Z satysfakcją informujemy, że Anna Piórkowska, uczennica kl.IIId gimnazjum, została FINALISTKĄ XIV OMJ (Olimpiady Matematycznej Juniorów). Finał odbędzie się w marcu.
Gratulujemy Ani, Rodzicom i pani Joannie Chechłacz!
Podczas spotkania, dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, którą otrzymali wszyscy uczniowie klas pierwszych, a ich rodzice - informator “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” - korzyści jakie niesie wspólne rodzinne czytanie. Dyskotekę poprowadziła młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego z Labolatoriów Przyszłości.
Uroczystość dla pierwszaków otworzył występ utalentowanych artystycznie uczniów z klasy Ic Zuzanny Chrzanowskiej 1c, Mileny Pauby 1c, Leny Niewczas 1c, Anieli Misińskiej 1c. wych. p. Małgorzata Kruk, p. Agnieszka Klocińska, ucz. Ia Antoniego Jęczkowski wych p. Wiesława Godlewska. Dzieci są lauratami konkursów tanecznych a swoją pasją zapragnęły zarazić rówieśników. Niezwykle profesjonalnie zatańczyły walca, sambę, jive'a, modern jazz. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki “Wnuczka antykwariusza”.
Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu “Mała książka - wielki człowiek” Instytutu Książki w Warszawie. Projekt wpisuje się w wieloletnie działania biblioteki pod hasłem “Czytaj dziecku 20 min dziennie codziennie” Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem jest zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Zorganizowana dyskoteka i Koncert Życzeń z książką, miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych poprzez zabawę, tak aby książka kojarzyła się dzieciom z dobrą atmosferą a nie nudą i obowiązkiem.
Z satysfakcją informujemy, że Anna Piórkowska, uczennica kl.IIId gimnazjum, została FINALISTKĄ XIV OMJ (Olimpiady Matematycznej Juniorów). Finał odbędzie się w marcu.
Gratulujemy Ani, Rodzicom i pani Joannie Chechłacz!
25 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbędzie się zabawa karnawałowa.
Szkoła przy ul. Parkingowej
I tura godz. 8.30 - 11.00 - Klasy: 0a, Ia, Ic, Id, IIIb
II tura godz. 11.30 - 14.00 - Klasy: Ib, Ie, If, IIIa
Obiad - godz. 11.00 - 1130 (Tura I i II)
Świetlica będzie czynna w "małej szkole" od godz. 7.00 do godz. 14.00. Po godz. 14.00 uczniowie zostaną przyprowadzeni do "dużej szkoły"i tam mają zapewnioną opiekę do godz. 17.00.
Szkoła przy ul. Kacperskiej
I tura godz. 8.30 - 11.00 - Klasy: II, IV i V
II tura godz. 11.30 - 14.00 - Klasy: VI, VII, VIII i III gimnazjum
Obiad - godz.11.00 - 11.30 (Tura I i II)
Turniej "MAM TALENT" w sali 125 - godz.10.00 - 12.00
Świetlica od godz. 7.00 do godz.17.00.
Jak co roku w naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało świąteczną zbiórkę czekolad dla dzieci będących pod opieką Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Strobowie. Wyniki tej akcji przeszły nasze oczekiwania, mimo prowadzenia akcji od kilku lat, nigdy nie udało się nam otrzymać takich efektów. Społeczność naszej szkoły przygotowała dla dzieciaków 651 czekolad, słodkie Mikołaje, lizaki i wiele, wiele innych słodyczy. Jak również pluszaki, książki, zabawki i przybory szkolne.
Wieczorem 17 grudnia 2018r. miałyśmy ogromną przyjemność spotkać
się z dzieciakami, które przyjęły prezenty od dwóch Śnieżynek. A w dowód wdzięczności przekazały życzenia świąteczne, pozdrowienia i serdecznie podziękowania dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły.
