Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym przy ul. Kacperskiej 6b.

 • Listy uczniów do klas "0", klas I szkoły podstawowej, klas IV szkoły podstawowej oraz I gimnazjum zostaną wywieszone 28 sierpnia 2015r. o godz. 15.00 w budynku szkoły przy ul. Kacperskiej 6b.

 • 25 czerwca 2015 r. uczniowie III klas gimnazjum uroczyście pożegnali naszą szkołę:

  "My dumni absolwenci, ze szkoły odchodzimy. Wdzięczności dar jak pąki białych róż do Waszych serc najdroższych z radością przynosimy!"(sł. p.S. Gutkowska). Była to chwila piękna i pełna wzruszeń. 

  Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam udanego startu do następnego etapu!

  Pamiętajcie o nas!

   

 • 13 czerwca 2015 r. odbył się bal uczniów III klas gimnazjum.

  Zdjęcia w galerii BAL GIMNAZJALNY 2015.

 • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

  Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015:

                            25 czerwca (czwartek)

   klasy 0a i 0b  -   godz. 11.00 w szkole przy ul. Parkingowej

   klasy III gimnazjum -  godz. 16.30  w świetlicy szkolnej przy ul. Kacperskiej

                           26 czerwca (piątek)

  klasy VI   -  godz. 9.00  w świetlicy szkolnej przy ul. Kacperskiej

  klasy I-III SP  -  godz. 11.00 na boisku przy ul. Kacperskiej

  klasy IV - V SP i I - II gimnazjum  -  godz. 13.00  na boisku przy ul. Kacperskiej

 • Kiermasz książek

   Kiermasz używanych podręczników odbędzie się w środę 24 czerwca w świetlicy szkolnej przy ul. Kacperskiej 6b w godz. 8.30 - 10.30.

 • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Szkoła moich marzeń" w Sejmie.

  15 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się wspaniała uroczystość: rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego „Szkoła Marzeń”.

  W konkursie tym wzięło udział ponad 7 500 dzieci i młodzieży z całej Polski.  Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano jednak jedynie niewielki odsetek uczestników. W finale naszą szkołę (i jednocześnie cały Żyrardów) reprezentowało aż dziesięcioro uczniów! Wspaniałe prace plastyczne pod opieką pani Elżbiety Lipskiej przygotowali: Marcel Polański z IIa gim., Dawid Towarek z IVa, Michał Łukaszewski z Vd, Emilia Wielińska z IVc oraz Wiktoria Choła z IVc, zaś swoją wymarzoną szkołę w formie literackiej przedstawiły: Natalia Wnuk, Hanna Kierzkowska, Matylda Głowacka, Zuzanna Sobieraj i Zuzanna Kuran (wszystkie z kl. Vc), które pracowały pod kierunkiem pani Sabiny Szczapy- Broniewicz.

  Uroczyste wręczenie nagród miało bardzo szczególny charakter – zostaliśmy przywitani przez wicemarszałka Senatu, pana Stanisława Karczewskiego oraz przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, senator Alicję Chybicką. Mieliśmy także możliwość wysłuchać wystąpień dyplomatów ze Słowenii, Łotwy i Iranu, którzy opowiadali nam o systemach szkolnictwa w swoich krajach. Braliśmy również udział w symulacji głosowania w sali posiedzeń Senatu oraz zwiedzaliśmy budynek Parlamentu. Zakończeniem wycieczki był obiad w restauracji sejmowej w Domu Poselskim i wizyta w biurze koła poselskiego PSL.

  Nad naszymi uczniami szczególną opiekę roztoczył poseł z Żyrardowa, pan Paweł Sajak, który towarzyszył nam w ciągu całego dnia i obdarował uczniów wspaniałymi pamiątkami – min. pięknymi egzemplarzami Konstytucji RP z podpisem marszałka Sejmu, pana Radosława Sikorskiego.

  Sabina Szczapa-Broniewicz

 • Nowa galeria "Trójka" w LONDYNIE została dodana do albumu.

  Greetings from LONDON! - Tak! Tak! Tak! Byliśmy w Londynie!

    0d 17. do 22. maja 40-osobowa grupa uczniów „Trójki” przebywała w Londynie na wycieczce edukacyjnej, realizowanej pod hasłem Exploring London!  Program wycieczki był bardzo bogaty a jednocześnie bardzo napięty. Przez 10 godzin dziennie uczniowie przemierzali ulice Londynu, przemieszczali się londyńskim metrem i zwiedzali najważniejsze muzea i najbardziej charakterystyczne zabytki oraz wykonywali setki a nawet tysiące zdjęć. Wyposażeni w „zeszyty pracy”  pt. What do you know abort London? – po każdym dniu zwiedzania odpowiadali na zawarte w nich liczne pytania i zagadnienia.

