Nawigacja

 • Nowa galeria Sukces Antka Szustakowskiego została dodana do albumu.

  Sukces szachowy naszego ucznia

  Miło nam poinformować, że Antoni Szustakowski, uczeń klasy 2ag, osiągnął sukces na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 w szachach, które odbyły się w dniach 14.03. – 22.03.2015 r. w Karpaczu. Zajął piąte miejsce i tym samym wywalczył awans do Mistrzostw Europy lub do Mistrzostw Świata
  Antek jest zawodnikiem UKS Hetman Puszcza Mariańska.
  Gratulujemy!!!
 • Nowa galeria Konkurs "Masters of Art" została dodana do albumu.

  Konkurs poezji i piosenki angielskiej „Masters of Art”

  20 marca 2015r odbył się w naszej szkole konkurs poezji i piosenki angielskiej „Masters of Art”. Była to już siódma edycja tego cieszącego się dużą popularnością konkursu. Jak co roku do udziału w rywalizacji zgłosiło się wielu uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Jury przewodniczyła pani dyrektor D. Noszczak-Bielak, a wspomagały ją nauczycielki języka angielskiego panie K. Siupa i K. Marczak.  Wszyscy uczestnicy wykazali się zarówno znajomością języka angielskiego, jak i umiejętnościami recytatorsko-wokalnymi. Nagrody dla najlepszych ufundowało wydawnictwo Oxford  University Press, a otrzymali je następujący uczniowie:

  Kategoria - poezja angielska

  I miejsce – Adrian Orłowski kl.Vb (“Zoo” by J. Brzechwa)

  II miejsce – Maria Lubańska kl.Vd („Our teacher sings The Beatles” by K. Nesbitt)

  III miejsce – Paulina Karczewska kl.IIbg (“Life is fine” by L. Hughes)

  Wyróżnienia –Zuzanna Kuran kl.Vb (“I raised my hand in class this morning” by K. Nesbitt)

               Julia Ziąbska kl.Vb (“All my great excuse” by K. Nesbitt)

  Kategoria – piosenka angielska

  I miejsce – Wiktoria Paluch kl.IIbg (Celine Dion  ”That’s the way it is”)

  II miejsce – Dorota Pluta kl.VId (Taylor Swift ”Blank Space”)

  III miejsce – Martyna Waszczuk kl.IVc (”Underneath it all”)

  Wyróżnienia – Patrycja Jankowska kl.IIag (Michael Jackson “Heal the world”)

                 Karolina Zimnicka kl.Vd (“When I’m gone”)

                                                                         Bożena Jankowska

   

 • Konkurs Recytatorski "POEZJA PONAD GRANICAMI"

  Młodzi Poeci i Prozaicy

  20 marca odbył się w Resursie w Żyrardowie IX Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Ponad Granicami”  organizowany przez  Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Żyrardowie.

  Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

  Nauczyciel przygotowujący do konkursu: Katarzyna Marczak

  Filip Kęsicki  3a (język angielski) – II miejsce poezja

  Nauczyciel opiekun: Anna Kamińska

  Jakub Wacławek 2a (język niemiecki) – II miejsce poezja

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                      Anna Kamińska

 • Nowa galeria Dzień Kobiet w "małej" Trójce została dodana do albumu.

  W piątek, 6 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Żyrardowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klasy III c wraz z wychowawcami: Iwoną Brzezińską i Patrycją Kamyczek zaprezentowali program artystyczny dla społeczności szkolnej.

    Piosenki i wierszyki dedykowane były wszystkim małym i dużym „ kobietkom”.
  W scenariuszu zawarty był przegląd znaczenia roli kobiet od raju do czasów współczesnych. Występ wzbogacony został tańcem oraz instrumentalnymi popisami towarzyszącymi śpiewanym piosenkom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez chłopców rymowanki o nauczycielkach i paniach pracujących w szkole. Wygłaszane teksty wywołały uśmiech, a niekiedy rumieńce na twarzach kobiet.

