• Wpływ wielospecjalistycznych działań terapii logopedycznej i integracji sensorycznej na uczniów

• Autor: Urszula Korabiewska - Rzeczycka

Temat: Wpływ wielospecjalistycznych działań terapii logopedycznej i integracji sensorycznej na uczniów

Data wprowadzenia: 1 września 2023r.

W związku z rosnącą liczbą dzieci z wadami wymowy i potrzebą wieloaspektowego wsparcia naszych uczniów z potrzebami edukacyjnymi włączyłam do prowadzonych zajęć integracji sensorycznej ćwiczenia usprawniające, korygujące pracę aparatu artykulacyjnego. Zintensyfikowanie oddziaływań terapeutycznych pozwoli na usprawnienie pracy aparatu artykulacyjnego, poprawę realizacji głosek języka polskiego i dzięki temu na zwiększenie wiary we własne możliwości i poczucia własnej wartości uczniów. Proponowana innowacja ma na celu zwiększenie częstotliwości, zintensyfikowanie i urozmaicenie oddziaływań terapeutycznych, a także wsparcie uczniów i rodziców zmagających się z problemem trudności edukacyjnych wynikających z nieprawidłowej wymowy.