• Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny na projekt muralu naściennego na elewację SP3

            16.05.2024

            Dnia 13.05 rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny na projekt muralu naściennego na elewację SP3 w Żyrardowie! 🎨🖌️

            Komisja, w składzie: plastyk Bożena Liszewska, plastyk Elżbieta Lipska, nauczyciel techniki, plastyk Sławomira Jarmulak-Majewska, po obejrzeniu 25 prac plastycznych, przyznała nagrody i wyróżnienia.
            Nagroda główna trafia do Natalii Choromańskiej z klasy 5b, gratulacje! 🏆

            Nagrody otrzymują także Julia Pydzik z 5d, Wiktoria Sawa-Łukaszek z 2a, Milena Chechłacz z 6c oraz Wiktoria Mitrowska z 5d. 🥇

            Wyróżnienia zaś przypadły Amelii Kosteckiej z 7a, Antoniemu Choromańskiemu z 1a, Aleksandrowi Gołyńskiemu z 6c, Oskarowi Stelmasiakowi z 6c oraz Ignacemu Kościelniakowi z 6c. 🌟

            Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Informacje o wręczeniu nagród i dyplomów znajdziecie na stronie szkoły.
            Głównym organizatorem konkursu była plastyk p. Anna Dubielecka-Kasperczyk, za co serdecznie dziękujemy! 

          • Warsztaty naukowe

            15.05.2024

            15 maja klasa 2c wyjechała do Łodzi. Przygodę zaczęliśmy od interaktywnej wystawy, która dała możliwości rozwikłania nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia nauki. Uczniowie aktywnie z wielkim zainteresowaniem brali udział w warsztatach naukowych z mikrobiologii. A wszystko to przy ogromnej dawce zabawy. 
            J. Langa, M. Gozdek. B. Dec. U. Wituska

        • Logo Erasmus+
          • Erasmus+

            15.05.2024

            Dobiegają końca przygotowania do II etapu realizacji programu Erasmus+ Doskonalenie kompetencji uczniów i kadry Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie - wyjazdu nauczycieli.
            Pięcioosobowa grupa pedagogów z Trójki już w najbliższą niedzielę uda się greckiej miejscowości Platamonas (Riwiera Olimpijska), w celu doskonalenia kompetencji w nauczaniu języka angielskiego, doskonalenia form porozumiewania się w języku angielskim w kontaktach społecznych w środowisku obcokrajowców, a także poznawania sposobów organizowania i funkcjonowania greckich placówek oświatowych. Życzymy naszym pedagogom ciekawych spostrzeżeń, wzbogacenia doświadczeń w zakresie dydaktyki i przede wszystkim niezapomnianych wrażeń.

          • Projekt „Agatka i Patryk zwiedzają Polskę”

            15.05.2024

            🧸🌏 Dzieci z klasy 2a przyjęły niezwykłych gości - misie Agatkę i Patryka, które podróżując po Polsce zbierają informacje o odwiedzanych zakątkach naszego kraju.

            Projekt ten był nie tylko źródłem radości, ale także okazją do odkrywania nowych miejsc i przeżywania niezapomnianych chwil. Każdy z nas miał okazję podzielić się z misiami swoimi ulubionymi miejscami oraz wspólnie odkrywać uroki Żyrardowa i okolic.

            W trakcie ich pobytu, misie miały możliwość zwiedzenia licznych atrakcji, w tym muzeów żyrardowskich, miejsc rekreacji i wypoczynku oraz uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Spacer po Żyrardowie pozwolił im poznać nie tylko historyczne zabytki, ale także codzienne życie naszego miasta.

            Dzięki temu projektowi nie tylko mieliśmy okazję spędzić czas w towarzystwie uroczych misiaków, ale również pogłębić wiedzę o naszym regionie oraz podzielić się z nimi naszą pasją do podróży i odkrywania nowych miejsc.

            Zakończenie projektu "Agatka i Patryk Zwiedzają Polskę" pozostawiło w naszych sercach wiele pięknych wspomnień oraz chęć kontynuowania naszej przygody z podróżowaniem i poznawaniem świata.🌏💫

            #ProjektAgatkaIPatryk #ZwiedzamyPolskę #PrzygodaNaCałeŻycie

          • Działajmy RAZEM

            12.05.2024

            Miło nam poinformować, że szkolna inicjatywa "Działajmy RAZEM" otrzymała mikrogrant. Spośród 13 projektów nasz znalazł się w gronie 8 wybranych pomysłów. Jeszcze w tym roku szkolnym działania będą realizowane, a uczniowie zostaną zaproszeni do działań artystycznych w przestrzeni miejskiej. Za całe przedsięwzięcie odpowiadają p. Ania - nauczycielka plastyki i p. Sławka - nauczycielka techniki.

