Nowe zdjęcie zostało dodane do galerii Praca miesiąca.
Mała książka - wielki człowiek. Instytut książki w Warszawie
Podczas spotkania, dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, którą otrzymali wszyscy uczniowie klas pierwszych, a ich rodzice - informator “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” - korzyści jakie niesie wspólne rodzinne czytanie. Dyskotekę poprowadziła młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego z Labolatoriów Przyszłości.
Uroczystość dla pierwszaków otworzył występ utalentowanych artystycznie uczniów z klasy Ic Zuzanny Chrzanowskiej 1c, Mileny Pauby 1c, Leny Niewczas 1c, Anieli Misińskiej 1c. wych. p. Małgorzata Kruk, p. Agnieszka Klocińska, ucz. Ia Antoniego Jęczkowski wych p. Wiesława Godlewska. Dzieci są lauratami konkursów tanecznych a swoją pasją zapragnęły zarazić rówieśników. Niezwykle profesjonalnie zatańczyły walca, sambę, jive'a, modern jazz. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza”.
Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu “Mała książka - wielki człowiek” Instytutu Książki w Warszawie. Projekt wpisuje się w wieloletnie działania biblioteki pod hasłem “Czytaj dziecku 20 min dziennie codziennie” Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem jest zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Zorganizowana dyskoteka i Koncert Życzeń z książką, miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych poprzez zabawę, tak aby książka kojarzyła się dzieciom z dobrą atmosferą a nie nudą i obowiązkiem.
6
Listopadowe Warsztaty Czytelnicze w bibliotece
08.11.2019W dniu 7 listopada 2019 r. odbyło się 7 warsztatów czytelniczych dla uczniów klas I i II, poprowadzonych przez animatorkę czytelnictwa p. Dianę Ryściuk, współpracującą z wydawnictwem "Nasza Księgarnia". Ich podstawą były książki opowiadające o przygodach młodych detektywów: Anki, Potrka i Jagi oraz ich oswojonego szczura Scherlocka. W ramach godzinnych warsztatów dla każdej klasy zaprezentowano pokaz multimedialny połączony z interaktywnym czytaniem fragmentów książki oraz wspólnym rozwiazywaniem zagadek detektywistycznych. Wszystko to zachęciło dzieci do samodzielnej lektury.
UWAGA DZIEŃ WOLNY
24.10.2019Dzień 31 października 2019r. jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu odbywać się będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od 7.30 do 17.00 w świetlicy szkolnej w budynku szkoły przy ul. Kacperskiej 6b.
Dla Julii x2
23.10.2019W piękny piątkowy dzień 18 października 2019 roku w naszej „Trójeczce” odbyło się słodkie święto. Po raz drugi społeczność naszej szkoły włączyła się w pomoc dla Julii Bodych.
Podczas słodkiego kiermaszu sprzedawano przepyszne domowe ciasta autorstwa dzielnych uczniów, a także ich rodziców z klas O, 1 i 2 J Zebrane pieniądze zostały przekazane Fundacji
„Z miłości do dziecka”. Zebrana kwota to 1420 zł.
Dziękujemy za pomoc wszystkim wspaniałym domowym cukiernikom i ich rodzicom. Serdeczne podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie, czyli upieczenie największej ilości ciast składamy klasie 1B. J
Szkolne Koło Wolontaria
Code Week
21.10.2019W dniach 11 - 18 października 2019r. w naszej szkole prowadzono akcję EU Code Week. Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników.
Uczniowie przekonali się, że nauka programowania nie musi odbywać się wyłącznie przy użyciu komputera. Do udziału w akcji, zainicjowanej przez nauczycielki Elżbietę Leksińską i Lidię Piskorz, zgłosiło się wielu nauczycieli, którzy podczas swoich lekcji wykorzystywali ćwiczenia i zabawy okołoprogramistyczne rozwijające myślenie algorytmiczne, umiejętność szyfrowania i kodowania. W klasach I – II dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w programowaniu robotów – pszczółek i ozobotów. Podczas zajęć informatyki programowaliśmy w Scratchu i Pythonie. Uczniowie poznali ciekawe narzędzia, które można wykorzystać w domu do nauki kodowania. Wszyscy przekonali się, że poprzez zabawę i doświadczenie można kształtować myślenie logiczne, ułatwiające funkcjonowanie we współczesnym świecie.
Bardzo dziękujemy uczniom klas VIa, VIIa, VIIIa i VIIId, którzy aktywnie włączyli się w prowadzenie zajęć z programowania dla klas młodszych oraz uczniom z klas Ve i VIa, którzy przygotowali plakaty, promujące nasz udział w Code Week.
Bicie rekordu resuscytacji
21.10.2019W dniu 16 października 2019 w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie obchodzono Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Tego dnia uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Od godziny 12.00 do 12.30 świetlica szkolna pękała w szwach – uczniowie klas VI i VII z ogromnym zaangażowaniem wykonywali na fantomach oddechy ratownicze i masaż serca. Udział w akcji to dla naszych uczniów kolejna okazja do doskonalenia niezmiernie ważnej umiejętności, jak również okazja do integracji społeczności szkolnej i promowania działań o charakterze profilaktycznym. Nauka udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle cenną umiejętnością. Dzięki współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od wielu lat, pedagog szkolny Pani Anna Rzeczkowska, uczy tej umiejętności uczniów klas III.
