Do wykonania praca plastyczna na formacie A3 lub fotografia barwna lub czarno-biala min.15x21 cm.
Termin oddania prac do p.E.LIPSKIEJ 9.03. Zapraszamy do udziału.
Podczas spotkania, dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, którą otrzymali wszyscy uczniowie klas pierwszych, a ich rodzice - informator “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” - korzyści jakie niesie wspólne rodzinne czytanie. Dyskotekę poprowadziła młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego z Labolatoriów Przyszłości.
Uroczystość dla pierwszaków otworzył występ utalentowanych artystycznie uczniów z klasy Ic Zuzanny Chrzanowskiej 1c, Mileny Pauby 1c, Leny Niewczas 1c, Anieli Misińskiej 1c. wych. p. Małgorzata Kruk, p. Agnieszka Klocińska, ucz. Ia Antoniego Jęczkowski wych p. Wiesława Godlewska. Dzieci są lauratami konkursów tanecznych a swoją pasją zapragnęły zarazić rówieśników. Niezwykle profesjonalnie zatańczyły walca, sambę, jive'a, modern jazz. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza”.
Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu “Mała książka - wielki człowiek” Instytutu Książki w Warszawie. Projekt wpisuje się w wieloletnie działania biblioteki pod hasłem “Czytaj dziecku 20 min dziennie codziennie” Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem jest zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Zorganizowana dyskoteka i Koncert Życzeń z książką, miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych poprzez zabawę, tak aby książka kojarzyła się dzieciom z dobrą atmosferą a nie nudą i obowiązkiem.
Do wykonania praca plastyczna na formacie A3 lub fotografia barwna lub czarno-biala min.15x21 cm.
Termin oddania prac do p.E.LIPSKIEJ 9.03. Zapraszamy do udziału.
Walentynki są wspaniałą okazją do wyrażania uczuć i doceniania osób, które są dla nas ważne, dlatego Samorząd Uczniowski uruchamia pocztę walentynkową, a 14 lutego zaprasza do wspólnej zabawy "Znajdź swoją drugą połówkę".
Dnia 30.01.2024 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie odbyło się spotkanie z Powstańcem Bogusławem Kamolą (pseudonim „Hipek”) oraz pisarką Moniką Kowaleczko- Szumowską, która goszcząc w szkole zachęciła do czytelnictwa, poznawania książek, głównie historycznych. Impreza została zorganizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Goście spotkania nieprzypadkowo wspólnie odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 3 w Żyrardowie. Pan Bogusław to uczestnik Powstania Warszawskiego, w czasie Powstania należał do drużyny 400 plutonu harcerskiego 227 „Szarych Szeregów” na Żoliborzu, zgrupowanie „Żyrafa II”, jest również jednym z bohaterów książki p. Moniki Kowaleczko- Szumowskiej „Fajna Ferajna”. Opowieść pana Bogusława o służbie ojczyźnie z czasów kiedy był 14- letnim chłopcem wzruszyła do bólu. Przez cały czas Powstania On i jego Drużyna 400 byli zaangażowani w pracę kanałową, łączność kanałową. Mieli dosyć ciekawą nazwę- „Szczury kanałowe”, ponieważ często chodzili kanałami, dzięki którym przeżyli (Niemcy w czasie II wojny światowej nie poruszali się drogą kanałową) i dzięki którym przekazywali ważne informacje do dowódców Powstania skupionych w różnych punktach w stolicy. Właściwie to jako pierwsi zostali wydelegowani jako młodzi ludzie do bardzo niebezpieczniej akcji. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Organizatorzy (panie: Dorota Bartoszewicz, Ewa Jagiełło, Maria Koźlicka) poruszeni tak niecodziennym wydarzeniem już dziś planują kolejne spotkanie z panią Moniką Kowaleczko- Szumowską, tym razem związane z nową książką - „Dzieci Maharadży czyli Fajna Ferajna w Indiach”. Będzie również Gość Specjalny!!
Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym - "Karta i pisanka Wielkanocna: dla klas 1-8 SP3 w Żyrardowie.
Pisanka - forma przestrzenna, karta okazjonalna formatu A5.
Termin oddania prac - do 11.03.2024.
Do prac proszę przytwierdzić metryczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą.
Dnia 2.02.2024 w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie zostały wręczone dyplomy i nagrody za kwalifikacje i udział w wystawie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym - "Moja przygoda w muzeum -wokół M.Kopernika" wyróżniono prace Mileny Krzyżanowskiej z 7f i Nikoli Pałuby z 6f.
Po programistycznych zmaganiach do trzeciego etapu ogólnopolskiego konkursu “Instalogik” zakwalifikowało się 13 uczniów (na prawie cztery tysiące z całej Polski). To ogromny sukces, który zawdzięczamy olbrzymiej dodatkowej pracy naszych dzieci i młodzieży. Serdeczne gratulacje dla rewelacyjnych programistów z “Trójki”! Są to:
Natalia Choromańska z kl. 5b, Zuzanna Frynia z kl. 5b, Maja Bernacisko z kl. 5c, Filip Tomaszewski z kl. 5c, Wiktoria Mitrowska z kl. 5d, Antonina Zakrzewska z kl. 5d, Gabriel Wielogurski z kl. 6a, Natasza Kosiorek z kl. 6d, Gabriela Marczak z kl. 7d, Hanna Podoba z kl. 8a (uczniowie p. Lidii Piskorz),
Maja Przygoda z kl. 4b, Agata Chudy z kl. 7a, Tomasz Mikulski z kl. 7a (uczniowie p. Doroty Bartoszewicz)
Trzymamy kciuki za powodzenie w marcowym finale!
Powered by aSc EduPage