    Występ artystyczny uczniów klasy IIIc wzbudził zachwyt i podziw wśród społeczności szkolnej i rodziców.

  Patrycja Kamyczek

 • Zasady rekrutacji do klasy "0" i I sp

  Zasady przyjmowania uczniów do oddziałów przedszkolnych w szkole oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej zostały zamieszczone w zakładce - Rekrutacja 2015/216. 

 • 17 lutego 2015 r. uczniowie klasy 3 a i 3 d Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie wraz z wychowawcami  Anną Redwańską i Ewą Kuliczkowską uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP.

  Po przybyciu na ulicę Wiejską, uczniowie fotografowali gmach Sejmu. Przekraczając próg parlamentu,  trzeba było przejść przez bramkę kontrolną, co wywołało u dzieci emocje. Następnie przywitała nas pani przewodnik, która opowiedziała o tym ważnym dla Polaków miejscu. Uczniowie zobaczyli hol główny, gdzie odbywają się wywiady dla prasy i telewizji, Salę Kolumnową oraz Salę Posiedzeń Sejmu, która zachwyciła dzieci wielką przestrzenią, elegancją i ekspozycją symboli Polski, świadczących o dostojności i powadze tego miejsca. Przechodząc korytarzami gmachu, oglądając pamiątkowe tablice, spotkaliśmy panią Beatę Rusinowską – posłankę z Żyrardowa. Znana dzieciom i ważna osoba, spowodowała, że podekscytowane, prosiły o autografy. Jak zawsze życzliwa, uśmiechnięta, otwarta na kontakty, pani poseł , oprowadziła nas po gmachu, pokazując ciekawe miejsca oraz zaprosiła do Senatu.  Pamiątkowe zdjęcie uczniów z  panią Beatą Rusinowską ukoronowało nasze spotkanie.

  Zdobyta wiedza, wzbogacony słownik, a przede wszystkim przeżycia, to ogromna wartość „żywych” lekcji. Dzięki tej lekcji, Sejm, dla uczniów trzecich klas, stał się miejscem przyjaznym.

            Ewa Kuliczkowska

 • Nowa galeria Warsztaty Filmowe w "Trójce" została dodana do albumu.

  Po raz trzeci Akademia Aktywnego Czytelnika A 2 C  oraz Koło Informatyczne w ZSP nr 3  w Żyrardowie zorganizowały Warsztaty Filmowe, które cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem społeczności szkolnej. Młodzież poznawała gatunki filmowe na podstawie prezentacji, a nowo nabytą wiedze mogła sprawdzić podczas quizu „Zgadnij tytuł i gatunek filmu”. Projekt edukacyjny „Jak stworzyć własny film” przygotowywali uczniowie: Damian Socha, Kacper Pisiński i Szymon Przybysz. Pokazali jak w łatwy i szybki sposób stworzyć własny film w programie Windows Movie Maker.

  O filmie było na poważnie ale i z humorem. Szkolną gawiedź zabawiał kabaret „Kurtyna w Dół”, przedstawiając najnowszy skecz pt. „ Z dziadkiem do kina”, w reżyserii Jakuba Wacławka. Pozostali komicy szkolnej trupy to Konrad Złotorawski, Sebastian Bławdzin oraz Grzegorz Baraniecki. Warsztaty prowadzili: Julia Kucińska oraz Sebastian Bławdzin. O artystyczny nastrój zadbała Maja Góralewska śpiewając  popularna piosenkę pt „Mam te moc” z filmu pt. „Kraina Lodu”.

  Ogłoszono szkolny konkurs pt „III festiwal filmowy”, podczas którego jak co roku wręczane będą statuetki „STANISŁAWY” odpowiedniki światowych Oscarów, ufundowane przez dyrekcję szkoły- panią Mirosławę Barańską.

  „Mam nadzieję, że festiwal będzie prowadzony z takim samym humorem jak w zeszłym roku”- powiedziała Patrycja Jankowska jedna z wolontariuszy szkolnej biblioteki.

