Nawigacja

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Plastyczne prace konkursowe 2015/2016 -  "Wiktoriany 2016"

 • Konkurs poezji i piosenki angielskiej „Masters of Art”

  27 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs poezji i piosenki angielskiej „Masters of Art”. Była to już ósma edycja tego cieszącego się dużą popularnością konkursu, którego organizatorem jest nauczycielka j. angielskiego p. B. Jankowska. Jak co roku do udziału w rywalizacji zgłosiło się wielu uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Jury przewodniczyła pani wicedyrektor D. Noszczak-Bielak, a wspomagały ją językowo panie K. Marczak i K. Siupa.  Wszyscy uczestnicy wykazali się zarówno znajomością języka angielskiego, jak i umiejętnościami recytatorsko-wokalnymi. Nagrody dla najlepszych ufundowało wydawnictwo Oxford  University Press, a otrzymali je następujący uczniowie:

  Kategoria - poezja angielska

  I miejsce – M. Lubańska VId („I raised my hand in class”)

  II miejsce – K. Stodolska IIag („Don’t rain on my parade”)

  III miejsce – A. Olesińska IVa („Bear in there”)

  Wyróżnienia – A. Piórkowska VId („Captain Steve”)

                O. Sosnowska Va (Emma Hacket’s Newsbook”)

  Kategoria – piosenka angielska

  I miejsce – D. Pluta Iag („Hallelujah”)

  II miejsce – A. Lipińska VId („One call away”)

  III miejsce – M. Waszczak Vc („Colour of your life”)

  Wyróżnienia – J. Nowak IVa („Roar”)

       M. Adamiak IVa („7 years”)

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i umiejętności językowych i zapraszamy w przyszłym roku na kolejne zmagania konkursowe.

  p. Bożena Jankowska

 • Dnia 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Lipskiej
  i p. Elżbiety Krajewskiej udali się na warsztaty rękodzieła do Łucznicy k / Pilawy. Biały Dwór w otoczeniu zabytkowego parku czekał na miłośników sztuki. Tutaj nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach z makramy, batiku i decoupagu.  

  Dzieci pracowały w grupach 8-osobowych, co dało im możliwość indywidualnej pracy z instruktorem. Powstały piękne, kolorowe prace, które zostały zabrane do domu. Warsztaty stały się okazją do poznania nowych technik plastycznych jak i do wspólnej konfrontacji swoich umiejętności i zdolności manualnych. Po ciężkiej pracy wszyscy chętnie odpoczęli przy ognisku, gdzie pieczono kiełbaski i rozgrzano się gorącą herbatą.

  Wycieczka bardzo się spodobała, a dzieci już pytają, kiedy pojadą na następne warsztaty.

  Op. E. Lipska, E. Krajewska

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii Praca miesiąca 2015/2016.

 • Katalogi Biblioteki Szkolnej

  MIło nam poinformować Państwa, że od dnia 27.04. 2016r. dostępne są dla naszych czytelników katalogi biblioteki szkolnej  pod adresem:

  https://m004917.molnet.mol.pl/

   

   

 • „Trójka” tym razem w „You can dance”

  Dnia 13 kwietnia 2016 klasa Vc z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 wyruszyła na nagranie na żywo programu „ You can dance- po prostu tańcz” do telewizji TVN.  Organizatorem wyjazdu była Pani Anna Kamińska-Woźniak – wychowawczyni klasy 5c. Dodatkowo pieczę nad uczniami sprawowały Pani Dominika Noszczak-Bielak, Pani Anna Świątek oraz Pani Hanna Kwiatkowska. Wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Pawoniak – operatora kamery stacji TVN.

  Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kulisami pracy nad programem telewizyjnym  oraz z zasadami funkcjonowania mediów.  Dużym zaskoczeniem dla uczniów były bardzo rygorystyczne zasady wejścia do studia. Nasi „Piątoklasiści” zostali sprawdzeni niczym na lotnisku oraz musieli zostawić korki od napojów przed wejściem na nagranie.

