Trójka wśród najlepszych sportowców roku 2021/2022
Najlepsi sportowcy ze szkół z powiatu żyrardowskiego zostali nagrodzeni podczas Gali Sportu Powiatu Żyrardowskiego. Niespodzianką była obecność mistrzów olimpijskich – Luizy Złotkowskiej i Tomasza Majewskiego. Poniżej relacja Życia Żyrardowa z uroczystej Gali.
Projekt “Zielony plecak szkolny dla klimatu Ziemi”
Rozpoczęliśmy akcję dokarmiania ptaków. Dzieci ze świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem nauczycielki - pani Kingi Jagodzińskiej, powiesiły kolejny karmnik na terenie naszej szkoły przy ulicy Parkingowej. Stołówka dla ptaków oferuje bogate menu, oprócz ziaren, nasi podopieczni mogą pożywić się tłuszczykiem. Przybyły do nas skrzydlaci przyjaciele: sikorki, sójki, wróble, sroki i wrony. Pojawił się też kos. Wielką radość sprawiają dzieciom odwiedziny ptaków i możliwość ich obserwacji w naszym radosnym karmniku.
„Czytanie pod Gwiazdką”- świąteczne spotkanie z literaturą dla dzieci polskich autorów.
W dniach 6 - 16 grudnia młodzież z Akademii Aktywnego Czytelnika Gabrysia Osmolak i Gabrysia Wydrzyńska pod czujnym okiem nauczycieli bibliotekarzy Ewy Jagiełło, Marii Koźlickiej, Doroty Bartoszewicz, prowadzi zajęcia z uczniami klas I -IV. Na "Spotkaniu pod Gwiazdką" czytane są świąteczne teksty z książki "Opowiadania wigilijne pod choinkę od polskich autorów". Podczas spotkań dzieci poznały poniższe utwory oraz wykonały piękne, kolorowe choinki:
Pracownia informatyczna oraz druku 3D w kl. 4-8.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Na zajęciach z p. Lidią Piskorz uczniowie klasy 8c integracyjnej dostali do rąk mBoty Explorer Kit, czyli roboty do składania, które doskonale sprawdzają się w roli urządzeń przeznaczonych do intuicyjnej edukacji. Uczniowie podczas składania są w stanie uczyć się podstaw elektroniki i mechaniki, a następnie programowania.
Wsparcie naszych uczniów Fundacji "Zielony pies"
W miesiącu listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej NR 3 przy ulicy Parkingowej zbierali karmę dla psów i kotów. W sobotę dary zostały przekazane podopiecznym Fundacji ,Zielony Pies".
Dziękujemy za prezenty dlą bezdomnych zwierząt. Szczególne podziękowania kierujemy dla pana łukasza Langa
Organizatorzy: Małgorzata Gozdek, Anna Redwańska, Dorota Gotębiowska
Robotyka i programowanie w kl. 1-3
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Przekonaliśmy się w klasie 1a jak efektywna jest nauka poprzez zabawę. Zamieniając zeszyty na tablety, wykorzystywaliśmy edukacyjne aplikacje dziecięce wprowadzające do programowania i rozwiązywania zadań logicznych. Zapoznaliśmy się z robotami edukacyjnymi Photon.
Prace miesiąca GRUDZIEŃ 2022
Szopka Bożonarodzeniowa, Zimowy pejzaż - autorki: Natasza Szumacher 5a, Hanna Grzelak 5d.
Zwycięzcy I etapu Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik IV edycja 2022/2023
Miło nam jest poinformować, że w tegorocznej edycji informatyczno - matematycznego konkursu Instalogik, nad którym honorowy patronat obejmuje Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Zajęcia kulinarne
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Dzieci ze świetlicy szkolnej przy ul. Parkingowej są gotowe do zimy! Z pomocą p. Magdaleny Langa przygotowały kiszonki, z których robiły smaczne i zdrowe surówki. Sprzęt z Laboratoriów Przyszłości trafił w dobre ręce!
Laboratoria Przyszłości w pracowni chemicznej
Uczniowie klasy VIIc integracyjnej pod czujnym okiem nauczycielki chemii p. Małgorzaty Żuk otrzymują tlen i tlenek węgla (IV) oraz badają właściwości tych substancji z wykorzystaniem pomocy z Laboratorium Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Projekt „Zielony Plecak”
Projekt "Zielony plecak szkolny dla klimatu Ziemi”, w którym nasza szkoła bierze udział, jest związany z szeroko rozumianą ideą zrównoważonego rozwoju (ZR). Koncepcja ta, w założeniu, promuje harmonijny rozwój społeczeństwa, zaspokajanie potrzeb teraźniejszych, w połączeniu z dbaniem o następne pokolenia. Budowanie pomostu międzypokoleniowego, poprzez dbałość o relacje międzyludzkie oraz relacje z przyrodą, to obowiązek nas wszystkich. Zrównoważony rozwój w pedagogice to kształtowanie postawy etycznej, mającej na celu umiejętność świadomego wyboru stylu życia, z poszanowaniem drugiego człowieka i przyrody. W praktyce jest to organizowanie edukacji, która wychodzi poza klasą szkolną. Zaspokajanie potrzeb jednostki w kontakcie z naturą, spaja się z rozwojem wspólnoty. Edukacja outdoorowa, wpisująca się w ideę ZR, promuje organizowanie zajęć w scenerii przyrodniczej, odchodzenie od przekaz
NAGRODY EDUKACYJNE PREZYDENTA MIASTA ŻYRARDOWA
Lucjan Krzysztof Chrzanowski - Prezydent Miasta Żyrardowa z dużą przyjemnością uhonorował dziś nagrodami edukacyjnymi uczniów mających wybitne osiągnięcia💪👏 w nauce znacznie wykraczającej poza ramy programowe. Są to laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych m.in. przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Laboratoria Przyszłości w naszej szkole
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Szkoła to nie tylko miejsce do nauki, ale także miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania!
Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu szkolnego!
Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Dzisiaj uczennicy klasy 4d Julii Pydzik została wręczona nagroda i dyplom, które zdobyła w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,BARWY NIEPODLEGŁOŚCI".
Rekrutacja
Adresy i telefony instytucji udzielających pomocy
- liczba odwiedzin: 2696539