  „Myślę, że nasze warsztaty obudziły pasję  do sztuki filmowej wśród wielu uczniów naszej szkoły oraz zachęciły do tworzenia własnych filmów - stwierdziła Julia Kucińska ucz. kl. II a Gim.

   „Cieszę się, że nasze warsztaty spotkały się z takim entuzjazmem naszych kolegów. Mam nadzieję, że podobnie stanie się ze STANISŁAWAMI. W końcu- jak mam się wygłupiać, to wolę mieć jakąś publiczność” – skomentował Jakub Wacławek, lider szkolnego kabaretu.

  „Praca z tak aktywną i utalentowaną młodzieżą jest wielką przyjemnością i inspiracją do dalszych twórczych działań. Połączenie nowoczesnych technik montażu filmu, występy kabaretu szkolnego, prezentacje muzyczne, integrują młodzież i zachęcają do ciekawego  spędzania wolnego czasu  - mówi pani Dorota Bartoszewicz, organizatorka imprezy - z niecierpliwością czekamy na uczniowskie projekty”.

       Akademia Aktywnego Czytelnika A 2 C

 • Nowa galeria "Trójka" w Ambasadzie USA została dodana do albumu.

  „TRÓJKA” w Ambasadzie USA

  Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie wraz ze swoimi nauczycielkami języka angielskiego Anną Kamińską, Dominiką Noszczak-Bielak, Bożeną Jankowską oraz Karoliną Siupą rozpoczęli współpracę z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie. W ramach programu Meet America uczniowie pojechali do siedziby Ambasady. Uczniowie wybitni językowo z klasy IA, IIA oraz IIIA wzięli udział w prelekcji z Panią Konsul Kristen Stolt.

  Po przejściu koniecznych procedur młodzież wzięła udział w prelekcji w języku angielskim na temat African Americans’ cultural and historical heritage in the U.S. Podczas spotkania z dyplomatką panowała serdeczna atmosfera, uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat Stanów Zjednoczonych oraz zadać pytania na interesujące ich tematy. Również strona amerykańska podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce.

  Całe spotkanie było prowadzone w języku angielskim, co z pewnością pozwoliło młodzieży gimnazjum na szlifowanie języka w sytuacji naturalnej, a zarazem zachęcało do zdobywania biegłości w komunikowaniu się w obcym języku.

  W trakcie spotkania Pani Małgorzata Dziełak, koordynatorka programu Meet America wyjawiła, iż tylko nieliczne szkoły zostają zapraszane do siedziby Ambasady w ramach tego projektu. Tym bardziej uczniowie cieszyli się, że mieli możliwość wzięcia udziału w tak prestiżowym wydarzeniu. Mają nadzieję, że uda im się jeszcze kiedyś przekroczyć progi Ambasady USA.

  Anna Kamińska

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej

   „WOLNOŚĆ JEST W NAS…”

  Dnia 20 lutego 2015 roku gościliśmy  w Liceum Ogólnokształcącym  mieszczącym się w Zespole Szkół nr1 w Grodzisku Mazowieckim. Odbył się  tam  POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ „ Wolność jest w Nas…” 1989-2014r. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Grodziskiego oraz gmin i powiatów sąsiadujących.  Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do badania historii najnowszej, wiedzy o czasie przełomu i ostatnim dwudziestopięcioleciu Wolności  oraz przybliżenie uczniom historii środowiska, w którym żyją oraz wpływu jaki na te środowisko miały zmiany zachodzące we współczesnej Europie i Polsce.

  Początkowo temat wydawał nam się trudny , ponieważ treści programowe z historii w gimnazjum nie  obejmują  historii najnowszej. Mimo to podjęliśmy wyzwanie i jako jedyna szkoła  z naszego miasta   wzięliśmy  udział w konkursie. Składał się on z dwóch etapów szkolnego i międzyszkolnego . Po  przeprowadzonych  eliminacjach szkolnych  zgodnie z regulaminem konkursu , do II etapu zakwalifikowała się  Oliwia Antolak z klasy IIIb gimnazjum.  