Anna Duch
Małgorzata Obłąkowska-Puszek
Za Nami Piąta Edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy środki finansowe, które przeznaczyliśmy na zakup następujących sprzętów niezbędnych do pracy dydaktyczno-wychowawczej:
Zapraszamy do oglądania wystawy prac uczniów klas IV -VII ,,MOJE ANIOŁY".
W tym roku zamiast szopek pojawiły się anioły. Różnią się od siebie wielkością, sposobem wykonania, różnorodnością materiałów, które wykorzystano do ich zrobienia. Każdy z nich jest piękny, majestatyczny lub radosny, uśmiechnięty. Warto zobaczyć, co zrobili nasi koledzy i koleżanki. Gratulacje!
Op.art. Elżbieta Lipska
Szanowni Rodzice/Opiekunowie
Informujemy, że przerwa świąteczna w naszej szkole
trwa od 24 grudnia 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku.
W dniach 27, 28 grudnia 2018 roku i 2 stycznia 2019 roku szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy, w godz. 7.30 – 17.00.
Na zajęcia lekcyjne wracamy 3 stycznia 2019 r.
W grudniu 2018r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z okazji "Roku Ireny Sendlerowej" klasy ósme SP oraz trzecie Gimnazjum realizą projekt biblioteczny pt. "Każemu kto tonie, należy podać rękę". Klasy te obejrzały film pt. "Dzieci Ireny Sendlerowej", biorą też udział w konkursie literackim, w którym młodzież pisze charakterystykę bohaterki.
W dniu 17.12.2018r. w ramach projektu bibliotecznego klasa 8d wraz z wychowawczynią p. Ewą oraz bibliotekarką, p. Dorotą Bartoszewicz, wyjechała na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich.Polin, gdzie wzięła czynny udział w warsztatach pt. "Rok Ireny Sendlerowej".Młodzież obejrzała film dokumentalny pt. "Łyżeczka życia", wykonywała zadania przydzielone podczas zwiedzania wystawy stałej muzeum, poznajac czasy II wojny światowej, i jej realiów oraz tego, jak trudno żyło się wówczas Polakom oraz jak dramatyczny los spotkał ludość żydowską. Młodzież poruszona była relacjami światków, którzy przeżyli Holokaust, oraz multimedialną wystawą w muzeum.
Dorota Bartoszewicz
14 grudnia 2018 w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie 3 odbyła się piąta edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego w wydaniu niemieckim, czyli Weihnachtsmarkt.
Organizatorką tego wydarzenia była nauczycielka języka niemieckiego Pani Anna Kamińska-Woźniak, która - poprzez prezentacje i degustacje – miała na celu zapoznać młodzież z tradycją bożonarodzeniową w krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zwyczaje świąteczne panują w Niemczech, jak wyglądają tradycyjne jarmarki oraz wysłuchali najbardziej znanych kolęd:
Aleksandra Lipińska - Letzte Weichnacht
Aleksandra Anioł – Leise rieselt der Schnee
Karolina Zimnicka – Alle Jahre wieder
Otylia Sikorska, Sonia Matysiak, Maluszki - Lasst uns froh und munter sein
Jagoda Tkacz – Fröhliche Weichnacht überall
Gabrysia Marczak, Zosia Mielewczyk, Maluszki – Jingle Bells
Oliwka Sosnowska - Ihr Kinderlein kommet
Paulina Domańska- Kling, Glöckchen, klingelingeling
Sandra Boniecka – Stille Nacht
Ponadto uczniowie obejrzeli pokaz taneczny Mistrzyni Świata w tańcach Disco-dance Zuzanny Mitrowskiej. Na Jarmarku wystąpiły gościnnie grupy taneczne ze szkoły tańca Dynamite Dance Studio.
Punktem głównym programu był występ taneczny grupy cheerliderek z zespołu The Ones by Robert Kochanek. Dziewczyny zaprezentowały się w trzech odsłonach tanecznych, następnie odbyły się warsztaty taneczne dla uczniów Trójki prowadzone przez samego Roberta Kochanka. Gwiazdą Jarmarku była Maja Kapłon (finalistka programu the Voice of Poland) wraz ze swoimi Dandysami. Maja zaśpiewała przepiękne piosenki własnego autorstwa, przenosząc uczniów Trójki w świąteczny nastrój.
