• SUKCESY w r. szk. 2020/2021

• MATEMATYKA

W XXX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2021 wyróżnienia zdobyli:
          Olborski Adam z klasy 3 B- nauczyciele prowadzący: Paulina Maciak oraz Sylwia Jakubiak
          Wiktoria Marczak z klasy 6 A- nauczyciel matematyki: Joanna Chechłacz
          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

INFORMATYKA

Jan Kluczek uczeń klasy 7a
          - zakwalifikowanie do etapu wojewódzkiego
           przedmiotowego Konkursu Informatycznego LOGIA.  Janek, jako jeden z 252 uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego, z powodzeniem pokonał I etap konkursu i wziął udział w etapie rejonowym. Z potyczek II etapu ponownie wyszedł zwycięsko, by w gronie 63 najlepszych młodych programistów awansować do etapu wojewódzkiego, którego zwieńczeniem jest tytuł finalisty.

PLASTYKA

• XIX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny - DARUJMY ŚWIATU POKÓJ  (CK Oświęcim)

Do udziału w XIX edycji konkursu nadesłano 389 prac z Chin, Polski, Rosji,Ukrainy i USA. Komisja przyznała 57 równorzędnych nagród i 63 równorzędne wyróżnienia w 4 kategoriach wiekowych oraz wyróżniła kwalifikacją do udziału w pokonkursowej prezentacji prace 23 autorów.

Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie.

NAGRODA -kat 11-14 lat  - Aleksandra  Konarska VIIIc, Kryspin Kwiatkowski VIIe, Oliwia Mówińska VIIe

WYRÓŻNIENIE KWALIFIKACJĄ DO UDZIAŁU W  POKONKURSOWEJ PREZENTCJI Antonina  Tomsohn VIb, Patryk Wojtak VIe

Aleksandra Konarska                         Antonina Tomsohn                                                 Kryspin Kwiatkowski

Patryk Wojtak                                                         Oliwia Mówińska

Opiekun artystyczny:  Elżbieta Lipska                          21.09.2020 r.

• Wśród nadesłanych 483 prac z 74 szkół i placówek oświatowych z całej Polski na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny -NIECH ŻYJE KOLOR! Komisja konkursowa  wyróżniła  również uczniów z naszej szkoły.

WYRÓŻNIENIE  -Oliwia Mówińska VII e

KWALIFIKACJE  DO WYSTAWY POKONKURSOWEJ  -Mieszko Węgier VII e, Milena Łasica IV b i Zofia Król  V a.

Oliwia Mówińska                 Mieszko Węgier                         Milena Łasica                                    Zofia Król

Opiekun artystyczny:  Elżbieta Lipska                         29.10.2020r.

• Konkurs plastyczny w ramach Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska czyta dzieciom -MDK Radom nagrodę otrzymała uczennica naszej szkoły Wiktoria Cieślikiewicz la 8 - opiekun Elżbieta Leksińska

Wiktoria Cieślikiewicz

• XIV Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny ,,Barwy Niepodległości" 2020 -MDK Świdnica-

NAGRODA -Alina Pawlak lat7 (op Małgorzata Kruk)

WYRÓŻNIENIE - Kacper  Bujak lat 7    (op. Małgorzata Kruk)

Liwia   Stasiak lat 12 (op. Elżbieta Lipska)

• Powiatowy Konkurs Fotograficzny- Zwierzęta wokół nas
          kat I - wyróżnienie  Anastasiia  Nesteruk lat 8 (klasa  III f ) op. Patrycja Kamyczek
          kat II -III miejsce    Nikola Matysiak lat 13 (klasa VII d) op. Elżbieta Lipska

• Powiatowy Konkurs PlastycznyKARTKA  BOŻONARODZENIOWA ( Sochaczewskie Centrum Kultury)

kat IV- VI

NAGRODA 1- Lena  Zdanowska IV d

WYRÓŻNIENIE -Milena  Łasica IV b

kat  VII -VIII

NAGRODA  3 - Julia Piekarska VII b

Julia Piekarska                                        Lena Zdanowska                                          Milena Łasica

Op.art Elżbieta Lipska

•  Wśród 356 prac nadesłanych na  Ogólnopolski Konkurs  Plastyczny- Kartka świąteczna -Boże Narodzenie-Nowy Rok (MDK Świdnica) przyznano 26 nagród i 35 wyróżnień. Doceniono również prace  uczniów z naszej szkoły.

NAGRODA -Prace wydrukowane w formie kartki pocztowej: Zofia Glizia VIIb, Milena Łasica IVb

WYRÓŻNIENIE - Adam Leśniewski VIId, Mateusz Klepacz IVb

Op art Elżbieta Lipska

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny-WEHIKUŁ CZASU ( Ogólnopolska Akcja Zachowaj Trzeźwy Umysł)wśród ok 2000 nadesłanych prac laureatami wyróżnień zostali uczniowie naszej szkoły:

Jakub Smolarek VIIIa, Izabela Krzyżanowska VIIa, Zuzanna Osuchowska VIIa, Zuzanna Krawczyk VIIg, Antoni Michalski VIIId, Artur Kuciński VIa (obecnie przeniesiony do SP1), Dominika Szmuc VIe, Maja Golańska Vc, Magdalena Chała VIIg.

Op art  Elżbieta Lipska

Koordynatorki  konkursu- Anna Rzeczkowska, Grażyna Stańczyk

(Zdjęcia prac można obejrzeć w Albumie fotograficznym)

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny -Boże Narodzenie 2020 on line ( MOKSiR Chełmek).

Wśród nadesłanych na konkurs 113 prac, przyznano 15 nagród. Z naszej szkoły nagrodę otrzymali - Jakub Maleńczuk IVb, Zofia  Glizia  VIIb, Milena Łasica IVb, Dawid Pydzik Vc, Hanna Podoba Va i Zofia Król Va.

Op art Elżbieta Lipska

* Regionalny Konkurs Fotograficzny -Dziwny jest ten świat-kat 13-17 lat- II miejsce zajęła Nikola Matysiak VII d

* Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Spójrz okiem artysty - FRIDA KAHLO.

- wyróżnienie w kat. rysunek, grafika warsztatowa, grafika komputerowa, collage otrzymała - Laura Beczek VII g.

Pracę Zuzanny Myszkowskiej ucz. kl. VII g zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej.