Mała książka - wielki człowiek. Instytut książki w Warszawie
Podczas spotkania, dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, którą otrzymali wszyscy uczniowie klas pierwszych, a ich rodzice - informator “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” - korzyści jakie niesie wspólne rodzinne czytanie. Dyskotekę poprowadziła młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego z Labolatoriów Przyszłości.
Uroczystość dla pierwszaków otworzył występ utalentowanych artystycznie uczniów z klasy Ic Zuzanny Chrzanowskiej 1c, Mileny Pauby 1c, Leny Niewczas 1c, Anieli Misińskiej 1c. wych. p. Małgorzata Kruk, p. Agnieszka Klocińska, ucz. Ia Antoniego Jęczkowski wych p. Wiesława Godlewska. Dzieci są lauratami konkursów tanecznych a swoją pasją zapragnęły zarazić rówieśników. Niezwykle profesjonalnie zatańczyły walca, sambę, jive'a, modern jazz. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza”.
Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu “Mała książka - wielki człowiek” Instytutu Książki w Warszawie. Projekt wpisuje się w wieloletnie działania biblioteki pod hasłem “Czytaj dziecku 20 min dziennie codziennie” Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem jest zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Zorganizowana dyskoteka i Koncert Życzeń z książką, miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych poprzez zabawę, tak aby książka kojarzyła się dzieciom z dobrą atmosferą a nie nudą i obowiązkiem.
6
Konkurs czytelniczy na plakat nt. "Życie bez depresji, hejtu i innych problemów współczesnej młodzieży"
16.11.2023W projekcie NPRCZ "Warto czytać" odbył się konkurs dla klas 7 i 8 na plakat nt. "Życie bez depresji, hejtu i innych problemów współczesnej młodzieży". Są to problemy poruszane w książce "Pozłacana rybka" B. Kosmowskiej, która gościć będzie w naszej szkole. Uczniowie nagrodzeni to: Zuzanna Kowalska kl. 8a, Maja Golańska kl. 8c, Oskar Czechowski kl. 8c. Podsumowanie konkursu nastąpi podczas spotkania z pisarką 17.11.23r. w bibliotece szkolnej o godz. 12. Serdecznie zapraszamy
Biblioteka szkolna
dyr. Mariola Mońko,
Dorota Bartoszewicz, Ewa Jagiełło, Maria Koźlicka
"Z książką Ci do twarzy" konkurs czytelniczy NPRCZ
16.11.2023Projekt NPRCZ "Warto czytać" dla klas 7 i 8. Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!!!
NAGRODY:
Franciszek Górzan kl. 7c
Dominika Maziarz kl. 8c
Gabriela Ptaszek 7a, Agata Chudy 7a, Lena Kęsicka kl. 7a
Amelia Kostecka 7a, Matylda Sobieraj 7a, Malwina Kawiorska kl. 7a
Wiktoria Sokołowska kl. 7aWYRÓŻNIENIA:
Amelia Smolarek kl. 8a
Amelia Bielowska 7a, Martyna Śmieszek kl. 7a
Zuzanna Mufazałów kl. 8a
Uroczyste wręcznie nagród odbędzie się podczas spotkania autorskiego z p. Barbarą Kosmowską w dniu 17.11.2023r. w bibliotece szkolnejZapraszamy
Wasza Biblioteka
dyr. Mariola Mońko,
Dorota Bartoszewicz, Ewa Jagiełło, Maria Koźlicka
Lekcja dendrologii
13.11.20233Zajęcia z wykorzystaniem zawodowych doświadczeń rodziców są ogromnie wartościowe, a zarazem emocjonujące dla dzieci. W klasie 2a gościliśmy p. Dagmarę Łysoniewską mamę Stasia, która jest inżynierem architektem krajobrazu. Dziękujemy, że mogliśmy poszerzyć wiedzę o drzewach i krzewach oraz za pomoc w założeniu naszego klasowego zielnika🌳🌲🌱🌿🍂🍁
Małgorzata Kuran
Projekt Warto czytać dla klas VII-VIII. NPRCZ
12.11.2023📕📗Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa📒. Projekt "Warto czytać" w klasach VII - VIII. Wycieczki klas 7a, 7b, 7c, 7d, 7e, 7f, 8a, 8b, 8c, do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Żyrardowie. Zajęcia nt. "Życie bez depresji, hejtu i innych problemów współczesnej młodzieży". W szkole trwa konkurs na plakat dotyczący omówionych na podstawie literatury problemów. Laureaci wezmą udział w spotkaniu autorskim z p. Barbarą Kosmowską autorką książki "Pozłacana rybka" w dniu 17 listopada 23r.. Czekamy na Wasze plakaty i zdjęcia w bibliotece do dnia 14 listopada 23r.
