• Realizacja Projektu w roku szkolnym 2023/2024

• Wizyta uczniów klasy 4b w DPS w Żyrardowie

• Dnia 21 grudnia uczniowie klasy 4b odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Żyrardowie przy ul. Limanowskiego. Uczniowie z niecierpliwością czekali na to spotkanie. Przygotowywali dla mieszkańców świąteczne kartki. Działania trwały od listopada. Każdy podopieczny otrzymał ręcznie robioną kartkę z indywidualnymi życzeniami. Uczniowie sami wręczali kartki adresowane do konkretnego podopiecznego.

To było wspaniałe spotkanie, z którego zarówno podopieczni DPS-u, jak również uczniowie, wynieśli bardzo dużo pozytywnych emocji. Dzieci uczyły się pomagać, dawać uśmiech i radość innym, albowiem każdy, nawet najdrobniejszy życzliwy gest ku innej osobie, może zdziałać wiele dobrego.

Działanie realizowane było w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA.

Sławka Jarmoluk-Majewska

• Biblioteka szkolna realizuje projekt "Empatyczna klasa"

• W październiku hasłem była "empatia". Nawiązując do tej tematyki biblioteka zorganizowała "Tydzień życzliwości". W jednym z październikowych tygodni, od 24 do 31 października każdy uczeń, który w tym czasie odwiedził bibliotekę szkolną, otrzymał wykonaną przez nauczycieli bibliotekarzy zakładkę z napisem "Jesteś u nas mile widzianym gościem". Zakładkę zdobił też uśmiechnięty e-motikon. Uczniowie byli mile zaskoczeni i z uśmiechem oraz czasem niedowierzaniem odbierali te małe "prezenciki".