Najlepsi sportowcy ze szkół z powiatu żyrardowskiego zostali nagrodzeni podczas Gali Sportu Powiatu Żyrardowskiego. Niespodzianką była obecność mistrzów olimpijskich – Luizy Złotkowskiej i Tomasza Majewskiego. Poniżej relacja Życia Żyrardowa z uroczystej Gali.
Mała książka - wielki człowiek. Instytut książki w Warszawie
Podczas spotkania, dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, którą otrzymali wszyscy uczniowie klas pierwszych, a ich rodzice - informator “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” - korzyści jakie niesie wspólne rodzinne czytanie. Dyskotekę poprowadziła młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego z Labolatoriów Przyszłości.
Uroczystość dla pierwszaków otworzył występ utalentowanych artystycznie uczniów z klasy Ic Zuzanny Chrzanowskiej 1c, Mileny Pauby 1c, Leny Niewczas 1c, Anieli Misińskiej 1c. wych. p. Małgorzata Kruk, p. Agnieszka Klocińska, ucz. Ia Antoniego Jęczkowski wych p. Wiesława Godlewska. Dzieci są lauratami konkursów tanecznych a swoją pasją zapragnęły zarazić rówieśników. Niezwykle profesjonalnie zatańczyły walca, sambę, jive'a, modern jazz. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza”.
Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu “Mała książka - wielki człowiek” Instytutu Książki w Warszawie. Projekt wpisuje się w wieloletnie działania biblioteki pod hasłem “Czytaj dziecku 20 min dziennie codziennie” Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem jest zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Zorganizowana dyskoteka i Koncert Życzeń z książką, miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych poprzez zabawę, tak aby książka kojarzyła się dzieciom z dobrą atmosferą a nie nudą i obowiązkiem.
6
Trójka wśród najlepszych sportowców roku 2021/2022
09.12.2022
Projekt “Zielony plecak szkolny dla klimatu Ziemi”
09.12.2022Rozpoczęliśmy akcję dokarmiania ptaków. Dzieci ze świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem nauczycielki - pani Kingi Jagodzińskiej, powiesiły kolejny karmnik na terenie naszej szkoły przy ulicy Parkingowej. Stołówka dla ptaków oferuje bogate menu, oprócz ziaren, nasi podopieczni mogą pożywić się tłuszczykiem. Przybyły do nas skrzydlaci przyjaciele: sikorki, sójki, wróble, sroki i wrony. Pojawił się też kos. Wielką radość sprawiają dzieciom odwiedziny ptaków i możliwość ich obserwacji w naszym radosnym karmniku.
„Czytanie pod Gwiazdką”- świąteczne spotkanie z literaturą dla dzieci polskich autorów.
09.12.2022W dniach 6 - 16 grudnia młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika Gabrysia Osmolak i Gabrysia Wydrzyńska pod czujnym okiem nauczycieli bibliotekarzy Ewy Jagiełło, Marii Koźlickiej, Doroty Bartoszewicz, prowadzi zajęcia z uczniami klas I -IV. Na "Spotkaniu pod Gwiazdką" czytane są świąteczne teksty z książki "Opowiadania wigilijne pod choinkę od polskich autorów". Podczas spotkań dzieci poznały poniższe utwory oraz wykonały piękne, kolorowe choinki:
1. Agnieszka Frączek „Dwa bałwany”.
2. Barbara Gawryluk „Niespodziewany gość”.
3. Paweł Boręsewicz „Podłużna paczka w mikołajowym papierze”.
4. Barbara Stenka „Wigilia na dwa łóżka”.
5. Grzegorz Kasdepke „Stajenka z pięcioma gwiazdkami”.
6. Grzegorz Kasdepke „List”.
7. Wanda Chotomska „Czasami mi się zdaje”.
8. Ewa Chotomska „To on- Mikołaj Swięty”.
9. Wanda Chotomska „Choinka”.
10. Wanda Chotomska „ Święta”.Dzieci ze świetlicy szkolnej oraz klas Ib, IIb, IIIe, IIId, III b w skupieniu słuchały prezentowanych utworów, odpowiadały na pytania do poznanych teksów. Nie zabrakło słodkości na nagrody dla uważnych słuchaczy. W najbiższym tygodniu w spotkaniach uczestniczyć będą kolejne klasy.
Pracownia informatyczna oraz druku 3D w kl. 4-8.
07.12.2022#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Na zajęciach z p. Lidią Piskorz uczniowie klasy 8c integracyjnej dostali do rąk mBoty Explorer Kit, czyli roboty do składania, które doskonale sprawdzają się w roli urządzeń przeznaczonych do intuicyjnej edukacji. Uczniowie podczas składania są w stanie uczyć się podstaw elektroniki i mechaniki, a następnie programowania.