W tym roku pobiliśmy ponad dwukrotnie nasz zeszłoroczny rekord – w akcji wzięło udział 153 uczniów.
Wszystkim uczniom zaangażowanym w udział w akcji serdecznie dziękujemy.
Październik Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Trójce
21.10.2019W dniach16-17 października odbyły się w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie warsztaty detektywistyczne poprowadzone przez animatorkę współpracującą z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia”. W zajęciach czestniczyły dzieci z klas drugich, trzecich, czwartych i piątych. Multimedialny pokaz, oraz ciekawe opowiadnie przygód bohaterów książek – ale nigdy od poczatku i nigdy do końca- bardzo zachęciły młodych czytelników do sięgania po ciekawą książkę w wolnym czasie. Nowa seria książek wydawnictwa „Nasza Księgarnia” „Detektywi z Tajemniczej 5” Marty Guzowskiej opowiada o śledztwach Anki, Piotrka i ich oswojonego szczura. Łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o historii sztuki. Każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myslenia i rozwiazywania zagadek. Do czego barwnie i efektywnie zachecała dzieci p. Diana Ryściuk.
Wycieczka kl. Va i kl. Vc Kraków - Wieliczka - Ojców
20.10.2019Now galeria Wycieczka kl. Va i kl. Vc Kraków - Wieliczka - Ojców została dodana do albumu.
36
Konkurs "Nauczyciel w oczach ucznia"
20.10.2019Protokół z posiedzenia komisji konkursowej
Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Nauczyciel w oczach ucznia”z dnia 10.10.2019r.Na konkurs zgłoszono 126 prac plastycznych.
Komisja konkursowa w składzie:
przewodnicząca - nauczyciel plastyki -Elżbieta Lipska
członek komisji- nauczyciel świetlicy i plastyki - Anna Dubielecka
członek komisji - nauczyciel świetlicy – Krystyna Nowak
postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy:kat klasy II-III
NAGRODA: Katarzyna Karbowska IIe, Marcin Jelinek IId, Adrian Kucharski IIIf, Amelia Chelli IId, Lena Czyżewska IIId, Oliwia Rojewska IIaWYRÓŻNIENIE: Jakub Misiński IIe, Nikola Radomska IIf, Barbara Golańska IId, Iga Grabowska IId, Nikola Pałuba IId, Wiktoria Zborowska IIb
kat klasy IV -VIII
NAGRODA: Oliwia Mówińska VIe, Patrycja Hara IVb, Natalia Błaszkiewicz VIg, Wiktoria Górecka VIIc, Mikołaj Żukowski VIIa, Gabriel Rybkowski VdWYRÓŻNIENIE: Mikołaj Jarkiewicz Vb, Pola Kowalska Vb, Tomasz Małachwiejczyk Ve, Mieszko Węgier VIe, Maksymilian Pająk VIf, Nikodem Lange Vd, Zofia Dropińska Vd
Nagrodę specjalną za bogatą wyobraźnię, ciekawą interpretację tematu
ufundowaną przez przewodniczącą komisji konkursowej otrzymują:
Wiktor Romalski VIIa oraz Igor Ziębiński Vf.Część prac została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową.
Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi w listopadzie na apelu z okazji Święta Niepodległości.
Regulamin konkursu opracowała: Elżbieta Lipska
DZIECI Z RODZINNEGO DOMU DZIECKA potrzebują POMOCY.
18.10.2019
13 października w godzinach porannych spłonął Rodzinny Dom Dziecka w Badowie Górnym, w którym przebywało 12 dzieci z terenu Powiatu Żyrardowskiego. Wszyscy są bezpieczni ale spłonęło wszystko. Każdy kto chciałby pomóc może kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie, ul.1 Maja 60, tel. 46 854-20-83.
Trwa zbiórka pieniędzy na wsparcie i urządzenie dzieci, a także na odbudowę domu. Wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć tę inicjatywę mogą wpłacić pieniądze naNr konta 89 1240 3350 1111 0010 4576 9815
Dane do przelewu:
Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org” Jesionka ul. Długa 46 96-315 Wiskitki
Tytułem: darowizna na cele statutowe – pomoc RDD Badów.
PAKA DLA ZWIERZAKA
17.10.2019Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice!
Jak co roku wspieramy schronisko
w Żyrardowie im. Kazana, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaangażowanie.Zbieramy:
- puszki z karmą dla kotów i psów (szczególnie polecane firmy Animonda),
- suchą karmę dla kotów i psów ,
- palet drewniany,
- obroże przeciwpchelne (szczególnie polecane firmy Foresto),
- rękawiczki jednorazowe,
- podkłady higieniczne,
- zabawki dla kotów i psów (szczególnie polecane piłeczki).
Przedmioty przynosimy do 29 października.
