• rysunek dzieci trzymających się za ręce . jedno dziecko na wózku.
          • UROCZYSTY Jubileusz Integracji w Trójce

            31.05.2022

            Bieżący rok szkolny jest dla żyrardowskiej Trójki rokiem wyjątkowym. Właśnie mija 20 lat od chwili gdy szkoła otworzyła podwoje dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zakładając pierwszą klasę integracyjną. W ramach obchodów uroczystego jubileuszu, już kilka tygodni wcześniej odbywały się konkursy i imprezy towarzyszące:
            1) konkurs recytatorski "Nadeszła wiosna". Uczniowie prezentowali wiersze o tematyce wiosennej, każdy uczestnik miał oryginalny strój i rekwizyty. Nagrodzeni uczniowie: Jakub Busz (4c), Mateusz Bączek (4e) i Milena Krzyżanowska(5f)

            2) jubileuszowa edycja konkursu plastycznego pt. „Inny nie znaczy gorszy".
            Tegoroczny temat prac „Ja i mój niepełnosprawny kolega" wywołał spory oddźwięk. Prace reprezentowały bardzo wysoki poziom. Jury nagrodziło uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. W tym miejscu serdeczne podziękowania należą się Radzie Rodziców, dzięki której pula nagród była tak bogata i atrakcyjna. Rozdanie nagród odbyło się 20 maja. Łącznie nagrodzone zostały 33 osoby.

            3)konkurs na plakietkę jubileuszową – zwycięzca i 6 wyróżnionych otrzymało nagrody książkowe.
            Główne obchody jubileuszu odbyły się 27 maja br. W hali kompleksu sportowego AQUA uczniowie i nauczyciele klas integracyjnych spotkali się z władzami miasta. Piosenką napisaną specjalnie z okazji Jubileuszu wszyscy zebrani powitali p. Adama Lemiesza Wiceprezydenta Miasta Żyrardowa i p. Urszulę Wieczorkiewicz- Tkacz Dyrektor Wydziału Edukacji. Następnie uczniowie przedstawili krótką historię początków integracji w Trójce. W roku  2001/2002  w szkole funkcjonował pierwszy i jedyny oddział integracyjny. Dziś, po dwudziestu latach  tych oddziałów jest już 14 oraz jeden integracyjny oddział przedszkolny. Z uczniami na co dzień pracuje wykwalifikowana kadra specjalistyczna – nauczyciele przygotowani do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach, terapeuci SI, logopedzi, psycholodzy a także pomoce nauczyciela. (około 50 osób)
            W podziękowaniu za lata współpracy uczniowie Trójki wręczyli Gościom okolicznościowe upominki. Prezydent Miasta Żyrardowa ufundował jubilatom gry edukacyjne rozwijające umiejętności językowe, przestrzenne i logiczne, a także słodycze. 
                                                                                 Justyna Zajączkowska
             

             

        • Logo programu Ocalimy Świat Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Na niebieskiej kuli ziemskiej napis Ocalimy Świat
          • Program "Ocalimy Świat" Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom w SP 3 w Żyrardowie

