Sukcesy/Projekty

Wolontariat w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie

„Adopcja na odległość w ZSP nr 3”

Od 10 lat w Zespole Szkół Publicznych  nr 3 w Żyrardowie prowadzona jest akcja charytatywna „Adopcja na odległość”. Akcji tej przewodniczy pani Małgorzata Obłąkowska-Puszek. Wspiera ją grono pedagogiczne. Przez wiele lat zebrane pieniądze wpływały na edukację Leona Jamesa Dimoso z Tanzanii. Gdy podopieczny skończył naukę, akcja prowadzona była dalej. Obecnie dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego decyduje komu najbardziej potrzebne jest nasze wsparcie. Pieniądze nadal wysyłane są do Tanzanii.

p. M. Obłąkowska-Puszek.

„Góra Grosza”.

W roku szkolnym 2012/2013 Publiczne Gimnazjum z oddziałami integracyjnymi nr 3 w Żyrardowie przystąpiło do akcji charytatywnej

„Góra Grosza”.

Akcji przewodniczyły: p. Małgorzata Obłąkowska-Puszek i p. Anna Sobczak. Nauczycielką pomagali uczniowie klasy Ic. Największe zaangażowanie wykazali: Wiktor Tomczak, Julia Kucharska i Sandra Maj. Gimnazjaliści zebrali 139 z ł 85 gr. Pieniądze zostały przekazane na pomoc dzieciom z Domów Dziecka i Rodzinnych Domów Dziecka.

p. M. Obłąkowska-Puszek.

D.B.

"XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy”

W piątek 7 stycznia w Zespole Szkół Publicznych nr 3 odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie wraz z szkolnym opiekunem akcji zbierali datki dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów. Poza zbiórką szkolną, wolontariusze w niedziele 13 stycznia, wsparli akcje zbiórką na ulicach naszego miasta.  Nasi wolontariusze to : Natalia Białobrzeska, Sylwia Źródłowska, Karolina Tarnas, Agata Karpińska, Monika Suchecka, Patrycja Gozdek, Klaudia Skwira, Zuzanna Biedrzycka, Kornelia Zajdel,  Aleksandra Nowowiejska i  Michał Szydlik. Łącznie udało nam się zebrać kwotę 3262,83 zł.  Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w akcje.

p. Anna Duch

• Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie
    ul. J. Kacperskiej 6b, 96-300 Żyrardów

Wpłata na radę rodziców.
    Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa.

e-mail zsp3@zyrardow.pl

• (046)855-35-45 ul.Kacperskiej 6b