Nawigacja

 • Nowa galeria  BARWY JESIENI  została dodana do albumu.

  Piękną jesień w tym roku mamy i taką jak najdłużej zapamiętamy!

  Barwy jesieni zagościły na szkolnym korytarzu i w sali gimnastycznej ZSP nr 3 w Żyrardowie, gdzie 13 listopada uczniowie klasy II c wierszem i piosenką rozsławiali uroku jesieni. W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawców p. Małgorzaty Jurczewskiej i p. Doroty Gołębiowskiej uczniowie klasy integracyjnej zaprezentowali różne oblicza jesieni – od radosnej, kolorowej do szarej, burej, smutnej i nostalgicznej. Nie mogło zabraknąć pięknych piosenek o tematyce jesiennej i wspólnego śpiewania. Spotkanie połączone zostało z podsumowaniem szkolnego konkursu plastycznego pt. „Owocowo – warzywny cudaczek”, zrealizowanego przez p. Elżbietę Lipską i p. Magdalenę Kowalską w ramach działań towarzyszących rządowemu programowi „Owoce i warzywa w szkole.”

  Wyniki Konkursu Plastycznego "Owocowo - warzywny Cudaczek"

  Kat. I klasy 0-1

  Nagroda: Natalia Nantal 0a, Lena Tomaszewska 0b, Gabriela Stasiak Ig, Julia Kołatko Ig, Maria Szytko Ib, Julia Frączak Ig

  Wyróżnienie: Wiktoria Marczak 0b, Zofia Niewiadomska 0b, Michał Wielogórski Ib

  Kat. II klasy II-III

  Nagroda: Iga Horoszko IIb, Marta Tkacz IIa, Bartosz Tober IIa, Dominika Walczak IIb, Jan Szymanek IIIb, Oliwia Górecka IIIa, Patrycja Depciuch IIIb, Agata Olesińska IIId, Natalia Michalak IIId, Weronika Kędra IIIc

  Wyróżnienie: Zuzanna Gąsiniak IIb, Bartosz Rosiński IIb, Bartosz Bojar IIc, Piotr Pęczyk IIa, Maria Grzelecka IIc, Marcin Markowski IIa, Jakub Okulis IIIb, Patryk Klicki IIIa, Oliwia Sokołowska IIIb, Tomasz Rogoziński IIIc

  Komisja - Elżbieta Lipska, Małgorzata Szczepaniak i Magdalena Kowalska - gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

   

 • Nowa Disco Dance galeria została dodana do albumu.

  Zuzanna Mitrowska - uczennica klasy Va- uczęszcza do szkoły tańca Born 2 Dance, gdzie rozwija swoje umiejętności taneczno-sportowe.

  W dniach 9 - 12 października 2014r. brała udział w Mistrzostwach Świata Disco Dance, które odbyły się we Włoszech, w Turynie. Przygotowania do występu trwały długo. To bardzo wyczerpująca prca.

  Uczniowie szkoły Born 2 Dance podczas mistrzostw pokazali bardzo wysoki poziom. Godnie reprezentowali nasz kraj. 

  Gratulujemy!

   

 • Nowa galeria  Warto mieć marzenia została dodana do albumu. 

  O tym, że warto mieć marzenia przekonał się uczeń naszej szkoły - Kamil Sawczuk.

  Kamil jest fanem pana Mariusza Pudzianowskiego. Od dawna śledzi jego karierę sportową,  podziwia dokonania zawodowe. Oglądał Strong Mana, gdy bił rekordy w dźwiganiu ciężarów. Sekundował „Pudzianowi” w trakcie walk  MMA. Planował obejrzeć trening mistrza na ringu. Niestety, postępująca choroba zweryfikowała jego możliwości. Pozostały marzenia …… o spotkaniu z siłaczem w zaciszu własnego pokoju.

  Marzenia stały się rzeczywistością w dniu 29 października tego roku Pan Mariusz, pomimo napiętego kalendarza zobowiązań zawodowych, odwiedził Kamila. Przywitał go mocnym uściskiem dłoni, obdarował szczerym uśmiechem, miłą i serdeczną rozmową oraz pamiątkami, na których pozostawił osobistą dedykację „ Dla Kamila..”. Kamil zrewanżował się mistrzowi rozległa wiedzą dotyczącą jego osiągnięć.

  Jako jedyny z grona licznych  fanów siłacza, Kamil dowiedział się o najbliższych planach zawodowych „Pudziana”. Aby kontynuować rozmowę  z chłopcem, sportowiec zaprosił Kamila na portal społecznościowy Facebook, na który ma on status bliskiego znajomego.

           Spotkanie z panem Mariuszem Pudzianowskim zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć Kamila w czapce i koszulce z wizerunkiem mistrza.

  Warto marzyć, bo marzenia się spełniają smiley

            Kamil

  Dyrekcja i grono pedagogiczne serdeczne podziękowania za determinację w zorganizowaniu spotkania kierują do przyjaciela sportowca pana Tomasza Nowakowskiego oraz pana Leszka Kwaśniewskiego przedstawiciela firmy Blachy Pruszyński.