  Największą atrakcją było spotkanie na żywo jury, czyli Agustina Egurroli, Michał Piróga, Macieja „Gleba” Florek, Idy Nowakowskiej oraz prowadzącej Patricii Kazadi. Było to tym bardziej możliwe, gdyż miejsca, które mieli uczniowie „Trójki”, były pomiędzy sceną a stołem jury.

  Ponadto uczniowie otrzymali wiele zdjęć i autografów, które stanowią pamiątkę po tak udanym wieczorze.

  Uczniowie zobaczyli na żywo różnorodne techniki taneczne, które wcześniej mieli okazję widzieć tylko w telewizji. Byli tak szczęśliwi i podekscytowani, że nie przeszkadzała im późna godzina nagrywania programu.

  Co więcej chcieliby wyruszyć na nagranie innego programu telewizyjnego. Miejmy nadzieję, że ich marzenie się urzeczywistni.

        Anna Kamińska-Woźniak

 • Nowa galeria Wycieczka do Nieborowa została dodana do albumu.

 • "Trójka" śpiewa po niemiecku

     „TRÓJKA
                             ŚPIEWA PO NIEMIECKU”

  Dnia 12 kwietnia 2016 uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie, Wiktoria Tkacz z klasy II A GIM oraz klasa VC wraz ze swoją nauczycielką języka niemieckiego Panią Anną Kamińską-Woźniak wzięli udział w VI Warszawskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL- Lieder – Wettbewerb 2016. Konkurs organizowany był przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Zespół Szkół Nr 112 oraz Polsko - Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta. 
  Celem Konkursu było przede wszystkim propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew, oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych dzieci i młodzieży jak i zainteresowanie uczniów kulturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębienie wiedzy w tym zakresie.
  Wiktoria Tkacz zaśpiewała przepiękną piosenkę pt. „Schlafe, mein Prinzchen, schlaf ein” z repertuaru Bernharda Flies, zaś klasa Vc wystąpiła z piosenką „Biene Maja” z repertuaru Helen Fischer.
  Ich wykonanie możemy posłuchać w podanych niżej linkach:
  Wiktoria: https://youtu.be/QNsyEz5U1B0

  Klasa Vc: https://youtu.be/8iPxDCKXj00

  Wyniki konkursu będą dopiero 2 czerwca.
  Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

 • Dnia 12.04.2016r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Sochaczewa. Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy prac malarskich nauczyciela plastyki p .Elżbiety Lipskiej -,,Polska -Węgry- Bułgaria''. To już 5 jubileuszowa wystawa. Poprzednie były prezentowane dwukrotnie w Żyrardowie ,Mszczonowie i Skierniewicach.
  Uczniowie mogli bliżej poznać twórczość i pasję nauczyciela plastyki, dowiedzieć się o sposobach malowania, technikach malarskich oraz zapoznać się z architekturą polską, węgierską i nietypową architekturą bułgarską -sięgającą jeszcze  czasów trackich. Bogata kolorystyka , wręcz ekspresyjna i pozytywnie działająca na człowieka .Urozmaicona tematyka obrazów , śmiała plama i różnorodność technik od olejnej, akrylowej, rysunku, akwareli po ikony. Lekcja plastyki w otoczeniu obrazów to świetna forma zajęć teoretycznych jak i praktycznych. Wiele uwag na temat malarstwa można będzie wykorzystać na lekcjach zajęć artystycznych.

  Korzystając z okazji uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzenia nowocześnie urządzonej biblioteki i wypożyczalni dla dzieci i dorosłych . P.H. Jażdżyk oprowadziła dzieci po bibliotece i zapoznała z nowoczesną formą katalogowania itp. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni i pełni inspiracji do kontynuowania własnej twórczości.

  Op. Elżbieta Lipska, Krystyna Nowak.

   

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii Praca miesiąca 2015/2016.

 • Człowieka należy oceniać nie po słowach, lecz po czynach.

  Dnia 06.04.2016r. w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Żyrardowie odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski. Była to czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Magia żywego słowa. Dzieci dzieciom.”

         Współorganizatorami są nauczyciele pracujący z dziećmi w klasach integracyjnych ZSP Nr1 oraz ZSP Nr 3.

