Nawigacja

 • Zakaz korzystania z telefonów komórkowych w szkole

  Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 17 stycznia 2014 r. oraz na podstawie rodz.IX pkt2 §61 Statutu Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie, od dnia 27 stycznia 2014 r. obowiązuje na terenie szkoły, podczas zajęć edukacyjnych, zajęć świetlicowych i podczas przerw - zakaz korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych (typu: tablety, odtwarzacze MP3/MP4, PSP, iPAD-y, itp.) Uczeń, który ma pilną potrzebę skontaktowania się z rodzicami , powinien zgłosić się do sekretariatu szkoły, gdzie będzie mógł zadzwonić z własnego aparatu.

 • Od 20 XI w bibliotece  szkolnej  możemy obejrzeć wystawę prac uczniów klas II b(G) ,IIIb(G) i VIa .Gazetowe  stworki  powstały  na  lekcji  plastyki  oraz  zajęciach  artystycznych.Dziwne  postacie, pojazdy, zwierzęta to  wytwór  dziecięcej  wyobraźni. Zadziwia  nas  pomysłowość i ciekawa  interpretacja dzieł. A do tego wystarczyła tylko gazeta i taśma klejąca.

    Zapraszamy  do obejrzenia wystawki.

  Opiekun artystyczny: nauczyciel plastyki Elżbieta Lipska

   

 • Komunikat w sprawie planowanej na maj 2016 roku wycieczki do Paryża:

   

   Odpowiadając na liczne telefony i pytania kierowane od Państwa na temat planowanego wyjazdu do Paryża informuję, że szkoła jest w stałym kontakcie z organizatorem wyjazdu – Biurem Turystycznym  VOYAGE – i jak na razie nie odwołujemy wyjazdu. Do końca lutego 2016 roku mają być/lub będą zamknięte przejścia graniczne z Francją i do tego czasu mamy podjąć decyzję, czy wyjazd się odbędzie. Wszystkie osoby, które wpłaciły zaliczkę              w wysokości 200 zł do dnia 15 listopada, zostały już zgłoszone do organizatora jako uczestnicy wyjazdu. Osoby, które takiej wpłaty nie dokonały, nie znajdują się na liście podróżujących. Po feriach zimowych zorganizowane będzie zebranie rodziców, na którym wspólnie podejmiemy decyzję odnośnie wyjazdu. Jak dotąd trzy osoby zrezygnowały z wycieczki, cztery osoby się dopisały                 i wciąż istnieje lista rezerwowa osób zainteresowanych wyjazdem. Osoby, które zrezygnowały, otrzymają zwrot zaliczki najwcześniej w lutym 2016 roku, gdyż pieniądze są już na koncie organizatora wyjazdu i zgodnie z umową mogą zostać zwrócone po ostatecznym podjęciu przez szkołę decyzji, co do organizacji imprezy lub rezygnacji z niej.

  W razie pozostałych pytań lub wątpliwości,
  pozostaję do Państwa dyspozycji.
  Dominika Noszczak - Bielak
      

 • Nowa galeria Otwarcie pracowni inegracji sensorycznej została dodana do albumu.

  Dnia 18.11.2015r w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie pracowni integracji sensorycznej. Nowe specjalistyczne sprzęty umożliwią prowadzenie zajęć terapeutycznych dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Uroczystość uświetnili goście: Pan Prezydent Wojciech Jasiński, Przewodniczący Rady Miasta Pan Marcin Rosiński, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Fizycznej Pani Beata Marzęda –Przybysz, Dyrektor  Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Pani Renata Ozon. Nowa pracownia została sfinansowana z rezerwy subwencji oświatowej i dzięki wsparciu sponsorów: Państwa Emilii i Marcina Jońców i Pana Tomasz Frączkiewicza – dziękujemy. Zaproszeni goście mogli obejrzeć pokaz zajęć prowadzonych z wykorzystaniem nowego wyposażenia pracowni.

  Co to jest integracja sensoryczna (SI)?

  Termin integracja sensoryczna określa prawidłową organizację wrażeń sensorycznych (bodźców) napływających przez receptory. Oznacza to, że mózg, otrzymując informacje  ze wszystkich zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu-kinestezja) dokonuje ich rozpoznania, segregowania i interpretacji oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami.

  Terapia integracji sensorycznej (SI)

  Uczymy się i rozwijamy się przez zmysły. Wszystkie informacje zmysłowe docierające z ciała  i z otoczenia są niezwykle ważne dla budowania wiedzy o sobie(swoim ciele, położeniu poszczególnych części ciała)   i wiedzy o świecie. W prawidłowym rozwoju dziecka niezwykle ważny  jest ruch i bezpośrednie doświadczenia zmysłowe.  Dobrze zaplanowane i systematycznie wykonywane codzienne czynności  oraz właściwa zabawa stanowią solidny fundament   do prawidłowego rozwoju.