  Uczestnicy wyjazdu zobaczyli i zwiedzili: London Bridge, Katedrę Southwark, Teatr Szekspirowski, Galerię Tate Modern, Millenium Bridge, Katedrę St. Paul’s, Tower of London, Tower bridge, Buckingham Palace, Houses of Parlament ze słynnym Big Benem. Niesamowitą atrakcją okazała się być „zmiana warty” pod Pałacem Królowej Elżbiety, gdzie przy dźwiękach orkiestry można było przemaszerować w doborowym towarzystwie. Ponadto uczniowie spacerowali nad Tamizą, wzdłuż Whitehall i Downing Street, odpoczywali na Trafalgar Square. Podczas takiego wyjazdu nie mogło zabraknąć przejażdżki londyńskim autobusem piętrowym, rejsu statkiem po Tamizie czy wreszcie przejażdżki London Eye. Muzeum Historii Naturalnej, British Museum (a w nim „słoneczniki” van Gogh’a) i oczywiście Madame Tussaud’s – to najważniejsze muzea, do których dotarli uczniowie. Największe emocje budziła możliwość wykonania zdjęcia z figurami woskowymi ulubionych aktorów, sportowców, muzyków i polityków.

  Ważnym punktem wycieczki była wizyta w China Town i spotkanie z odmienną kulturą, a także zakupy na Piccadilly Circus i Leiquester Square. Londyńskie City i nowoczesna dzielnica drapaczy chmur Canary Wharf wzbudziła wśród uczestników wycieczki zdziwienie i zaskoczenie swoją odmiennością i ogromnym kontrastem wobec zabytkowego centrum. Fani piłki nożnej mieli również swoje „pięć minut”, jako że znaleźli się przy stadionie Chelsea Football Club. Pamiątkowym zdjęciom i zakupom w sklepie firmowym - nie było końca!  Ostatnim punktem programu była wizyta w Obserwatorium Królewskim Greenwich i pamiątkowe zdjęcia na południku „0”.

  Nasza wycieczka była niesamowita! – podsumowuje organizator, D. Noszczak – Bielak. -  Uczniowie byli ogromnie zaangażowani w jej program, w prawidłowy i bezpieczny przebieg. Należą im się słowa uznania i pochwały za sprawną organizację, cierpliwość w znoszeniu trudów podróży autokarem i za piękną postawę młodego Polaka poza granicami kraju. I dumą ogromną napawa mnie fakt, że rozpoczynali dzień od lektury brytyjskiej prasy  w metrze, sami dokonywali zakupów komunikując się w języku angielskim, potrafili odpowiedzieć i zareagować na pytania przechodniów.  Podczas całego wyjazdu istotne było nie tylko zwiedzanie, ale również poznanie takiego codziennego życia w mieście. Wizyty w restauracjach, barach kanapkowych, czas wolny w centrum handlowym czy poruszanie się metrem i kolejkami miejskimi – wzbogaciły program wycieczki i nadały jej praktycznego charakteru. To była nasza pierwsza wycieczka do Londynu, ale na pewno nie ostatnia! – zapowiada D. Noszczak –Bielak. Opiekunami uczestników wycieczki byli: Anna Sobczak, Agnieszka Puchała i Łukasz Puchała.

      Dominika Noszczak-Bielak

 • Dnia 28.05.15r. w ZSP NR 3 w Żyrardowie  odbyły  się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawaczego. Uczniowie zapoznali się z zasadami tworzenia kompozycji otwartej i zamkniętej ,przy zastosowaniu różnych technik plastycznych. Wykonano ciekawą wydzierankę z gazety -Kwiaty w martwej naturze oraz pracę malarską na temat zbliżających się wakacji. Wszyscy pracowali pilnie tworząc ciekawe kompozycje pełne ekspresji i indywidualnej interpretacji. Na koniec czekała ciekawa niespodzianka w postaci drobnych upominków oraz słodkości. Wszyscy opuścili szkołę zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

  Podziękowania za pomoc należą się uczniom uczęszczającym na koło plastyczne w naszej szkole, którzy pomogli w przygotowaniu warsztatów oraz aktywnie  w nich uczestniczyli.

