Mała książka - wielki człowiek. Instytut książki w Warszawie
Podczas spotkania, dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, którą otrzymali wszyscy uczniowie klas pierwszych, a ich rodzice - informator “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” - korzyści jakie niesie wspólne rodzinne czytanie. Dyskotekę poprowadziła młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego z Labolatoriów Przyszłości.
Uroczystość dla pierwszaków otworzył występ utalentowanych artystycznie uczniów z klasy Ic Zuzanny Chrzanowskiej 1c, Mileny Pauby 1c, Leny Niewczas 1c, Anieli Misińskiej 1c. wych. p. Małgorzata Kruk, p. Agnieszka Klocińska, ucz. Ia Antoniego Jęczkowski wych p. Wiesława Godlewska. Dzieci są lauratami konkursów tanecznych a swoją pasją zapragnęły zarazić rówieśników. Niezwykle profesjonalnie zatańczyły walca, sambę, jive'a, modern jazz. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza”.
Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu “Mała książka - wielki człowiek” Instytutu Książki w Warszawie. Projekt wpisuje się w wieloletnie działania biblioteki pod hasłem “Czytaj dziecku 20 min dziennie codziennie” Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem jest zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Zorganizowana dyskoteka i Koncert Życzeń z książką, miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych poprzez zabawę, tak aby książka kojarzyła się dzieciom z dobrą atmosferą a nie nudą i obowiązkiem.
6
Gramy w planszówki
14.12.20236Gry planszowe zapewniają dobrą zabawę, budują pozytywne relacje, uczą komunikacji, zacieśniają więzy, rozwijają logiczne myślenie, postrzeganie przestrzenne, koncentrację oraz wyobraźnię. Podnoszą naszą samoocenę. Wspaniale ćwiczą również umiejętność rozwiązywania problemów, planowania, cierpliwość i kreatywność. Nic więc dziwnego, że w klasie 2a zaplanowaliśmy cotygodniowe spotkania z planszówkami.
wych. Małgorzata Kuran
Kartka świąteczna - Boże Narodzenie, Nowy Rok 2023.
12.12.2023Nagroda i wydrukowanie pracy w formie kartki: R. Szymańczak 5c, wyróżnienie: L. Szymańczak i F. Tomaszewski 5c (op E.Lipska), M.Pauba 1 (op M.Kruk).
Podsumowanie zbiórki
12.12.2023W Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie klasy 1a i 3c rozpoczęły zbiórkę pieniędzy na wsparcie zwierząt przebywających w Industrialnej Zagrodzie mieszczącej się przy Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Zbiórka zaczęła się 22 listopada i trwała do 8 grudnia. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy 1995, 72 zł, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wielbłąda Stefana i jego towarzyszy. Podziękowania kierujemy od Stowarzyszenia Fabryka Feniksa.
Kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy więcej.
Iwona Brzezińska, Patrycja Kamyczek, Wiesława Godlewska
Występy pierwszaków
12.12.20236"Szkoła z baśni, z baśni szkoła. Tu uzyskasz - daje słowo - edukację wystrzałową" 🙂 Tak śpiewały nasze pierwszaczki z klas 1c i 1e. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wspaniałe przedstawienie dla całej społeczności szkolnej na temat swojego wejścia w świat szkolny. Po raz kolejny wystąpili również przed rodzicami i dziadkami, którym zakręciła się łezka w oku na widok swoich zdolnych maluchów 😍Śpiewali, tańczyli i recytowali. Każdy miał możliwość pokazać swój talent. Było wesoło i kolorowo! Brawo pierwszaki!
