• Regulaminy

• Regulamin wypożyczalni i czytelni

• 1.    Drogi czytelniku! W trosce o swoje dobre imię i nasze bezpieczeństwo wypożyczaj nas wyłącznie na swoje nazwisko. Nie przekazuj nikomu innemu! Możesz na siebie ściągnąć kłopoty!
          2.    Jesteśmy bardzo towarzyskie. Kiedy zechcesz, możesz wypożyczyć nas nawet dwie, ale nie przetrzymuj nas dłużej niż 3 tygodnie. Chcemy odwiedzić również innych.
          3.    Chcemy być zadbane i eleganckie dla Ciebie  czytelniku! Uszanuj nas  a zauważone uszkodzenia zgłoś  bibliotekarzowi.
          4.    Nie bój się zgłosić naszego zagubienia lub zniszczenia. Chcemy się odnaleźć. Bibliotekarz też człowiek. Wspólnie ustalicie, jak zrekompensować ewentualną szkodę.
          5.    Księgozbiór podręczny nie pozwoli Ci się zabrać do domu. W trosce o każdego czytelnika jest zawsze na posterunku w czytelni, gotów służyć każdemu.
          6.    Podczas zimowych wakacji, jeżeli zechcesz, możemy ci towarzyszyć.                                              Ale  w letnie wakacje wszystkie wypoczywamy na półkach w naszej bibliotece. Nie męcz nas dłużej! Zwróć nas na początku czerwca.
          7.    Jeśli zachorujesz, możemy do Ciebie trafić z pomocą twojego wychowawcy      lub rodziców.
          8.    Drogi czytelniku! Pamiętaj, że my podręczniki będziemy dla Ciebie dostępne zawsze na początku roku szkolnego, wypożyczenia będą opierać się o regulamin wypożyczeń podręczników.
          9.    My, książki, jesteśmy bardzo wrażliwe na hałas! Nie zakłócaj ciszy panującej                       w naszym domu.
          10.    Progi naszej biblioteki są magiczne! Gdy je przekroczysz, przekonasz się, jak wiele masz ukrytych talentów! Czytaj, a przeniesiesz się w świat pełen fantazji       i czarów. Obiecujemy, że z nami nigdy nie będziesz się nudził!

• Regulamin Czytelni Internetowej

• 1. Godziny otwarcia czytelni są zgodne z harmonogramem pracy biblioteki (uczniowie mogą korzystać z centrum podczas przerw, jeżeli jest dwóch nauczycieli bibliotekarzy).

2. Korzystający z Internetu zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem czytelni internetowej i każdorazowo wpisać się do zeszytu odwiedzin.

3. W czytelni obowiązuje cisza.

4. Do czytelni uczniowie wchodzą bez okryć wierzchnich.

5. Do czytelni nie wolno wnosić i spożywać artykułów spożywczych.

6. Z czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele,  pracownicy szkoły oraz rodzice- w ramach pedagogizacji.

7. Korzystanie z Internetu jest bezpłatne.

8. Internet służy jedynie do celów edukacyjnych.

9. Uczeń, rodzic jest zobowiązany podać nauczycielowi - bibliotekarzowi tematykę zagadnień poszukiwanych w Internecie.

10. Nie wolno wykorzystywać komputera do prowadzenia prywatnej korespondencji (e-mail) lub gier i zabaw.

11. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów.

12. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmiań w już istniejących oprogramowaniach.

13. Nie należy używać dyskietek, płyt CD, oprogramowania pochodzących z nieznanych źródeł.

14. Nie wolno używać własnych nośników danych bez pozwolenia.

15. Czas poszukiwań inetrnetowych wynosi do 1 godz.

16. Przy stanowisku mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby.

17. Urządzenie wielofunkcyjne obsługuje nauczyciel bibliotekarz.

18. Nauczyciel bibliotekarz ma prawo do odsunięcia użytkownika, który nie przestrzega zasad regulaminu od korzystania z czytelni.