  Prowadząca warsztaty- Elżbieta Lipska

 • Dnia 16 maja 2015 w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie odbyło się święto Patrona Szkoły „Stasinki”, które połączone jest z Międzynarodowym Turniejem Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców. Podczas „Stasinek” uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali stoiska, na których prezentowali swoje umiejętności, przybliżając wiedzę dotyczącą różnych nauk oraz przeprowadzając doświadczenia naukowe, dzieląc się przy tym swoimi zainteresowaniami. W tym roku nowością było stoisko niemieckojęzyczne. Opiekunem stoiska była Pani Anna Kamińska, nauczyciel języka niemieckiego. Każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie. Główną atrakcją była oryginalna, niemiecka Currywurst, jak i słodycze prosto z Niemiec.  Na stoisku można było degustować herbatę Teekanne w najróżniejszych smakach, od zwykłej czarnej po owocowe. Co więcej, można było kupić ręcznie robione przez uczniów „Trójki” misie: filcowe, jak i styropianowe czy bransoletki. Nie lada atrakcją był konkurs wiedzy „Co wiesz o krajach niemieckojęzycznych?”. Można było wygrać drobne upominki. Jednak to nie wszystko. Niektórzy już nie muszą jechać do Bawarii, by zrobić sobie zdjęcie z prawdziwym Bawarczykiem, wystarczyło przyjść na stoisko, aby skorzystać z takiej okazji. Najmłodsi z wielką chęcią malowali sobie twarze z motywami niemieckimi, a niektórzy nawet skusili się na malowanie paznokci w barwach niemieckich. Przed samymi „Stasinkami” odbył się konkurs na najlepszą stylizację paznokci z motywem niemieckim. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

  Pani Anna Kamińska przygotowała swoją klasę IVC do występu, uczniowie zaśpiewali piosenkę „Biene Maja”. Cała klasa była przebrana w stroje pszczółek. Było to wielkie wyzwanie, bowiem klasa czwarta jeszcze nie uczy się języka niemieckiego.

  Jednak te wszystkie przedsięwzięcia nie byłyby możliwe bez wsparcia osób wielkiego serca, które wspomogły działania na rzecz szkoły.

  Szlachetnymi darczyńcami byli: Dorota Katner, z Ambasady Niemiec w Warszawie, która otrzymała tytuł Przyjaciela Trójki, Agnieszka Arzt z Ambasady Szwajcarii w Warszawie, Dr Andrzej Zawistowski, z Biura Edukacji Publicznej IPN, Olga Tumińska, z Wydziału Edukacji Historycznej IPN, Austria info- portal internetowy, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa, Patrycja Tajer z Goethe Institut w Warszawie, Artur Bartel-przedstawiciel Wydawnictwa PWN, Agnieszka Przybylska-przedstawicielka Wydawnictwa Egis, Emil Popielarz-przedstawiciel firmy Teekanne, West Site Fitness Club w Żyrardowie, Stylizacja Paznokci Joanna Liber, Winoteka Goodwine-Anna, Tomasz Sobieccy, Wynajem autokarów turystycznych Daniel Modrzejewski, Krawiec - pracownia projektancka, Kwiaciarnia Ismena, Sklep „Kluska”, Rafał Chamernik Polski Koncern Mięsny Duda S.A.,Weronika, Piotr Leczkowscy, ksiądz Grzegorz Tondera, Marcin Szataniak-przedstawiciel handlowy firmy „Polski Stół”, Anna Kozłowska, Edyta Czepłowska, Agata Kierzkowska, Marcin Papuga, Mariola, Jacek Wacławek, Jarosław Pęczyk, Beata Hassa, Bożena Olczak, Aneta, Marcin Polańscy, Monika, Jacek Wrzesińscy

  Jolanta Owczarek, Anna Trzcińska, Marek Banasiewicz, Sonia Zabłocka, Grażyna Rosiak, Elżbieta Kępka, Hanna Borowska. Serdecznie podziękowania kierowane są również do uczniów i rodziców klas IIA, IIB, IIID, IVA, IVC, VD szkoły podstawowej oraz IA, IIA, IIIA gimnazjum, którzy z wielką ochotą zaangażowali się w przygotowanie stoiska jak i wykonanie symbolicznych misiów.   

  Anna Kamińska

 • Uwaga uczniowie!