  Pomimo braku podziału uczestników konkursu  na grupy wiekowe, Oliwia zakończyła konkurs z wysokim wynikiem  15 punktów i był to drugi wynik wśród gimnazjalistów,   a do zwycięzcy z pruszkowskiego liceum  zabrakło jej zaledwie  4 pkt.

  Należy również zaznaczyć, że  organizatorzy  stanęli na wysokości zadania.  Zwycięzcy i ich opiekunowie otrzymali nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe publikacje.Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz publikacje książkowe.

  Oprawę imprezy wzbogacono występami uczniów goszczącego nas Liceum.

       Iwona Stypuła

   

 • Filip Kęsicki laureatem konkursu geograficznego

   

  Geografia nie jest taka straszna! Uczeń ZSP Nr 3 laureatem konkursu geograficznego.

  Filip Kęsicki z kl. IIIa gimnazjum przekonał wszystkich, że geografii warto się uczyć. III etap konkursu kuratoryjnego dotyczył województwa mazowieckiego. Podczas ostatniego etapu należało wykazać się umiejętnością formułowania trafnych wniosków na podstawie podanych materiałów źródłowych, rozpoznawać zabytki ale i zakłady przemysłowe charakterystyczne dla danej części województwa – mówi Filip Kęsicki. – Znajomość powiatów, parków krajobrazowych i przede wszystkim wiedza dotycząca mikroklimatu (!) województwa mazowieckiego była ogromnie przydatna - dodaje laureat. Filip wraz z opiekunką p. Ewą Stanisławczyk mają wiele powodów do dumy i radości, bowiem sukces na szczeblu ogólnopolskim oznacza dla laureata zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej i zdobycie maksymalnej liczby punktów za tę część. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

      Dominika Noszczak - Bielak

   
 • Nowa galeria WALENTYNKI została dodana do albumu.

  WALENTYNKI W ”TRÓJCE”

  „Randkę w ciemno” na wesoło zorganizowali uczniowie klas I-III ZSP Nr 3 z okazji 14 lutego, popularnych Walentynek. Wychowankowie świetlicy szkolnej, pod opieką nauczycieli – p. K. Jagodzińskiej i p. A. Klocińskiej – zabawiali publiczność kabaretowymi dialogami, miłosnymi piosenkami i zabawnymi strojami. Uczniowie przygotowali również kartki walentynkowe dla wychowawców, koleżanek i kolegów. W szkolnej sali „widowiskowej” nie zabrakło tego dnia serc, serduszek, strzał Amora, lizaków w kształcie serca i oczywiście czerwonego koloru. „Walentynki na wesoło” wprowadziły wszystkich w radosny i …. miłosny nastrój!  

 • Nowa galeria "Trójka" w Berlinie została dodana do albumu.

  Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Berlina w dniach 1.02-7.02.2015. Organizatorem wyjazdu była Anna Kamińska, nauczycielka języka niemieckiego. Pieczę na uczniami sprawowała dodatkowo Pani Anita Rosińska. Wycieczka ta miała przede wszystkim charakter dydaktyczny ale także turystyczno- krajoznawczy, gdyż jej głównym celem było nie tylko zapoznanie się z historią i kulturą Niemiec a przede wszystkim kontakt z żywym językiem i umiejętność wykorzystania go w codziennych sytuacjach. Uczniowie podróżowali po Berlinie używając komunikacji miejskiej, która jest doskonale dostosowana do potrzeb turystycznych. Dzięki temu poznali to przepiękne miasto jeszcze lepiej.

  Swoją wycieczkę w tym mieście uczniowie rozpoczęli od wizyty w Wieży Telewizyjnej. Patrząc w dół z poziomu widokowego znajdującego się na wysokości ponad 200 metrów mogli obserwować nieustający ruch miejski oraz przepiękną Panoramę Berlina.