Wsparcie naszych uczniów Fundacji "Zielony pies"
07.12.2022W miesiącu listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej NR 3 przy ulicy Parkingowej zbierali karmę dla psów i kotów. W sobotę dary zostały przekazane podopiecznym Fundacji ,Zielony Pies".
Dziękujemy za prezenty dlą bezdomnych zwierząt. Szczególne podziękowania kierujemy dla pana łukasza Langa
Organizatorzy: Małgorzata Gozdek, Anna Redwańska, Dorota Gotębiowska
Robotyka i programowanie w kl. 1-3
06.12.2022#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Przekonaliśmy się w klasie 1a jak efektywna jest nauka poprzez zabawę. Zamieniając zeszyty na tablety, wykorzystywaliśmy edukacyjne aplikacje dziecięce wprowadzające do programowania i rozwiązywania zadań logicznych. Zapoznaliśmy się z robotami edukacyjnymi Photon.
Prace miesiąca GRUDZIEŃ 2022
05.12.2022Szopka Bożonarodzeniowa, Zimowy pejzaż - autorki: Natasza Szumacher 5a, Hanna Grzelak 5d.
Zwycięzcy I etapu Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik IV edycja 2022/2023
01.12.2022Miło nam jest poinformować, że w tegorocznej edycji informatyczno - matematycznego konkursu Instalogik, nad którym honorowy patronat obejmuje Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Filip Tomaszewski 4c
Antonina Zakrzewska 4d
Jan Aronowski 5d
Natasza Kosiorek 5d
Gabriela Marczak 6d
Szymon Lipiński 6f
Zuzanna Cuper 8a
Wiktoria Marczak 8a
Aleksander Wagner 8c
nauczyciel informatyki Lidia Piskorz
Aata Chudy 6a
Tomasz Mikulski 6a
Emilia Sobiech 8d
Zofia Dropińska 8d
Lena Wiśniewska 8d
Martyna Pękacka 8b
Lidia Zaręba 8b
nauczyciel informatyki Dorota Bartoszewicz
InstaLogik jest świetną okazją, aby rozwijać swoje umiejętności, pasje logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia, oraz zgłębiania tajników programowania i informatyki. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie komputacyjnego myślenia.
W II etapie który odbędzie się 10 grudnia b.r, uczniowie zmierzą się z zadaniami logicznymi oraz zadaniami programistycznymi w języku Assembly.
Życzymy Wam drodzy Uczniowie kolejnych sukcesów i zdobycia zaszczytnego tytułu Finalisty.
Zajęcia kulinarne
01.12.2022#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Dzieci ze świetlicy szkolnej przy ul. Parkingowej są gotowe do zimy! Z pomocą p. Magdaleny Langa przygotowały kiszonki, z których robiły smaczne i zdrowe surówki. Sprzęt z Laboratoriów Przyszłości trafił w dobre ręce!
Laboratoria Przyszłości w pracowni chemicznej
28.11.2022Uczniowie klasy VIIc integracyjnej pod czujnym okiem nauczycielki chemii p. Małgorzaty Żuk otrzymują tlen i tlenek węgla (IV) oraz badają właściwości tych substancji z wykorzystaniem pomocy z Laboratorium Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Projekt „Zielony Plecak”
26.11.2022Projekt "Zielony plecak szkolny dla klimatu Ziemi”, w którym nasza szkoła bierze udział, jest związany z szeroko rozumianą ideą zrównoważonego rozwoju (ZR). Koncepcja ta, w założeniu, promuje harmonijny rozwój społeczeństwa, zaspokajanie potrzeb teraźniejszych, w połączeniu z dbaniem o następne pokolenia. Budowanie pomostu międzypokoleniowego, poprzez dbałość o relacje międzyludzkie oraz relacje z przyrodą, to obowiązek nas wszystkich. Zrównoważony rozwój w pedagogice to kształtowanie postawy etycznej, mającej na celu umiejętność świadomego wyboru stylu życia, z poszanowaniem drugiego człowieka i przyrody. W praktyce jest to organizowanie edukacji, która wychodzi poza klasą szkolną. Zaspokajanie potrzeb jednostki w kontakcie z naturą, spaja się z rozwojem wspólnoty. Edukacja outdoorowa, wpisująca się w ideę ZR, promuje organizowanie zajęć w scenerii przyrodniczej, odchodzenie od przekazywania treści, na rzecz nauki poprzez działanie. Edukacja przyrodnicza poza klasą szkolną wykształca potrzebę naturalnego kontaktu z przyrodą, czerpania z niego radości, dzielenia się nią, uczy umiejętności współpracy, rozwija uczniów w aspekcie poznawczym, fizycznym, emocjonalnym i społecznym. Zachęcamy do działań, związanych z ideą zrównoważonego rozwoju, do odwiedzenia i czerpania pomysłów ze strony „Zielony Plecak”, na FB, oraz do współpracy, do dzielenia się pomysłami. Wierzymy, że małymi krokami dojdziemy do celu, jakim jest bycie bliżej przyrody, bliżej Siebie oraz tworzenie wspólnoty, dbającej o Ziemię.