W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Lucjan Chrzanowski. Wśród gości byli również Dyrektor Wydziału Edukacji - Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz, Koordynator Regionalny Niemieckiej Centrali Szkolnictwa Zagranicznego – Karl Martin-Everding, Przewodniczący Rady Rodziców - Jacek Zambrzycki oraz Krzysztof Rdest.
W trakcie trwania jarmarku zostały ogłoszone wyniki konkursu, który odbył się w różnych kategoriach:
Stroiki
Bruno Jakubiec– I Miejsce
Maja Dziewanowska– II Miejsce
Kinga Lewandowska– III Miejsce
Lena Zdanowska– Wyróżnienie
Maja Raszkiewicz – Wyróżnienie
Maja Golańska – I Miejsce
Kacper Małecki – II Miejsce
Amelia Antolak – III Miejsce
Bombki
Bartosz Czepłowski – I Miejsce
Michał Zambrzycki – II Miejsce
Julia Kosiorek – III Miejsce
Tomasz Adamiak– Wyróżnienie
Oliwia Mówińska – Wyróżnienie
Skarpety
Patryk Kołakowski – I Miejsce
Zuzanna Staszewska– II Miejsce
Mikołaje
Rozalia Rosińska– I Miejsce
Gabryś Wielogórski – II Miejsce
Eryk Zambrzycki – III Miejsce
Iga Chyziak – Wyróżnienie
Natalia Szumacher – Wyróżnienie
Jan Sokołowski – Wyróżnienie
Aleksander Kuciński – Wyróżnienie
Oliwia Joniec– I Miejsce
Eryk Celej– II Miejsce
Patryk Paluchowski – III Miejsce
Aniołki
Julia Obłąkowska – I Miejsce
Julia Sobiech – II Miejsce
Wiktoria Marczak– III Miejsce
Ignacy Jakubiec– Wyróżnienie
Krzysztof Rogoziński – Wyróżnienie
Adrian Górski – Wyróżnienie
Julia Malinowska – I Miejsce
Oliwia Wojtasik – II Miejsce
Oliwia Kwiatkowska -III Miejsce
Oliwia Choła – Wyróżnienie
Weronika Kędra - Wyróżnienie
Uczniowie mogli również skosztować świątecznych słodkości (ciast, pierniczków), podawanych z grilla kiełbasek i bigosu lub kupić dekoracje świąteczne (bombki, mikołaje, aniołki, stroiki) wykonane przez swoich kolegów. Dużą popularnością cieszyły się koktajle owocowe, a także stoisko z popcornem oraz z domowymi przetworami
Wielkie serce okazali:
Lucjan Chrzanowski, Prezydent Miasta Żyrardowa
Joanna Janecka, Ambasada Niemiec w Warszawie
Agnieszka Arzt, Ambasada Szwajcarii w Warszawie
Aleksandra Milewska-Czachur, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Joanna Fijałkowska, Firma Teekanne
Wiesław Piłat, Dyrektor Generalny „Polmos Żyrardów” Sp. z o.o.
Robert Janiszewski, Uczniowski Klub Sportowy „Trójka”
Krzysztof Rdest, EMKA S.A.
Christian Jordanov, Firma Minouu
Ida Karpińska, Fundacja Kwiat Kobiecości
Renata Kaczor, MAXIM Ceramics Sp. z o. o. Sp. k.
Tomasz Suchodolski, Usługi Barmańskie
Martyna Wieczorek, Piekarnia Szwajcarska
Paweł Wierzbicki, ESA s.r.o. Sp. z o. o. Oddział w Polsce
Wioletta Micewicz, Urząd Gminy Radziejowice,
Marek Migda, Firma SILVERBIRD
Kamil Chróśliński, Firma FANEX
Daniel Modrzejewski, Wynajem autokarów turystycznych
Marzena Nowysz, P.P.H.U. SUN-DAY
Anna Michałowska, St-Majewski Spółka Akcyjna Sp. k.
