• Pracownia informatyczna oraz druku 3D w kl. 4-8.

• Druk 3D

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Na zajęciach koła informatycznego uczniowie klasy 7d oprócz zadań algorytmicznych zgłębiają również tajniki druku 3D. Najpierw zaprzyjaźniliśmy się z programem Tinkercad, gdzie uczyliśmy się tworzyć modele. Potem przyszedł czas na drukarkę 3D - analizę jej budowy, kalibrację, oprogramowanie i w końcu wyczekane pierwsze proste wydruki Mamy ochotę na kolejne!

Lidia Piskorz

• Modelowanie 3D

•  #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Tworzenie własnych projektów 3D w szkole może być narzędziem wspierającym naukę i zapamiętywanie dowolnego tematu lekcji. Nie ma łatwiejszego sposobu na rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D niż zabawa w prostym programie do modelowania 3D. Modelowanie 3D jest niezbędne jeśli pragniemy tworzyć własne projekty 3D zamiast korzystania z biblioteki gotowych projektów graficznych.

W naszej szkole przygodę z drukiem 3D zaczęliśmy warsztatami ze Skriware. Podczas webinarów zapoznaliśmy się z podstawami modelowania. Klasa Ia próbowała  w programie 3D Playground, a uczniowie klas V-VII w Tinkercad. W pierwszej części spotkania uczestnicy poznali podstawy obsługi tych narzędzi, a następnie zmierzyli się z wyzwaniem, polegającym na próbie odtworzenia w 3D wybranej słynnej budowli.

Opiekunowie Lidia Piskorz, Dorota Bartoszewicz, Małgorzata Kuran

• Roboty mBot2

•  #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Roboty mBot2 zawitały do naszej szkoły. Z pomocą p. Doroty Bartoszewicz uczniowie chętnie zabrali się do ich składania. Z zainteresowaniem oglądali każdą jego część. Sprawiało im to wiele satysfakcji i poczucie sprawczości. Młodzież klasy VIIIa, VIIId , VIIIb, VIb złożyła i testowała swoje pierwsze roboty.

• Podstawy elektroniki i mechaniki

•  #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Na zajęciach z p. Lidią Piskorz uczniowie klasy 8c integracyjnej dostali do rąk mBoty Explorer Kit, czyli roboty do składania, które doskonale sprawdzają się w roli urządzeń przeznaczonych do intuicyjnej edukacji. Uczniowie podczas składania są w stanie uczyć się podstaw elektroniki i mechaniki, a następnie programowania.