M. Kruk, A. Klocińska, B. Liszewska, M. Lupa
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole
12.12.2023#Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa
Wywiad z Barbarą Kosmowską w Radiu Fama podczas spotkania autorskiego w bibliotece SP 3. Zapraszamy do wysłuchania
Sala Zabaw Fikołki
08.12.20238Klasy 2a i 2e spędziły fascynujący czas w Salach Zabaw Fikołki w Pruszkowie. Jest to miejsce, które łączy rozrywkę, warsztaty ogólnorozwojowe, edukacyjne i hobbystyczne. Dzieci miały możliwość zabawy i wyładowania energii w labiryntach z przeszkodami, na zjeżdżalniach, tyrolce, basenie z piłkami. Brały udziału w zajęciach edukacyjnych, na których wykonywały ozdoby świąteczne i eksperymentowały, aby stworzyć sztuczny śnieg. Wspaniałą chwilą było spotkanie z Mikołajem, który wręczył każdemu dziecku upominek.
wych. Małgorzata Kuran, Magdalena Myszkowska
Rozwijamy się przez zmysły
08.12.20233"12 zabaw sensorycznych. Rozwijam się przez zmysły" - wykonaliśmy kolejne zadanie 🙂 Tym razem bawiliśmy się farbami odbijając swoje małe rączki na kartce, które imitują śnieżynki spadające z chmur. Znowu można było legalnie pomazać się farbami 🙂 Oto efekt naszej wspólnej pracy...
M. Kruk, A. Klocińska
Świąteczne gotowanie
08.12.2023187.12 z okazji Mikołajek kl. 5e uczestniczyła w zajęciach szkolnych pt. „Świąteczne gotowanie”.
Pod okiem wychowawczyni oraz Pań Moniki i Żanety uczniowie przygotowali dla siebie słodki poczęstunek. Podczas lekcji wykorzystali domowy sprzęt kuchenny i zakupiony w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości.
Uczniowie bardzo sumiennie przygotowali się i uczestniczyli w zajęciach tworząc smaczne i pięknie udekorowane gofry 🧇
Za pomoc w realizacji tych zajęć klasa 5e dziękuje: Rodzicom, Pani Monice i Pani Żanecie.
Było słodko i bardzo smacznie.
DziękujemyKl.5e z wych. Bożeną Olczak
Pomysł na choinkę
07.12.2023Uczniowie klasy 3e przygotowali choinki. Nawlekanie igły i wyszywanie choinki na tekturce okazało się bardzo pracowitym zajęciem. Wszyscy wytrwale ćwiczyli swoje ręce i cierpliwość. Prezentujemy efekty pracy i polecamy innym takie prace ręczne.
M. Jurczewska
W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
07.12.20233Dnia 7 grudnia 2023 roku klasy III b i III f w tej zimowej scenerii wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Podczas wizyty mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach ozdób choinkowych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością tworzyli piękne ozdoby, które z pewnością dodadzą blasku naszym choinkom .
Zwiedziliśmy muzeum, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych eksponatów i dowiedzieć się więcej o historii Mazowsza oraz poznać dawne zwyczaje świąteczne. Uczniowie byli zafascynowani bogactwem i różnorodnością prezentowanych tam zbiorów.
Mieliśmy również przyjemność przejechać się tradycyjnym wozem. Było to niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło nam poczuć atmosferę dawnych czasów. Wycieczka przyniosła nam wiele niezapomnianych wrażeń
K. Wojtczak, M. Rybkowska, M. Koźlicka, K. Bogusz
W Muzeum Ludowym w Sromowie
07.12.20237Realizujemy kolejne zadania z projektu "Aktywni Społecznie". W dniu 5 grudnia 2023 byliśmy na wycieczce w Muzeum Ludowym w Sromowie. W muzeum za pomocą drewnianych, ruchomych figur zaprezentowano zwyczaje i tradycje wiejskich chłopów z przełomu XIX/XX wieku. Następnie udaliśmy się na Warsztaty Rękodzieła Ludowego w Nieborowie. Mogliśmy wykonać samodzielnie stroik świąteczny, który będzie nam ozdabiał stół w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedził nas też Święty Mikołaj i grzecznym dzieciom rozdał prezenty. Na szczęście okazało się, że każde dziecko zasłużyło na upominek 🙂
Pysznie i zdrowo
07.12.202312Tym razem uczniowie ze świetlicy szkolnej przy ul. Parkingowej zadbali o poprawę odporności przed zimą i przygotowali na zajęciach kulinarnych pyszny świeży sok z marchwi, jabłek i mandarynek. To była potężna dawka witamin.
