Wycieczka kl. VIe i kl. VId
Dnia 27 listopada 2019r. uczniowie klasy 6e i 6d odwiedzili Muzeum króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, gdzie skorzystali z lekcji pt. „Wnętrza pałacu i ich symbolika”, a także odbyli zajęcia pt. „Gutenberg i jego wynalazki”. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Galerię Figur Salowych, aby obejrzeć kolekcję rzeźb wykonane z recyklingu złomu stalowego.
Akcja Wolontariatu
W dniach 21.10-31.10.2019r nasza szkoła brała udział w zbiórce z okazji Dnia Pluszowego Misia.
Zbiórka maskotek, gier i przyborów szkolnych odbywała się na rzecz dzieci z oddziałów onkologicznych pod patronatem fundacji Mam Marzenie. 18 listopada braliśmy udział w podsumowaniu zbiórki w Centrum Kultury. Zaangażowani wolontariusze:
„Trójka dla hospicjum”
21 listopada 2019 r. Szkolne Koło Wolontariatu po raz szósty zorganizowało akcję „Trójka dla hospicjum”. W ramach akcji odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez społeczność naszej szkoły.
Wolontariusze na każdej przerwie sprzedawali ciasta i rozdawali broszurki informujące o Hospicjum Domowym.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek 25 listopada do naszej szkoły przyszły pluszowe misie.
Zasiadły z uczniami w ławkach, pilnie słuchały na lekcjach oraz wesoło bawiły się z innymi pluszakami na przerwach.
Niektórzy uczniowie przebrali się za misia. Założyli maski, opaski z uszami, wymalowali na twarzy pyszczek lub przebrali się za misia Puchatka.
Nasi absolwenci u Prezydenta Miasta
Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski wręczył uczniom miejskich szkół podstawowych specjalne nagrody za wybitne osiągnięia edukacyjne w r. szk. 2018/2019. Nagrody przyznawane są w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, którego celem jest motywowanie uczniów do rozwijania talentów i pogłębiania wiedzy.
Podziękowanie
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu".
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
Listopadowe Spotkania Literackie dla klas V w bibliotece
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Listopadowe Spotkania Literackie dla klas V.
1W dniu 19 listopada 2019r. odbyły się w bibliotece Warsztaty Czytelnicze dla klas piątych pod hasłem "LIstopadowe Spotkania Literackie" połączone z Kiermaszem Książki. Pani Diana Ryściuk współpracująca z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia" zainspirowała dzieci do spędzania wolnych, długich listopadowych wieczorów z ciekawymi, pełnymi przygód książkami autorstwa Marty Guzowskiej z serii "Detektywi z Tajemniczej 5". Książki te zostały zakupione do biblioteki szkolnej. Niebawem ogłosimy konkurs liteacko - plastyczny dla klas I -V, na podstawie poznanych książek. Zachęcamy do ich wypożyczenia oraz odwiedzin biblioteki.
"Trójka" w "Mam talent"
16 listopada, w sobotę uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Żyrardowie udali się do telewizji TVN, na próbę generalną programu „Mam talent”. W wycieczce wzięli udział uczniowie z różnych klas. Organizatorem wyjazdu była Pani Anna Kamińska-Woźniak. Dodatkowo pieczę nad uczniami sprawowały Pani Lidia Ziółkowska-Nowakowska, Pani Anita Rosińska, Pani Anna Olczak oraz Pani Sylwia Jakubiak. Wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości Pana Dariusza Golańskiego – operatora kamery stacji TVN.
BohaterON –włącz historię
W dniach od 01 do 31października 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie o tematyce historycznej BohaterON –włącz historię.
Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
Święto Niepodległości
Dnia 13 listopada 2019r. odbył się w naszej szkole koncert pieśni żołnierskiej i patriotycznej pt. „Polska niepodległa”. Uczniowie klasy 6e pod kierunkiem pani Iwony Stypuły zaprezentowali społeczności uczniowskiej kilka pieśni i piosenek z czasów walki o niepodległą Polskę, a także historię ich powstawania. Do wspólnego śpiewania zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy spotkania. Korzystając z przygotowanych śpiewników uczniowie zaśpiewali następujące pieśni: „Pierwsza Kadrowa”, „Ułani”, „Legiony”, „Szara Piechota”, a także piosenki z czasów II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Pięknie zabrzmiały: ,,Już idę walczyć mamo", „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” i „Sen o Warszawie”.
Było patriotycznie i uroczyście.
Tak świętowaliśmy Niepodległość
1. Szkolny Konkurs Recytatorski "Strofy dla Niepodległej" - 5 listopada.
2. Śpiewanie hymnu w ramach akcji "Szkoła do hymnu" - 8 listopada.
3. Powiatowy Konkurs Recytatorski "Dla Niepodległej" - Radziejowice, 12 listopada.
4. Koncert Niepodległościowy - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych - 13 listopada.
Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej ”Dla Niepodległej”
12 listopada 2019r. w Bibliotece Publicznej w Radziejowicach odbył się finał II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem „Dla Niepodległej. II wojna światowa”. Naszą szkołę reprezentowało 6 laureatów szkolnego konkursu recytatorskiego. Choć tematyka konkursu była poważna i trudna ze względu na dobór repertuaru, uczniowie Trójki jak zwykle okazali się wspaniali. W kategorii klas 4-6 nasi recytatorzy zdobyli dwie nagrody: pierwszą i trzecią oraz wyróżnienie. W kategorii klas 7-8 wszyscy reprezentanci naszej szkoły zdobyli wyróżnienia i zostali nagrodzeni. Laureaci z dumą odbierali pamiątkowe statuetki i nagrody. Gratulujemy wszystkim recytatorom i życzymy dalszych sukcesów!
„Strofy dla Niepodległej”
Dnia 5.11.19r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji patriotycznej „Strofy dla Niepodległej” poświęcony 101 rocznicy odzyskania niepodległości i 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas 4-8. Tematyka konkursu była związana z wojną i pragnieniem odzyskania przez Polaków niepodległości. Uczniowie prezentowali wiersze, które oddawały ducha wolności oraz obraz cierpienia i tragedię Polaków, walczących o suwerenność swojej ojczyzny. Wiersze chwytały za serce, wyciskały łzy, recytatorzy z przejęciem wygłaszali swoje teksty, emocje udzielały się wszystkim słuchaczom. Uczniowie zaprezentowali teksty mniej znane szerokiemu gremium, o wysokiej wartości literackiej. Cieszy fakt, że młodzi ludzie potrafią mówić o ojczyźnie prosto z serca i że szukają nowych, mniej popularnych utworów. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszystkim uczestniko
Spotkanie kl. Ic i kl. Ie z panią leśnik.
Nowa galeria Spotkanie kl. Ic i kl. Ie z panią leśnik została dodana do albumu.
14
Klasa Ic poznaje zasady ruchu drogowego.
Nowa galeria Klasa Ic poznaje zasady ruchu drogowego została dodana do albumu.
3
Wycieczka kl. VIIIB i kl. VIIIC Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec"
Nowa galeria Wycieczka kl.VIIIB i kl.VIIIC Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec" została dodana do albumu.
15
Szkolne Konkursy Plastyczne
Dnia 07.11.2019 w świetlicy szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnych Konkursów Plastycznych dla klas II-III oraz IV -VIII („Nauczyciel w oczach ucznia” /”Jesień wokół nas”). Przewodnicząca komisji konkursowych p. Elżbieta Lipska z członkiem komisji p. Anną Duch oraz z panią dyrektor Mariolą Mońko wręczyły dyplomy, nagrody i wyróżnienia.
Rekrutacja
Adresy i telefony instytucji udzielających pomocy
- liczba odwiedzin: 2697948