          • Informacje o przebiegu egzaminu ósmoklasisty dla uczniów i rodziców

            12.05.2024

            Egzamin odbędzie się w dniach 14-16 maja 2024 roku:

            1. 14 maja 2024 r. godz. 9.00 – I część (język polski)
            2. 15 maja 2024 r. godz. 9.00 – II część (matematyka) 
            3. 16 maja 2024 r. godz. 9.00 – III część (język obcy nowożytny)

            Przed wejściem na salę

            Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.30. Obowiązuje strój galowy, legitymacja szkolna. Należy ustawić się pod salą zgodnie z listą uczniów.

            Przybory na egzaminie:

            • Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi), 
            • Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem, 
            • Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

            O ustalonej godzinie uczeń wchodzi, według kolejności na liście, otrzymuje kopertę ze swoim nazwiskiem (w kopercie znajdują się naklejki) i zajmuje miejsca przy stoliku, którego numer wylosował przewodniczący zespołu nadzorującego w obecności ucznia. 

            Po wejściu na salę

            Po wejściu do sali uczniowie otrzymują zestawy egzaminacyjne. Wtedy uczeń ma obowiązek:

            1. zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego; w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie nauczycieli nadzorujących,
            2. sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane; braki natychmiast zgłasza nauczycielom nadzorującym sprawdzian,
            3. sprawdzić poprawność numeru PESEL na naklejkach przygotowanych przez OKE, zapisać swój trzyznakowy kod, numer PESEL oraz umieścić naklejki przygotowane przez OKE w wyznaczonych miejscach.

            Informacja z kodem ucznia i jego numerem PESEL będzie znajdowała się na naklejkach, które uczeń każdorazowo otrzyma przed wejściem na salę.

            Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczony jest od momentu zakończenia czynności organizacyjnych i wynosi on: 

            • I część 120 minut,
            • II część 100 minut,
            • III część 90 minut.

            Uczeń rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem.

            W czasie trwania sprawdzianu uczeń pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu sprawdzianu.

            Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje. 

            W trakcie sprawdzianu nie wolno:

            • opuszczać sali, w której trwa egzamin,
            • opuszczać swojego miejsca,
            • porozumiewać się z innymi zdającymi,
            • zadawać pytań dotyczących zadań,
            • korzystać z telefonów i innych urządzeń telekomunikacyjnych.

            Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego (PZN) przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi.

            Po upływie czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem PZN: 

            • informuje zdających o zakończeniu pracy;
            • wyznacza dodatkowy czas (5 minut) na sprawdzenie poprawności przeniesienia przez uczniów odpowiedzi na kartę odpowiedzi (dotyczy zdających, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie); 
            • poleca po upływie dodatkowego czasu zamknięcie arkuszy i odłożenie ich na brzeg stolika.

            Filmy informacyjne

            Filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty zostały wytworzone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i są dostępne pod linkiem https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/.

          • 🚌🎭 Relacja z niezapomnianej wycieczki! 

            11.05.2024

            8 maja klasa 2a i 2e wraz z wych. Małgorzatą Kuran i Magdaleną Myszkowską wyruszyła w magiczną podróż przez Mazowsze, Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę, Śląsk, Spisz i Lubelszczyznę - każde miejsce pełne barw i fascynujących historii! W sali widowiskowej Zespołu "Mazowsze" oglądaliśmy spektakl "Magiczna podróż - piękna nasza Polska cała". Agnieszka, Tomek i Pan Kajetan zabrali nas w niezwykłą przygodę, pełną muzyki, tańca i folkloru. Po tej podróży czujemy jeszcze większy szacunek do naszej kultury i tradycji! 🌟🇵🇱 #WycieczkaSzkolna #Teatr #PolskaTradycja #Mazowsze 