  Konkurs „Dzieci – dzieciom. Magia żywego słowa” jest okazją do spotkania klas integracyjnych będącą kontynuacją akcji „Inny nie znaczy gorszy”. Jego celem jest zapewnienie dzieciom niepełnosprawnym wesołej zabawy podczas rywalizacji oraz zwiększenie wiary we własne umiejętności. Formułą konkursu jest wspieranie rozwoju dzieci oraz budzenie zainteresowania potrzebami drugiego człowieka, dlatego też dzieci recytowały w towarzystwie kolegów z klasy. Ponadto ideą konkursu jest m.in. integracja zespołów klasowych.

  W odświętnych strojach w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Publicznych Nr1 spotkały się społeczności klas integracyjnych oraz nauczyciele obydwu szkół . Prezentacje wierszy przebiegały w uroczystym nastroju.

   Dobór wierszy obrazował wszechstronną twórczość naszych poetów oraz twórczość rodzin naszych uczniów. Jury pod przewodnictwem Jerzego Paruszewskiego miało trudne zadanie, ostatecznie wyłoniono 6 laureatów, jednak podkreślono, że zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, gdyż pokonali oni tremę, wystąpili przed publicznością, wspaniale zinterpretowali wiersze, co podkreśliło także jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki dzięki wspaniałomyślności darczyńców.

  Wysiłek recytatorów w tym dniu był uhonorowany godną nagrodą, co mamy nadzieję zwiększy radość naszych młodych uczniów i umocni wiarę w siebie i innych ludzi.

  Nagrodą dla recytatorów był też występ uczniów z klasy IIIa ZSP Nr 1 wraz z solistką baletu, zatańczyli dla gości, a ci nie mogli oderwać oczu i nagrodzili występ ogromnymi brawami. Na zakończenie dla gości przygotowano poczęstunek. 

     p. Longina Kroć-Ziemkiewicz

 • Szanowni Rodzice

  Dnia 7 kwietnia 2016r. o godz. 17.15 w budynku sszkolnym przy ul. Janiny Kacperskiej 6b odbędzie się spotkanie dla Rodziców uczniów klas II gimnazjum. Spotkanie będzie prowadził przedstawiciel Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie i jest ono kontynuacją programu profilaktyki zintegrowanej pt. "Archipelag skarbów", w którym uczestniczyły Państwa dzieci. Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na dobrą komunikację z nastolatkami; jak rozmawiać z dorastjącymi dziećmi o ich osobistych sprawach,w tym zagadnieniach miłości i seksualności

  Serdecznie zapraszamy.

 • Gimnazjaliści w Ambasadzie Niemiec

  W marcu 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3     w Żyrardowie z klas 1A oraz 2a gimnazjum odwiedzili Ambasadę Niemiec        w Warszawie. Organizatorką wyjazdu była Pani Anna Kamińska-Woźniak, nauczycielka języka niemieckiego. Dodatkowo opiekę nad uczniami sprawowały Pani Ewa Stanisławczyk oraz Pani Hanna Kwiatkowska.

  Ze względu na ograniczą liczbę miejsc w Ambasadzie w porównaniu z ilością chętnych uczniów, kryterium udziału stanowiła ocena z języka niemieckiego oraz ocena z zachowania.

  Budynek Ambasady Niemiec mieści się w centrum miasta, przy ul. Jazdów. Punktualnie o godz. 14:00 uczniowie  wraz z opiekunkami weszli główną bramą na jej teren, gdzie powitała ich w przestronnym foyer prowadząca później wykład Pani Dorota Katner z Wydziału Prasowego Ambasady. Prezentacja dotycząca najważniejszych informacji oraz ciekawostek związanych z Niemcami odbyła się w sali konferencyjnej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, najważniejszych informacji o Niemczech, jak wygląda praca w ambasadzie oraz gdzie mieszka ambasador. Po zakończonej prezentacji była okazja do zadawania pytań dotyczących Niemiec, czy pracy w ambasadzie. Miłym zaskoczeniem dla uczniów były upominki. Stanowiły je magnesy, linijki,  oryginalne torby, czy czasopisma, jak i foldery niemieckojęzyczne. Dodatkowo uczniowie „Trójki” zostali zaproszeni na Dzień Otwarty Ambasady już w maju.

  Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie, by uwiecznić ten niezwykle ciekawy oraz niepowtarzalny dzień.

  Wizyta w Ambasadzie Niemiec w Warszawie stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy na temat kraju, jakim są Niemcy, tak by zrozumieć, że w rzeczywistości są one nam o wiele bliższe niż się wydaje.

   
          

 • WYRÓŻNIENIE dla Jakuba Wacławka z Młodzieżowego Teatru A2C w XVI Poznańskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Marcinek 2016

    

  „To tylko ściana…” - występ Trójki na Poznańskim Festiwalu Teatrów Marcinek
  W dniach 11-13 marca w Poznaniu odbył się XVI Festiwal Teatrów Marcinek. Podczas imprezy dwanaście zespołów teatralnych z całej Polski miało okazję zaprezentować na scenie swoje umiejętności, a także wziąć udział w przygotowanych warsztatach. Wśród wielu grup znalazła się także reprezentacja Żyrardowa.
  Teatr Młodzieżowy A2C z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 zakwalifikował się do konkursu 
  i wystawił swój premierowy spektakl pt. „To tylko ściana…” w reżyserii pani Doroty Bartoszewicz oraz pani Sylwii Gutkowskiej. Miniatura, opowiadająca o perypetiach naukowca Kuby i jego żony Oli, w satyryczny sposób opisała zasady obecne w świecie sztuki, mediów 
  i biznesu. Publiczności szczególnie spodobała się gra aktorska  młodych ludzi – Jakuba Wacławka, Patrycji Jankowskiej, Julii Kucińskiej, Konrada Złotorawskiego, Sebastiana Bławdzina, Grzegorza Baranieckiego oraz Jakuba Zambrzyckiego.
  Trud podjęty przez Żyrardowian nie poszedł na marne. Jakub Wacławek został wyróżniony przez Jury Główne za swoją kreację aktorską oraz za napisanie scenariusza komedii. Aktorzy i opiekunowie wrócili z Poznania bogatsi o nowe doświadczenia oraz przemyślenia związane z występami innych grup.
  - Szczególnie mi się spodobała możliwość porównania naszych własnych zdolności z umiejętnościami innych, profesjonalnych aktorów – mówi Grzegorz Baraniecki.
  - Jestem naprawdę dumna z moich uczniów, którzy świetnie wypadli na tle innych, fachowo przygotowanych zespołów z domów kultury oraz liceów – dodaje pani Dorota Bartoszewicz.
  Uczniowie na zawsze zapamiętają barwne „Objęcia Morfeusza” Teatru MATYSAREK, mroczne przedstawienie „W drodze” Sług Lorda Szambelana czy  „Koczkodamy” Teatru Bez (pre)Tekstu z Poznania.
  KW

   

 • DZIEŃ OTWARTY

  Zapraszamy Rodziców na DZIEŃ OTWARTY

  16 marca - ul. Parkingowa

  17 marca - ul. Kacperskiej w godzinach 16.00 - 18.00

 • I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

            

  Dnia 4 marca  w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Honorowy Patronat nad konkursem sprawowali: Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński,  Ambasada Niemiec w Warszawie, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Instytut Austriackiego w Warszawie oraz Wydawnictwo Szkolne PWN. Organizatorką konkursu była Pani Anna Kamińska Woźniak – nauczycielka języka niemieckiego.