K. Jagodzińska, M. Langa
Mikołajki w kolorze czerwonym
06.12.20239❤️🎅❤️Dnia 6 grudnia społeczność szkolna ubrana w czerwone czapeczki świętowała imieniny Mikołaja. Przebrane były dzieci jak również dorośli🎅 Czerwień dominowała w szkole i na mikołajkowych wycieczkach. Dzieci życzyły Świętemu Mikołajowi dużo zdrowia, siły i wytrwałości w dążeniu do celu❤️🎅❤️
Mikołajki w kręgielni
06.12.20236 grudnia w klasie II c był pełen niespodzianek, zabawy, uśmiechu. Odwiedzili nas goście z zimowej krainy. Radości nie było końca😍
Jordana Langa, Malgorzata Gozdek, Ula Wituska
Mikołajki w Teatrze Capitol
06.12.20232Klasa 1a i 1b pojechały do Warszawy na sektakl "Brzechwa 2020". Było naprawdę wspniale, pouczająco i baaardzo wzruszająco. Jednak najwwiększą niespodzianką był św. Mikołaj po przedstawieniu. Takie niespodzianki lubimy😍
wych. W.Godlewska M.Lange
Pomocnicy Św. Mikołaja
06.12.2023🎅❤️6 grudnia uczniowie 8b jako pomocnicy Św. Mikołaja od samego rana rozdają słodkie niespodzianki wszystkim dzieciom małym i dużym z naszej szkoły. Dziękujemy Pomocnikom i Radzie Rodziców ❤️🎅❤️
Wycieczka klas 6a i 6c
05.12.20231Dnia 21 listopada 2023r. klasy 6a i 6c wzięły udział w wycieczce do Warszawy.
Uczniowie odwiedzili "Niewidzialną Wystawę", gdzie przez krótki okres czasu mogli doświadczyć tego jak odbierają świat osoby niewidome oraz zadać im kilka pytań. Następnie grupa udała się do Laboratorium Histopatologicznego, gdzie mogła poznać pracę diagnostyków, zobaczyć jak wygląda proces odbierania, sortowania i badania probówek. Uczniowie zobaczyli również jak wygląda badanie różnych organów ludzkich.
Nasza wizyta była możliwa dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Słomińskiej - pracownika Diagnostyki i jednej z mam naszego ucznia, której serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie w laboratorium.
Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem po wizycie na "Niewidzialnej Wystawie". Wystawa otworzyła oczy uczniom. Czasem warto zobaczyć mniej, żeby znów widzieć więcej. Tego typu doświadczenia uczą empatii. Potrafimy bardziej docenić to co mamy. Informacje zdobyte podczas zwiedzania Laboratorium Histopatologicznego okazały się niezwykle interesującą podróżą w świat nauki i skarbnicą wiedzy dla uczniów.
A. Parol, A. Sajak, K. Jakubiak, T. Pleban
Projekt czytelniczy "Historia odkryta na nowo" dla klas 5 i 6. Spotkanie autorskie z p. Moniką Kowaleczko - Szumowską
05.12.2023W listopadzie i grudniu b.r. klasy 5 i 6 realizują w bibliotece szkolnej projekt czytelniczy "Historia odkryta na nowo" w ramach Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa. Dzieci biorą udział zajęciach warsztatowych w bibliotece szkolnej. Poznają bohaterów książki "Fajna Ferajna" Moniki Kowaleczko Szumowskiej. Zadaniem konkursowym jest wykonanie lapbooka m. in. nt. poznanych bohaterów Powstania Warszawskiego. Regulamin konkursu "Warto czytać" Wartoczytackonkurs1.doc. Spotkanie autorskie z p. Moniką Kowaleczko - Szumowską odbędzię się 30 stycznia 2024r. Uczestnikami bedą laureaci konkursu na lapbook "Warto czytać". Zapraszamy do udziału.
Biblioteka szkolna
Dyr SP 3 p. Mariola Mońko, p.Dorota Bartoszewicz, p.Ewa Jagiełło, p. Maria Koźlicka
Archiwum Aktualności
Kalendarz
brak danych