Ewa Kuliczkowska Małgorzata Jurczewska
NAGRODY EDUKACYJNE PREZYDENTA MIASTA ŻYRARDOWA
24.11.2022Lucjan Krzysztof Chrzanowski - Prezydent Miasta Żyrardowa z dużą przyjemnością uhonorował dziś nagrodami edukacyjnymi uczniów mających wybitne osiągnięcia💪👏 w nauce znacznie wykraczającej poza ramy programowe. Są to laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych m.in. przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Link do relacji Relacja z wręczenia nagród
Laboratoria Przyszłości w naszej szkole
28.11.2022#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Szkoła to nie tylko miejsce do nauki, ale także miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania!
Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu szkolnego!
#LaboratoriaPrzyszłości to program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech, gdzie połączono świat nauki ze światem technologii. Postawiono w programie na praktykę, nie teorię! Z Laboratoriami Przyszłości odkryjemy naukę w zupełnie innym wymiarze!
Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria
Otrzymaliśmy 303900 zł na zakup nowoczesnego sprzętu, który wesprze nas w pracy nad rozwojem kompetencji XXI wieku naszych uczniów. Dzięki tym pieniądzom zostaną wzbogacone pracownie: przyrodnicze, fizyczna, chemiczna, techniczna, robotyki (z elementami VR i druku 3D) i audiowizualna. Systematycznie na naszej stronie internetowej będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Będzie się działo!
W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:
Sprzęt i wyposażenie Pracowni Informatycznej oraz druku 3D w klasach 4-8.
Drukarka 3D wraz z kompatybilnym skanerem, gogle VR, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami czy zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami.
Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji kluczowych, związanych z wykorzystaniem technologii czy optymalizacją własnej pracy i nauki w oparciu o nowoczesne technologie.
Wyposażenie Pracowni Robotyki i Programowania w klasach 1-3.
Drukarka 3D, gogle VR, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami czy zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami.
Młodsi uczniowie m.in. na dodatkowych zajęciach organizowanych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej w klasach 1-3 ”TIK? TAK! Poznajemy STEAM-owo świat” będą rozwijać swoje umiejętności związane z robotyką czy drukiem 3D.
Sprzęt i wyposażenie Pracowni Audio-Video.
Słuchawki studyjne, statywy, mikrofony z akcesoriami, mikser dźwięku z akcesoriami, nagłośnienie, prompter, a także aparat cyfrowy, kamery sportowe GoPro, gimbal, dron, oświetlenie do realizacji nagrań, zestaw blend fotograficznych czy greenscreen – przysłużą się one uczestnikom pracowni audiowizualnej.
Uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności związane z twórczym i kreatywnym wykorzystaniem urządzeń audiowizualnych z naciskiem na ich możliwości informacyjne, techniczne i artystyczne. Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji technicznych (montaż, obróbka filmów i zdjęć), społecznych (tworzenie dzieł o charakterze informacyjnym i artystycznym) czy informatycznych (publikacja cyfrowa i promocja dzieł).
Sprzęt i wyposażenie Pracowni Przyrodniczych.
Mikroskopy i mikroskopy cyfrowe, Modułowe Pracownie Przyrodnicze - moduły: WODA, POWIETRZE, ENERGIA - zestawy szkolne.
Sprzęt i wyposażenie Pracowni Chemicznej i Fizycznej.
Modułowe Pracownie Przyrodnicze - moduły: WODA, POWIETRZE, ENERGIA - zestawy szkolne, zestaw do badania załamywania i odbicia wiązki światła, zestaw Proste obwody elektryczne z multimetrem, zestaw do doświadczeń z optyki geometrycznej, modele kulkowe okulary ochronne, fartuchy laboratoryjne.
Sprzęt i wyposażenie Pracowni Technicznej.
Mistrz STEM - zestawy do programowania mikrokontrolerów i nauki elektroniki, Stacja lutownicza, mierniki, miarki, suwmiarki, laminatory, pistolety do kleju.
Sprzęt i wyposażenie Pracowni Gospodarczej.
Roboty wielofunkcyjne, opiekacze, pracownia robótek ręcznych, kreatywne zestawy - krosno
Startujemy z nową energią i pomysłami.
Nauczyciele i uczniowie czekają na szkolenia w zakresie optymalnego wykorzystania sprzętu! W tym zakresie uzyskamy pomoc Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, które realizują szkolenia przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.
Dowiedz się więcej na Laboratoria Mobilne
Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
24.11.2022Dzisiaj uczennicy klasy 4d Julii Pydzik została wręczona nagroda i dyplom, które zdobyła w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,BARWY NIEPODLEGŁOŚCI".
Archiwum Aktualności
Kalendarz
brak danych