  Nie można powiedzieć, że było się w Berlinie a nie widziało się Bramy Brandenburskiej, to przecież najbardziej rozpoznawalny zabytek tego miasta oraz symbol Zjednoczenia Niemiec. Uczniowie zobaczyli również Pomnik ku czci zamordowanych Żydów z Europy, które jest głównym miejscem pamięci ofiar Holocaustu w Niemczech.

  Jedną z atrakcji pierwszego dnia była wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. W muzeum, prócz aktorów i celebrytów uczniowie spotkali osobistości kultury i nauki, jak np. Alberta Einsteina, Zygmunta Freuda, Ludwika van Beethovena. Uścisnąć rękę można było znanym politykom takim, jak Angela Merkel czy Barack Obama. Nie obyło się oczywiście bez zdjęć, każdy z uczniów chciał stanąć oko w oko ze sławą.

  Obowiązkowym punktem zwiedzania był Reichstag, czyli Gmach Parlamentu z wyróżniającą się z daleka szklaną kopułą. Uczniowie mieli zarezerwowane wieczorne zwiedzanie wraz z przewodnikiem w języku angielskim, czuli się przy tym jak by mieli prywatną audiencję w Reichstagu. Cisza i spokój jaki panował pozwalał na jeszcze efektywniejsze zwiedzenie, podczas którego mogli zobaczyć salę plenarną, miejsca pamięci, pomieszczenia poszczególnych frakcji parlamentarnych, a w podziemiach pamiątki z przeszłości. Zwiedzanie to można porównać do warsztatów, bowiem cały czas używali języka obcego jako narzędzia komunikacji.

  Uczestnicy wyjazdu odbyli spacer wzdłuż East Side Gallery, najdłuższego zachowanego odcinku dawnego Muru Berlińskiego a zarazem największej na świecie galerii na świeżym powietrzu. Co więcej nie można było przejść obojętnie wobec Muzeum „Haus am Checkpoint Charlie”, gdzie jest wystawa poświęcona murowi berlińskiemu oraz czasom podziału. Tu można wgłębić się w dokumentację dotyczącą udanych i nieudanych prób ucieczek, a także zobaczyć ciekawe przedmioty wykorzystywane w tym celu: od małych łodzi do balonu napełnionego ciepłym powietrzem. Kolejnym punktem programu było STASI Museum. Uczniowie podczas anglojęzycznych warsztatów przenieśli się w czasie do czasów ciężkiej historii Niemiec, przede wszystkim dowiedzieli się jak wyglądała DDR-owska inwigilacja.

  Nie obyło się bez Wyspy Muzeów, która miała ambicję zgromadzić wszystkie zbiory muzealne Berlina w jednym miejscu. W tych historycznych budynkach mieści się między innymi Muzeum Pergamońskie, które może pochwalić się imponującą kolekcją eksponatów, wśród których poczesne miejsce zajmują: brama Isztar oraz Ołtarz Pergamoński.  Rzut kamieniem od tych słynnych muzeów znajduje się Katedra Berlińska będąca największą świątynia w mieście a zarazem centrum Protestanckiego Kościoła w Niemczech. Szczególnie warte zobaczenia były nawa główna, słynne organy Sauera, krypta Hohenzollernów i niesamowity widok z kopuły na całe miasto.

  Niesamowitą okazję zwiedzenia Berlina stanowił Hip On Hip Off Bus.  Autobus ten zatrzymywał się na wyznaczonych przystankach, na których można było wysiąść i wsiąść ponownie. Podczas jazdy przewodnik w języku niemieckim jak i angielskim opowiadał o najważniejszych zabytkach Berlina.

  Uczniowie udali się również do Muzeum Filmu i Telewizji, gdzie przedstawione były scenariusze filmowe, plakaty, kamery filmowe, kostiumy i filmy oraz można było się dowiedzieć wiele ciekawostek na temat historii kina niemieckiego.