  Do konkursu przystąpiło 11 szkół, czyli 22 uczniów wraz opiekunami:

  Zespół Szkół Publicznych Nr 2 w Żyrardowie

  Nauczyciel: Ewa Fatalska

  Uczniowie: Alicja Błaszczyk, Katarzyna Syska

  Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie

  Nauczyciel: Anna Kamińska-Woźniak

  Uczniowie:  Julia Kucińska, Wiktoria Tkacz

  Zespół Szkół Publicznych Nr 4 w Żyrardowie

  Nauczyciel: Jolanta Jędrzejewska

  Uczniowie:  Karina Dzięcioł, Aurelia Witecka

  Zespół Szkół Publicznych Nr 7 w Żyrardowie

  Nauczyciel: Barbara Pikuła-Marczak

  Uczniowie:  Aleksandra Gliszczyńska, Marcin Dymkowski

  Zespół Szkół Społecznych STO w Żyrardowie

  Nauczyciel: Anna Bukowska

  Uczniowie: Franciszek Dębecki, Julia Perzanowska

  Gimnazjum im K. I. Gałczyńskiego  w Jaktorowie

  Nauczyciel: Aleksandra Młynarczyk

  Uczniowie: Piotr Sosiński, Jakub Wierzbicki

  Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wiskitkach

  Nauczyciel: Anna Kamińska-Woźniak

  Uczniowie:  Karolina Barańska, Anna Kubińska

  Zespół Szkolno-Gimnazjalny im. J. Kwiecińskiego w Bartnikach

  Nauczyciel: Anna Augustyniak

  Uczniowie:  Maciej Kalisiewicz, Aleksandra Kotuła

  Gimnazjum w Puszczy Mariańskiej

  Nauczyciel: Marzena Żuchewicz

  Uczniowie:  Michał Słojewski, Paulina Wesołek

  Gimnazjum im. Edwarda hr. Krasińskiego w Radziejowicach

  Nauczyciel: Aleksandra Pięta

  Uczniowie: Gabriela Górska, Wiktoria Rypkowska

  Gimnazjum im. K. Wojtyły w Międzyborowie

  Nauczyciel: Aleksandra Pięta

  Uczniowie: Kamil Kwiatkowski, Krzysztof Stawicki

   

  Konkurs otworzyła p. Mirosława Barańska, dyrektor ZSP Nr 3 w Żyrardowie. Nad prawidłowym przebiegiem czuwało jury: Pani Dominika Noszczak-Bielak, ZSP Nr 3 oraz Pani Renata Słowik, ZS Nr 2 w Żyrardowie. Prowadzący - Jakub Wacławek, uczeń klasy  III A gimnazjum -  zadawał pytania każdej z drużyn. Każda drużyna musiała odpowiedzieć na serię pięciu pytań. Do ścisłego finału mogło przejść tylko pięć szkół. Po podsumowaniu  I części, pierwszymi finalistami zostali uczniowie z Gimnazjum w Jaktorowie, Puszczy Mariańskiej, ZSP 7, ZSP 2.  O ostatnie miejsce walczyli uczniowie z ZSP 3, ZSP 4, ZSS STO,  Gimnazjum  z Wiskitek oraz Gimnazjum z Radziejowic. Ostatecznie do ścisłego finału przeszła drużyna z ZSP 3.

  Po przerwie i poczęstunku - ufundowanym przez Restaurację Szpularnia, Pizzerię Roma oraz Sklep Kaufland w Żyrardowie - uczniowie rozpoczęli swoje zmagania w finale, według formuły popularnego programu „Jeden z Dziesięciu”. Po wylosowaniu numeru stanowiska, każdy z uczniów zajął swoje miejsce.  Prowadzący zadawał każdemu serię dwóch pytań, następnie uczniowie sami typowali osobę do odpowiedzi. Uczniowie odpowiadali wg zasady „do trzech razy sztuka”, trzecia błędna oznaczała opuszczenie grupy rywalizujących, aż w końcu udało się wyłonić zwycięską trójkę. Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński, fundator głównej nagrody, osobiście wręczył zwycięzcom nagrody i dyplomy.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce: Julia Kucińska, ZSP Nr 3 w Żyrardowie, opiekun Anna Kamińska-Woźniak, nagroda dla uczennicy: tablet ufundowany przez Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego oraz miesięczny karnet na zajęcia gry w tenisa w Matchpoint Żyrardow plus wiele innych atrakcyjnych nagród.