Regulaminy konkursów:
REGULAMIN_SZKOLNEGO_KONKURSU_NA_PLAKAT(1).pdf
Konkurs_fotograficzny_7-81_(4).pdf
Dyrektor Mariola Mońko
Dorota Bartoszewicz, Ewa Jagiełło, Maria Koźlicka
Spotkanie z licealistami
10.11.20235Czwartek 9 listopada to kolejny udany dzień w „małej trójce”.
W ramach programu „Starsi-młodszym”, uczennice z LO im. S. Żeromskiego
w Żyrardowie (Amelia Ł., Zofia T., Maja K., Blanka K., Małgorzata Sz., Magdalena W.) przygotowały atrakcje przyrodnicze dla dzieci z klas I - III.
Pod okiem pani Marioli Wencel i Iriny Nowak przeprowadziły szereg wybuchowych doświadczeń z użyciem podstawowych produktów spożywczych. Za pośrednictwem prezentacji multimedialnej rozbudziły zainteresowania światem egzotycznych roślin i zwierząt. Zagadki i quizy o tematyce przyrodniczej zakończyły spotkanie z licealistkami.
Niewidzialna wystawa
10.11.2023W ramach „Dnia Życzliwości”, który przypada na 21.11, klasa 5e wybrała się na wycieczkę do Warszawy zwiedzając „Niewidzialną wystawę”.
Tego dnia uczniowie wybrali się w wyjątkową podróż w świat całkowitej ciemności, gdzie mogli wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, wyłącznie za pomocą słuchu, dotyku i węchu.
Ciekawe? Dziwne? Obce? Ta godzina bycia niewidomym pomogła nam zbliżyć się do jednego wspólnego świata i rozbudziła naszą życzliwość do innych ludzi. W tym dniu życzliwych słów nie było końca i uśmiech nie schodził z naszych ust.
Było warto!
B. Olczak i uczniowie klasy 5e
1
Pomagamy zwierzętom
10.11.2023Uczniowie klasy III d zorganizowali zbiórkę karmy, środków czystości oraz maskotek dla zwierząt z żyrardowskiego schroniska przy ulicy Czystej. Pomaganie jest piękne!
Ewa Kuliczkowska
W teatrze
10.11.2023Uczniowie klasy IIIa i IIId przenieśli się na chwilę do wioski Bullerbyn, aby zbliżyć się do bohaterów, zagranych przez aktorów teatru "Syrena" w Warszawie.
Ciekawa scenografia, wzmocniona środkami multimedialnymi, pozwoliła dzieciom poczuć sielskość wiejskiego życia, uczestniczyć w zabawnych scenach i żartach. Humor sytuacji i przedstawionych postaci nie pozostawia nikogo obojętnym wobec spektaklu pt. "Dzieci z Bullerbyn".
E.Kuliczkowska, A.Redwańska, D.Gołębiowska
Wizyta w banku
10.11.2023W środę 8 listopada 20023 uczniowie klasy 3e odwiedzili siedzibę Banku PKO BP w Żyrardowie. Podczas wizyty poznali podstawowe tajniki bankowości i pracy bankowca. Z zaciekawieniem przetestowali urządzenia niezbędne do pracy w tej instytucji. Dowiedzieli się jak sprawdzać autentyczność banknotów, poznali waluty pochodzące z innych krajów, wzbogacili swoje słownictwo o finansowe pojęcia i wyrazy. Zebraną wiedzę uporządkowali na wykonanych podczas pracy w grupach mapach myśli.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor i Pracownikom Banku PKO BP za miłą atmosferę, upominki, słodki poczęstunek i ogrom przekazanej wiedzy.
Uczniowie klasy 3e, Małgorzata Jurczewska, Grażyna Helman
Tablety pomagają w nauce
08.11.2023#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Uczniowie klasy 2a wiedzą jak wykorzystywać tablety podczas lekcji. Dzięki nim wyszukują w internecie potrzebne informacje, programują roboty, wykonują zdjęcia podczas eksperymentowania i obserwowania przyrody, ćwiczą oraz sprawdzają swoje umiejętności wykorzystując aplikacje edukacyjne. Lubimy wykorzystywać nowe technologie w nauce!
Małgorzata Kuran
6
Szyte na miarę
08.11.2023#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Choć na dworze deszcz i słota, na świetlicy wre robota. Dziś podczas zajęć świetlicowych przy ul. Parkingowej uczniowie poznali różne techniki przyszywania guzików. Ku ogólnemu zaskoczeniu na pozór trudne zajęcie okazało się łatwe i przyniosło dzieciakom wiele radości.
M.Langa, A. Redwańska
Wizyta w Muzeum Mazowsza Zachodniego
08.11.2023W dniu 8 listopada klasa 2b po raz pierwszy odwiedziła Muzeum Mazowsza Zachodniego. Uczniowie jak zaczarowani wysłuchiwali opowieści o Królu Muzeonie! Następnie wzięli udział w warsztatach patriotycznych "Jaki znak Twój?" i wykonali własną kokardę patriotyczną.