  Deutscher Dom czyli Katedra Niemiecka  to kolejny punkt programu wyjazdu.  W tym byłym kościele na placu Gendarmenmarkt odbyły się warsztaty w języku angielskim dla naszych gimnazjalistów dotyczące niemieckiej historii politycznej. Ostatnią atrakcją w samym Berlinie był Stadion Olimpijski, przy którym uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

  Wisienkę na torcie całego wyjazdu stanowiła Wyspa Tropikalna czyli największy tropikalny parku rozrywki w Europie. Było tam wszystko, co tropikalne - lśniąca biała piaszczysta plaża, największy na świecie las tropikalny pod dachem, lazurowa laguna i wiele innych atrakcji jak największa wodna zjeżdżalnia w Niemczech. Uczniom było tam tak dobrze, że nie chcieli wracać do Polski.

  Wyjazd edukacyjny do Berlina był wyjazdem bardzo wartościowym. Uczniowie nie tylko bardzo dużo zwiedzili ale także mogli odnaleźć się w sytuacjach z życia codziennego w których to używali języka obcego jako języka komunikacji. Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni entuzjazmu i chętni na kolejny wyjazd do Niemiec.

                    Anna Kamińska

 • Nowa galeria "Laurka dla pacjenta"- Konkurs plastyczny została dodana do albumu.

  Dnia 6 lutego zakończył się konkurs plastyczny pt. „Laurka dla pacjenta” zorganizowany z okazji Światowego Dnia Chorego. Wzięły w nim udział klasy 0 – III SP. Najpiękniejsze prace  - 26 sztuk - zostały zawieszone na  oddziale chorób wewnętrznych CZMZ w Żyrardowie, gdzie wzbudziły zainteresowanie pacjentów i personelu. Wszyscy byli zachwyceni pięknymi, kolorowymi obrazkami i z ciekawością oglądali je wychodząc ze swoich sal na korytarz oddziału. Prace wyróżnione należą do:

  • Maja Golańska, kl. 0a
  • Wiktoria Spalińska, kl. I b
  • Oliwia Mówińska, kl. I b
  • Mateusz Sosnowski, kl. I c
  • Magdalena Nalej, kl. I c
  • Izabela Krzyżanowska, kl. Ie
  • Zuzanna Myszkowska, kl. If
  • Wiktoria Kaczmarek, kl. I f
  • Artur Kuciński, kl. I f
  • Maria Pierc, kl. II b
  • Fabian Tworo, kl. II b
  • Zuzanna Gąsiniak, kl. II b
  • Amelia Szpak, kl. II c
  • Maria Grzelecka, kl. II c
  • Adam Klepacki, kl. III a
  • Marcel Gacki, kl. III a
  • Zuzanna Gacka, kl. III a
  • Weronika Sobieraj, kl. III b
  • Tomasz Rogoziński, kl. III c
  • Oliwia Wojtasik, kl. III c
  • Oliwia Choła, kl. III c
  • Kacper Wiśniewski, kl. III c
  • Antonina Stalińska, kl. III d
  • Marta Adamiak, kl. III d
  • Sergiusz Lubański, kl. III d
  • Filip         , kl. III d

  Uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Gratulacje!

                             Anna Mrówczyńska                              

 • Nowa galeria Zabawa kl.IIc sp została dodana do albumu.

  W  karnawale same bale      

  Karnawał rozpoczęty !:)

  O tym wiedzą uczniowie klasy IIc, którzy we wtorek 13 stycznia bawili się z rodzicami i nauczycielkami Małgorzatą Jurczewską i Dorotą Gołębiowską podczas  klasowej zabawy. „Zwierzęca” rodzina, przy dźwiękach wesołej muzyki  wyruszyła z  klasowego ZOO i udała się w bajkową podróż odwiedzając  różnorodne krainy, wężową, słoniową czy niedźwiedzią.  Żaba, Pani Weronka Leszkowska wraz z mężem „Kaczorem” przeprowadziła szereg zabawnych  konkurencji sportowych z elementem pełzania, skakania, turlania, czy czworakowania. Przebierańcy brali udział  m.in. w wyścigu pokoleń z wykorzystaniem butów, konkursie rysunkowym. Wykazali się też wrażliwością słuchową podczas odszukiwania  swojej pary. Zabawę umiliły drobne podarunki i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Zabawa karnawałowa, oprócz pamiątkowych fotek  pozostawiła radosne wspomnienia oraz wpłynęła na zacieśnienie  relacji społecznych między dziećmi oraz rodzicami.

