pan Jacek Zambrzycki – Firma „Zambers” w Żyrardowie
  - Kierownictwo Klubu UKS „Trójka” w Żyrardowie
  - Państwo W. B. Wilkowscy, ajent szkolnej stołówki w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  - Państwo Wieprzkowicz – Agencja Nieruchomości „Mój dom”
  - Centrum Stomatologiczne „OLDENT” sc w Żyrardowie
  - Pan Robert Karliński F.H.U. Sade Budy
  - Pani Anna Tuszyńska
  - Pan Tomasz Zieliński
  - Pan Marek Synowiecki „Blachotrapez”
  - Państwo Urszula i Piotr Greleccy
  - Pani Magdalena Podsiadły
  - Pani Agnieszka Jeżak
  - Państwo Justyna i Robert Banasiewicz „Usługi Transportowe – przewóz osób „Stare Kozłowice”
  - Wiesław Piłat Prezes „Polmos Żyrardów” Sp. z.o.o.
  - Pani Bożena Kowalska
  - Pani Małgorzata Feder Fitness TRIBE
  - Pan Mariusz Bodych
  - Pani Beata Hassa
  - Państwo Aneta i Piotr Nalej
  - Pl Nieruchomości Linia Zachodnia Aneta Szponder z siedzibą w Żyrardowie ul. Okrzei 40
  - Pan Krzysztof Rdest „Emka-Trans” Sp. z.o.o
  - Pan Paweł Janas Prezes „Hotel Panorama” sc
  - Pani Agnieszka Góralewska
  - Pani Aleksandra Dziadkiewicz
  - Pani Magdalena Lubańska – FM Logistic Mszczonów
  - Pan Tomasz Szymańczak – „Profmet” Sade Budy
  - Państwo Agnieszka i Mariusz Flis „ZPC Flis” Kuranów 12
  - Firma Firmenich Sp. z.o.o Grodzisk Mazowiecki
  - Zakład Kominiarski – Kazimierz Więckowski
  - Pan Ryszard Adamiak Prezes Spółki Miejskiej „Aqua” w Żyrardowie
  - Firma TCL w Żyrardowie
  - Zakład Elektroniki „ISKO” s.c
  - Pani Elżbieta Sielska Piekarnia – Cukiernia „Ola” w Żyrardowie
  - GLASSOLUTIONS Polska oddział w Pruszkowie
  - Pani Paulina Lipińska
  - Pan Waldemar Darski Prezes „PPU ROMEX” 96-300 Żyrardów ul. Nowy Świat 10
  - Pan Teodor Sokołowski Firma „ELEKTRYK SERWIS” 96-300 Żyrardów ul. Jodłowskiego
  - Anna i Jacek Rotter „LOGO-DRUK gadżety i nadruki reklamowe”
  - Gmina Mszczonów
  - Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego”
  - CAFE WAKACJE.PL
  - P4 – Katarzyna Sitkiewicz
  - TRW AUTOMOTIVE AFTERMARKET
  - Firma „Bakoma” Elżbietów Sp. z.o.o
  - Dyrektor i Rada Rodziców Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  - Tomasz Cieślikowski Viamind sp. z.o.o
  - Pan Tomasz Kuciński
  - Państwo Kinga i Paweł Dudzik
  - Tadeusz Wzorek

  Pani dyrektor Mirosława Barańska zamknęła Olimpiadę. Wyprowadzona została flaga olimpijska. Dzieci z klas integracyjnych zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

  Do zobaczenia na kolejnej Olimpiadzie.

  Małgorzata Obłąkowska-Puszek

   VII OLIMPIADA MIKOŁAJKOWA.

 • Uczniowie naszej szkoły  pokazali, że mają ogromne serce dla potrzebujących. Po raz kolejny aktywnie wsparli akcję "Paczka dla kombatanta ze Lwowa", która polegała na zebraniu produktów żywnościowych i zapakowaniu ich w jednolite paczki. Trafią one w okresie świątecznym do Polaków mieszkających na Kresach oraz ich rodzin.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów
 • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Dorota BartoszewiczGaleria zdjęć