• Witamy na naszej stronie
      • Teatr Szalona Kurtyna
      • Szalona Kurtyna
        • Niewidzialna wystawa

W ramach „Dnia Życzliwości”, który przypada na 21.11, klasa 5e wybrała się na wycieczkę do Warszawy zwiedzając „Niewidzialną wystawę”.

Tego dnia uczniowie wybrali się w wyjątkową podróż w świat całkowitej ciemności, gdzie mogli wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, wyłącznie za pomocą słuchu, dotyku i węchu.

• maski
          • W teatrze

Uczniowie klasy IIIa i IIId przenieśli się na chwilę do wioski Bullerbyn, aby zbliżyć się do bohaterów, zagranych przez aktorów teatru "Syrena" w Warszawie.

Ciekawa scenografia, wzmocniona środkami multimedialnymi, pozwoliła dzieciom poczuć sielskość wiejskiego życia, uczestniczyć w zabawnych scenach i żartach. Humor sytuacji i przedstawionych postaci nie pozostawia nikogo obojętnym wobec spektaklu pt. "Dzieci z Bullerbyn".

• klasa 3e
          • Wizyta w banku

W środę 8 listopada 20023 uczniowie klasy 3e odwiedzili siedzibę Banku PKO BP w Żyrardowie. Podczas wizyty poznali podstawowe tajniki bankowości i pracy bankowca. Z zaciekawieniem przetestowali urządzenia niezbędne do pracy w tej instytucji. Dowiedzieli się jak sprawdzać autentyczność banknotów, poznali waluty pochodzące z innych krajów, wzbogacili swoje słownictwo o finansowe pojęcia i wyrazy. Zebraną wiedzę uporządkowali na wykonanych podczas pracy w grupach mapach myśli.

• maski
          • Wycieczka do teatru

27 października klasa 1c i 1e odwiedzili znanych aktorów w teatrze Capitol w Warszawie. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Brzechwa 2000". Nawet nie przypuszczaliśmy, że wiersz "Leń" można rapować, a "Skarżypytę" zaśpiewać. Byliśmy pod wrażeniem efektów świetlnych i gry aktorów, których na co dzień widzimy w serialach telewizyjnych.

• Logo Konkursu Instalogik
          • Konkurs InstaLogik - zwycięzcy I etapu

Już po raz kolejny uczniowie nasi biorą udział w konkursie informatycznym InstaLogik pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Do II etapu zakwalifikowali się:

Maja Przygoda - kl. 4b op. Dorota Bartoszewicz
            Nadia Ciok - klasa 4e op. p. Lidia Piskorz
            Natalia Choromańska - klasa 5b op. p. Lidia Piskorz
            Zuzanna Frynia - klasa 5b op. p. Lidia Piskorz
            Maja Bernacisko - klasa 5c op. p. Lidia Piskorz
            Hubert Marczak - klasa 5c op. p. Lidia Piskorz
            Filip Tomaszewski - klasa 5c op. p. Lidia Piskorz
            Wiktoria Mitrowska - klasa 5d op. p. Lidia Piskorz
            Antonina Zakrzewska - klasa 5d op. p. Lidia Piskorz
            Gabriel Wielogurski - klasa 6a op. p. Lidia Piskorz
            Nikola Pawlak - klasa 6b op. p. Lidia Piskorz
            Natasza Kosiorek - klasa 6d op. p. Lidia Piskorz
            Agata Chudy - klasa 7a op. p. Dorota Bartoszewicz
            Tom

• Zabawy sensoryczne

31 października uczniowie z klasy 1a oraz 1c miały możliwość przejść ścieżkę sensoryczną w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "12 zabaw sensorycznych. Rozwijam się przez zmysły". Zadanie polegało na przejściu przez specjalnie dobrane dary jesienne typu kasztany, liście czy szyszki. Ścieżka stymuluje sensorycznie przede wszystkim zmysł dotyku, ale nie tylko... Dzieci zabawę te nazwały super masażem dla ich małych stópek

• Wyniki konkursu "Barwy Niepodległości"

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny BARWY NIEPODLEGŁOŚCI w MDK Świdnica nadesłano 278 prac z 23 placówek oświatowych. Przyznano 20 nagród, 20 wyróżnień i 24 kwalifikacje do wystawy.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Wiktoria Mitrowska z 5d, a kwalifikację do wystawy Julia Pydzik z 5d.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na dyplomy oraz nagrody, które zostaną przesłane pocztą.

• Plakat Fundacji Zielony Pies
          • Finał zbiórki karmy

Z radością informujemy, że zakończyła się pierwsza w tym roku zbiórka karmy dla Fundacja Zielony Pies. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Szkoła Podstawowa Nr 3 po raz kolejny pokazała, że w grupie siła. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z zaangażowaniem wspierali akcję. W dniu 26 października karma została przekazana bezpośrednio do Fundacji. Do zobaczenia w drugim semestrze, gdzie oprócz zbierania karmy odbędą się prelekcje, uczniowie będą mieć bezpośredni kontakt z psami z Fundacji.

• logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
          • Spotkanie autorskie z p. Izabellą Klebańską

Spotkanie autorskie z panią Izabellą Klebańską odbyło się w bibliotece szkolnej w środę, 25 października. Uczestnicy to uczniowie klas pierwszych, nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie czytelniczym "Ilustracja do Bajki o soli". Konkurs był realizacją projektu "Z baśniami w świat wartości" NPRCz. Uczniom towarzyszyli wychowawcy -Małgorzata Kruk, Małgorzata Lange i Beata Liszewska. Na początku pani wicedyrektor Dominika Noszczak Bielak wręczyła dzieciom nagrody i wyróżnienia. Było ich prawie 50. Pani Izabella Klebańska to z wykształcenia muzyk, ale też pisarka i autorka wielu telewizyjnych i radiowych audycji dla dzieci. Podczas spotkania w sposób niezwykle ciekawy opowiadała o swoich książkach, w których nawiązuje do tematyki muzycznej. Uczniowie mieli okazję do poznania muzyki od nieco innej strony. Uczestniczyli też w zabawach, do których zaprosiła ich pisarka. Na zakończenie spotkania ka

• Integracja klasy

Nauka nie musi być nudna. Dziś klasa 2c miała trudne zadanie, w którym liczy się przede wszystkim doskonała współpraca. Gra integracyjna której głównym celem jest budowanie zespołu, który może wygrać tylko wspólnymi siłami i zaangażowaniem uczniów.

Jordana Langa, Małgorzata Gozdek