                     Dorota Gołębiowska

 • Nowa galeria Żywa lekcja przyrody została dodana do albumu.

  EGZOTYCZNI „GOŚCIE” W TRÓJCE

   Podczas przedświątecznego tygodnia w naszej szkole odbyła się seria zajęć pt. „Żywa lekcja przyrody”. Organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka- pani Agnieszka Piotrowska, która zaprosiła pana Jarosława Rejmera wraz z jego kolekcją zwierząt egzotycznych. Podczas lekcji uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję zobaczyć stworzenia zamieszkujące różne części świata oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na ich temat. Dzieci mogły również dotknąć znajdujących się tam niejadowitych gatunków zwierząt. Najciekawszymi okazami były między innymi kameleony, wije, ptaszniki, salamandry oraz modliszki. Po zajęciach odbył się konkurs, w którym uczestnikom zadawane były pytania dotyczące tematów poruszanych w trakcie lekcji. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę patyczaka lub straszyka. Istniała także możliwość zakupu tych owadów. Uczniowie mogli również na własne oczy zobaczyć, jak karmi się kameleony. Dzięki temu, że zajęcia były bardzo nietypowe oraz interesujące na pewno zapadną w pamięci wszystkich uczestników.

           Julia Tryc kl. VI b    

 • Nowa galeria KONCERT MIKOŁAJKOWY została dodana do albumu.

   

  „5 ZŁOTYCH MINUT RATUJĄCYCH ŻYCIE” to słynny koncert mikołajkowy, promujący ideę udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży, organizowany pod patronatem fundacji „Prometeusz”. 4.12.2014 już po raz kolejny uczestniczyli  w nim uczniowie klas VIa i VId. Tegoroczny koncert odbył się w hali widowiskowej warszawskiego Torwaru i jak co roku uczestniczyło w nim mnóstwo dzieci i młodzieży z Warszawy i okolic. Koncert rozpoczął występ uczestnika programu X Factor – Filipa Mettlera. Po nim do konkursu udzielania pierwszej pomocy zostały zaproszone zgłoszone ekipy z poszczególnych szkół, a publiczność mogła się zapoznać z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w przypadku zetknięcia się z osobą potrzebującą pomocy. Koncert uprzyjemniali znani i lubiani wokaliści polskiej estrady tacy jak: Mrozu, Kasia Popowska, Margaret i Agata Dziarmagowska. Nie zabrakło również magicznych sztuczek Macieja Pola i tanecznej zabawy z zumbą. Na zakończenie świąteczne życzenia złożył wszystkim sam Święty Mikołaj i mogliśmy oglądać niesamowity pokaz laserów. W przyszłym roku nie może nas tam zabraknąć i was wszystkich również gorąco zachęcamy do wspaniałej i niezapomnianej zabawy mikołajkowej.

     Bożena Jankowska – wych. kl.VId

 • Multimedialny – gwiazdkowy prezent dla uczniów „Trójki”

  19 grudnia zawitał do uczniów ZSP Nr 3 Święty Mikołaj z niecodziennymi prezentami w postaci dwóch 42” telewizorów, cyfrowych z funkcją 3D. Mikołaj przyleciał prosto z Instytutu Lotnictwa w Warszawie, a dokładnie z firmy GE Aircraft Engines, z którą to firmą szkoła nawiązała współpracę we wrześniu 2014roku.