Magdalena Dzieja, Bon Bon Buddies
Michał Przestrzelski, Lorenz Snack-World Logistics Sp. z o.o.
Urszula Sypniewska, Firma GOLDEN ROSE SP. Z O.O.
Tomasz Kuciński, FERRERO POLSKA Sp. z o.o.
Marlena Bakalarska, Studio Fryzur „Maja”
Daniel Sołtysiak, Czekoladowy Pocztylion
Emilia i Marcin Joniec, Centrum Stomatologii Rodzinnej
Weronika i Piotr Leczkowscy, Agencja Reklamowa „Formacja”
Aneta Krasnodębska, Restauracja KFC
Renata Hryniewicz, Maroko Produkt Sp. z o.o.
Magdalena Cegiełka, SOFRALUX Sp. z o.o.
Jolanta Żukowska, Austriackie Forum Kultury w Warszawie
LatekGeo Biuro Geodezji Robert Latek
Piotr Kacprzak, Usługi Krawieckie
Marek Synowiecki, Firma Blachotrapez
Tomasz Leśniewicz, ZPC BOX Zdzisław Leśniewicz
Justyna Obłąkowska
Tomasz Zieliński
Marcin Papuga
Adam Sondka
Monika Krawczyk
Aneta Gajek-Wiśniewska
Agnieszka Góralewska
Katarzyna Sikorska
Arkadiusz Bednarek
Edyta Czepłowska
Ilona Adamiak
Tomasz Bielak
Agnieszka Tokarska
Beata Hassa
Katarzyna Paluch
Jarosław Pęczyk
Marlena Waszczuk
Jarosław Skrobisz
Robert Mówiński
Agnieszka Mielewczyk
Agnieszka Matysiak
Iwona Partyka
Katarzyna i Paweł Popielarz
Aleksandra i Krzysztof Chyziak
Halina Kukieła, Firma Bakoma
Beata Puchała
Michał Rudzińskiemu
Marcin Kowalczyk
oraz inne osoby, które chciały zachować swoją anonimowość.
X SZKOLNA OLIMPIADA MIKOŁAJKOWA
6 grudnia 2018 r.
Zanim 10 edycja to kilka słów refleksji...
Pierwsza Szkolna Olimpiada Mikołajkowa odbyła się z inicjatywy nauczycieli wspierających Doroty Gołębiewskiej i Anny Świątek - 4 grudnia 2009 roku. Pomysł zrodził się na posiedzeniu członków "Zespołu do spraw integracji" podczas omawiania spraw uczniów niepełnosprawnych. Celem było zorganizowanie święta dzieci sprawnych inaczej, a przez to zwrócenie uwagi społeczności szkolnej i lokalnej, iż osoby te dostarczają dużo radości
i zadowolenia, a integracja wpływa na pogłębienie relacji rówieśniczych, uczy tolerancji, zrozumienia i odpowiedzialności za drugą osobę. Pomysł przyjął formę zdrowej rywalizacji sportowej, podczas której każdy uczeń, bez względu na swoją niepełnosprawność, mógł wziąć udział.
Święto uczniów z klas integracyjnych na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych dzięki zaangażowaniu wielu osób, począwszy od pani dyrektor, pań wicedyrektor, nauczycieli wspierających i specjalistów, wychowawców klas, nauczycieli wychowania fizycznego, personelu pomocniczego, pracowników obsługi , rodziców, sponsorów, władzy miasta
i ludzi dobrej woli oraz samych uczniów.
Jubileuszowa – X Szkolna Olimpiada Mikołajkowa odbyła się 06.12.2018r. W tym niezwykłym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie
z klas integracyjnych. Zawodnikom kibicowała cała społeczność szkolna.
Celem Olimpiady Mikołajkowej była zdrowa rywalizacja oraz pokonywanie własnych słabości. Ta impreza ma za zadanie pokazać, że integracja ma sens, jeżeli robimy wszystko, by łączyć a nie dzielić.
