• FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

• VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek „ Kolęda z Gwiazdami”

• Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek dla Szkół Specjalnych i Klas Integracyjnych organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie. Patronat nad wydarzeniem objął Lucjan Krzysztof Chrzanowski – Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Krzysztof Dziwisz Starosta Powiatu Żyrardowskiego.
          To juz ósmy raz uczniowie naszej szkoły stanęli na deskach Centrum Kultury. Podczas tegorocznego  festiwalu dzieci prezentowały swoje talenty wokalno- instrumentalne i sceniczne, sprawiając, że ten czas stał się dla wszystkich magiczny i pełen wrażeń. Szkołę Podstawową Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowali:
          •    w kategorii soliści do lat 14:
          - Marcelina Swandzikowska i
          - Mateusz Bączek;
          •    w kategorii zespoły wokalno – instrumentalne zespół "Integrusie", w którego skład weszli: Antoni Tokarczyk, Oliwia Hecel, Wiktor Gadomski, Ilona Hinek, Patryk Banasek, Nikodem Gołębiowski, Marcel Blank, Iga Hodun, Marcelina Swandzikowska, Aleksander Gębala, Antoni Pakuła oraz Jakub Gąsiorowski.
          Do występów uczniów przygotowywali: Norbert Kościelniak, Dorota Gołębiowska, Patrycja Kamyczek, Małgorzata Gozdek, Anna Łachnik, Sylwia Gutkowska, Magdalena Kowalska.
          Udział dzieci w festiwalu dał im poczucie spełnienia, radości i satysfakcji; zapewnił wspaniałą, niezapomnianą zabawę, która udzieliła się także wśród publiczności.
          Dziękujemy 😊
          Już odliczamy dni do kolejnego spotkania z kolędami i pastoralkami🎄.

• VII Festiwal Kolęd i Pastorałek „ Kolęda z Gwiazdami”

• Dnia 15 grudnia 2022 roku w Centrum Kultury odbył się VII Festiwal Kolęd i Pastorałek Szkół Specjalnych i Klas Integracyjnych „Kolęda z Gwiazdami” organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żyrardowie.

Naszą szkołę reprezentowali :

- zespół wokalno – instrumentalny, który tworzyli uczniowie z klasy I c, II a, II c, II e

- solistka Karolina Chudon z klasy IV e,

- zespół wokalny z klasy Ve .

Talenty wokalne naszych uczniów zostały docenione przez jury, które nagrodziło ich miejscami na podium.

Pierwsze miejsce w kategorii solista do lat 14 zdobyła Karolina Chudon.

Drugie miejsce w kategorii zespół zdobyli uczniowie „ małej trójki”: Marcelina Swandzikowska, Ilona Hinek, Antoni Tokarczyk, Wiktor Gadomski.

Natomiast wyróżnienie wręczono: Katarzynie Karbowskiej, Mai Szczepanek, Wiktorii Wiśniewskiej, Patrykowi Gęsikowskiemu, Mateuszowi Bączkowi.

Młodsi uczestnicy, oprócz dyplomów otrzymali drobne słodkie nagrody. Natomiast mikrofon i słuchawki będą stanowiły pomoc w przygotowaniach do kolejnego festiwalu. W ramach nagrody dla starszych uczniów Stowarzyszenie Sport Life” zorganizuje 3- godzinne „Animacje sportowe".

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Do występów dzieci zostały przygotowane przez panie: Magdalenę Kowalską, Dorotę Gołębiowską, Patrycję Kamyczek i Sylwię Gutkowską.

• IV Festiwal Kolęd i Pastorałek

• W dniu 12 grudnia 2017 roku w Centrum Kultury w Żyrardowie odbyła się „IV edycja Festiwalu kolęd i pastorałek szkół specjalnych i klas integracyjnych”.  Konkurs zorganizował  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żyrardowie.  Uczestnicy konkurowali  w 2 kategoriach wiekowych : do lat 13 i
          powyżej 13 lat. Na festiwalu zaprezentowali swoje umiejętności  soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno – instrumentalne oraz instrumentaliści.
          Szkołę Podstawową Nr 3 reprezentowali:

Kategoria : Zespół wokalno-instrumentalny ( 6-13 lat )

1.    Anna Bernacka kl. Ic
          2.    Dawid Boruc kl. I c
          3.    Amelia Puchala kl. I e
          4.    Maja Stawska kl. II b
          5.    Antonina Gąsowska kl. II b
          Opiekunowie: Patrycja Kamyczek, Ewa Arciszewska – Moskwa, Dorota Gołębiowska

Kategoria : Zespół wokalny (6-13 lat)

1. Magdalena Nalej, kl. IVc
                 2. Maja Kruczek,
                 3. Piotr Nowak,
                 4. Kacper Rybicki,
                 5.Michał Zambrzycki
           Opiekun : Marta Kurowska

Kategoria :soliści (6 -13 lat )

1.    Maja Stawska kl. II b  - opiekun Dorota Gołębiowska
          2.    Julia Towarek kl. IIIa - opiekun Ewa Kuliczkowska,
                3.   Paulina Molka kl. VIc  - opiekun Iwona Kmita - Wierzbicka
                4.   Bartłomiej Sadkowski kl. VI c  -opiekun Iwona Kmita – Wierzbicka

Kategoria :soliści (powyżej 13 lat )

1.Mateusz Wiśniewski  kl. II c gimnazjum  -opiekun Małgorzata Rybkowska

Zajęcie III miejsca w kategorii : Zespół wokalno-instrumentalny ( 6-13 lat )

1.    Anna Bernacka kl. Ic
          2.    Dawid Boruc kl. I c
          3.    Amelia Puchala kl. I e
          4.    Maja Stawska kl. II b
          5.    Antonina Gąsowska kl. II b
          Opiekunowie: Patrycja Kamyczek, Ewa Arciszewska – Moskwa, Dorota Gołębiowska

Zajęcie II miejsca w kategorii:soliści (powyżej 13 lat )

1.Mateusz Wiśniewski  kl. II c gimnazjum  -opiekun Małgorzata Rybkowska

Na festiwalu nie było przegranych. Wszyscy byli wygrani. Każdy został uhonorowany drobnym upominkiem.

Dorota Gołębiowska