  II miejsce:  Piotr Sosiński, Gimnazjum w Jaktorowie, opiekun: Aleksandra Młynarczyk, nagroda: miesięczny karnet na zajęcia gry w tenisa w Matchpoint Żyrardow plus wiele innych atrakcyjnych nagród

  III miejsce: Michał Słojewski, Gimnazjum w Puszczy Mariańskiej, opiekun: Marzena Żuchewicz, nagroda: miesięczny karnet na zajęcia gry w tenisa w Matchpoint Żyrardow plus wiele innych atrakcyjnych nagród

  Nauczyciele, których uczniowie zajęli podium, również otrzymali nagrody:

  I miejsce - bon upominkowy na modelowanie i nawilżanie włosów w Studio Fryzur Maja oraz bon na manicure hybrydowy w Stylizacja Paznokci Joanna Liber

  II miejsce - bon upominkowy w Pracowni Jubilerskiej Francesco Vitale

  II miejsce  - bon upominkowy na modelowanie włosów w Studio Fryzur Maja

  Po wyłonieniu zwycięzców wszyscy uczestnicy konkursu wraz z zaproszonymi gośćmi, obejrzeli programy artystyczne w wykonaniu uczniów z ZSP Nr 3:

  Martyna Waszczuk, klasa 5c - na skrzypce,  Maja Góralewska, klasa 5a – wokal, niemiecka wersja Mamma Mia oraz „Ain’t Nobody”. Maja Wacławska i Zuzia Kluczek, klasa 5a – wokali, utwory: „Lass jetzt los” czyli „Mam tę moc” a klasa VC z Martyną Waszczuk – utwór  „Biene Maja” czyli „Pszczółka Maja”.  Na koniec zabawiał gości Kabaret „Kurtyna w Dół” pod kierunkiem Pani Doroty Bartoszewicz.

  Organizatorzy zadbali, by nikt ze szkoły nie wyszedł bez upominku. Zaproszeni goście otrzymali słodkie upominki pięknie zapakowane przez Panią Annę Sobiecką z Winoteki Goodwine. Każdy uczeń otrzymał upominki za udział, jak i za awans do finału.

  Wszyscy nauczyciele języka niemieckiego otrzymali prezenty, w podziękowaniu za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

  Organizatorka konkursu, Pani Anna Kamińska-Woźniak podziękowała Pani Dyrektor Mirosławie Barańskiej za stworzenie warunków do zorganizowania i przeprowadzenia konkursu. Kolejne słowa podziękowania skierowane były pod adresem wicedyrektorów ZSP Nr 3: pani Ariany Bruś, pani Dominiki Noszczak-Bielak oraz pani Agnieszki Rębielewskiej, a także pani Hanny Kwiatkowskiej – pomocy wychowawcy oddziałów integracyjnych.

  Nie obyło się bez niespodzianek. Organizatorzy wraz z nauczycielami i komisją wyruszą na seans do kina w Pure Sky Club, które mieści się na 21. i 22. piętrze wieżowca Skylight  w samym centrum Warszawy. A  wszystkich zawiezie Pan Daniel Modrzejewski.

   Wszystko to mogło się wydarzyć, dzięki hojności i zaangażowaniu wspaniałych ludzi – sponsorów konkursu. A są nimi:

  Patronat honorowy

  Ambasada Niemiec w Warszawie

  Dorota Sokołowska, Mazowiecki Kurator Oświaty

  Wojciech Jasiński,  Prezydent Miasta Żyrardowa

  Aleksandra Milewska-Czachur, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

  Thomas Holzmann Instytut Austriacki w Warszawie

  Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o.

  Fundatorzy nagród

  Dorota Katner, Ambasada Niemiec w Warszawie

  Maria Albers, Ambasada Niemiec w Warszawie

  Matchpoint Żyrardów

  Agnieszka Arzt, Ambasada Szwajcarii w Warszawie

  Ida Karpińska, Fundacja Kwiat Kobiecości

  Wioletta Micewicz, Urząd Gminy Radziejowice

  Urszula Ciężka, Wójt Gminy Radziejowice

  Artur Bartel,  Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o.

  Bogusława Trawińska,  Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o.

