Rozwijamy się przez zmysły
6 października 2023 w klasie 1c odbyły się ciekawe zajęcia plastyczne w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "12 zabaw sensorycznych. Rozwijam się przez zmysły". Zajęcia poprowadziła autorka innowacji, Agnieszka Klocińska. Uczniowie malowali drzewko jesienne używając przy tym swoich rąk. Wreszcie dozwolone było pomazanie się farbami bez ograniczeń, więc można domyślać się, że dzieci były zachwycone. Prace wyszły przepięknie! A dzieci rozwijały swoje zmysły. Łączymy przyjemne z pożytecznym!
Pierwszaki wspominają Dzień Kropki
W dniu 15.09 odbyła się lekcja otwarta dla dwóch klas: 1c i 1e, które poprowadziła pani Agnieszka Klocińska. Wspólnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Zajęcia rozpoczynały się od tego, że każdy uczeń miał znaleźć swoją kropkę ukrytą gdzieś w sali. Następnie pierwszoklasiści wysłuchali bajki o kropce i mogli wypowiedzieć się na temat tego, czym dla nich jest wyobraźnia, czy ma ona granicę oraz w jaki sposób można rozwijać swoją kreatywność. Idąc tym tropem, ostatnim zadaniem było stworzenie swojej niepowtarzalnej kropki. Zajęcia łączone dla klas pozwoliły na integrację dwóch klas pierwszych. Sądząc po wesołych buziach dzieci - uczniowie byli zadowoleni i warto je powtarzać w przyszłości
Regulamin konkursu plastycznego "Bajka o soli" Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas pierwszych realizują projekt pt. "Z baśniami w świat wartości". Biblioteka szkolna zaprosiła dzieci na Teatrzyk Kamishibaj i "Bajkę o soli". Następnie dzieci na kolejnych zajeciach wykonują pracę plastyczną do obejrzanej bajki. Nagrodą w konkursie jest udział wyróżnionych dzieci w spotkaniu autorskim z p. Izabellą Klebańską. Polską pisarką, autorką m.in. książek "Muzyczna zgraja" i 'Kaprys, żart i inne fanaberie muzyczne". Pani Izabella Klebańska napisała również szereg scenariuszy filmowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży - Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, a także jest autorką dobranocek, bajek i piosenek. Na spotkaniach z nią jest wiele muzyki i tańca.
Zielona edukacja
Zielony plecak szkolny dla klimatu Ziemi
Uczniowie klasy IIIc i IIIe uczestniczyli w wycieczce do lasu. Poznali pracę leśnika będąc w samym środku natury czyli pięknym leśnym rezerwacie przyrody. Zdobyli wiele ciekawych informacji na temat świata roślin i zwierząt zamieszkujących poszczególne warstwy lasu. Przeżyli niezapomniane chwile ucząc się w naturze i wspólnie spędzając czas przy ognisku. To był bardzo atrakcyjny jesienny dzień.
Smaki jesieni
W świetlicy przy ul. Parkingowej podczas zajęć kulinarnych organizowanych w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlości uczniowie poznali tajniki kiszenia ogórków. Po dwutygodniowej obserwacji procesu kiszenia, nastąpiła wyczekiwana degustacja. Zapach ogórków przyciągnął do świetlicy pozostałych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. MNIAM, MNIAM. PYCHA
Projekt ARCHI-PRZYGODY
W świetlicy szkolnej przy ul. Kacperskiej trwa projekt Archiprzygody. Podczas ostatnich zajęć uczniowie pod okiem urbanistki, p.Dominiki Kwiecińskiej oraz p.Anny Dubieleckiej-Kasperczyk poznali pojęcie skali i proporcji. Mieli okazję doświadczyć, dlaczego są one tak ważne w otaczającym nas świecie, przymierzając ulepione z gliny figurki do wyposażenia wnętrza szkoły oraz próbując posługiwać się pomniejszonymi kilkukrotnie akcesoriami domowymi i przyborami. Uczniowie dowiedzieli się też o właściwościach materiałów budowlanych - ich trwałości i bezpieczeństwie. Zastanawiali się nad konstrukcją budynku szkoły, swoich domów oraz innych obiektów w otoczeniu. Następnie w parach lub małych grupach dzieci wykonały proste konstrukcje wież lub mostów, wybierając technikę budowy: składanie, łączenie „na sucho” i klejem, lepienie. Ze szczególnym entuzjazmem młodzi architekci wykorzystywali w swoich
Jesień w świetlicy szkolnej
W świetlicy szkolnej przy ul. Parkingowej zawitała jesień. Podczas zajęć dzieci robiły zwierzątka i ludziki z kasztanów i żołędzi.