Samorząd Uczniowski
CODE WEEK październik 2019
09.10.2019W dniach 11 - 18 października 2019r. nasza szkoła bierze udział w międzynarodowej akcji
Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Uczniowie wszystkich klas podczas różnych zajęć będą kodować, ćwicząc myślenie algorytmiczne i wykorzystując zabawy okołoprogramistyczne. Zapoznamy się z Ozobotami, które pomagają dzieciom zgłębiać tajniki świata robotów i programowania. Podczas zajęć informatyki będziemy programować w Scratchu, Logo, Pythonie. Pokażemy jak poprzez zabawę i doświadczenie, kształtować myślenie logiczne.
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2019
07.10.2019Dnia 13 grudnia 2019 (piątek) odbędzie się w Naszej szkole Szósta Edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego, podczas którego uczniowie będę mogli zapoznać się z tradycjami z krajów niemieckojęzycznych.
Uczniowie będą mogli wziąć udział w następujących konkursach, do których udziału serdecznie zapraszamy:
Klasy „0” – bombki
Klasy 1 - skarpety
Klasy 2- stroiki
Klasy 3 - bombki
Klasy 4 – aniołki
Klasy 5 – mikołaje
Klasy 6 - stroiki
Klasy 7 - aniołki
Klasy 8 - mikołaje
Poniżej załączamy regulaminy konkursów. Udział w konkursach jest dobrowolny, a uczestnictwo oznacza akceptację regulaminu konkursu.
bombka.pdf mikolaj(1).pdf aniolek.pdf skarpeta.pdf stroik.pdf
Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć naszą uroczystość załączamy również pismo przewodnie.
Bliższych informacji udzieli Pani Anna Kamińska-Woźniak, tel.: +49 604-189-136.
Słodka akcja dla Julki
02.10.2019W Szkole Podstawowej nr 3 od wielu lat funkcjonuje wolontariat. Zajmujemy się wspieraniem akcji charytatywnych różnego rodzaju. Współpracujemy z Domem Dziecka w Strobowie. Bierzemy udział w akcji „Adopcja na odległość”. Wspieramy też działalność Hospicjum Domowego im. Matki Teresy i Ojca Pio. Odpowiadamy na prośby fundacji „Z miłości do dziecka”, wspierających swych podopiecznych. Zbieramy pieniądze na leczenie chorych dzieci.
25 września 2019 roku w naszej „Trójce” odbyła się akcja charytatywna na rzecz Julki Bodych. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Rodzice i nauczyciele upiekli przepyszne ciasta. Zostały one sprzedane wszystkim zainteresowanym, którzy chcieli wesprzeć zbiórkę pieniędzy. Cieszy nas to, że chętnych do pomocy było bardzo wielu. Zebrane pieniądze zostały przekazane Fundacji
„Z miłości do dziecka”. Zebrana kwota to 1718 zł.
Dziękujemy wszystkim za pomoc. Pamiętajmy: „Fajnie jest pomagać”
Szkolne Koło Wolontariatu
Okulary dla Afryki
02.10.2019W dniach 5-20 września 2019 roku w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka okularów dla Afryki. Wzięli w niej udział wszyscy, którzy mieli niepotrzebne już, ale nie zniszczone okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne. Głównym celem ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Klinikę OKULUS z dr Iwoną Filipecką, ambasadorką Fundacji Dzieci Afryki jest badanie wzroku dzieci
w Afryce, gdzie jak wiadomo warunki życia są bardzo trudne. Rzeczywistość jest często o wiele gorsza od przekazów medialnych
i wiedzy z filmów, na podstawie których budujemy swoje wyobrażenie o życiu na tym kontynencie. Głód, choroby, brak leków, wody i pożywienia, cierpienie – to codzienność mieszkańców Afryki. Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej, poziom opieki medycznej stoi na bardzo niskim poziomie. W dużej części kontynentu takiej opieki nie ma w ogóle. Większość dzieci nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał.W polskich domach okulary zajmują niepotrzebnie miejsce,
a przecież mogą pomóc wielu ludziom.Uczniowie SP Nr 3 zebrali 57 sztuk okularów, które zostały przekazane do Fundacji DZIECI AFRYKI. Dziękujemy wszystkim za dobrą wolę i chęć pomocy!
Specjalne podziękowania dla Pracowni Optycznej „Różański s.c.” w Żyrardowie za bezinteresowną pomoc w sprawdzeniu mocy szkieł korekcyjnych i opakowanie okularów w zasuwane torebki.
Szkolne Koło Wolontariatu
Drodzy Rodzice, drodzy Uczniowie
25.09.2019Lista uczestników wycieczki do Londynu jest zamknięta. Na chwilę obecną wpisujemy chętnych na listę rezerwową.
Czekamy na wszystkie zgody i jeśli będą wolne miejsca, będziemy wpisywać osoby z listy rezerwowej w kolejności zapisu i o tym będziemy informować zainteresowane osoby.
Anna Kamińska-Woźniak
Archiwum Aktualności
Kalendarz
brak danych