          • W Warszawie

            10.05.2024

            Klasy 1 a i 1 b dnia 10 maja pojechały na wycieczkę do Warszawy.  Nasi uczniowie wzięli udział w grze miejskiej pt. "Legendy warszawskie". Każda grupa dostała plan Starego Miasta i wyruszyła po przygodę. Rozwiązując zagadki i szukając malowideł, rzeżb i tabliczek na kamienicach poznali wiele warszawskich legend. Na zakończenie każdy mógł się poczuć jak prawdziwy rycerz i strzelić z kuszy. W. Godlewska, M. Lange

          • Erasmus+

            09.05.2024

            Urokliwa Grecja wyróżnia się - i zachwyca - bogactwem oraz różnorodnością krajobrazów. Bogaty świat roślinny, liczne lasy sosnowe i gaje oliwne, drzewa migdałowe, figowe i palmy a także ciekawy świat zwierząt: jaszczurki, węże, żmije i słynne już greckie koty - to właśnie wizytówka Grecji. Uczniowie Trójki - uczestnicy programu Erasmus+ -nie pozostawali obojętni na uroki greckiej flory i fauny, czego dowodem są powyższe zdjęcia. Zachęcamy do oglądania.

          • 🎬🌟 Relacja z działalności naszego szkolnego Koła Filmowego! 🌟🎥

            09.05.2024

            Ostatnio intensywnie pracowaliśmy nad rozwijaniem naszych umiejętności w tworzeniu filmów oraz dokumentowaniu najważniejszych momentów z życia szkoły.

            Nasz zespół stworzył własne studio nagraniowe, które stało się centrum naszych filmowych działań. Dzięki niemu mogliśmy eksperymentować z różnymi formami filmowymi oraz realizować projekty od pomysłu po finalną wersję filmu.

            Nagrywamy newsy oraz dokumentujemy różnorodne wydarzenia szkolne, aby uwiecznić je i podzielić się nimi z naszą społecznością.

            Skupiamy się także na doskonaleniu naszych umiejętności montażu i obróbki zdjęć. Mając nadzieję, że nasze produkcje staną się coraz bardziej profesjonalne i efektowne.

            Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć, i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami naszymi projektami filmowymi!

            #KołoFilmowe #DziałalnośćFilmowa #StudioNagraniowe #TworzymyFilm 🎬🎥

          • Mali - wielcy strażacy

            08.05.2024

            Podczas spotkania z Ochotniczą Strażą Pożarną z Nowych Kozłowic uczniowie "Małej Trójki" utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy oraz powtórzyli telefony alarmowe. Jesteśmy dumni z faktu, iż strażakami ochotnikami są uczniowie naszej szkoły, m.in. Alicja Iwańska z kl. III f, Antonina Michalska z klasy III d oraz pierwszak - Olaf Słomiński.

          • W Toruniu

            07.05.2024

            Okazuje się, że Krzywa Wieża jest nie tylko w Pizie, ale i w Toruniu. Uczniowie z klasy III a i III d mieli możliwość stanąć pod toruńską basztą i wykonać "test prawości", w formie zabawy oczywiście. Zwiedzili starówkę miasta, przeszli przez jedną z bram Torunia, aby nacieszyć się Wisłą. Poznali legendy i piosenkę o Toruniu. Oglądali film w planetarium o tym jak zostać astronomem, badaczem wszechświata, czyli wszystkiego. Tak jak tradycja nakazuje - upiekli pierniki. Trzecioklasiści przywieźli z Torunia wiedzę o tym, że na pustyni Atakama, astronomowie z Polski mają swoje obserwatorium, dowiedzieli się, co to jest "czerep" i skąd wzięła się nazwa "piernik", widzieli Dom Kopernika, poczuli zapach pierników i radość ze wspólnie spędzonego dnia.

            Ewa Kuliczkowska, Anna Redwańska, Dorota Gołębiowska, Małgorzata Kowalczyk

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

 

 

    • Kontakty

      • Sekretariat poniedziałek. - piątek. 8.00 - 16.00 046 855-35-45 (Szkoła ul.Kacperskiej 6b)        046 855-71-63 (Szkoła ul. Parkingowa) Sekretariat tylko przy ul. Kacperskiej
      • ul. J. Kacperskiej 6b, 96-300 Żyrardów Poland
      • Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im.St. Staszica w Żyrardowie
      • Dorota Bartoszewicz Monika Flis Anna Parol Małgorzata Kuran
    • Logowanie