M.Langa, K. Jagodzińska, B.Dec
Tropiciele z pierwszej i drugiej klasy
W poniedziałek 2 października uczniowie klasy 1d i 2d wybrali się na wycieczkę do lasu (Nadleśnictwo Radziwiłłów), by w piękny słoneczny dzień "tropić przyrodę i świata urodę" - w myśl słów piosenki, którą dobrze znają i chętnie śpiewają. Spacer z przewodnikiem malowniczą "doliną bobrów" nad rzeką
Europejski Tydzień Dysleksji - Test Dysleksji od 5 do 10.10.23r.
Ideą Ogólnopolskiego Testu Dysleksji jest wykrycie symptomów dysleksji na możliwie wczesnym etapie. Wysoki wynik należy potraktować jako sygnał, że warto udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tylko tam uczeń może zostać przebadany pod okiem specjalistów, którzy postawią diagnozę i (w przypadku stwierdzenia dysleksji) wystawią odpowiednie zaświadczenia. Taki dokument uprawnia m.in. do pisania Egzaminu Ósmoklasisty i matur na specjalnych warunkach, dostosowanych do wymagań ucznia z dysleksją.
3c w Akademii Gorila w Żyrardowie
Dnia 29 września, dzięki uprzejmości taty naszej uczennicy, mogliśmy w wyjątkowy sposób świętować Dzień Chłopaka. Klasa 3c udała się na szałowe zajęcia ogólnorozwojowe do Akademii Gorila w Żyrardowie. Tam pod okiem trenera uczniowie wykonywali różnorodne ćwiczenia ruchowe, a także bawili się w gry drużynowe. Dzieci wróciły do szkoły zmęczone, ale baaardzo zadowolone.
BUM BUM RURKI w klasie 2d
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
W czwartek, 28 września, uczniowie klasy 2d wykorzystali na zajęciach zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości Bum Bum Rurki z zestawu KORBO EDU CODE MUSIC. Za tą niezwykłą nazwą kryje się ciekawy i jednocześnie prosty w użyciu instrument muzyczny. Bum Bum Rurki to kolorowe tuby, które po uderzeniu wydają różne dźwięki.
CEBULKOWA AKCJA
Zielony plecak serdecznie zaprasza Rodziców i Uczniów klas I- III do akcji zbierania cebulek kwiatowych tj. tulipanów, krokusów, hiacyntów itp.
Celem akcji jest zainspirowanie społeczności szkolnej do ukwiecania najbliższego otoczenia oraz wspólna integracja wokół tego przedsięwzięcia.
Zbiórka potrwa do 20 października.
Zapraszamy do udziału w konkursach plastycznych:
- Szkolny Konkurs Plastyczny - Jesienne kolory. Interpretacja tematu dowolna, na formacie A3 pastelami lub farbami. Grupa wiekowa klasy 4-8. Termin oddania prac do p.E.Lipskiej - 12.10.2023. Po terminie prace nie będą przyjęte. Prace powinny być podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i przedstawione na wystawce szkolnej.
Poznajemy świat zmysłami
Klasa 2c pogłębiała wiedzę na temat zmysłu dotyku. Zabawa stymulująca zmysł nakierowana była na umiejętności poznawcze tj. koncentracja, zdolność percepcyjna, a przede wszystkim naukę poprzez zabawę.
Jordana Langa, Małgorzata Gozdek
Edukacja przez doświadczenie
W pracowni chemicznej uczniowie klasy 7f pod kierunkiem pani Małgorzaty Żuk badali właściwości substancji chemicznych.
Nauka z mikroskopem
Uczniowie klasy 4 pod kierunkiem pani Agnieszki Piotrowskiej na lekcji przyrody korzystali z mikroskopu, który szkoła otrzymała w ramach rządowego programu ,,Laboratoria Przyszłości". Poznali budowę mikroskopu, jego części mechaniczne i optyczne oraz instrukcję postępowania podczas szukania obrazu oglądanego preparatu. Obserwowali preparaty trwałe. Obserwacje te pogłębiły wiadomości o mikroskopowaniu, rysowaniu obrazu obserwowanego w powiększeniu czy wykonywaniu obliczeń powiększenia mikroskopowego. Zajęcia wzbudziły dużo emocji. Takie zajęcia pozwalają odkrywać tajniki mikroświata oraz rozwijać kreatywność podczas zajęć.
Wycieczka do Torunia
Dnia 19 września klasy 3c i 3e odwiedziły miasto Mikołaja Kopernika. Dzieci poznały historię i legendy Torunia, samodzielnie przygotowały pierniczkowe cuda oraz odbyły kosmiczną podróż w planetarium. Pod Krzywą Wieżą uczniowie przetestowali swoją grzeczność.
wych: I.Brzezińska, M.Jurczewska
n-l wspom.: P.Kamyczek, A.Łachnik
Rekrutacja
Adresy i telefony instytucji udzielających pomocy
- liczba odwiedzin: 2696072