   

 •  

  W dniach 6-10 listopada 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie wzięli  udział w warsztatach "ONE.NETWORK.EUROPE. 25 lat zjednoczenia Niemiec i Europy - polsko-niemieckie spotkanie, seminarium i warsztaty”
  Organizatorem wyjazdu była Pani Anna Kamińska-Woźniak. Opiekę nad uczniami sprawowała dodatkowo Pani Małgorzata Ciężka. Uczniami, którzy zostali wytypowani z całej szkoły byli: Julia Kucińska, Patrycja Jankowska, Mikołaj Olczak i Jakub Wacławek. Warunkiem wzięcia udziału był odpowiedni wiek, znajomość języka angielskiego oraz niemieckiego, ocena z zachowania oraz godne reprezentowanie szkoły.

  Czytaj więcej:

  warsztaty_artykul_(1).doc                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 • OLIMPIADA MIKOŁAJKOWA

  Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
  cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym
  i domagać się ze wszystkich sił,
  tego czego się pragnie.
  ”- Paulo Coelho

   

  Dyrektor, nauczyciele i uczniowie klas integracyjnych
  z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  mają zaszczyt zaprosić na


  VII  SZKOLNĄ   OLIMPIADĘ  MIKOŁAJKOWĄ


  organizowaną w hali sportowej OSiR  w Żyrardowie,
  ul. Jodłowskiego25/27,
  która odbędzie się w dniu 04.12.2015r.
  w godzinach 10.00 – 12.00.

 • Akcja Koła Wolontariatu

  Nakręcamy akcje zakrętki  dla Filipa

  odkręcam + zbieram = pomagam

   

  Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę wszelkiego rodzaju plastikowych zakrętek. Nakrętki są przekazywane rodzinie małego Filipa, który urodził się bez kości strzałkowych w nogach i kilku paluszków u stóp. W ten sposób pomożemy zebrać pieniążki na operacje i leczenia malucha. Nie ociągajmy się, przekazujmy wieści dalej niech zbiera cała nasza szkoła, wszyscy w domach wraz z rodzinami, nasi koledzy i koleżanki z podwórka im więcej korków tym więcej pomocy dla Filipa.

  SKW

 • Otwarcie pracowni integracji sensorycznej

  Dnia 18 listopada 2015r. o godz. 15.30 odbędzie się uroczyste otwarcie pracowni integracji sensorycznej, która działa w naszej szkole w sali nr 3.

 • Pasowanie pierwszoklasistów

  W dniach 17 i 18 listopada 2015r. o godz. 16.30 w świetlicy szkolnej przy ul. Kacperskiej odbędzie się pasowanie pierwszoklasistów.

 • Innowacyjna klasa jezykowa

  „Multikulti is(t) cool”

  W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła stworzyła innowacyjną klasę lingwistyczną „Multikulti is(t) cool” zatwierdzoną przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Autorką innowacji jest Pani Anna Kamińska-Woźniak – nauczyciel języka niemieckiego oraz języka angielskiego. Innowacją została objęta klasa 1a gimnazjum. Wychowawcą klasy jest Pani Ewa Stanisławczyk – nauczyciel geografii. Innowacja polega na wprowadzeniu jednej dodatkowej godziny z języka angielskiego oraz jednej dodatkowej godziny z języka niemieckiego począwszy od klasy pierwszej gimnazjum i będzie kontynuowana w trzyletnim cyklu nauczania (w ramach art. 42 KN). Nasi uczniowie  wykazują coraz większe zainteresowanie wyżej wymienionymi językami i coraz chętniej się ich uczą. Biorą również udział w projektach edukacyjnych, czy wyjazdach zagranicznych, stąd też powstał pomysł utworzenia takiej klasy, o takim profilu.Innowacja, w zakresie nauczania języka angielskiego polega na pogłębieniu treści nauczania o elementy wiedzy o kulturze, historii oraz literaturze krajów anglojęzycznych. Uczeń kończący gimnazjum powinien wiedzieć kim był Henryk VIII, znać jego wpływ na historię i religię. Pan Darcy, Lizz Bennet czy William Walace to nie będę już tylko puste nazwiska. Uczniowie pogłębią komponent kulturowy oraz zdobędą doświadczenia i nawyki potrzebne do samodzielnej pracy nad rozbudowywaniem swoich umiejętności językowych tak, by bez problemu komunikować się podczas wyjazdów zagranicznych.