  Patrycja Tajer, Goethe Institut Warschau

  Kamila Guzowska, Deutsche Bank Warszawa

  Pure Sky Club Warszawa

  Wynajem autokarów turystycznych Daniel Modrzejewski

  Lotte Wedel

  Sklep Kaufland w Żyrardowie

  Pracownia jubilerska
Francesco Vitale

  Stylizacja Paznokci Joanna Liber

  Studio Fryzur “Maja”

  Magdalena Banasiak, Restauracja Szpularnia

  Kamil Kiełbus, Pizzeria Roma

  Anna Sobiecka, Winoteka Goodwine

  Marek Tobolewski, Firma Paese

  Katarzyna Szablińska, Wydawnictwo Replika

  Marta Mleczak, Wydawnictwo Media Rodzina

  Sylwia Małek, Firma Sylveco

  Anna Sowińska-Szejba,  DAAD Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej

  Firma Coface Warszawa

  Edyta Czepłowska

  Marcin Papuga

  Anna Helbich

  Katarzyna Sikorska

  Beata Hassa

  Jacek Zambrzycki

  Katarzyna Górka, Colorful Media

           Anna Kamińska-Woźniak

                   

 • Kadra Mazowsza

  W dniach 28.02- 4.03.16r. w Jeleniej Górze odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Koszykówce Kobiet. Do reprezentacji kadry Mazowsza zostały powołane m.in. trzy uczennice naszej szkoły, zawodniczki UKS Trójka Żyrardów, Choła Roksana, Dąbrowska Patrycja i Wnuk Natalia.  W fazie grupowej Mazowsze pokonało kolejno województwa kujawsko- pomorskie, dolnośląskie i śląskie. W półfinale wygrały  z kadrą Małopolski, by o złoto bić się z gospodyniami turnieju, Dolnym Śląskiem.  Koszykarki
  Mazowsza okazały się najlepsze w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziewcząt
  .

          Dominika Sztąberska

       

   

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY WYCIECZKI DO PARYŻA

   

      Informuję, że decyzją Rodziców/Opiekunów wyjazd do Paryża (planowany w maju 2016r.) został odwołany. Zgodnie z informacjami przedstawionymi na zebraniu w dniu 22.02.2016r. uczestnicy otrzymają zwrot kosztów wyjazdu, pomniejszony o koszty zakwaterowania (ok. 50 euro/osoba).
  Od dnia 1 marca zapraszam po odbiór pieniędzy (do gabinetu wicedyrektorów).
          
                              Dominika Noszczak - Bielak

 • Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii Praca miesiąca 2015/2016.

 • Dnia 18 lutego 2016 r. cała klasa III a gimnazjum pod opieką pani Joanny Chechłacz przystąpiła do etapu wstępnego XXVII Międzynarodowego Konkursu,, Matematyka bez Granic’’ Senior. Konkurs polegał na rozwiązaniu przez uczniów 10 zadań o różnym stopniu trudności w ciągu 90 minut. Treść jednego zadania sformułowana była w języku angielskim. Uczniowie musieli przetłumaczyć to zadanie, rozwiązać i zapisać odpowiedź w języku angielskim. Konkurs polegał na pracy w grupach. Każdy uczeń miał przydzielone zadanie, z którego doskonale się wywiązał. Młodzież bardzo dobrze współpracowała ze sobą, wspierała się, pomagała sobie nawzajem. Uczniowie poradzili sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań, popełniając naprawdę niewielkie błędy.

  W poniedziałek 29 lutego 2016 r. odbędzie się finał tego konkursu. Trzymamy za młodzież
  z klasy IIIa kciuki, życząc im  powodzenia!!!

  Joanna Chechłac

  Zdjęcia w albumie Konkurs matematyczny - MATEMATYKA BEZ GRANIC.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
  ul. J. Kacperskiej 6b,
  96-300 Żyrardów
 • Sekretariat (tylko w szkole przy ul.Kacperskiej) pn. - piąt. 8.00 - 16.00
  - p. Beata Białach, p. Ewa Goszczyńska

  046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)       
  046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa)

  Stołówka (Obiady): p.Wioletta Wilkowska 784 141 988
  p.Bogdan Wilkowski 504 641 005

  Redakcja:
  Monika Flis
  Dorota BartoszewiczGaleria zdjęć