  Przypominamy o zgłaszaniu się do sekretariatu szkoły z legitymacjami w celu dopisania nr PESEL, który należy potwierdzić dodatkową pieczątką.

  Bez nr PESEL i pieczątki legitymacja szkolna jest nieważna!

  (zmiana rozporządzenia MEN dot. druków szkolnych)

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii PRACA MIESIĄCA.

 • STASINKI 2015

   

   

 •  

  „Trójka” tym razem w Heide Parku

  Dnia 8 maja 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie wyjechali na wycieczkę szkolną, której celem był położony w północnych Niemczech park rozrywki HEIDE PARK SOLTAU. Pomimo, iż był to wyjazd weekendowy chętnych było bardzo dużo. Organizatorem wyjazdu była Pani Anna Kamińska, nauczyciel języka niemieckiego. Opiekunami byli Pani Małgorzata Kuran oraz Pan Piotr Wacławek, a szczęśliwie całą grupę zawiózł i przywiózł Pan Daniel Modrzejewski oraz Pani Monika Klocińska.

  Uczniowie wyruszyli wieczorem w piątek. Dość długą podróż wynagrodził wspaniały i pełen wrażeń pobyt w tak miłym miejscu. Czekało na nich wiele atrakcji, w tym Colossos, najwyższa kolejka, która w 2003 roku została wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie nachylenia (61 stopni). Następną kolejką była Desert – Race, która posiada napęd hydrauliczny. Szaleńcza jazda odbywa się tu na torze długości 640 metrów, 19 m wysokim i trwa "tylko" 49 sekund. Inną atrakcją była Limit – Rollercoaster z podwieszonymi siedzeniami. Wisząc swobodnie w powietrzu pasażerowie są przerzucani 5 razy do góry nogami na 3 różnych inwersjach. Kolejką bijącą rekordy popularności wśród uczniów „Trójki” był Krake będący pierwszą w Niemczech nurkującą kolejką górską.

  Nie sposób opisać wszystkich atrakcji, jest ich całe mnóstwo, dla małych i dużych, odważnych jak i bojaźliwych, żądnych adrenaliny czy szukających miłego spędzenia czasu.

  Wyjazd był również kolejną okazją do zetknięcia się z żywym językiem niemieckim. Uczniowie dowiedzieli się też jaka była historia kolejek górskich. Pełni wrażeń i zdobytych doświadczeń językowych po 8 godzinach pobytu w Heide Parku, uczniowie pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną.

                                                                                                      Anna Kamińska

 • 8 maja 2015r odbyła się kolejna już edycja szkolnego konkursu języka angielskiego „English? I know it!”.

  Konkurs przewidziany jako rywalizacja 3-osobowych reprezentacji klas IV-VI szkoły podstawowej przygotowywany przez nauczycielki naszej szkoły p.D.Noszczak-Bielak i p.B.Jankowską, ma za zadanie wyłonić zespoły, które najlepiej orientują się zarówno w gramatyce języka angielskiego jak i zagadnieniach kulturowych dotyczących Zjednoczonego Królestwa oraz potrafią płynnie i prawidłowo posługiwać się językiem angielskim w sytuacjach życia codziennego. Szkolnemu jury przewodniczyła p.D.Noszczak-Bielak, a towarzyszyły jej nauczycielki języka angielskiego: p. K. Siupa i p. K. Marczak.

  W wyniku tegorocznej rywalizacji na najwyższym podium stanęła klasa Va w składzie: Oliwia Joniec, Zofia Rębielewska, Maja Kosieradzka. Dzięwczęta obroniły zeszłoroczny tytuł najlepszej klasy w naszej szkole. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VId w składzie: Aleksandra Żyniewicz, Aleksandra Osuchowska, Jakub Koźbiał. Podium zamyka klasa Vd w składzie: Maria Lubańska, Anna Piórkowska, Maurycy Farski.

  Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez wydawnictwo Oxford University Press oraz słodkimi upominkami zakupionymi przez dyrekcję naszej szkoły.

                  Bożena Jankowska

  Zdjęcia w albumie "English? I know it!" .

 • Magia żywego słowa”

  Dnia 30 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie,  w ramach programu „ Inny nie znaczy gorszy”, odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Magia żywego słowa”.

