• Mobilne Laboratoria Przyszłości

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Mobilne Laboratoria Przyszłości - nauka i zabawa w jednym.

17 stycznia do naszej szkoły zawitał niebieski bus Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Edukatorzy poprowadzili prezentacje z zakresu druku 3D, mikrokontrolerów, multimediów, które wzbogaciły uczestników o nowe kompetencje.

Mogliśmy m.in. zaobserwować jak wygląda proces druku 3D oraz poznać programy do opracowania projektów wydruków trójwymiarowych.

Zapoznaliśmy się z elementami  podstaw sztucznej inteligencji oraz programowania robotów Photon.

Zostały nam zaprezentowane okulary VR, które wprowadziły naszych uczniów w całkowicie nowy wymiar rzeczywistości! Niesamowite przeżycia!

To niezwykłe, że już dziś uczniowie mogą sami stawiać pierwsze kroki w tego typu działaniach. Wierzymy głęboko, że umiejętność obsługi zaprezentowanych urządzeń pozwoli naszym uczniom rozwijać swój warsztat, realizować własne pomysły i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Dzięki udziałowi w tym projekcie, uczniowie mają szansę rozwijać swoją kreatywność, pasje, zainteresowania i talenty, które przełożą się na lepszy start w dorosłość. Być może nasi wychowankowie będą w przyszłości inżynierami domów wykonywanych w technice druku 3D, czy też lekarzami lub naukowcami, którzy podejmą się trudnych wyzwań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom, dostępne w naszej szkole pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane jeszcze bardziej twórczo i intensywnie.