Każdy promyk jesiennego słońca zachęca uczniów klasy III d do przekroczenia murów szkoły, aby przytulić się do przyrody, radować, bawić, zobaczyć coś więcej niż jesień na obrazku...
Ewa Kuliczkowska
Podczas spotkania, dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, którą otrzymali wszyscy uczniowie klas pierwszych, a ich rodzice - informator “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” - korzyści jakie niesie wspólne rodzinne czytanie. Dyskotekę poprowadziła młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego z Labolatoriów Przyszłości.
Uroczystość dla pierwszaków otworzył występ utalentowanych artystycznie uczniów z klasy Ic Zuzanny Chrzanowskiej 1c, Mileny Pauby 1c, Leny Niewczas 1c, Anieli Misińskiej 1c. wych. p. Małgorzata Kruk, p. Agnieszka Klocińska, ucz. Ia Antoniego Jęczkowski wych p. Wiesława Godlewska. Dzieci są lauratami konkursów tanecznych a swoją pasją zapragnęły zarazić rówieśników. Niezwykle profesjonalnie zatańczyły walca, sambę, jive'a, modern jazz. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza”.
Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu “Mała książka - wielki człowiek” Instytutu Książki w Warszawie. Projekt wpisuje się w wieloletnie działania biblioteki pod hasłem “Czytaj dziecku 20 min dziennie codziennie” Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem jest zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Zorganizowana dyskoteka i Koncert Życzeń z książką, miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych poprzez zabawę, tak aby książka kojarzyła się dzieciom z dobrą atmosferą a nie nudą i obowiązkiem.
Każdy promyk jesiennego słońca zachęca uczniów klasy III d do przekroczenia murów szkoły, aby przytulić się do przyrody, radować, bawić, zobaczyć coś więcej niż jesień na obrazku...
Ewa Kuliczkowska
Z radością informujemy, że zakończyła się pierwsza w tym roku zbiórka karmy dla Fundacja Zielony Pies. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Szkoła Podstawowa Nr 3 po raz kolejny pokazała, że w grupie siła. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z zaangażowaniem wspierali akcję. W dniu 26 października karma została przekazana bezpośrednio do Fundacji. Do zobaczenia w drugim semestrze, gdzie oprócz zbierania karmy odbędą się prelekcje, uczniowie będą mieć bezpośredni kontakt z psami z Fundacji.
Jordana Langa, Małgorzata Gozdek
Spotkanie autorskie z panią Izabellą Klebańską odbyło się w bibliotece szkolnej w środę, 25 października. Uczestnicy to uczniowie klas pierwszych, nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie czytelniczym "Ilustracja do Bajki o soli". Konkurs był realizacją projektu "Z baśniami w świat wartości" NPRCz. Uczniom towarzyszyli wychowawcy -Małgorzata Kruk, Małgorzata Lange i Beata Liszewska. Na początku pani wicedyrektor Dominika Noszczak Bielak wręczyła dzieciom nagrody i wyróżnienia. Było ich prawie 50. Pani Izabella Klebańska to z wykształcenia muzyk, ale też pisarka i autorka wielu telewizyjnych i radiowych audycji dla dzieci. Podczas spotkania w sposób niezwykle ciekawy opowiadała o swoich książkach, w których nawiązuje do tematyki muzycznej. Uczniowie mieli okazję do poznania muzyki od nieco innej strony. Uczestniczyli też w zabawach, do których zaprosiła ich pisarka. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników dostał jej autograf. Uczniowie wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni. Nagrodzone i wyróżnione prace można podziwiać w bibliotece szkolnej przy ul.Kacperskiej. Dziękujemy nauczycielom uczniów klas pierwszych za piękne przygotowanie dzieci w naszym projekcie, p. Marzenie Florczak, p. Małgorzacie Kruk, p. Agnieszce Klocińskiej, p. Beacie Liszewskiej, p. Małgorzacie Lange, p.Wiesławie Godlewskiej, Malwinie Lupa.
Organizator spotkania: Biblioteka szkolna
Dorota Bartoszewicz, .Maria Koźlicka,. Ewa Jagiełło.
Nauka nie musi być nudna. Dziś klasa 2c miała trudne zadanie, w którym liczy się przede wszystkim doskonała współpraca. Gra integracyjna której głównym celem jest budowanie zespołu, który może wygrać tylko wspólnymi siłami i zaangażowaniem uczniów.
Jordana Langa, Małgorzata Gozdek
Cebulki sadzimy i wesoło się bawimy 1c zagłębia tajniki przyrody.