   

   

  Gwiazdkowe prezenty to kolejny krok ku zacieśnieniu współpracy. Na początku grudnia grupa gimnazjalistów uczestniczyła bowiem w spotkaniu z Marcinem Wasilewskim, przedstawicielem GE, w warszawskiej siedzibie firmy. Tematem spotkania była działalność firmy, zajęcia warsztatowe i prezentacje dotyczące budowy i funkcjonowania silników odrzutowych. Przedstawiciele firmy GE bardzo aktywnie wspierają wszelkie działania szkoły, świetlicy szkolnej, a szczególnie sześciolatków. Uczniowie i nauczyciele ZSP Nr 3 serdecznie dziękują za wspaniały świąteczny prezent i liczą na długoletnią współpracę.

  GE Aircraft Engines, jedna z firm tworzących General Electric i GE Company Polska, które zawarły umowę o współpracy z Instytutem Lotnictwa w Warszawie. W wyniku tej umowy w 2000 roku powstał w Instytucie Lotnictwa oddział Engineering Design Center.

  Ariana Bruś

  Dominika Noszczak-Bielak

  Agnieszka Rębielewska

 • Nowa galeria WEIHNACHTSMARKT 2014/2015 została dodana do albumu.

  12 grudnia w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 odbyła się pierwsza edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego w wydaniu niemieckim, czyli Weihnachtsmarkt.

  Organizatorką tego wydarzenia była nauczycielka języka niemieckiego pani Anna Kamińska. Poprzez prezentację i degustacje młodzież miała poznać tradycję bożonarodzeniową  krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zwyczaje świąteczne panują w Niemczech, jak wyglądają tradycyjne jarmarki oraz wysłuchali  najbardziej znanych kolęd, które wykonały: Wiktoria Tkacz „Am Weihnachtsbaum die Lichter brennen”, Julia Gilis „Schlittenfahrt”, Daria Kępka „Alle Jahre Wieder”, Patrycja Jankowska „Stille Nacht”, skrzypce Marysia Paczkowska oraz najmłodsi z klasy IV C „Lass uns froh und munter sein” przy akompaniamencie Filipa Kęsickiego. Po prezentacji uczniowie brali udział w konkursie z nagrodami. W trakcie trwania Jarmarku wystąpił Kabaret „Kurtyna w dół” przygotowany przez panią Dorotę Bartoszewicz.

  Uczniowie mogli również skosztować świątecznych słodkości (ciast, pierniczków), podawanych z grilla kiełbasek i bigosu lub też kupić dekoracje świąteczne wykonane przez swoich kolegów.

  Wielkie serce okazali:

  Pani Dorota Kartner z Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Studio Fryzur „Maja”, Stylizacja Paznokci Joanna Liber, Sklep Kaufland, Sklep Kluska Żyrardów, Emil Popielarz (przedstawiciel firmy Teekanne), ksiądz Grzegorz Tondera, Tomasz Kuciński, Weronika i Piotr Leczkowscy, Arkadiusz Bednarek, Jarosław Pęczyk, Jacek Zambrzycki, Emilia i Marcin Joniec, Tadeusz Wzorek, Marcin Wasilewski, Marzena Panicz, Monika i Jacek Wrzesińscy, Marcin Papuga, Edyta Czepłowska, Marlena Waszczuk, Adam Rozwadowski, Małgorzata Kuran, Tomasz Szymańczak, Katarzyna i Benedykt Kostrzewa, Rafał Chamernik Polski Koncern Mięsny Duda S.A.,Wioletta Kociszewska, Agnieszka i Dariusz Tokarscy, Katarzyna Sikorska, Katarzyna i Robert Sadowscy, Ewa Szuszkiewcz, Karolina Wielińska, Robert Klepacz, Anna Grzegorzewska, Beata Hassa oraz inne osoby, które chciały zachować swoją anonimowość.

  Wszystkim sponsorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy!

  Anna Kamińska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów

  Wpłata na Radę Rodziców.
  Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa. • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Anna Kozłowska
Galeria zdjęć