• SUKCESY w r. szk. 2021/2022

•  Konkurs matematyczno informatyczny - Instalogig

Zuzia Cuper (kl. VIIa) - Laureat I miejsca na szczeblu ogólnopolskim; najlepszy wynik w powiecie żyrardowskim;
          Jan Kluczek (kl. VIIIa) - Laureat II miejsca na szczeblu ogólnopolskim; najlepszy wynik w powiecie żyrardowskim;
          Bartosz Regulski (kl. VIIIa) - Laureat III miejsca na szczeblu ogólnopolskim; drugi wynik w powiecie żyrardowskim;
          Alexander Wagner (kl. VIIc) - Finalista na szczeblu ogólnopolskim; drugi wynik w powiecie żyrardowskim;
          Miłosz Gołębiowski (kl. VIIIe) - Finalista na szczeblu ogólnopolskim; trzeci wynik w mieście Żyrardów;
          Paweł Wacławski (kl. VIIIe) - Finalista na szczeblu ogólnopolskim.
          Opiekunem wszystkich uczniów startujących w tym konkursie była nauczycielka informatyki p. Lidia Piskorz.

•  Grupa uczniów z klasy 7d naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie Zróbmy Nasz Film "Historie zapisane w obrazie", który był organizowany przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Filmowy wehikuł czasu – wczoraj, dziś, jutro”, a jej celem było zainspirowanie do tworzenia własnych opowieści, „filmowych portretów” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości najbliższego środowiska. Lena Wiśniewska, Julia Obłąkowska, Zofia Dropińska, Patrycja Skoneczna, Emilia Sobiech, Hanna Majewska, Barbara Kaliszewska, Nikodem Lange to uczniowie, których fim pt.: „Żyrardów. Historia zakładów lniarskich” został doceniony przez jury konkursu. Oceniający docenili pomysł przenoszenia się w czasie, by pokazać dawne życie codzienne w fabryce oraz wskazanie na wartość i potrzebę nauki historii. Opiekunami grupy były p. Lidia Piskorz i p. Dorota Bartoszewicz.
          • 2.Jan Kluczek uczeń klasy 8a naszej szkoły zdobył tytuł laureata w kuratoryjnym przedmiotowym konkursie informatycznym LOGIA22. Janek wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami programowania w języku Python, rozwiązując zadania algorytmiczne z zakresu grafiki oraz przetwarzania napisów i list. Dzięki swojej systematycznej pracy i wiedzy znalazł się wśród 17 najlepszych programistów - uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Tak duże osiągnięcie pozwoli na dostanie się do dowolnie wybranej szkoły ponadpodstawowej z maksymalną liczbą punktów w rekrutacji, niezależnie od innych kryteriów kwalifikacyjnych. Nauczycielem informatyki Janka jest pani Lidia Piskorz.

Uczeń startuje również w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. W zawodach drugiego stopnia zdobył maksymalną liczbę punktów. Zadania programistyczne olimpiady są jeszcze trudniejsze niż w konkursie kuratoryjnym, dlatego do uzyskania maksymalnej punktacji w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej uprawnia tytuł finalisty lub laureata zawodów. Przed Jankiem ostatnia tura olimpiady - trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

• 3. 4 kwietnia 2022 roku klasa 1c wzięła udział w Powiatowym Festiwalu Miniatur Teatralnych 2022 „ Teatr Jednego Wiersza” w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Uczniowie: Kacper Barcicki, Jakub Gąsiorowski, Aleksander Gębala, Iga Hodun, Zofia Mitrowska, Urszula Nowecka, Antoni Pakuła oraz Marcelina Swandzikowska zaprezentowali interpretację wiersza Juliana Tuwima „ Lokomotywa”. Do występu przygotowywały ich panie Iwona Brzezińska i Patrycja Kamyczek. Oryginalny sposób wykonania utworu spodobał się jury, dzięki czemu grupa „Integrusie”, bo taką nazwę nosił zespół, otrzymała główną nagrodę.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez podmioty, które objęły patronat nad Festiwalem: Starostę Powiatu Żyrardowskiego i Prezydenta Miasta Żyrardów.