            28.05.2022

            W II sem b.r. szkolnego w naszej szkole kilka klas wzięło udział w pilotażowym programie Ocalimy Świat Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Klasa wych. p. Małgorzata Kuran, Dorota Gołębiowska, klasa IIIa wych. pani Elżbieta Leksińska, klasa 5a wych. pani Anna Kamińska Woźniak. Wszystko rozpoczęło się w bibliotece szkolnej, gdzie dzieci wysłuchały proekologicznych opowiadań: "Reginka szuka domu", "Basia i śmieci". Klasa 3 a bardzo przęjęła się losem ginących trzmieli. Zdobytą wiedzą dzieci dzieliły się podczas kilku  wizyt w okolicznych przedszkolach, prowadząc w nich "Akcję Informację". Taką akcję przeprowadziły też, w wielu klasach młodszych w naszej szkole oraz w zerówce. Z wielkim entuzjazmem zorganizowały "Trzmielowy happening" z  zagadkami, quizami,  ulotkami o życiu trzmieli. Nagrodami były trzmielowe ciasteczka, sadzonki kwiatów, którymi obdarowały uczestników. Poprzez lokalną prasę  dotarły do mieszkańców Żyrardowa z artykułem „Na ratunek trzmielom”. Klasa  3c zaangażowała się w uświadomienie dzieciom z klas młodszych o ważnej roli segregacji śmieci. Nawiązały kontakt z Firmą MK Trans i postarały się o nowe sadzonki drzewek, wykonały własnoręcznie grę "Memory o segregajci śmieci", w którą grały z rodzicami,oraz koleżankami i kolegami z klas młodszych. Zainteresowły się tym jak robotyka może pomóc w nauce segregacji śmieci.  Klasa 5a wzięła udział w wycieczce do mini ZOO w Żyrardowie, gdzie zainspirowana przez prelekcję przewodnika dowiedziała się - jak ważna jest opieka nad zwierzętami. Swoje działania dzieci udokumentowały w prezentacjach multimedialnych/ filmach. W maju b.r. odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Ocalimy Świat. Oto wyniki:

            • I Miejsce film pt. "Pomóż mi przeżyć, czyli ratujemy trzmiele" klasa IIIa wych. p. E. Leksińska

                      za film "Pomóż mi przeżyć, ratujemy owady"

            • II miejsce film pt. Ocalimy Świat" klasa 3c wych. p. M. Kuran, p. D. Gołębiowska

                     za film  "Ocalimy Świat klasa 3c"

            • III miejsce prezentacja multimedialna "Ty też możesz uratować świat"  uczeń klasy V a Ksawery Patora

            Na Ogólnopolski Konkurs Ocalimy Świat zostanie wysłany film, który uzyskał I miejsce, bedzie on reprezentował naszą szkołę. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za entuzjazm w ratowaniu naszej planety.

            Edukatorzy programu w SP Nr 3 - Dorota Bartoszewicz, Ewa Jagiełło, Maria Koźlicka

          • Państwowa Straż Pożarna w "Małej Trójce"

            23.05.2022

            W dniu 18 maja klasę 1c,1e i 3a odwiedzili goście z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie -  st. kpt. p.Wojciech Kapczyński oraz asp. Jarosław Dobrzewiński – tata naszych uczniów. Uczniowie poznali specyfikę pracy strażaka, ubiór i sprzęt, jakim dysponują w codziennej pracy. W czasie spotkania utrwalono wiedzę na temat właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia , znajomość telefonów alarmowych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zadawano pytania, przymierzano hełm strażacki i ćwiczono resuscytację na fantomie. Na koniec uczniowie wręczyli podziękowanie za bardzo ważne  i ciekawe spotkanie.
                                                Wychowawcy klas I. Brzezińska, M. Jurczewska, E. Leksińska

          • Wycieczka historyczna do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

            18.05.2022

            W kwietniu 2022 uczniowie z klas 8d, 8g oraz 8b Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Żyrardowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Opiekę na uczniami sprawowały p. Agnieszka Piotrowska – wychowawca klasy 8d, p. Ewa Stanisławczyk – wychowawca klasy 8g oraz p. Anna Kamińska-Woźniak – nauczyciel języka niemieckiego. Celem wycieczki było wzmacnianie świadomości patriotycznej uczniów „Trójki” a także budowanie wśród młodzieży poczucia sprzeciwu wobec wszelkich przejawów nienawiści. 
            Pod opieką przewodników i opiekunów uczniowie rozpoczęli zwiedzanie wystawy stałej oraz najważniejszych obiektów na terenie obozu: rampy wyładowczej, ruin komór gazowych i krematoriów oraz baraki więźniarskie. Miejsca te, multimedialne ekspozycje jak         i eksponaty muzealne zrobiły wielkie wrażenie na młodzieży. Informacje przekazywane przez przewodników pozwoliły uczniom na wyobrażenie sobie drogi, jaką każdy więzień pokonywał w obozie od momentu przekroczenia bramy wejściowej z napisem “Arbeit macht frei”.
            Dla uczniów „Trójki” była to prawdziwa lekcja historii przedstawiająca tragiczne wydarzenia, które miały miejsce podczas II wojny światowej.
            Możemy być dumni z naszych uczniów, którzy w powadze należnej temu miejscu zwiedzili teren Auschwitz-Birkenau.

