- Laboratoria Przyszłości w naszej szkole
- Mobilne Laboratoria Przyszłości
- Pracownia chemiczna
- Pracownia fizyczna
- Pracownia przyrodnicza
- Zajęcia kulinarne
- Zajęcia praktyczno - techniczne
- Robotyka i programowanie w kl. 1-3
- Pracownia informatyczna oraz druku 3D w kl. 4-8.
- Kreatywni.pl w bibliotece
- Szkolne Koło Filmowe
- liczba odwiedzin: 919
Robotyka i programowanie w kl. 1-3
W świecie elektroniki
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Uczniowie klasy 2a uczestniczą w dodatkowych zajęciach nauki programowania i elektroniki, na których zajmują się min. konstruowaniem inspirujących układów i urządzeń. W wyniku doświadczeń przeprowadzanych z zestawami elektronicznymi odkrywają działanie źródeł światła, dźwięku i ciepła, fal radiowych czy zasady budowy układów elektronicznych, ucząc jednocześnie zasad prawidłowego obchodzenia się z urządzeniami na prąd.
Świat elektroniki jest wielki i ciekawy - warto poznać go jak najdokładniej!wych. Małgorzata Kuran
Rzuty do kosza
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
🏀📚🏀Do rzutów do kosza podeszliśmy naukowo😉 Przeprowadziliśmy doświadczenie w celu rozpoznawania zależności występujących w ruchu piłki. Wykorzystaliśmy do tego zestawy klocków LEGO BricQ Motion Essential, z których budowaliśmy modele do rzutów do kosza. Oczywiście wnioski do jakich doszliśmy wykorzystaliśmy praktycznie🏀❤️🏀
ucz.kl.2a z wych. M.Kuran
Tablety pomagają w nauce
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Uczniowie klasy 2a wiedzą jak wykorzystywać tablety podczas lekcji. Dzięki nim wyszukują w internecie potrzebne informacje, programują roboty, wykonują zdjęcia podczas eksperymentowania i obserwowania przyrody, ćwiczą oraz sprawdzają swoje umiejętności wykorzystując aplikacje edukacyjne. Lubimy wykorzystywać nowe technologie w nauce!
Małgorzata Kuran
6
Kodowanie na dywanie
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
W piątek 13 października klasa 3c wzięła udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Uczniowie wykorzystując Photona pozyskanego dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości mieli za zadanie utworzyć drogę do wyznaczonego wcześniej punktu. Dzieci kodowały także jesienne rysunki oraz rozwiązywały zagadki związane z panującą porą roku. Praca w grupach przyczyniła się do współpracy między uczestnikami zajęć, a także rozwoju umiejętności słuchania siebie nawzajem. Wykorzystanie metod aktywizujących podczas lekcji sprawiło, że dzieci świetnie się bawiły.
Szkoła marzeń
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Uczniowie klasy 2a, nie mogąc doczekać się rozpoczęcia rozbudowy "dużej 3", konstruowali szkołę marzeń z wykorzystaniem klocków KORBO zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Planując przestrzenie do nauki i wypoczynku wykorzystywali mobilne elementy, aby przystosować szkołę do osób z niepełnosprawnościami. Dzięki pracy w grupie dzieci miały okazję współpracy, współdziałania, udzielania sobie pomocy, rozwijania umiejętności słuchania siebie nawzajem. Lubimy uczyć się mimochodem!
wych. Małgorzata Kuran
BUM BUM RURKI w klasie 2d
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
W czwartek, 28 września, uczniowie klasy 2d wykorzystali na zajęciach zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości Bum Bum Rurki z zestawu KORBO EDU CODE MUSIC. Za tą niezwykłą nazwą kryje się ciekawy i jednocześnie prosty w użyciu instrument muzyczny. Bum Bum Rurki to kolorowe tuby, które po uderzeniu wydają różne dźwięki.
Cała zabawa zaczęła się od sprawdzenia efektów dźwiękowych podczas uderzania rurkami o ławkę, krzesło, inną rurkę, a nawet o różne części ciała. Gdy już ciekawość dzieci została zaspokojona, spróbowaliśmy zagrać fragment utworu według kolorowych wskazówek na ekranie monitora.
Udało się za pierwszym razem!
Super zabawa połączona z edukacją muzyczną.
wych. Elżbieta Leksińska
Do czego służą klocki?
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Na pewno klocki służą do budowania różnorodnych konstrukcji, ale uczniowie klasy Ia przekonali się na zajęciach, że klocki Korbo, to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym.
Układaliśmy modele wyrazów z podziałem na samogłoski i spółgłoski podczas edukacji polonistycznej, a na lekcji matematyki za ich pomocą dodawaliśmy w zakresie 20 z przekroczeniem progu dziesiątkowego.
Małgorzata Kuran
2
Edukacja z klockami LEGO®
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Do zorganizowania świetnej lekcji potrzebni są kreatywni uczniowie oraz klocki LEGO®. Dzieci z klasy Ia budowali tor przeszkód dla psów! Opisywali siły pchające i ciągnące, które w nim występują. W tej lekcji uczniowie zapoznali się z zawartością zestawu LEGO® Education BricQ Motion Essential.
wych. Małgorzata Kuran
2
Bajkowe postacie
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Wykorzystujemy nowoczesne technologie, aby nasze lekcje były fascynujące i urozmaicone. Dyskutujemy o zaletach i zagrożeniach płynących z używania tego typu sprzętu jak i korzystania z internetu. Poznajemy aplikacje dla dzieci pomocne w uczeniu się.
Do klasy Ia zaprosiliśmy bajkowe postacie, a dzięki tabletom robiliśmy sobie zdjęcia z jednorożcem.
wych. Małgorzata Kuran
Modelowanie 3D
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Tworzenie własnych projektów 3D w szkole może być narzędziem wspierającym naukę i zapamiętywanie dowolnego tematu lekcji. Nie ma łatwiejszego sposobu na rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D niż zabawa w prostym programie do modelowania 3D. Modelowanie 3D jest niezbędne jeśli pragniemy tworzyć własne projekty 3D zamiast korzystania z biblioteki gotowych projektów graficznych.
W naszej szkole przygodę z drukiem 3D zaczęliśmy warsztatami ze Skriware. Podczas webinarów zapoznaliśmy się z podstawami modelowania. Klasa Ia próbowała w programie 3D Playground, a uczniowie klas V-VII w Tinkercad. W pierwszej części spotkania uczestnicy poznali podstawy obsługi tych narzędzi, a następnie zmierzyli się z wyzwaniem, polegającym na próbie odtworzenia w 3D wybranej słynnej budowli.
Opiekunowie Lidia Piskorz, Dorota Bartoszewicz, Małgorzata Kuran
5
Lekcje w kosmosie
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Realizując blok tematyczny "Ja w kosmosie" mieliśmy ogromną frajdę po założeniu gogli VR. Oglądaliśmy zapierające dech w piersi widoki z ziemskiej orbity. National Geographic zafundowało prawdziwą ucztę naszym oczom. Film w niesamowitej jakości nakręcony w przestrzeni kosmicznej przez astronautów przebywających na co dzień na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
wych. Małgorzata Kuran
Poznajemy Photony
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
"Jesteśmy robotami, przybyliśmy na planetę Ziemię z odległej galaktyki. Niestety nasza rakieta podczas lotu zderzyła się z asteroidą. Lądowaliśmy w trybie awaryjnym i było to twarde lądowanie... Mamy pewien problem: niewiele pamiętamy z życia na naszej planecie, ale z miłą chęcią poznamy ziemiańskie zwyczaje. Pomożecie nam nauczyć się nowych umiejętności?"Taki list przeczytała p. Małgorzata Kuran swoim wychowankom z Ia. Wszyscy od razu zgodzili się pomóc, nadali ziemskie imiona Photonom i nauczyli roboty omijać przeszkody.
Matematyka z wykorzystaniem nowych technologii
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Uczniowie klasy 2e wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Jurczewską podczas zajęć matematycznych z wykorzystaniem narzędzi Laboratoriów Przyszłości.
Tablety zamiast zeszytów
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Przekonaliśmy się w klasie 1a jak efektywna jest nauka poprzez zabawę. Zamieniając zeszyty na tablety, wykorzystywaliśmy edukacyjne aplikacje dziecięce wprowadzające do programowania i rozwiązywania zadań logicznych. Zapoznaliśmy się z robotami edukacyjnymi Photon.
wych. Małgorzata Kuran