                Dorota Gołębiowska

   

 • Nowa galeria  Wycieczka do Muzeum Archeologicznego została dodana do albumu.

  W dniu 15 października 2014r. klasy VIb i VIc oraz uczestnicy koła plastycznego wraz z opiekunami p. E. Lipską, p. U. Korabiewską-Rzeczycką, p. E. Krajewską i p. I. Kmitą-Wierzbicką odwiedzili Muzeu Archeologiczne w Warszawie. Celem  lekcji muzealnej było zapoznanie z epoką brązu i żelaza oraz podróż szlakiem bursztynowym. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywali biżuterię.

  To była ciekawa lekcja, która sprawiła, że przez chwilę uczestnicy mogli poczuć się rzemieślnikami artystycznymi z dawnej epoki.

  Elżbieta Lipska

 • Nowa galeria Nauczyciel w oczach ucznia  została dodana do albumu.

  W dniu 10 października został roztrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny - Nauczyciel w oczach ucznia.

  Jury w składzie: p. Elżbieta Lipska, p. Dominika Noszczak-Bielak i p. Anna Duch przyznało nagrody i wyróżnienia:

  Kat. I - klasy IV-VI

  NAGRODA: Klaudia Sokół VIb, Olga Sieczka VIb, Aleksander Jano VIb, Łukasz Szymański Vb

  WYRÓŻNIENIE: Kamila Jańczak Vd, Wiktoria Konarska VIa, Aneta Węgier Vd, Julia Tryc VIb, Julia Tkacz Va

  Kat. II - klasy I-III gimnazjum

  NAGRODA: Wiktor Karpiniuk Id, Wiktoria Tkacz Ia, Marcel Polański IIa, Klaudia Flis IIIa

  WYRÓŻNIENIE: Aleksandra Ziębińska Ia, Aleksandra Osiecka Ia, Ida Wiśniewska IIa, Barbara Sobczak IIIa

  GRAND PRIX:  Filip Kęsicki IIIa

  Komisja gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu ciekawych pomysłów, poczucia humoru i wytrwałości w zmierzeniu się z tak trudnym tematem, jakim było wykonanie portretu lub karykatury.

  Elżbieta Lipska - nauczyciel zajęć artystycznych

 • Nowa galeria Dzień otwarty w Abasadzie Niemiec została doadana do albumu.

  Dnia 20 września, w sobotę uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie wraz ze swoją nauczycielką języka niemieckiego panią Anną Kamińską wyruszyli na Dzień Otwarty do Ambasady Niemiec. Mimo iż był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, chętnych było tak dużo, że potrzeba było dodatkowych nauczycieli opiekunów. Pieczę na uczniami oprócz pani Kamińskiej sprawowały pani Karolina Siupa oraz pani Aleksandra Kierzkowska.

  Dla uczniów ZSP Nr 3 była to niezwykła okazja do zwiedzenia Ambasady „od kuchni”. Mogli zobaczyć gabinet Ambasadora Rolfa Nikela oraz zrobić sobie zdjęcia przy jego biurku. Niezapomnianym wrażeniem dla uczniów była rozmowa z Panem Ambasadorem i zrobienie sobie pamiątkowego z Nim zdjęcia.

  Podczas tej wizyty obok lekcji zasad protokołu dyplomatycznego, lekcji języka niemieckiego w ramach projektu Deutschwagen Tour, występów tanecznych i muzycznych można było obejrzeć z bliska wyposażony w najnowocześniejszą technikę samochód straży granicznej z psem-tropicielem, spróbować specjałów kulinarnych czy porozmawiać z przedstawicielami znanych niemieckich firm. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyjechać na studia do Niemiec i jak ubiegać się o stypendium.  Co więcej autentyczni majordomusowie tłumaczyli i prezentowali, jak należy protokolarnie nakryć stół.

  Podczas Dnia Otwartego uczniowie mieli możliwość „spotkania” następujących organizacji: Goethe Institut, Deutschwagen Tour, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej DAAD, Niemiecki Instytut Historyczny, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i dialogu im. Willy’ego Brandta, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Fundacja im. Róży Luxemburg i wiele innych oraz spróbować niemieckich kiełbasek z Wurst Kiosk i posmakować rogalika z Piekarni Szwajcarskiej. 

 • Sukcesy naszych uczniów

  • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny  "Moja Przygoda w Muzeum" - praca Martyny Horodko z kl.IIIdg otrzymała kwalifikację do wystawy.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zachowaj trzeźwy umysł" - konkurs pt."Mój czas" dla klas IV-VI tytuł laureata otrzymały: Olga Sieczka, kl. VIb i Amelia Nowakowska, kl. Vd

   

  p. Elżbieta Lipska

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w poniedziałek, 1 września 2014 r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym przy ul. Kacperskiej 6b.

 • Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,

  że 2 sierpnia 2014 r. odszedł od nas

  ŚP

  Krzysztof Kuźmiński

  długoletni nauczyciel techniki

  w Szkole Podstawowej Nr 3,

  nasz Kolega

   

  Odpoczywaj w spokoju wiecznym.

  Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

   

  Dyrekcja,

  nauczyciele

  i pracownicy ZSP  Nr 3


   

 • Sukcesy w konkursach plastycznych

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny "POLSKA 10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ"

  Nagroda -  Marcel Polański, kl. Iag, Olga Sieczka, kl. Vb

  Wyróżnienie - Zuzanna Szczepaniak, kl.IIbg

  • Powiatowy Konkurs Fotograficzny "POLSKA 10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ"

  I miejsce -  Filip Kęsicki, kl. IIag

  Elżbieta Lipska

                       

 • Nowa galeria  Konkurs "Jedno słowo - kilka znaczeń" została dodana do albumu.

  Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno-Plastyczny "Jedno słowo - kilka znaczeń"

  Wyróżnienie - Aleksandra Osuchowska, kl. Vd (kat. III)

  III miejsce - Nikola Gładyś, kl.Va

  Elżbieta Lipska

 • Nowa galeria  Prace konkursowe "Zachowaj trzeźwy umysł" została dodana do albumu.

  W albumie zostały zamieszczone prace wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zachowaj trzeźwy umysł"

  "Mój czas" - szkoła podstawowa

  "Nasz czas" - gimnazjum

  Elżbieta Lipska

 • Nowa galeria  Wycieczka kl. Vb, Vc i koła plastycznego została dodana do albumu.

  16 czerwca 2014r. uczniowie uczęszczający na zajęcia koła plastycznego z opiekunem p. Elżbietą Lipską oraz klasa Vb z p. Elżbietą Krajewską, klasa Vc z p. Urszulą Korabiewską-Rzeczycką byli na wycieczce autokarowej, podczas której  zwiedzili: kościół w Zwoleniu (miejsce pochówku Jana Kochanowskiego), Puławy, ruiny zamku w Janowcu i Kazimierz Dolny. Ciekawą atrakcją była wizyta w Muzeum Rowerów. 

  To była wspaniała i pełna wrażeń wyprawa.

   

 • Nowa galeria  "Moja przygoda w muzeum" została dodana do albumu. 

  Roztrzygnięcie konkursów: "moja przygoda w muzeum" i "Spotkania muzealne z fotografią"

  NAGRODA w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moja przygoda w muzeum" (etap powiatowy):

  • Martyna Horodko, kl.IIIdg
  • Olga Chechłacz, kl.IIIag

  WYRÓŻNIENIE:

  • Julia Zdanowska, kl.VIb
  • Wijciech Kaczanowski, kl.Ibg

  WYRÓŻNIENIE w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Spotkania muzealne z fotografią":

  • Filip Kęsicki, kl.IIag

   

  Prace wyżej wymienionych uczniów zostały zakwalifikowane do etapu międzynarodowego.

  Elżbieta Lipska

 • Zakończenie roku szk. 2013/2014

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

      26 czerwca  godz. 16.30 - III klasy gimnazjum (w świetlicy szkolnej)

  27 czerwca 2014 r. (boisko szkolne przy ul Kacperskiej)

  • godz. 9.00 - kl. I - III szkoły podstawowej
  • godz. 11.00 - kl. IV - V sp i I - II gimnzajum
  • godz. 13.00 - kl. VI sp (w świetlicy szkolnej)

   

  M.F.

   

 • Nowa galeria  Bal gimnazjalny została dodana do albumu fotograficznego.

  M.F.

 • Nowa galeria  ŚWIĘTO CHEMII I FIZYKI została dodana do albumu fotograficznego. Zdj. Adrianna Dulbińska, kl. IIIdg

   

  W dniu 6 czerwca 2014r. w naszej szkole odbyło się święto Chemii i Fizyki, podczas którego uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej mieli szansę przeprowadzenia wszelkiego rodzaju eksperymentów. Zgodnie z planem organizatorów, klasy IIIdg, wszystko zaczęło się o godz. 8.45, kiedy do świetlicy szkolnej (gdzie przeprowadzano doświadczenia) przybyli uczniowie podstawówki. Swoistym otwarciem wydarzenia była wykonana przez dwie gimnazjalistki z klas trzecich piosenka zespołu DŻEM. W tym roku przeważały doświadczenia chemiczne, fizycznych wykonano niewiele. Co do samych eksperymentów, wszystkie były ciekawe i fascynujące. Na klasycznym wulkanie począwszy, sztucznym wirem kończąc. Atmosfera była spokojna, a każde doświadzcenie nagradzane gromkimi brawami. Dodatkowo klimat budowały specjalnie na tę okazję przygotowane plakaty zawierające ciekawe informacje z zakresu chemii i fizyki.

  Ostatecznie świeto zakończyło sie bez większych komplikacji organizatorów oraz gości, a najmłodsi uczniowie opuszczali salę z uśmiechami na buziach.

  ŚWIĘTO CHEMII I FIZYKI uznaję za udane.

  Patryk Polański, kl. IIIdg

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów

  Wpłata na Radę Rodziców.
  Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa. • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Anna Kozłowska
Galeria zdjęć