        • 1. Chłopcy z 5a z wychowawczynią w BEHAPPY.jpeg
          • Wycieczka do TEPfactor oraz Be Happy Museum

            09.05.2022

            27 kwietnia klasa Va wraz ze swoją wychowawczynią p. Anną Kamińską-Woźniak oraz nauczycielką wychowania fizycznego p. Joanną Majchrzak uczestniczyła w wycieczce do parku rozrywki – TEPfactor w Warszawie. Wycieczka odbyła się wspólnie ze Szkołą Podstawową im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach.
            Było to wyjątkowe wyzwanie zespołowe. W labiryncie 25 pokoi wykutych w skale,                 w grupach 2-6 osobowych uczniowie musieli sprostać wyjątkowym zadaniom.  Zainstalowane w każdym pokoju ruchome i elektronicznie sterowane przeszkody sprawdzały siłę fizyczną, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną uczestników wycieczki. Integracja w Tepfactor była wspaniała i emocjonująca. Polegała przede wszystkim na współpracy między członkami zespołu.  Uczniowie dzielnie pokonywali labirynt jaskiń. Przechodząc przez cztery kategorie zadań, w trakcie gry otrzymywali wskazówki, które pomagały im otworzyć kolejne pokoje premium. Wizyta w TEPFactor była niesamowitą przygodą pełną śmiechu i dobrej zabawy.
            Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie, był bardzo kolorowy i bardzo radosny punkt – Muzeum Szczęścia, czyli Be Happy Museum. Te unikatowe scenografie                      z kultowymi donutami, ogromych rozmiarów słodyczami czy kamperem i kuchnią kojarzącą się wystrojem z Barbie sprawiły, że uczniowie dali się ponieść fantazji. Wszystkich zachwyciły białe jednorożce, syreni ogon i sala pełna świecidełek. Barwne tła, fantazyjne kształty i specjalnie zaaranżowane przestrzenie pozwoliły na zrobienie „bajkowych” zdjęć.

        • Laureaci konkursów informatycznych z dyplomam.jpg
          • Kolejny sukces informatyczny w "Trójce"

            07.05.2022

            Aż sześcioro uczniów z klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej Nr 3 może poszczycić się świetnym wynikiem w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym Instalogik!
            Dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i zaangażowaniu znaleźli się w finale, w którym zmierzyli się z zadaniami matematyczno-logicznymi oraz zadaniami programistycznymi w języku Assembly.
            Wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do trzeciego, ostatniego etapu ukończyli go, uzyskując tytuł laureata lub finalisty!
            Konkurs organizowany był przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki orazWydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.Do zmagań na pierwszym etapie przystąpiło w Polsce 3429 uczniów z klas IV – VIII, z czego 18 z “Trójki”. Nasza młodzież coraz chętniej programuje i rozwija swoje umiejętności matematyczne. Z pewnością, uczniowie klas IV – VII tegoroczny konkurs potraktują jako rozgrzewkę przed kolejnymi rozgrywkami i za rok wyniki będą jeszcze lepsze. Warto dodać, że Instalogik jest konkursem, w którym uzyskanie tytułu laureata I, II lub III miejsca pozwala przyznać dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – Zuzia, Janek i Bartek mają je zagwarantowane.
            Zwycięskie tytuły otrzymali:
            Zuzia Cuper (kl. VIIa) - Laureat I miejsca na szczeblu ogólnopolskim; najlepszy wynik w powiecie żyrardowskim;
            Jan Kluczek (kl. VIIIa) - Laureat II miejsca na szczeblu ogólnopolskim; najlepszy wynik w powiecie żyrardowskim;
            Bartosz Regulski (kl. VIIIa) - Laureat III miejsca na szczeblu ogólnopolskim; drugi wynik w powiecie żyrardowskim;
            Alexander Wagner (kl. VIIc) - Finalista na szczeblu ogólnopolskim; drugi wynik w powiecie żyrardowskim;
            Miłosz Gołębiowski (kl. VIIIe) - Finalista na szczeblu ogólnopolskim; trzeci wynik w mieście Żyrardów;
            Paweł Wacławski (kl. VIIIe) - Finalista na szczeblu ogólnopolskim.
            Opiekunem wszystkich uczniów startujących w tym konkursie była nauczycielka informatyki p. Lidia Piskorz, która zajmowała się także organizacją i propagowaniem konkursu na terenie szkoły.
             