  W zmaganiach recytatorskich uczestniczyły dzieci z 7 klas integracyjnych, z oddziałów I - III uczących się w ZSP Nr 1 i ZSP Nr 3. Każdy z 30 uczniów zaprezentował wiersz najpiękniej jak potrafił. W dostępny sobie sposób przedstawił utwór jednego ze znanych polskich poetów min.: W. Chotomskiej, J. Tuwima, J Brzechwy, L. J. Kerna, D. Gelner. Ich twórczość została wyrażona nie tylko słowem. Środkiem wyrazu artystycznego były także gesty, mimika, ruch, emocje. Niektóre dzieci skorzystały ze wsparcia asystenta - pełnosprawnego rówieśnika. Publiczność, którą stanowili międzyszkolni rówieśnicy, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, opiekunowie, personel pedagogiczny i pomocniczy oraz przedstawiciele mediów lokalnych, hojnie nagradzała recytatorów oklaskami.

  Konkurs recytatorski obserwowało również jury, w skład którego weszli przedstawiciele dwóch szkół: zastępca dyrektora, logopeda, pedagog szkolny oraz bibliotekarka. W ocenie komisji konkursowej liczył się nie tylko aspekt artystyczny, ale przede wszystkim odwaga,  umiejętność pokonania lęku, obawy przed nowym i nieznanym, akceptacja nowego środowiska, sytuacji,  przezwyciężenie własnych słabości.

  W trakcie obrad jury, uczniowie z obu szkół przy słodkim poczęstunku mieli okazję  zawrzeć nowe znajomości lub zacieśnić już istniejące kontakty rówieśnicze. Oczekiwanie na wyniki konkursu umiliła dzieciom zabawa taneczna.

  Zmagania dzieci zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, zarówno wygranym, jak również  wszystkim uczestnikom.

  Nagrody za zajęcie I miejsca otrzymali:

  1. Kwiatkowska Dominika  kl. I a  ZSP Nr 1
  2. Zambrzycki Michał   kl. I c   ZSP Nr  3
  3. Mendygrał  Daniel  kl. I f    ZSP Nr  3
  4. Podgórski  Bartek  kl. II a   ZSP Nr 1
  5. Wieprzkowicz Karolina  kl. II c  ZSP Nr 3
  6. Nalej  Patrycja  kl. III a  ZSP Nr 1
  7. Sadkowski  Bartek  kl. IIIc  ZSP Nr 3

  Nagrody za wyróżnienie otrzymali:

  1. Bastek  Paulina  kl. I a  ZSP Nr 1
  2. Nalej  Magdalena  kl. I c ZSP Nr 3
  3. Jakub  Darnowski  kl. I f  ZSP Nr 3
  4. Lipiński  Maciej  kl. II c  ZSP Nr 3
  5. Bałut Dagmara  kl. II a  ZSP Nr  1
  6. Gogolewski Jan  kl. II a   ZSP Nr 1
  7. Michałowski  Filip  kl. IIIa  ZSP Nr 1
  8. Kiełbasa  Maciej  kl. III c  ZSP Nr 3

  Nagrody specjalne otrzymali:

  1. Jaskułecki  Mateusz  kl. I a  ZSP Nr 1
  2. Nowak  Piotr  kl. I  c  ZSP Nr 3
  3. Smoliński  Oliwier  kl. I a  ZSP Nr 1
  4. Darnowski  Jakub  kl. I f   ZSP Nr 3
  5. Zabrzewski  Bartek  kl. II c  ZSP Nr 3
  6. Krupa  Amelia  kl. III a  ZSP Nr 1
  7. Witecka Wiktoria  kl. III a  ZSP Nr 1
  8. Molka  Paulina  kl. III c  ZSP Nr 3 

          W ramach programu „Inny nie znaczy gorszy” odbył się również  międzyszkolny konkurs plastyczny na temat „Moja ulubiona bajka”. Prace uczniów stanowiły ozdobę sali w trakcie recytacji wierszy. Publiczność podziwiała talenty artystyczne konkursantów, ich bogatą wyobraźnię, indywidualność w podejściu do tematu, różnorodność w sposobie przedstawienia. Najciekawsze dzieła plastyczne zostały nagrodzone dyplomami i prezentami. W tym konkursie prace uczniów oceniano w 2 kategoriach :

  -   prace dzieci sprawnych inaczej

  -  prace dzieci pełnosprawnych.