  W przypadku języka niemieckiego uczniowie rozwiną sprawność mówienia, tak konieczną do prawidłowej komunikacji językowej. Poznają czym jest WEIHNACHTSMARKT i  już grudniu tego roku wyruszą na Jarmark Bożonarodzeniowy do Drezna. Uczniowie będą mogli odbyć wycieczkę śladami książąt bawarskich poznając, przy tym najsłynniejszy na świecie zamek z bajki Neuschwanstein. Nie obcym im będzie też kraj Mozarta, poznają oblicze Salzburga. A Prater i Pałac Schönbrunn nie będą już tylko tajemniczymi nazwami.Celem innowacji jest pogłębienie słownictwa uczniów ale także poszerzanie ich wiedzy językowej, przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego i rozwijanie zainteresowań. Uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję posługiwać się językiem obcym w taki sposób, jak ma to miejsce w rzeczywistości, gdzie język nie jest jedynie celem samym w sobie,  ale jest narzędziem autentycznej komunikacji oraz umożliwia rozwijanie szczególnych zainteresowań. Organizowane będą wyjścia do różnych takich jak: Ambasada Niemiec, Instytut Austriacki, Ambasada Stanów Zjednoczonych, zaplanowany jest udział uczniów w Tygodniu Szwajcarskim - wykłady i lekcje w języku niemieckim i angielskim.Informacje kulturowe, przekazywane w szkole są zaspokojeniem naturalnej ciekawości świata, a zarazem mogą przyczynić się do rozwoju zainteresowań ucznia jak i do wzbogacenia jego wiedzy o świecie. Jak wszyscy wiemy, coraz częściej elementy wiedzy o krajach obcojęzycznych są przedmiotem konkursów czy testów (np. egzaminu gimnazjalnego, czy matury). Warto więc wspomagać uczniów w tym zakresie.

 • Warsztaty w Berlinie z Prezydentem Rady Europy Donaldem Tuskiem

  06.11.2015

  6 listopada 2015 roku czwórka uczniów z naszej szkoły dostąpi wielkiego wyróżnienia i weźmie udział w warsztatach "ONE.NETWORK.EUROPE. 25 lat zjednoczenia Niemiec i Europy - polsko-niemieckie spotkanie, seminarium  i warsztaty”Organizatorem wyjazdu jest Pani Anna Kamińska-Woźniak. Uczniami biorącymi udział są: Julia Kucińska, Patrycja Jankowska, Mikołaj Olcza i Jakub Wacławek, uczniowie klasy IIIa gimnazjum.W trakcie tego pięciodniowego seminarium i warsztatów przejdziemy się śladami dawnego podzielonego Berlina, przedyskutujemy wyzwania europejskiej agendy (m.in. Kryzys zadłużeniowy w Grecji, fala uchodźców, populizm, solidarność energetyczna), wspólnie zastanowimy się nad przyszłością zjednoczonej Europy oraz weźmiemy udział w przemowie europejskiej

  Prezydenta Rady Europejskiej Donalda Tuska.

  Szczegółowa relacja z warsztatów po powrocie.

    D.B                                                                                                                            Anna Kamińska - Woźniak

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii Praca miesiąca 2015/2016.

 • DZIEŃ OTWARTY

  Zapraszamy Rodziców na DZIEŃ OTWARTY w godz. 16.00 - 18.00

  4 listopada - szkoła  przy ul. Parkingowej

  5 listopada - szkoła przy ul. Kacperskiej

 • Dnia 26.10. 2015r.  uczniowie koła plastycznego wzięli udział w warsztatach rękodzieła ludowego w Nieborowie. Zajecia prowadziła p. Beata Rokicka-  twórczyni ludowa. To już kolejne warsztaty, w których uczniowie naszej szkoly wzięli udział. Tym razem naszym zadaniem było wykonanie 2 łowickich pająków ludowych. Dzieci pracowały w dwóch grupach. Następnie każdy musiał wykonać samodzielnie kwiaty dla siebie. Pająki zawisły w sali plastycznej, stając się piękną ozdobą, a kwiaty powędrowały do domu jako prezent dla mamy lub babci.

  Zajęcia podobały się, a uczniowie już pytali, kiedy ponownie wyruszą na kolejną wycieczkę.

  Opiekunowie grupy: nauczyciel plastyki - Elżbieta Lipska oraz nauczyciel j.polskiego Elżbieta Krajewska.

  p. Elżbieta Lipska

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii Praca miesiąca 2015/2016.

 • W dniu 13 września 2015 roku dzieci pierwszych klas Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 uczestniczyły we Mszy świętej o godzinie 1100 w kościele p.w. Świętych Cyryla i Metodego. Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Dołęgowski sdb. Dzieci brały udział w kazaniu o tym, że uczą się w szkole i tam zdobywają wiedzę, wychowanie i umiejętności. Natomiast w  Szkole Pana Jezusa uczą się wiary, mądrości i miłości człowieka. Na zakończenie Liturgii Eucharystycznej zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne, a dzieci otrzymały Boże błogosławieństwo na rozpoczęty pierwszy rok nauki szkolnej i katechetycznej.

                                                                                                                            ks. Andrzej Dołęgowski

 • Nowa galeria  Praca miesiąca została dodana do albumu.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów

  Wpłata na Radę Rodziców.
  Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa. • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Anna Kozłowska
Galeria zdjęć