        • Michalina Bielak jako Królewna Śnieżka.JPG
          • Przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

            05.05.2022

            Podczas Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego uczniowie „Trójki” przygotowali występy artystyczne oparte na niemieckojęzycznych utworach oraz krótkie przedstawienie w języku niemieckim. Organizatorzy przenieśli gości i uczestników w świat bajek niemieckich. Występy rozpoczęły się od utworu „WannfängtmeinLebenan?” z bajki o Roszpunce. W Roszpunkę wcieliła się Agata Chudy z klasy 5a.

            Następnym punktem programu było przedstawienie w języku niemieckim. Inscenizacja powstała na podstawie znanej, popularnej wśród dzieci, młodzieży bajce autorstwa braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy 7a pod kierunkiem germanistki, p. Anny Kamińskiej-Woźniak oraz polonistki p. Moniki Flis. Występy muzyczne przygotowywała  p. Sylwia Gutkowska – nauczycielka muzyki.
            Obsadaprzedstawienia:
            Królewna Śnieżka – Michalina Bielak
            Królowa – Wiktoria Marczak
            Lustro – Jan Szumacher
            Narrator – Natalia Stankiewicz
            Łowca – Oskar Towarek
            Służąca–  Maja Lis
            Krasnoludek Mędrek-  Daria Konberg
            Krasnoludek Śpioszek  - Nikola Mitrowska
            Krasnoludek Gapcio  -    Nadia Markiewicz
            Krasnoludek Apsik-  Zuzanna Cuper
            Krasnoludek Nieśmiałek - Alicja Kozłowska
            Krasnoludek Wesołek Happy -  Julia Wrzesień
            Krasnoludek Gburek Brummbär -  Magdalena Kuleta

            Piosenkę „Heigh Ho“ w językuniemieckim  zaśpiewałydziewczynki z klasy 5a.

            Link do przedstawienia:

            Relacja z przedstawienia pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
             

            Zachęcamy do obejrzenia, a uczniom  gratulujemy wspaniałych występów.

          • Zbiórka dla Ukrainy

            05.05.2022


            W dniach 9 – 15. 05.2022r. odbędzie się w szkole zbiórka produktów żywnościowych i higienicznych dla rodzin z Ukrainy. Będą one przekazane organizacji Wolontariusze bez Granic, która przewiezie je do Żytomierza. 
            Potrzeby są bardzo duże, wojna na Ukrainie cały czas trwa, a nasza pomoc jest dla nich ogromnym wsparciem. 
            Bardzo prosimy całą społeczność szkolną, ludzi dobrej woli, o pomoc. Artykuły można składać w gabinecie logopedycznym. Potrzebne są: olej, konserwy, ryż, makaron, kasze, słodycze, soki, pieluchy dla dzieci.

                                    Szkolne Koło  Wolontariatu
                                            Anna Duch
             

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

 

 

    • Kontakty

      • Sekretariat poniedziałek. - piątek. 8.00 - 16.00 046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)        046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa) Sekretariat tylko przy ul. Kacperskiej
      • ul. J. Kacperskiej 6b, 96-300 Żyrardów Poland
      • Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im.St. Staszica w Żyrardowie
      • Dorota Bartoszewicz Monika Flis Anna Parol Małgorzata Kuran
    • Logowanie