• Rok Szkolny 2014/15

Nakręcamy akcje zakrętki  dla Filipa

odkręcam + zbieram = pomagam

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę wszelkiego rodzaju plastikowych zakrętek. Nakrętki są przekazywane rodzinie małego Filipa, który urodził się bez kości strzałkowych w nogach i kilku paluszków u stóp. W ten sposób pomożemy zebrać pieniążki na operacje i leczenia malucha. Nie ociągajmy się, przekazujmy wieści dalej niech zbiera cała nasza szkoła, wszyscy w domach wraz z rodzinami, nasi koledzy i koleżanki z podwórka im więcej korków tym więcej pomocy dla Filipa.

SKW

Trójka dla hospicjum!

28 listopada 2014 r.  Szkolne Koło Wolontariatu  zorganizowało   akcję „ Trójka dla hospicjum”. W ramach akcji odbyła się zbiórka pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży ciast
           i napojów. Ciasta piekli nauczyciele i uczniowie szkoły.

W dniu akcji dużą pomocą służyły uczennice z kl. I c gim. : Katarzyna Boczkowska, Anna Chojnacka i Sandra Fabisiak, które na każdej przerwie sprzedawały ciasto i rozdawały broszurki informujące o Hospicjum Domowym.

W budynku szkoły przy ul. Parkingowej zbierały pieniądze rozdając pamiątkowe znaczki – naklejki oraz foldery informacyjne dla ofiarodawców. Nauczyciele i uczniowie chętnie uczestniczyli w tej akcji wiedząc, że przekazują pieniądze na dobry cel.

Hospicjum domowe w Żyrardowie prowadzone przez Stowarzyszenie „Nieść Ulgę
          w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy powstało dzięki ludziom, którzy ochotniczo bez wynagrodzenia wykonywali różne prace i zadania oraz widzieli potrzebę stworzenia na terenie Żyrardowa opieki nad ludźmi z chorobami nowotworowymi. Biuro Hospicjum mieści się przy ul. Salezjańskiej 7.

Opieką Hospicjum Domowego objęte są osoby nieuleczalnie chore. Mają one zapewnioną pomoc lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy, psychologów i księży. Wspierane są również rodziny osób chorych. Hospicjum wypożycza specjalistyczny sprzęt potrzebny do pielęgnowania chorych w ich domach – łóżka, materace przeciwodleżynowe i inne.

Pieniądze uzyskane w ramach akcji „Trójka dla hospicjum” w sumie 1143 zł. przekazano na konto Stowarzyszenia.

Anna Mrówczyńska

Anna Duch

Góra Grosza 2014r.

W dniach 24.11.2014r - 05.12.2014r. nasi wolontariusze i cała szkolna społeczność była zaangażowana w akcje wspierająca rodzinne domy dziecka pod nazwą Góra Grosza. Wolontariusze zbierali grosiki które następnie były zliczone i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie. Zebrana i przekazana kwota to 687,93zł. Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wsparcie akcji. Szczególne podziękowania dla uczniów zerówki, klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej za szczególne zaangażowanie w akcje. Wolontariusze  akcji to: Katarzyna Boczkowska Sandra Fabisiak, Olga Koszewicz,   Patryk Sobczyński , Daria Tyćkowska. Opiekunowie: Anna Duch, Małgorzata Obłąkowska-Puszek, Anna Sobczak.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015r.

W niedziele 11 stycznia 2015r.  odbył się już  23.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój czynny udział brali w nim uczniowie naszej szkoły. Wolontariusze wraz z szkolnym opiekunem zbierali fundusze na  podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Zbiórkę rozpoczęliśmy już w piątek w naszej szkole, serdecznie dziękujemy za wsparcie zwłaszcza najmłodszych uczniów naszej szkoły J
          Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w akcje. Wolontariusze  akcji to: Oliwia Antolak , Arkadiusz Cieślikowski , Marcin Galiński, Julia Jagura , Adrian Jarosz, Robert Karpiniuk,  Olga Koszewicz,  Mikołaj Mięśniak, Patryk Pikura, Kamila Soszka, Zuzanna Szczepaniak, Filip Śnieg.

Szkolny koordynator akcji

Anna Duch

POMOC DLA SCHRONISKA

Od września w naszej szkole odbywają się regularne zbiórki karmy i zwierzęcych akcesoriów na rzecz bezdomnych zwierząt.  Wolontariusze  przyjmują:  suchą karmę, karmę w puszkach dla psów i kotów, a także miski, koce itp. W każdy wtorek i czwartek można przekazać karmę wolontariuszom, a w każdy inny dzień przynieść do sali nr 16.

Wspieramy Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
          w Żyrardowie i Schronisko  w Korabiewicach.

Wesprzyj nas !!

Adopcja na odległość

Od 10 lat w naszej szkole prowadzona jest akcja "Adopcja na odległość", której przewodniczy p. Małgorzata Obłąkowska-Puszek. Wspiera ją grono pedagogiczne. Zebrane pieniądze przez wiele lat wpływały na edukację Leona Jamesa Dimoso z Tanzanii. Gdy podopieczny skończył naukę, akcja była kontynuowana. Obecnie dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego decyduje komu najbardziej potrzebne jest wsparcie. Na pewno pieniądze nadal wysyłane są do Tanzanii.

p. Małgorzata Obłakowska-Puszek