M. Kruk, A. Klocińska
Złote kolory i zapach liści spadających z drzew, skaczące wiewiórki i kolorowe pióra pawi... Tak piękny obraz zapamiętają dzieci z klas 3b i 3f, który 24 października przywiozły z wycieczki do Królewskich Łazienek w Warszawie. Tego samego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Kolejnictwa. Przez chwile mogliśmy przenieść się w czasy powstawania polskich kolei i poznać losy Lampo - bohatera lektury "O psie, który jeździł koleją". To była wspaniała przygoda. Wróciliśmy wzbogaceni o wiedzę i przywieźliśmy mnóstwo cudownych wspomnień. Teraz tylko wypada wziąć pędzel do ręki i namalować piękny obraz polskiej jesieni.
A. Wojdak, M. Rybkowska, U. Wituska, K. Wojtczak
24 października wykorzystaliśmy piękną pogodę i posadziliśmy cebulki kwiatów przed oknami naszej sali i pokoju nauczycielskiego. Mamy nadzieję, że wiosną ucieszą nas kwitnące krokusy, tulipany i żonkile. Po pracy było też sporo uciechy z zabawy liśćmi.
Klasa 1b z wych. M. Lange
Spotkanie autorskie z pisarką p. Barbarą Kosmowską dla klas VII -VIII w dniu 17 listopada 2023r. dla laureatów konkursu fotograficznego "Z książką Ci do twarzy" regulamin Konkurs_fotograficzny_7-81_(4)(1).pdf
oraz konkursu na plakat nt.„Życie bez depresji, hejtu i innych problemów współczesnej młodzieży!”
regulamin REGULAMIN_SZKOLNEGO_KONKURSU_NA_PLAKAT.pdf
Projekt inspirowany "Pozłacaną rybką" B. Kosmowskiej. Autorki książek dla dzici i młodzieży. Buba w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem Uwierz w siłę wyobraźni (zorganizowanego przez wydawnictwa Muza i Media Rodzina). Książka Pozłacana rybka zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorzy:
Dyrektor Mariola Mońko,
Dorota Bartoszewicz, Ewa Jagiełło, Maria Koźlicka.
Na terenie "Małej Trójki" można znaleźć jesienne skarby: szyszki, orzechy, pigwę, rajskie jabłuszka i miętę. Szyszki wykorzystujemy do rzutów na w-f-ie, orzechy zostawiliśmy dla wiewiórek, a rajskie jabłuszka dla drozdów. Herbatkę miętową z pigwą wypijemy sami!
Ewa Kuliczkowska
Dnia 20 października klasy 3c i 3e odwiedziły stolicę, by uczestniczyć w atrakcyjnych i polecanych innym klasom lekcjach. W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie przenieśli się w czasy okupacji i poznali historię życia Joanny Papuzińskiej, bohaterki lektury "Asiunia". Natomiast w Muzeum Stacja prześledzili losy Lampo, bohatera lektury "O psie, który jeździł koleją". Wycieczka pozostawiła w nas ogrom wiedzy i mnóstwo refleksji.
Małgorzata Jurczewska, Anna Łachnik i Patrycja Kamyczek
Nagrodzone prace:
Nela Błażejczyk kl.1b; Hania Caban kl.1e; Igor Czuba kl.1d; Ola Puchala kl.1d; Julia Bidzińskakl.1a; Antoni Choromański kl. 1a.
Wyróżnienia:
Maks Szwed kl.1b; Amelia Kozera kl.1b; Emilia Liamets kl.1b; Emilia Piórkowska kl.1b; Szymon Jakubiak kl.1b; Antoni Wilk kl.1b; Mikołaj Piskorz kl.1b; Aniela Lipińska kl.1b; Igor Pietrzak kl.1b; Ines Kucharska kl.1b; Irena Markiewicz kl.1c; Maksym Wierzbicki kl.1c; Aniela Misińska kl.1c; Blanka Fryc kl.1c; Zuzanna Chrzanowska kl.1c; Milena Pauba kl.1c; Nadia Frąc kl.1e; Łucja Tryc kl.1e; Gaja Grochowska kl.1e; Zofia Dziadkiewicz kl.1e; Lidia Gątarczyk kl.1e; Zuzanna Stachowiak kl.1e; Marcelina Jagiełło kl.1a; Kacper Kamyczek kl.1a; Matylda Robaczewska kl.1a; Julia Szkop kl.1d; Franciszek Sołdacki kl.1d; Zofia Olech kl.1d; Barbara Pakuła kl.1d; Piotr Hara kl.1d; Dominik Stopiński kl.1d; Konstanty Kozłowski kl.1d; Franciszek Gęsikowski kl.1d; Jan Błaszkiewicz kl.1d; Margarita Zinoveva kl.1d; Anna Błaszkiewicz kl.1d; Zuzanna Bońkowska kl.1d; Viktoriia Omelianova kl.1d; Kornel Kozłowski kl.1d; Aleksandra Siemińska kl.1d; Lena Siemińska kl.1d, Natalia Niewiadomska kl.1d; Aleksander Skalskikl.1d; Lena Benchart kl. 1d.