    Nagrody otrzymali:    ZSP Nr 1

  1. Kwiatkowska Dominika kl. I a
  2. Stegienko Ewelina kl. I a
  3. Kawa Zuzanna  kl. I c
  4. Brzezińska Gabriela  kl. II a
  5. Nalej Patrycja  kl. III a
  6. Sosnowska Weronika  kl. III a 

  ZSP Nr 3

  1. Nalej Magdalena kl. I c
  2. Koźbial Igor kl. I  c
  3. Kaczmarek  Patryk  kl. I f
  4. Giela Antoni  kl. I f
  5. Wieprzkowicz  Karolina kl. II c
  6. Konarska  Aleksandra  kl. II c
  7. Molka Paulina kl. III c
  8. Wiśniewski Kacper  kl. III c     

  Nagrody w konkursach oraz poczęstunek ufundowane były przez wspaniałych ludzi dobrej woli: 

  • Państwo Wieprzkowicz – Agencja Nieruchomości „ Mój dom”
  • Jacek Zambrzycki - Firma „Zambers”
  • Aneta i Piotr Nalej
  • Weronika i Piotr Leczkowscy
  • Monika Leczkowska
  • Katarzyna Kiełbasa - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Żyrardów” Sp.z o. o.
  • Bożena Kowalska
  • Marzena Kwaśniewska  - Bank BPH SA Oddział Żyrardów AL. Partyzantów 5
  • Jacek Rotter „LOGO DRUK”  (gadżety i nadruki reklamowe)
  • Małgorzata  Kędra
  • Ewa Nowak - Biuro Języków Obcych „L’ avenir”
  • Jubiler-Pamiątki - M. Markowska, M. Bednarska s.c.  Żyrardów , ul. Okrzei 36
  • Księgarnia „Miedzykartkami”    Żyrardów, Al. Partyzantów 8 
  • Anna Pilaszek – PATKOR Sprzedaż hurtowa- detaliczna AGD Żyrardów, Al. Partyzantów 8
  • Księgarnia „ Lektura”  Żyrardów, ul. Okrzei 11
  • Paweł Czarnecki - Sklep zabawkowy „Czaruś”  Żyrardów, ul. 1-go Maja 38
  • Wojciech Piekarski - Sklep  „Paw” , Żyrardów, ul. Krótka 46 f 
  • Dorota Łabędzka - „KORAL” (złoto, srebro, upominki) Żyrardów, Okrzei 36 Tadeusz Langa - P.H.U. „TEWI” Hurtownia Spożywczo-Przemysłowa       
  • Żyrardów, Krótka 60
  • Urząd Miasta Żyrardów – Wydział Promocji i Kultury w   Żyrardowie  
  • Pani Anna Tuszyńska
  • Stefania i Tomasz Włodarczyk
  • Stanisława Krzyżanowska
  • Dyrektor i Rada Rodziców  Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  • Firma „BAKOMA” Elżbietów Sp.zo.o.

  Bardzo im dziękujemy!                                                                           

  Anna Mrówczyńska, Dorota Gołębiowska

  Zdjęcia w  galerii Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Magia żywego słowa".

 • Czwartoklasiści z Trójki już "mówią po niemiecku"

  W kwietniu klasa IV c z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie wzięła udział niecodziennej lekcji języka niemieckiego w Instytucie Austriackim w Warszawie. Organizatorem wyjazdu była Anna Kamińska, nauczyciel języka niemieckiego oraz wychowawca klasy. Opiekunami była Anna Świątek i Hanna Kwiatkowska.

  Główne zadania Instytutu Austriackiego to przede wszystkim prowadzenie kursów języka niemieckiego, wydawanie certyfikatów językowych oraz współpraca ze szkołami, uniwersytetami i innymi instytucjami w zakresie nauczania języka niemieckiego, co wiąże ze sobą promowanie kultury austriackiej.

  Klasa IV C wzięła udział w projekcie „ŚRODY PO AUSTRIACKU”. Spotkanie prowadziły równolegle dwie lektorki, pochodzące z Austrii. Zajęcia były bardzo urozmaicone. Uczniowie, mimo braku znajomości języka niemieckiego, doskonale sobie poradzili. Musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, co przyszło im z łatwością. Uczniowie nauczyli się podstawowych zwrotów. Już umieją się przywitać oraz pożegnać w języku niemieckim. Co więcej dowiedzieli się, gdzie warto pojechać do Austrii oraz jakie zabytki są godne zwiedzenia.  Polecają wszystkim udział w takich zajęciach mówiąc, że niemiecki nie taki straszny i warto się go uczyć.

   
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów

  Wpłata na Radę Rodziców.
  Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa. • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Anna Kozłowska
Galeria zdjęć