Tego dnia w centrum zainteresowania byli uczniowie, którzy codziennie pokonują bariery, jakie stawia przed nimi życie. Muszą włożyć mnóstwo pracy
i energii, by odnosić zwycięstwo każdego dnia.
Miłym akcentem jubileuszowej edycji olimpiady było zgaszenie symbolicznych 10 świeczek na czekoladowym torcie oraz jego degustacja po zakończeniu rywalizacji sportowej.
Konkurencje były różnorodne. Zawodnicy musieli wykazać się zwinnością, pomysłowością i precyzją. Biegali w workach, ścigali się
w płetwach, pokonywali tory przeszkód. Zabawa była znakomita. Uczniowie kibicowali wybranym drużynom.
Były słodycze, nauka tańca dla chętnych i muzyka dla wszystkich. Zwycięzcami w sportowej rywalizacji zostali zawodnicy z następujących klas:
I miejsce: kl. I c, III b, VI c, III c gim.
II miejsce: kl. I e, II c, V f, VII c
III miejsce: kl. O, II e , równorzędne: kl. IVc, Vc , VIIc
Za osiągnięcia sportowe w każdej grupie wiekowej wyłoniono I, II, III miejsce nagrodzone medalami w 3 kolorach: złotym, srebrnym i brązowym. Zawodników w każdej grupie wiekowej, nagrodzono paczkami ze słodyczami, gadżetami, książkami, drobnymi prezentami o zróżnicowanej wartości, ufundowanymi przez sponsorów. Każda zwycięska drużyna otrzymała dyplom uznania za udział w olimpiadzie oraz sponsorowane nagrody główne (voucher dla klasy na przejazd autokarem na wycieczkę do Warszawy lub czek pieniężny do wykorzystania na potrzeby klasy).
Konkurs za najlepszy doping wybranej klasy integracyjnej, ciekawe hasło na transparencie wygrała klasa II c wychowawca Wiesława Godlewska.
W związku z Olimpiadą Mikołajkową odbyły się również konkursy plastyczne.
Do konkursu plastycznego na projekt plakietki X Szkolnej Olimpiady Mikołajkowej zgłoszono 144 prace. Jury, w składzie: p. Anna Duch, p. Elżbieta Lipska nagrodziło 14 wykonawców.
Nagrodzeni w konkursie na projekt X Szkolnej Olimpiady Mikołajkowe: Antoni Wojtas kl. Oa, NadiaTrzeciak kl. I c, Patryk Gęsikowski kl. Ie, Dominika Łaniewska kl. IIc, Róża Rudzińska kl. IIe, Maja Golańska kl. IIIb, Jan Iwanowski kl. IV c, Jakub Darnowski kl. Vf, Magdalena Nalej kl.Vc, Kacper Rybicki kl. V c, Ola Konarska kl. VI c, Kamil Komor kl. VI c, Emilia Wielińska kl. VIII c, Mateusz Wiśniewski kl. III c gim.
