• Projekty proekologiczne realizowane przez poszczególne klasy

• Happening uczniów klasy IIIa  na rzecz bezdomnych zwierząt w dniu 16.05.23r.

• W dniu 16.05 2023r. uczniowie i rodzice klasy III a  oraz wolontariusze biblioteki szkolnej zorganizowali Happening na rzecz Schroniska  im. Kazana w Zyrardowie. Na dużej przerwie przy bibliotece szkolnej stanęło stoisko z ciastami, poczkami i loterią fantową. Przygotowano też wystawę dziecięcych plakatów nt. "Zaopiekuj się mną" ze zdjęciami, rysunkami dzieci: Tetleya, Śnieżki, Gryfa i innych bezdomnych piesków.  Społeczność szkolna z entuzjazmem kupowała słodkości. Dzięki funduszom zebranym podczas Happeningu dzieci zdobyły środki na zakup smaczków, zabawek i karmy dobrej jakości. Kupiono 5 kolorowych szarpaczy, 3 pudełeczka smaczków, 15 kg karmy hipoalergicznej, 1 kongo.  Delegacja z klasy z rodzicami zawiozła karmę do schroniska. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły choć trochę  radości  sprawić zaprzyjaźnionym pieskom.

• Klasa IIIa i IIIe szukają opiekunów dla bezdomnych piesków

• Klasa IIIa, IIIe, wykonały Ogłoszenia -plakaty zacęcające do adopcji piesków ze schroniska: Foresta, Gryfa, Tetleya,  Wisky, Śnieżki i wielu innychze schroniska Foresta, Gryfa, Tetleya,  Wisky, Śnieżki i wielu innych.

• Staś Bąba ucz. kl. 2a

• Staś Bąba, uczeń klasy 2a włączył się w ogólnopolski projekt "Ocalimy świat" przeprowadzony przez szkolną bibliotekę. Chłopiec wraz z mamą odwiedził żyrardowskie schronisko dla zwierząt im. Kazana i obdarował czworonożnych mieszkańców workiem karmy. Staś planował zostać wolontariuszem i wyprowadzać psy na spacer dając im życzliwość, ciepło swoich rąk , jednak młody wiek stanął na przeszkodzie. Chłopiec zwiedził schronisko, wysłuchał informacji na temat podopiecznych ośrodka i obiecał, że jeszcze tu wróci.Staś Bąba, uczeń klasy 2a włączył się w ogólnopolski projekt "Ocalimy świat" przeprowadzony przez szkolną bibliotekę. Chłopiec wraz z mamą odwiedził żyrardowskie schronisko dla zwierząt im. Kazana i obdarował czworonożnych mieszkańców workiem karmy. Staś planował zostać wolontariuszem i wyprowadzać psy na spacer dając im życzliwość, ciepło swoich rąk , jednak młody wiek stanął na przeszkodzie. Chłopiec zwiedził schronisko, wysłuchał informacji na temat podopiecznych ośrodka i obiecał, że jeszcze tu wróci.

Dorota Gołębiowska Anna Redwańska nauczycielki klasy 2a

• Spotkanie dzieci z klasy IIIa, IIIe z podopiecznymi schroniska w naszej szkole. Z Gryfim i Tetley

• W ramach programu "Ocalimy Świat" w naszej bibliotece gościliśmy podopiecznych żyrardowskiego schroniska. Dzieci z klasy IIIa i IIIe spotkały się z pieskami, które szukają domu. Wolontariusze schroniska opowidzieli dzieciom o piesku Gryfie i suczce Tetley, które szukają kogoś kto ich pokocha i zaopiekuje się, Pieski choć bardzo młode potrafiły juz wykonać wiele komend. Są bardzo mądre i ufne. Skradły dziecięce serca. Uczniowie postanowili zrobić plakaty pod hasłem zaopiekuj się mną. Plakaty zawisną w szkole oraz będą zamieszczone w mediach społecznościowych aby  pieski znalazły swój dom i kochającego opiekuna, We wtorek 16 maja dzieci zorganizują happening na rzecz bezdomnych zwierząt piekąc ciasta i sprzedając je chcącym wspomóc lokalne schronisko i zaprzyjaźnione pieski.

• Z wizytą w schronisku w Żyrardowie. Program Ocalimy Świat realizowany w klasie IIIa i IIIe

• W kwietniu i maju  dzieci z klas III a wych M. Kruk i IIIe wych. M. Lange realizują  w bibliotece szkolnej program  Ocalimy Świat Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Po wysłuchaniu opowiadania B. Kosmowskiej "Pies do zadań specjalnych" dzieci przejęte losem literackiego Edgara postanowiły zebrać karmę i wspomóc lokalne Schronisko im. Kazana w Żyrardowie. W kwietniu wybraliśmy się do bezdomnych zwierząt. Dzieci poznały historie życia schroniskowych czworonogów. Teraz będą projektować plakaty nt." Zaopiekuj sie mną" i w ten sposób szukać nowych domków dla poznanych piesków.