Sylwia Jakubiak
Wycieczka do teatru
08.11.202327 października klasa 1c i 1e odwiedzili znanych aktorów w teatrze Capitol w Warszawie. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Brzechwa 2000". Nawet nie przypuszczaliśmy, że wiersz "Leń" można rapować, a "Skarżypytę" zaśpiewać. Byliśmy pod wrażeniem efektów świetlnych i gry aktorów, których na co dzień widzimy w serialach telewizyjnych.
M. Kruk, A. Klocińska, B. Liszewska, M. Lupa
Konkurs InstaLogik - zwycięzcy I etapu
07.11.2023Już po raz kolejny uczniowie nasi biorą udział w konkursie informatycznym InstaLogik pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Do II etapu zakwalifikowali się:
Maja Przygoda - kl. 4b op. Dorota Bartoszewicz
Nadia Ciok - klasa 4e op. p. Lidia Piskorz
Natalia Choromańska - klasa 5b op. p. Lidia Piskorz
Zuzanna Frynia - klasa 5b op. p. Lidia Piskorz
Maja Bernacisko - klasa 5c op. p. Lidia Piskorz
Hubert Marczak - klasa 5c op. p. Lidia Piskorz
Filip Tomaszewski - klasa 5c op. p. Lidia Piskorz
Wiktoria Mitrowska - klasa 5d op. p. Lidia Piskorz
Antonina Zakrzewska - klasa 5d op. p. Lidia Piskorz
Gabriel Wielogurski - klasa 6a op. p. Lidia Piskorz
Nikola Pawlak - klasa 6b op. p. Lidia Piskorz
Natasza Kosiorek - klasa 6d op. p. Lidia Piskorz
Agata Chudy - klasa 7a op. p. Dorota Bartoszewicz
Tomasz Mikulski - klasa 7a op. Dorota Bartoszewicz
Gabriela Marczak - klasa 7d op. p. Lidia Piskorz
Szymon Lipiński - klasa 7f op. p. Lidia Piskorz
Alicja Koźlicka - klasa 8a op. p. Lidia Piskorz
Hanna Podoba - klasa 8a op. p. Lidia Piskorz
Pola Rozpara - klasa 8a op. p. Lidia PiskorzGratulujemy!!!!
Cebulkowa akcja dobiegła końca
06.11.2023Wiele klas umieściło już swoje relacje. Bardzo nas to cieszy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi w obu budynkach naszej szkoły. Zabawy i radości było wiele. Teraz czekamy z niecierpliwością na wiosnę, aby podziwiać efekty naszych wspólnych działań.
M. Jurczewska, E. Kuliczkowska
2
Zabawy sensoryczne
06.11.202331 października uczniowie z klasy 1a oraz 1c miały możliwość przejść ścieżkę sensoryczną w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "12 zabaw sensorycznych. Rozwijam się przez zmysły". Zadanie polegało na przejściu przez specjalnie dobrane dary jesienne typu kasztany, liście czy szyszki. Ścieżka stymuluje sensorycznie przede wszystkim zmysł dotyku, ale nie tylko... Dzieci zabawę te nazwały super masażem dla ich małych stópek
A. Klocińska, M. Kruk
Ogólnopolski program "Polska Stolica Recyklingu"
06.11.2023Jeśli bliska Wam jest idea zero waste, ta akcja z pewnością Was zainteresuje. Nasza "Trójka" przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Polska Stolica Recyklingu", którego celem jest nadanie "drugiego życia" sprawnym, ale nieużywanym i niepotrzebnym przedmiotom takim jak: zabawki, książki, ubrania, elektronika.
"Skarby" podarowane przez darczyńców zostaną przekazane Fundacji Odzyskaj Środowisko, a następnie, w zależności od ich stanu, trafią na cele dobroczynne lub do recyklingu.
Jak przekazać swoje dary?
Przygotuj paczkę za pomocą aplikacji lub strony InPost nadaj EKOzwrot, a w polu imię i nazwisko wpisz kod ZYR 1359, dzięki temu punkty trafią na konto SP3.
Łączna pula nagród wynosi 150 000 zł. Zwycięży ta placówka, która zbierze najwięcej punktów za nadane zwroty oczywiście ze swoim indywidualnym kodem.
Szczegóły programu znajdziecie tutaj https://www.polskastolicarecyklingu.pl/
Warto wspomnieć, że poprzednio Fundacja przekazała zebrane przedmioty m.in. do Domu Samotnej Matki oraz Domu Dziecka. Przedmioty, zamiast kurzyć się w szafie, mogą sprawić komuś radość!
Archiwum Aktualności
Kalendarz
brak danych