Pozostałe konkursy plastyczne :
„Kolory życia - Nasze radości” Dary Życia
Laureatami zostali:
I miejsce Aleksandra Konarska klasa VI c
II miejsce Aleksander Kuciński kl. I a
III miejsce Lena Zdanowska kl. II d
Wyróżnienia: Maja Golańska kl. III b, Igor Kobierski kl. IV c, Karolina Wieprzkowicz kl. VI c, Marta Karczewska kl. II e, Maja Dziewanowska kl. II f, Martyna Śmieszek kl. II c, Iga Sieczka kl. I b, Jakub Misiński kl. I e
„10 konkurencji z okazji X Szkolnej Olimpiady Mikołajkowej"- praca w formie bombki
Osobami nagrodzonymi zostali :
Klasy O-III
I miejsce: Amelia Gierach i Anna Bernacka kl. II c, Katarzyna Karbowska
i Oliwia Bochniak kl. I e
II miejsce: Szymon Błaszkiewicz kl. II e, Maja Golańska i Maja Stawska kl. IIIb
III miejsce: Milena Jakubowska i Jakub Nesterowicz kl. IIIb, Jan Bartosiewicz Oa
Wyróżnienia: Kornelia Czerwińska i Sandra Podolska kl. II c, Kamil Dąbrowski, Dominika Łaniewska i Jakub Nieporowski kl. II c
Klasy IV- VIII i Gimnazjum
I miejsce: Amelia Woźniak kl. VI c, Anna Gajda kl. III c gim
II miejsce: Marysia Grzelecka i Amelia Szpak kl. VI c, Mateusz Wiśniewski kl. III c Gim
III miejsce: Estera Leczkowska kl. VI c, Maciej Zieliński i Igor Tyrakowski
kl. VII c
Wyróżnienia: Nikola Gnorowska kl. IV c, Angelika Szwed kl. VI c
X Szkolna Olimpiada Mikołajkowa została zorganizowana przez
p. D. Gołębiewską i p. B. Olczak przy współudziale rady pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi technicznej. Całość nadzorowała pani dyrektor M. Barańska. Panie wicedyrektor A. Bruś, D. Noszczak-Bielak oraz A. Rębielewska prowadziły imprezę i dopingowały zawodników. Podczas całej imprezy trwała prezentacja archiwalnych zdjęć z poprzednich edycji zawodów.
Jubileuszową imprezę uświetniła obecność pana Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Chrzanowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta pana Ryszarda Jana Mirgosa, naczelnika Wydziału Edukacji pani Urszuli Wieczorkiewicz-Tkacz, Dyrektor PCPR w Żyrardowie pani Agnieszki Karwat, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Jacka Zambrzyckiego , rodziców , sponsorów, przedstawicieli mediów.
Olimpiada nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie rodziców i sponsorów. Bardzo im dziękujemy!
SPONSORZY X OLIMPIADY MIKOŁAJKOWEJ 2018
Statuetka „ NAJLEPSZY SPONSOR”
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym :)
Dnia 15 listopada, w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy 8c wraz ze swoją wychowawczynią p. A. Kamińską - Woźniak oraz p. Anną Świątek i p. Hanną Kwiatkowską byli na wycieczce śladami lektury „Kamienie na szaniec”. Jest to książka opowiadająca o historii młodych ludzi, brutalnie rzuconych w wir wojny. Wycieczka śladami bohaterów lektury „Kamienie na Szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka, przybliżyła uczestnikom miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również pozwoliła poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Na początku w programie zwiedzania było Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali bohaterowie książki „Kamienie na szaniec”. Potem przejechaliśmy na al. Szucha – do Mauzoleum Walki i Męczeństwa, gdzie przesłuchiwany był Jan Bytnar „Rudy”. Potem zwiedzaliśmy miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu, m.in. akcja usunięcia niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika, akcja zerwania hitlerowskich flag z gmachu „Zachęty", akcja pod Arsenałem. Następnie był przejazd do Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego, w Muzeum można było zobaczyć m.in. pierwsze wydanie „Kamieni na szaniec”. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Cmentarz Powązki Wojskowe, miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego.
Moi Drodzy
Bardzo prosimy by każda klasa przygotowała przynajmniej jedno ciasto na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 14 grudnia 2018.
Prosimy o dostarczenie ciasta na godzinę 8:00 rano w dniu Jarmarku.
Jeżeli są osoby, które mogą przynieść pierogi lub krokiety na stoisko grillowe również bardzo prosimy.
W tym roku będzie nowe stoisko SPIŻARNIA. Zachęcamy do przynoszenia domowej roboty przetworów. Przetwory możemy oddać do wychowawcy klasy lub do pań z integracji.
30 listopada 2018 r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję „Trójka dla hospicjum”. W ramach akcji odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez społeczność naszej szkoły („dużej” szkoły).