Wszystkie nagrodzone wyróżnione dzieci zapraszamy spotkanie autorskie z panią Izabellą Klebańską- autorką książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek. Spotkanie odbędzie się 25 października o godzinie 11.45-13.15 w bibliotece szkolnej przy ul.Kacperskiej 6b.
Zapraszamy
Dorota Bartoszewicz, Ewa Jagiełło, Maria Koźlicka.
Dziewczynki z klasy 4a i 4c z wielkim zaangażowaniem szydełkują. Przyjemnie spędzamy czas ucząc się od siebie nawzajem. Pomysłów wiele: chusty, dynie, anioły.
Małgorzata Rybkowska
Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Pierwszy seans z cyklu comiesięcznych spotkań w Kinie Len już za nami. Wzięły w nim udział klasy 4b (wych.Sławomira Jarmoluk-Majewska), 5c (wych.Anna Duch) 5d ( wych. Katarzyna Lange)i 6b ( wych.Anna Dubielecka-Kasperczyk). Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Patronują mu: Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Rzecznik Praw Dziecka.
Projekt edukacyjny "Zielony plecak szkolny dla klimatu Ziemi" zakończył się, ale zielona edukacja wpisuje się w działania naszej społeczności szkolnej i pozostanie z nami na zawsze. Każde wyjście poza klasę szkolną, obcowanie z naturą, obserwacje zmian w przyrodzie, dokarmianie ptaków, sadzenie roślin, manipulowanie materiałem przyrodniczym, przygotowanie i spożywanie razem zdrowych posiłków, wycieczki w plenerze, wspólne ogniska, wzajemne wspieranie się i współpraca, przybliżają nas do idei zrównoważonego rozwoju, która, w wielkim skrócie, oznacza życie w zgodzie ze środowiskiem, samym sobą, współdziałanie i troskę o następne pokolenia. Zgłębiajmy zieloną edukację w teorii i realizujmy w praktyce, w drodze ku budowaniu "być, żyć wspólnie, wiedzieć i działać".
Ewa Kuliczkowska Małgorzata Jurczewska
Szkolne Koło Wolontariatu składa serdecznie podziękowania wszystkim zaangażowanym w kiermasz ciast, który odbył się 11.10.2023 w ‘dużej’ szkole i 12.10.2023r. w ‘małej’ szkole.
Dzięki Państwa aktywnej postawie zebraliśmy 5194.16 zł na pomoc dla naszej uczennicy i jej rodziny, która poniosła stratę w wyniku pożaru domu.
Dziękujemy serdecznie naszym szkolnym cukiernikom za wspaniałe i smaczne wypieki oraz darczyńcom za wsparcie. Dziękujemy serdecznie za ogrom zaangażowania i sprawność organizacyjną wolontariuszom, którzy podjęli się przeprowadzenia akcji w ‘dużej’ szkole.
SKW
Czekamy z niecierpliwością na rozbudowę Trójki i zagospodarowanie terenu wokół szkoły.
Lucjan Krzysztof Chrzanowski - Prezydent Miasta Żyrardowa o nowych inwestycjach
W piątek 13 października klasa 3c wzięła udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Uczniowie wykorzystując Photona pozyskanego dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości mieli za zadanie utworzyć drogę do wyznaczonego wcześniej punktu. Dzieci kodowały także jesienne rysunki oraz rozwiązywały zagadki związane z panującą porą roku. Praca w grupach przyczyniła się do współpracy między uczestnikami zajęć, a także rozwoju umiejętności słuchania siebie nawzajem. Wykorzystanie metod aktywizujących podczas lekcji sprawiło, że dzieci świetnie się bawiły.
Zakończyliśmy akcję ,,Zbieramy karmę dla Fundacji Zielonego Psa''. Wiele dzieci z klasy 2e zaangażowało się w tę akcję. Brawo! Były dyplomy i podziękowania. Zachęcam wszystkie dzieci do udziału w takich akcjach!!!
Wychowawczyni 2e Magdalena Myszkowska
Klasa 2c zaangażowała się do utworzenia miejsca życzliwego naturze. Kameralny ogród, który swoimi barwami i zapachami na wiosnę przyciągnie motyle i inne pożyteczne owady. Różnorodność kwiatów będzie zachwycać również uczniów, nauczycieli i rodziców, a praca wykonywana od samego początku, daje uczniom ogrom satysfakcji i wykazaniem się odpowiedzialnością za powierzone zadanie.
J.Langa, M.Gozdek
Powered by aSc EduPage