W dniu akcji dużą pomocą służyli wolontariusze: Karolina Zimnicka, Aleksandra Anioł, Aneta Węgier, Anna Piórkowska (klasa III dg), Emilia Wielińska, Wiktoria Choła, Julia Paluch, Zosia Skrobisz (kl. VIII c), Maria Grzelecka, Amelia Szpak, Estera Leczkowska (kl. VI c), Lena Wiśniewska, Patrycja Antolik, Julia Hofman, Emilia Sobiech (IV d)
Wolontariusze na każdej przerwie sprzedawali ciasta i rozdawali broszurki informujące o Hospicjum Domowym.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, którzy przygotowali ciasta na tę okazję.
Fundusze uzyskane w ramach akcji „Trójka dla hospicjum” w sumie 2356,89zł przekazano na konto Stowarzyszenia (w tym 841 zł. zebranych na akcji 16 listopada 2018r. w „małej” szkole)
Szkolne Koło Wolontariatu
6 grudnia 2018r. w naszej szkole odbędzie się X SZKOLNA OLIMPIADA MIKOŁAJKOWA dla dzieci z klas integracyjnych. Jest to impreza całej społeczności uczniowskiej, która na stałe wpisała się w kalendarz szkolny jako święto osób sprawnych inaczej. Odbywa się co roku, już od dziewięciu lat, na początku grudnia w hali sportowej „Agua” w Żyrardowie. W tym roku szkolnym bierze w niej udział ponad 200 uczestników z 13 klas integracyjnych. Impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym realizowana jest w ramach programu „Inny nie znaczy gorszy”. Pod kierunkiem koordynatorów imprezy zespół nauczycieli i specjalistów przygotowuje stanowiska z konkurencjami sportowymi, oprawę muzyczną oraz dekorację hali.
Ideą wspólnej zabawy wszystkich dzieci jest zaistnienie w nowych relacjach społecznych i przeżycie pozytywnych emocji, odkrycie swoich możliwości i umiejętności, zmierzenie się z własnymi słabościami. Dyscypliny sportowe, konkurencje, tory przeszkód są sprawdzianem nawiązanych więzi i pomocy koleżeńskiej.
Na szczególną uwagę zasługuje współpraca dyrektora i rady pedagogicznej z Radą Rodziców naszej szkoły, która od pierwszej olimpiady jest jednym ze sponsorów nagród. Udział sponsorów w zakupie prezentów dla uczestników Szkolnego Olimpiady Mikołajkowej pozwala wywołać uśmiech na twarzach dzieci, którym na co dzień trudno jest zmagać się z rzeczywistością. Obdarowani, stojąc przed całą społecznością szkolną i odbierając nagrody z rąk przedstawicieli Władz Miasta i Starostwa, czują się dumni, że mogą rozsławić imię swojej szkoły. Natomiast rodzice i nauczyciele czują radość z sukcesów własnych dzieci i wychowanków. Nagrodzeni zdobywają również uznanie i szacunek szeroko pojętego otoczenia społecznego.
Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do Wszystkich Ludzi Dobrej Woli o wsparcie
X SZKOLNEJ OLIMPIADY MIKOŁAJKOWEJ!
Organizatorzy
Dnia 26.11.18 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę: Warsztaty rękodzieła ludowego w Nieborowie.
Zajęcia prowadziła p. Beata Rokicka twórczyni rękodzieła ludowego. Już po raz kolejny uczyliśmy się tworzyć dzieła z bibuły i papieru. Tym razem robiliśmy ozdobę do zawieszenia na choinkę - bałwanka .
W przerwie odwiedziliśmy zagrodę ze zwierzętami. Karmiliśmy owieczkę, kozę i młodą kózkę. Potem dla rozgrzewki odbyły się zawody na miotle oraz grupowe przeciąganie liny
i strzały z łuku do celu.
Zmęczeni wrażeniami, ale szczęśliwi wróciliśmy do Żyrardowa.
Teraz czekamy na Święta, aby nasze bałwanki zawisły na naszych świątecznych choinkach.
Opiekunowie: E. Lipska , E. Krajewska
Powered by aSc EduPage